Autosedačka pro 2,5 leté dítě

ee.liska
4. črc 2012

Je sice ještě čas, ale řeším autosedačky. Až dcera vyroste z vajíčka, bude mít sedačku po synovi.Tomu bude v té době teprve 2.5 roku. Předpokládám, že 15kg mít nebude, takže na sedačku v kategorii 15-36 kg bude ještě malý. Tak mě napadlo, že bych mu koupila kategorii 9-36kg. Sice tuto kategorii moc neuznávám, přijde mi, že jedna sedačka prostě nemůže být super pro 9kg mimi i pro 36 kg dítě. Ale jiné řešení mě nenapadá. Jak to budete řešit vy????? Máte nějaké zkušenosti? Teď mám pro syna Maxi-cosi Tobi, uvažuju nad případnou koupí Römer EVOLVA 123 plus. Prosím o jakékoliv rady či zkušenost k výběru sedačky, ne kritiku mého názoru na sedačky 9-36kg 🙂 Děkuji

andrejka1974
4. črc 2012

ahoj ja mam sedacku 9-36 a som s nou velmi spokojna dcerka ma 3 a pol roka a sedi v nej uplne tak ako je pre male deticky ona je drobna ma 93 cm a 15 kg teraz je velmi bezpecna ma vystuze na hlavicku a trojbodovy pas ktorym ju pasem postupne sa to da zmenit az na podsedak urcite ti bude vyhovovat

timbouctou
4. črc 2012

@ee.liska ahoj, já mám sedačku 9 - 36, a je tam ta dobrá věc, že má pětibodové pásy, takže prcek se nevyvlíkne. rozhodně jsem s ní spokojená, akorát teda ti ted neřeknu, jakou máme, jsem skleroza 😀 ale kupovali jsme, přiznávám, hodně podle ceny. Myslím, že je to Recaro. Starší už teď má normální autopásy, ale když vyrostl z té malé, tak taky v nich nemohl jezdit, páč by vypadl 😀 A když je větší, tak ty pětiboďáky jsme prostě odmontovali. Jediné co, že pokud jezdíte delší cesty, tak tyhle sedačky málokdy bývají polohovací na spaní. Ale jinak doporučuju. A kdybysme na to měli, tak bych taky asi koupila Romer 😉

ee.liska
autor
4. črc 2012

děkuji moc za odpovědi 🙂 právě mě jiné řešení nenapadá.
@timbouctou Jezdíme hodně, často i dlouhé cesty, takže polohování je pro mě jednou z podmínek, také nechci takový ten "pultík" před dítětem, jako mají např. Kiddy. Cenu neřeším, na sedačku si odložím peníze, co děti dostanou např. na Vánoce (jsem to ale krkavčí matka 😀 )

timbouctou
5. črc 2012

@ee.liska tak jsou to peníze pro děti a sedačka taky pro ně, tak ani nejsi 😀 snad kdyby sis koupila sedačku pro sebe, tka bys byla krkavka 😀

nibiru
5. črc 2012

@ee.liska ahoj ja mam presne maxi cosi tobi dcera ma 2r. 14kg este na rok ju bude mat ma dost miesta a je do 18kg mam aj britax-romer evola 123 plus a teda podla mna a malej je skor pre to vatcie dieta i ked je mäkučka aj boky ochrayn su super moja dcera ju nema rada jej je nepohldna polohovanie musis zaistit pre upnutim do auta čo je nepreakticke a ked dcerka sedi ma hlavu v takom zaklone dozadu neviem to opisat aj kamoškinho maleho ked som v nej mala mal hlavu tak divne zaklonenu ked budeme mat druhe a ona bude mat uz tych 15kg si myslim že jej bude ale pre menšie dieta podla mna nieje.skus ist do niakej predajne a vyskušaj si ju aj v sede aj v druhej polohe a všimni si zaklon hlavy možno je to tym že ja mam maklu baculatu aj kamoskin syn je taky maco a preto im tak nesedi.nam zatial vyhovuje tobi aj malej hlavne to polohovanie a celkovo je fajn aj zapinanie než s evolou sa trapim kym ju zapnem mame ju u deda v aute ako založnu sedačku.

natama
5. črc 2012

@ee.liska proc nechces pultik? my mame cybex pallas prave s pultikem a jsem nadsena 🙂

cicimotinka
5. črc 2012

...my máme Romer King 9-18 a zatiaľ v pohode... 🙂

nibiru
5. črc 2012

@ee.liska inak maxi cosi mobi je 9- 25kg da sa polohovat tak možno by som sa pozrela po nej.

ee.liska
autor
6. črc 2012

@nibiru super, přesně takové zkušenosti jsem potřebovala, díky moc 🙂

@natama Maty se na ten pultík moc netváří, když jsme v obchodě zkoušeli strašně pištěl a nechtěl ho tam, možná to bude už lepší, musíme to vyzkoušet 🙂

@cicimotinka sedačka v kategorii 9-18 neřeší můj problém, tu mám také 😉

@nibiru nemyslela jsi maxi cosi Tobi? ta je jen do 18 kg http://autosedacky.heureka.cz/maxi-cosi-tobi-20..., mám jí doma

holky, já právě potřebuji vyřešit situaci, kdy syn se ještě vejde do sedačky do 18kg, ale potřebuji tu samou pro dceru, tudíž je zbytečné kupovat novou, bude mít tu po synovi. Sedačku pro něj chci tedy až do těch 36kg a řeším, zdy v kat. 15- 36 nebo 9-36

cicimotinka
6. črc 2012

@ee.liska tak skús pozrieť tie do 25 (18-25)... sa mi tá 36 zdá veľa...

nibiru
6. črc 2012

@ee.liska nie je aj maxi cosi mobi taje do 25kg http://www.maxi-cosi.com/products/car-seats/tod...

janka_pn
6. črc 2012

@ee.liska kamoska ma taketo nieco do 25 kg a je velmi spokojna http://www.babyhit.sk/autosedacka-4baby-weelmo-.... ja neviem, ci sa daju sedacky do 36 este polohovat. nasa sa akoze da, ale to polohovanie je takmer nepoznatelne ☹

natama
6. črc 2012

@ee.liska jestli ho nesnese, tak to by bylo pro nej peklo... my z tohohle duvodu zkouseli primo v aute a to mu nevadilo. kdyby pistel i tak zkusili bychom objet blok, jestli mu bude vadit i pri jizde. ted uz se ho dozaduje a zveda ruce, kdyz ho poutame. prisla mi to super vec presne pro ty deti na hrane jednotlivych kategorii.

jinjin
6. črc 2012

Ahoj,
Pridavam svoji zkusenost. Mam pro syna Romerku Evolvu od 1,5r, je porez, mel v te dobe 14kg. S uzivanim jsem spokojena, je velka, pohodlna. Je fakt, ze upinani do auta je trochu slozitejsi nez u predchozi (romer britax first class) a taky nelze polohovat za jizdy.
Priznam se, ze o moznosti te kategorie do 25kg jsem netusila, jinak bych jeste koukla na to Mobi, ale jinak jsme zkouseli kde co a ja chtela kvalitku a jsem spokojena. Kdybys chtela neco vic, klidne pisni 😉

ee.liska
autor
6. črc 2012

@cicimotinka
@nibiru
@janka_pn
@natama
@jinjin díky moc za rady, ta kategorie do 25 kg je fajn, o té jsem ani nevěděla. no musím to nějak pořešit, mm na to asi 7 měsíců čas, tak snad to nějak vyřeším 😀