Autosedačka pro 2 leté dítě, doporučte

ija1
18. kvě 2012

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, maminek, které mají vyšší děti, v kolika letech jste kupovali novou autosedačku od 15-36 kg?
Máme dvouletou dceru (minulý týden měla 2.narozeniny) a vloni jsme kupovali Romer king plus 9-18kg, nyní měří 90 cm a autosedačka je najednou malá na výšku, ač píšou, že by měla vydržet do 4 let, jako věděla jsem, že určitě to bude míň, že vydrží tak do 3 let.......ale že už po roce budeme kupovat novou........to mě docela dostalo........máte někdo podobnou zkušenost? a jakou byste mi doporučili v té vyšší kategorii?

sunysara
18. kvě 2012

My máme romer 9-18 s isofixem je nám 2roky a 2 mesíce a stále máme, malý má 91cm a vpohode se tam i na výšku vleze. koupili jsme tedka romerku 9-36 a ta je taky bezvadná. je to evolva a super pooužíváme obe.

lukza
18. kvě 2012

Ahojky mi tedka budeme kupovat romer kid 15-36kg a syn má 2r.a 3měsíce ale koukám že měříte 90cm takže do této kategorie ještě jít nemužeš co teda vím tak musíš splnovat 100cm na výšku. ale radči si to zjisti ještě někde jinde ale co já vím tak musíte mkít metr aby mohla přesedlat do 15-36 je to skrz pásy protože v této kategorii už pásáš klasickým pásem v autě.

jmisa
18. kvě 2012

@ija1 já myslím, že v 90 cm se Ti tam ještě vejde. Máš to opravdu vytáhnuté maximálně nahoru? Myslím ten záhlavník - měl by dosahovat nad rantl té sedačky.

Syn je větší taky, ve dvou měl 94 cm a měl dlouhé tělo a pořád jsem ho tam našlapala, pravda, neměl plenku. Do autosedajdy 15-36 šel cca ve dvou a půl, to měl 99cm, koupili jsme zase Römer a to Kidfix. Tam je hraniční výška právě těch 94, aby nešel pás přes krk a je potřeba ta váha 15 kg a hlavně schopnost nepodlézat obyčejné autopásy.

ined77
18. kvě 2012

@ija1 ....ahoj 🙂 , tak určitě by dítko mělo mít těch 15 kg, náš malý má 15 kg až teď v 3 letech a 8 měsících 😅 .
takže já bych se řídila hlavně váhou 😉 .
nevím, s vašim typem autosedačky zkušenost nemám...ale fakt se tam s 90cm nevejde??....a to jí trčí jako hlavička?...mělo by to být nějak výškově nastavitelné 😕

erinbrock
18. kvě 2012

my ji koupili pred mesicem kvuli tomu ze mensi uz nevesel do vajicka..pasy mame ok maly jeste metr urcite nema a cca 95-98cm a 14kg...rika se ze ta ochrana kolem hlavy nesmi jit pod uroven oci...do te doby je sedacka bezpecna...takze mozna jeste neni kam spechat 🙂

jop
18. kvě 2012

@ija1 ahojky, my máme taky Romer King plus, syn 2,5r má taky kolem 90 cm (možná spíš 88) a sedačka je ještě ok. Tvoji dceři jako trčí hlavička ven?? Ale shodneme se na tom, že psát, že sedačka je do 4 let, je opravdu největší kec, snad i ty nejmenší děti z toho musí do 3 let vyrůst! Jinak sedačka 15-36 kg se má kupovat opravdu až v době, kdy dítě dosáhne 15kg. My plánujeme koupit opět Romerku, tentokrát s isofixem, vyšly jí super testy.

janinka1987
18. kvě 2012

@ija1 Také máme romer King plus, malému je 26 měsíců, má přes devadesát centimetrů a sedačka je OK. Jak se tam malá nevejde? Máte dány nahoře pásy na maximum? My tam máme pořád vůli...Určitě do těch třech let vydrží...

jmisa
18. kvě 2012

U Römer King je problém v tom, že má takový záhlavník, který brání po určité době posunu výš a tak tlačí na ramena. Ten záhlavník nejde sejmout, jde jen povytáhnout kousek nad rantl té autosedajdy.

mamkamarketa
18. kvě 2012

@ija1 ahoj,resim neco podobneho. s tim rozdilem,ze mam dite 3,5r. 90cm rozhodne nestaci na kategorii 15-36. syn ma 100cm a 14,7kg a jeste se zdraham...bojim,ze je moc maly. navic u takoveho mrnouska bych se bala,ze rozepne pas,podleze pod nim...
hlavne tech 10cm co chybi do toho metru jsou fakt dulezite z hlediska bezpecnosti (aby pas nevedl pod krkem)

pajapoj
18. kvě 2012

my teda máme Roemer King Plus 9 - 18 kg, malej má 2,5 roku a 96 cm a vejde se mi tam pořád dost v pohodě 😕
máš to fakt posunutý až nahoru?
s novou počítám ke 3 narozeninám, snad se vykrmí do 15ti kil 😀

mamkamarketa
18. kvě 2012

@erinbrock ty prechazis z vajicka na 15-36 😨 😕

erinbrock
18. kvě 2012

jeste pisu ze doted byl maly s tema 14kg a 98cm v romer king 🙂 az vstane tak ho schvalne premerim na vysku a hodim na vahu 🙂

erinbrock
18. kvě 2012

@mamkamarketa ne mensi z vajicka na romer king a vetsi diky tomu z romer king na romer kid 🙂 😀 😀 😀

mamkamarketa
18. kvě 2012

a nejde ten podhlavnik vic vysunout? pac 90cm na 2lety dite neni nic zvlastniho. spis prumer..takze si myslim,ze vetsina autosedacek je delana na deti do tech 100cm minimalne

mamkamarketa
18. kvě 2012

@erinbrock aha 😅

ija1
autor
18. kvě 2012

ahojky vsem 🙂
my nad tim prave tedka dumame s manzelem, pac mame vysunutej ten zahlavnik az nahoru, jeste v obchode nam to pani v aute prohlizela jestli to mame spravne.......... a dcerka ma 1cm pod tim zahlavnikem, kdyz sedi, ona ma proste hrozne dlouhy telo, mne to taky prijde divny.......kupovala jsem ji s tim, ze ji jeste rok vydrzi........., taky mi prijde ze na tu pasovou je jeste hrozne mala, ale co kdyz mi za mesic dva preroste i ten zahlavnik?........v pasech problem neni, ty jsou ok........ zkouseli jsme Romer Kid plus a pas vubec kolem krku nevedl, ani u Cybexu tom velkym, tak nevim............. jako jeste nekupujem, ale nevime pac leto za dverma, chceme cestovat a nerada bych nekde v Evrope dostala pokutu, ze ma dcera malou autosedacku...ze ji precuhuje hlavicka.......
dekuju za nazory 🙂

ija1
autor
18. kvě 2012

jinak teda zaprahnu manzela at to zkusi jeste vykoumat,pac je divny ze vam se tam vejdou mnohem vetsi decka......

erinbrock
18. kvě 2012

@ija1 hlava klidne muze vycuhovat..jak pisu do vysky oci..ale to uz by asi zavazely ty raminka jak nekdo psal... 😉

mamkamarketa
18. kvě 2012

@ija1 a kolik vazi? jako to bych se fakt bala ji dat do 15-36. ty autosedacky nejsou prispusobene detem s takovou vyskou 😒

ija1
autor
18. kvě 2012

@mamkamarketa - no ja se bojim, má 14 kg........

pajapoj
18. kvě 2012

jj, dokud nemá těch 15 kg tak bych teda do větší autosedačky rozhodně nešla

a ten 1 cm pod tím záhlavníkem jak píšeš že má tak to má jako mezeru mezi ramenama a záhlavníkem nebo co?

mamkamarketa
18. kvě 2012

@ija1 ze stranky romer (prekopirovano z jine diskuze)
Příliš časný přechod na následnou sedačku nelze v zájmu bezpečnosti dítěte doporučit. Především ne při změně do skupiny 2+3. Z bezpečnostních důvodů by zde změna neměla být v žádném případě prováděna před dosažením 15 kg, ale pokud možno dokonce až při dosažení 18 kg. Důvody: Autosedačky skupiny 2+3 jsou dost široké, aby poskytly místo i větším dětem. Malé, spící dítě může z pásu snadno vypadnout. Ramena ještě nejsou dostatečně vyvinuta a jsou příliš úzká pro bezpečné vedení pásů vozidla.

kikimaruska
18. kvě 2012

My máme 2 autosedačky, kdy Maxi cosi Priori (9-18 kg) nám stále je a i hlavička je chráněná, dále Storchenmuhle starlight sp 9-36 kg, kdy je syn stále v kategorii 9-18 kg (vnitřní pásy) Synovi jsou sice 4 roky, ale váhově je na 13 kg a má rovných 100 cm...a i tak se stále do Priori (9-18 kg) vejde 😉

pajapoj
18. kvě 2012

ještě jenom, v tý Roemerce 9-18 sjme vezli kamarádku co má 18 kg a určitě přes metr a vešla se tam i v zimní bundě, ale je fakt, že dost natěsno 😀

ija1
autor
18. kvě 2012

@pajapoj - 1cm pod vrchem toho zahlavniku.....

díky za vysvětlení.... 🙂

jmisa
18. kvě 2012

@ija1 hlava neva, podstatný je, aby pás nebyl pod úrovní ramen.

to není jako u vajíčka, tam nesměla hlava přesahovat.