Autosedačka pro 2letou do letadla (let 9 hodin). Jaká je vhodná?

kaja2016
9. dub 2022

Dobry den, nedari se me v tom zorientovat. Jaka je vhodna autosedacka do letadla pro 2 lete dite? Airolinka nekomunikuje a let se blizi. Radeji bych ji vzala, pokud to bude jen trochu mozne, poletim sama s dvema detma - druhy teda starsi.

pribylovapetra
9. dub 2022

Muzu se zeptat proc sedačku? Podle mě to nemůže být klasická autosedačka, ty jsou stejně konstruované na jiný účel. Musela by to být nějaká povolena pro použití v letadle. Ve 2 letech to nebude ani vajíčko takže je otázka jestli by to letecká společnost vůbec povolila. Pokud jde o turbulence, tak pro malinkace jsou v letadle redukce,aby neměli pásy volné. A za mě lepší když si dítě pokud možno lehne a prospi se.

bara88
9. dub 2022

Mě by teda zajímalo jak tam tu autosedačku připoutáš

fyii
9. dub 2022

@kaja2016 musis mit sedacku certifikovanou do letedla jinak ti ji umisti do zavazadlovyho prostoru. ja bych ji pro dvoulety dite nebrala, litam s detma od narozeni taky sama do USA a do roka mi davali tu postylku a pak melo kazdy dite svoji sedacku a spali tam

xnikax1
9. dub 2022

@kaja2016 dcera už ve 2 letech žádnou sedačku pro letu neměla

tinie
9. dub 2022

Dvoulete dite uz prece plati za letenku plnou cenu, to znamena, ze ma i vlastni sedadlo, kde v pohode sedi samo, uz je dost velke 🤷‍♀️ Autosedacka by musela byt akceptovatelna pro to, aby se mohla vzit na palubu, coz by pro dvoulete dite byla uz poradna autosedacka 🙂 Jinak pokud ji chces brat s sebou na dalsi cestování autem, normalne ji odbavis myslim u tech nadmernych zavazadel a sedacka poleti jako cargo.

pinkninja
10. dub 2022

@kaja2016 v teto velikosti jsem Nasla jen Britax Römer Eclipse a Kiddy Phoenixfix. Ale možná jich je s homologaci do letadla více…

kafr
10. dub 2022

https://www.modrykonik.cz/forum/dovolena/autosedacky-v-letadle-jak-to-je/
Tady je starší diskuze roku 2020 tuším. Odpovídala tam i Maruška - česká letuška žijící v USA, pamatujete ji? Prý to zbytečné není a doporučuje to... Nepročítala jsem ti celé...
Mě spíš odstrašuje to, že bych tahala tu těžkou neforemnou věc (= autosedačku) a do toho hlídala ostatní věci a děti (pokud to druhé není skoro dospělé) 🙈 takže klobouk dolů, že se na to cítíš.

kaja2016
autor
10. dub 2022

@pribylovapetra Redukce na pasy? Ano jde o me o bezpeci vzlet prilet, turbolence atd. Takze ty pasy dite udrzi stejne jako dospelaka?

kaja2016
autor
10. dub 2022

@kafr Aha, dik, mrknu na to. Urcite to na skodu neni.

kaja2016
autor
10. dub 2022

@kafr Nevis, jak bych nasla ten clanek, kter zminuje. Ma hodne prispevku na zdi.

elesse
10. dub 2022

@kaja2016 jojo, stejne jako dospelaka. Tedy vubec🙂 ale ani tak bych do letadla sedacku netahla

kafr
10. dub 2022

@kaja2016 to netuším, není tam někde lupa?

zelenaesmolda
10. dub 2022

@kaja2016
kdyz se neco v letadle posere tak ti zadna sedacka nepomuze

veronicka89
12. dub 2022

Britax eclipse

simkrk
12. dub 2022

My teda leteli bez autosedacky.. 😁🤷🤦 Me ani nenapadlo autosedacku brat, pokud v destinaci chcete phjcovat auto,tak sedacku zabalit a normos si ji jakoby pribalit ke kufru.. 😁 Navic dite do 2let nema narok na vlastji sedadlo pokud si ho neprikoupite.. 😊🤷

amenophus
13. dub 2022

Snad se neopakuju. Jako sice existuji autosedacky certifikovane pro letadlo, ale jestli jedes s detma sama, budes mit uz tak plny ruce a nedovedu si predstavit jak potahnes svoje prirucaky, detsky prirucaky, mladsi dite a jeste k tomu tu obrovskou sedacku. Co se bezpecnosti tyce, sedadlo v letadle a tamni pasy by mely stacit. Sice jsem s dvouletym ditetem letela jen kratky let, ale kdyz se to utahlo, opravdu to drzelo. Jedinej problem byl, ze si to porad rozepinala. A jinak kvuli pohodli jsem videla skvelou vec, kterou si na dlouhy lety chystam poridit - https://www.flylegsup.com/ - uzijou to jak deti tak i ja (a prostridame se). Chapu ze ta detska sedacka po dobu letu muze byt fajn, ze by dite bylo ve vlastnim, celkem v pphodli a navic v bezpeci, ale tahat se s tima instalovat tobtam, to byste museli mit na boarding hodinu a pul a na vystupu bys mela co delat abys stihla vystoupit nez bude boarding toho pristiho letu 😄

kaja2016
autor
15. dub 2022

@kafr Mrknu diky

kaja2016
autor
15. dub 2022

@zelenaesmolda Na tomto letu byvaji caste turbolence, ktere mohou ohrozit i nepripoutaneho dospelaka, natoz male dite na jeho male rozmery a vahu nejsou koncipovane pasy.

kaja2016
autor
15. dub 2022

@amenophus Vypada to zajimave, ale bezpecnost to podle me neresi. Diky za tip kazdopadne

kaja2016
autor
17. dub 2022

@simkrk Sedadlo mam samozrejme zakoupene a letet bez sedacky povazuji za velky risk, stejne jako pri jizde v automobilu. Situace na ceskem trhu s autosedackami je v tomto smeru velmi zvlastni, musim rict. V zahranici jsem se s tim nesetkala.

zelenaesmolda
17. dub 2022

@kaja2016
opravdu chces srovnavat rizika cesty letadlem a v aute?
Tady aspon name specializovane obchody na autosedacky,v zahranici tohle rozhodne vsude nemaji.

simkrk
17. dub 2022

@kaja2016 ja si myslim ze jizda autem je naprosto uplne neco jineho nez letet letadlem.. 😁🤷 Autem jezdite dolu, nahoru, doleva, doprava a hlavne jezdime v nepretrzitem provozu a nevite co se stane😊 Letet letadlem... Kolik asi po ceste potkate letadlem letadel a kolik vas postihne turbulenci.. 😊🤷 Letet letadlem je bezpecnejsi.. 😊