Autosedačka pro 7. měsíční mimino, když vajíčko nestačí

anke
13. lis 2008

Ahojte, poradite nekdo prosim, co s tim, kdyz mame 7. mesicniho prcka, ale vajicko uz je nam male?
Mrnous ma 10kg, 74cm ... z vajicka nam za chvililinku poleze hlava, ale dalsi autosedacky jsou az od 9ti mesicu + navic neni pry do 1 roku bezpecne vozit deti po smeru jizdy ... poradite prosim?

barusha
17. lis 2008

anke:tak my jsme to museli řešit ve 3 měsících!Měli jsme malý vajíčko - moc vypolštářkovaný 😅 a malýho valibučka 🙂 Tak jsem hledala a koupila Jane racing team 0-18kg, do 9kg se musí vozit v protisměru a poté lze otočit, změnit systém uchycení v autě a jede po směru. Malý je v ní jako král, má dost prostoru a ještě je vysoko, takže kouká z okénka a je spokojený... Mrkni na www.handypraha.cz a najdeš tento typ pod autosedačkami 0-18kg

ewuli
18. lis 2008

a co sedačka bebecar bobob?máte zkušenosti?líbí se mi že je v ní dítě více v leže když nesedí samo.ještě jsem neviděla jinou kde by šel měnit úhel rozevření.ostatní se jen naklápí.Nikde v obchodě jsem ji ale nesehnala.

http://www.bebecar.cz/cestovani_bobob.html

cerstvamama
18. lis 2008

barusha
Vypadá dobře, nevíš jestli na ní existují crash testy?

kacka.va
19. lis 2008

anke: ještě zkusím projít mejly, jestli jsem to nevymazala, protože jsem ten odkaz na Ferrari posílala té kamarádce

ygreen
19. lis 2008

Vznesla jsem dotaz na specializovaný obchod s autosedačkami, ohledně toho, aby mi doporučili nejbezpečnější sedačku od 0-18 pro "přerostlého (nesedícího) kojence" 😀 .Na trhu jich pár je a já fakt nevěděla. Tak tady je odpověď někoho, kdo tpmu asi konečně rozumí 😉

Dobrý den, věk Vašeho syna a to že ještě nesedí vylučuje použít posměrnou sedačku 9-18, to je nutné ještě počkat, pokud už hlava dosahuje okraje vajíčka, tak je nutné řešit něco jiného, a v tuto chvíli jedině sedačku 0-18 a držet tam dítě v protisměru co nejdéle.
Z 0-18 co jsou na trhu, se přikloním pouze k sedačkám Besafe IZI combi a Britax First Class- to jsou jediné z 0-18, co jsou kvalitní a bezpečné, a jediná Besafe IZI combi jde nechat v protisměru až do 18 kg, ostatní se musí otočit do posměru nejpozději v 13 kg.
Takže bych vybíral mezi těmito dvěmi, Chicco i Concord nedopadly moc dobře v testech, a o ostatních neznačkových ani nemluvě.
S těmi sedačkami 9-18, pokud nesedí je to na něj brzo, ta sedačka Kiddy, co se Vám líbí, sice dopadla dobře v testech, ale já jsem zásadně proti této sedačce, nejde skoro vůbec polohovat ( takže Váš nesedící by se tam sesunul )a pod tím pultíkem vydrží dítě velikostí maximálně do 2,5 let, podle mě Vaše dítě, které tak rychle roste ani to ne, navíc ta sedačka sama nedrží v autě.
takže jděte do 0-18, a rozhodněte se mezi Besafe a Britax, z 0-18 jsou nejlepší.
S pozdravem Štěpán Rybníček
www.autosedacky.estranky.cz , E-shop: www.autosedacky.mimishop.cz

anke
autor
19. lis 2008

ygreen: diky za info, konecne nejaky prodvajici, ktery to aspon trochu vysvetlil

kacka: diky moc, ja uz jsem stejne tu objednavku na Ferrari zrusila, neb ji nemeli a prisla by az nekdy na konci mesice, tak jsem ji napsala, ze to nechci ...
jinak jsem mezi tim zjistila, ze to sice vyrabi firma Kids im Sitz z nemecka, ale jsou dcerinnou spolecnosti skupiny Team-Tex, ktera je francouzska ... Team Tex 0-18kg sedacka byla testovana ADAC klubem a prosla, ale jenom jako gut ... cili bezpecna by byt mela, ale nema vubec nic navic + maji vyhrady myslim k bocnimu narazu (ja neumim nemecky, tak to byl trochu boj - tohle jsem z te hatmatilky pochopila)

ygreen
21. lis 2008

Tak mi objednali tutoi http://www.mimishop.cz/autosedacky/detail.php?z... a přijde příští týden, tak se těším 😵

barusha
21. lis 2008

cerstvamama : autosedačka je testovaná, vychází z nich dobře, je to španělská výroba. Ne, že si koupíš např. Lamazze a na štítku je made in China 😠 To mě pěkně prudí.

cerstvamama
21. lis 2008

Mne se teda docela zamlouva ten Britax.

ygreen
Jak ses rozhodla?

anke
autor
21. lis 2008

ygreen: taky do ni pujdem, a moc dik za tip na toho pana - zodpovedel mi spoustu dotazu

anke
autor
21. lis 2008

cerstvamama: Britax se musi na 13kg otocit po smeru ... ale pry ve 2,5 letech ty deti stejne uz neudrzime proti smeru, protoze se jim do te sedacky spatne leze a nevidi ven, takze je to udajne jedno (pro nas teda ne, protoze nas uz ma pres 10kg ted 😅 )

cerstvamama
21. lis 2008

anke
No jasne, ze ji otocim po smeru jak to pujde. S tim pocitam. Ale do vajicka se mi za chvili nevejde a bude jeste malinka na to, aby jezdila po smeru. Akorat nedokazu odhadnout v kolika mesicich asi bude mit tech 13kg??
Jdes teda do toho Britaxu? Napis pak jak jsi spokojena.

anke
autor
21. lis 2008

cersvamama: my jdeme do BeSafe, protoze nas mrnous bude mit 13kg pocitam ani ne v roce 😅 😅 ... ja bych rada prave vozila proti smeru, dokud to pujde - tzn. dokud s prckem bude k vydrzeni 🙂

cerstvamama
21. lis 2008

Aha, tak to nase slecna je spis dlouha nez ze by hodne vazila, tak snad 13kg bude mit az po roce a to uz ji klido pido otocim.

ygreen
21. lis 2008

cerstvamama: anke má pravdu, je až 5x bezpečnější vozit dítě v proti směru dokud to jde. A pokud bude odmala sedět proti směru, tak nevidím problém ho tak udržet.
Pro mě bylo rozhodování pak už jednoduchý - je to 5x bezpečnější a jediná sedačka ve které může dítě jezdit v protisměru je BeSafe. Četla jsem, že páteř dítěte se snad do roka nedokáže moc vychýlit dopředu, tak je náraz po směru nebezpečný.
Myslím, že je super ta možnost rozhodnout se, kdy dítě otočíš po směru, aniž by tě limitovala váha dítěte.
Náš klučík bude mít příští týden 6 měsíců a má 9,5kg a skoro 80cm, takže počítám s tak 15kg v roce. Takže pro nás je tahle sedačka fakt ideální volba. Pak holt koupíme sedajdu po směru, ale s 5bodovýma pásama, páč počítám, že 18 kilo bude mít určitě do 2 let. Ježíš, to mě děsí, jak to tady tak píšu 😀

alexiss27
22. lis 2008

Ahoj anke my davame JUrka do autosedacky concord od 7 mesiacov a tvari sa ako dolezity clovek 😀 vajicko mu uz bolo male tiez mal nieco cez 9kg a 73 cm....v sedacke sa mi zda ze je kludnejsi...

andy80
22. lis 2008

ygreen neboj, už tak neporoste a 18kg ve dvou letech mít určitě nebude. Teď se přibírání zarazí. Myslím, že v roce bude mít Tobiášek tak 12 kilo.

jitrulka
2. pro 2008

ahoj holky, máme starší autosedačku do 13 kg. malá má teprve 6 kg, hlavička ji nepřečuhuje, ale nožičky ano. Myslíte že nožičky taky přesahovat nesmí? Máte někdo zkušenosti s autosedačkou pro takhle malé mimi pokud by to už nebylo vajíčko? vím že se dělají 0-36kg, ale jsou pro děti vhodné?

lukin
2. pro 2008

jitrulka: Nohy můžou přečuhovat, ale hlava ne, takže klidně v ní jezděte dál.

nobave
2. pro 2008

Aj ja som mala taký problém
Vajíčko Peg Perego bolo skoro hneď malé - vyzeral v tom hrozne natlačený - bol väčšie dieťa ale bola som nútená kúpiť autosedačku - asi v 4-5 mesiaci keď ešte poriadne nesedel.
Kúpila som tú čo je 0 - 18 kg.

yasmina
2. pro 2008

my sme mali take vacsie vajicko - polohovatelne Jane matrix cup...o dost vacsie od tych klasickych najmensich...ale tiez u je to m
pomalicky male...ideme kupit tie od 9-18 kg...Romer vitaz testov Duo plus s Isofixom

stvura
2. pro 2008

No super...mi musime riesit tak isto velkost autosedacky. Mame to vacsie vajicko - Chico, no maly tam pasuje akurat. Je velmi dlhy na svoj vek. Takze mate skusenosti s tym ktoru kupit?
Mi sme pozerali tie okolotych 9 kg, no tie su uz na deticky co sedia....sice je to este daleko, no hadam bude maly sediet okolotoho siedmeho mesiaca...

daisy33
2. pro 2008

my sme mali tiez problem, vajicko bolo pritesne, tak sme kupili sedacku od 0-18 kg, britax.vtedy mala 5 mesiacov. da sa dat aj v protismere. je to sice dost komplikovane ked sedacku mame priputanu a mam do nej vlozit dieta, ale uz som to nejako nacvicila. to si neviem predstavit tam davat od narodenia. vtedy je naozaj lepsie vajicko.

jitrulka
2. pro 2008

no právě, vajíčko už nechci a sedačky... to nevím jestli to není špatné miminku na záda, když ještě nesedí 😒

yasmina
2. pro 2008

jitrulka my mame Jane Matrix cup pozri sa na to na nete...je to take velke akokeby vajicko ale da sa polohovat od lahu az po sed...a nasi sa este stale zmestia a to maju za tyzden rok!!!

xyxy
2. pro 2008

Ahojte.Nas maly ma 3 mesiace a 6 kil.Predpokladam ze kym bude sediet tak sa do vajicka nezmesti.Chceme mu uz rovno kupit sedacku 9-36kg.Mna zaujala Neo nato Grand tour.alebo Cam.nejazdime vela tak nechceme kupovat 5 sedaciek. 🙄 Viete nieco o tychto sedackach?Dik 😀

alusha
2. pro 2008

Ahoj xyxy, nepoznam sice tieto sedacky... ale my sme kupili kategoriu 9-25kg a zda sa mi vhodnejsia pre male mimi, je polohovatelna, pohodlna a 25kg ma dietatko dost neskoro, takze aj vydrzi dost dlho 🙂 moj synovec ma 6 rokov a 18kg 🙂

nastasja
2. pro 2008

ahojte,
moj damian ma 6 mesiacov, 9 kil a 74 centimetrov 🙂
je jasne, ze do vajicka sa mi uz nezmesti. Chcem mu kupit prechodnu autosedacku od 9 do 18 kg, pretoze ho chcem vozit co najdlhsie proti smeru jazdy a tieto autosedacky umoznuju pripnutie v protismere, a ked je mimi vacsie, aj po smere jazdy. Poctivo som si presla vsetky mozne znacky, precitala cele toto forum, a nakoniec som skoncila pri -
bebe confort iseos neo a pri britax first class si ultra -
priamo tu bol britax odporucany odbornikom ako jedna z najbezpecnejsich v tejto skupine a bebe som zas vycitala inde. Neviem sa medzi nimi rozhodnut, ak mate niektora skusenost, posunte mi ju pliiiis.

cerstvamama
2. pro 2008

Byla jsem rozhodnuta pro Britax. Kdybych si musela vybrat, koupila bych si urcite tuhle. Je to vlastne firma Britax-Romer a ti maji jedny z nejlepsich sedacek. Nakonec mi to v krame rozmluvili. Rekli mi, ze je Britax nejlepsi v tehle kategorii, ale i presto je nejbezpecnejsi vozit mimi co nejdele ve vajicku. Ale pokud se tam uz nevejde, tak neni co resit. Nam se tam Adelka jeste vejde, tak nakup dalsi sedacky jeste pocka.

hankka
2. pro 2008

Toho pana Rybníčka (www.autosedacky.estranky.cz) moc doporučuju. Solidní jednání, rychlý obchod, když jsem se nemohla rozhodnout pro barevný odstín sedačky, ochotně mi oba favority nafotil na digiťák za různých osvětlení a poslal na mejl. My jsme se nakonec rozhodli pro Safefix Plus a jsme opravdu spokojení.