Autosedačka pro 7. měsíční mimino, když vajíčko nestačí

anke
13. lis 2008

Ahojte, poradite nekdo prosim, co s tim, kdyz mame 7. mesicniho prcka, ale vajicko uz je nam male?
Mrnous ma 10kg, 74cm ... z vajicka nam za chvililinku poleze hlava, ale dalsi autosedacky jsou az od 9ti mesicu + navic neni pry do 1 roku bezpecne vozit deti po smeru jizdy ... poradite prosim?

kenazam
13. lis 2008

Myslím, že není vajíčko,jako vajíčko od Chicca jsou i větší. Mrkni na net. Ségra má taky větší mimčo a má od vajíčko od Chicca do 13 kil a malej je taky dlouhej a vleze se.

marianeta
13. lis 2008

Anke nas je uz od 6 v normalnej autosedacke,lebo z vajicka mu moc trcali nohy.Je strasne dlhy.
Ja v tom problem nevidim,maly pozera cez okno a aj sa v nej vybuva a je mu tam urcite pohodlnejsie ako vo vajicku a hlavne teraz na zimu ked bude naobliekany.

amatula
13. lis 2008

ahoj to nieje pravda.su auto sedacky aj od narodenia do 15kg,máme ju aj mi 😉 staci sa len popozerat,dnes je na vyber tolko typov.pre rozne velkosti a rozne kombinacie.......a myslim ze taky valibuk uz s amoze kludne vozit aj po smere jazdy.vzdy bezpecnejsie ako ked mu zo sedacky leze hlava to je to najnebezpecnejsie...hlavicka musi mat oporu...tak skus popzerat trebaars pre tvoju info aj na nete....

anke
autor
13. lis 2008

kenazam: nam uz prave vyleza z toho Chicca 😅 ... nohy uz jsou venku davno, ale hlava uz zacina pomalu prerustat

anke
autor
13. lis 2008

ja bych prave chtela vozit jeste proti smeru jizdy, ale nevim, jestli ty kombinovane 0-18kg jdou vozit i pozadu, kdyz uz je tak veliky ...

takze ty mesice jsou pouze orientacni? jako od 9. mesicu treba? on nas mrnous jeste sam nesedi ...

amatula
13. lis 2008

mi mame tu do 15 ci 18 kg neviem presne a vozime proiti smeru jazdy.....v pohode,a v auto sedacke nemusi vediet sam sediet....ma tam oporu

anke
autor
13. lis 2008

amatula: tak to jo, diky 🙂

andy80
13. lis 2008

anke, 0-18kg jdou některé vozit pozadu. Já jí mám po Jiříkovi, ale kdybys mě zabila, tak nevím značku a manža má auto v práci, tak kuknu zítra joo.

miriamkac
13. lis 2008

anka daju sa vozit proti smeru jazdy....proste ich sklopis a priputas ako vajicko.....my sme sa v takej vozili (teraz uz v nej sedime normalne 😎 ) je to kategoria myslim od 0 - 18kg....

radka.m.
13. lis 2008

my máme taky autosedačku od 0-18kg,jde vozit i vepředu proti směru jízdy a vzadu i po směru jízdy.je polohovatelná,jsme s ní taky spokojeni.

andy80
13. lis 2008

http://www.nej-kocarky.cz/safety-baby-basic/ - anke kuky, ty 0-18kg jdou skoro všechny po i proti směru jízdy

anke
autor
13. lis 2008

diky

mywiel
13. lis 2008

Tato je super, otacacia od 9kg uz do 18kg 🙂 http://www.bebeconfort.com/collection-2008/FR/v...

mywiel
13. lis 2008

Tato je od 0-4 rokov proste parada. http://www.bebeconfort.com/collection-2008/FR/v...

mywiel
13. lis 2008

Prisposobi sa na sirku ako chcete... http://www.bebeconfort.com/collection-2008/FR/v...

anke
autor
13. lis 2008

myw: no jo, kdyz tam taky pisou az od 9. mesice, ale jestli rikate, ze je to jen orientacni vek, tak by sla ... akorat jestli je k sehnani i v CR 🙂

anke
autor
13. lis 2008

jo tak ta druha jo 🙂
manzelovi se straaasne libi Ferrari sedacka, ta je taky 0-18kg 😀

maruskak
13. lis 2008

Ahojte, ako vidim, ai veľa mamičiek ma "problém" kedy a akú kúpiť sedačku. Aj my túto dilemu riešime asi 3 mesiace,kúpili sme vajíčko, no nie je vajíčko ako vajičko, je to 13 kg, no moj synček je riadny valibuk aj ked este nemá 13 kg, ale nožičky mu už trčali von od 7,5 mesiaca. Teraz už viem, že sú rôzne typy vajíčok. A momentalne vyberame autosedačku no nevieme sa s manželom zhodnúť. Ja som vybrala sedačku zn. Recaro, je dosť drahá, no všade čítam, že splňa výborne bezpečnostné podmienky, aj naši známi používajú tieto sedačky a hovoria, že sú výborné, no manželovi sa nepačí cena a hlavne, či to vydrží napr. až do 12 rokov?! No uvidime,minule som ho načapala, ako pozerá na nete práve na Recaro 😀 som zvedava ako to dopadne.
Takže by som odporúčala, ak idete kupovať zautosedačku zoberte vaše ratolesti so sebou a vyskúšajte 🙂

anke: aj mojmu manželovi sa tiež paci Ferrari 🙂

saska.t
13. lis 2008

Recaro vyraba dcerska spolocnost od mercedesu takze kvalita je super ale momentalne tu v DE vyhrava firma römer a urcite je lacnejsia ako recaro.
Preco by deticky nemali chodit v smere jazdy? to som nikdy nepocula .... 😕

kacka.va
13. lis 2008

holky, nohy ven trčet můžou, nesmí přesahovat hlavička 🙂.
Jinak ty sedačky, záleží na výrobci, některé se můžou i ty větší vozit proti směru jízdy, ale některé ne.

lukin
13. lis 2008

saska: V automobilu pouzivejte autosedacku umistenou proti smeru jizdy co nejdele (minimalne do jednoho roku veku), abyste chranili pater pred vaznym poranenim. Miminko ma tezkou hlavicku se slabym krkem a pruznymi vazy. Sedi-li dite v sedacce po smeru jizdy a dojde k celni srazce, ktera je jedna z nejcastejsich, ma krk schopnost "natahnout se" az o 5 cm, zatimco pater jen o 0,5 cm. V jednom roce se kosti zacijani zpevnovat a miminko postupne neni jiz tolik zranitelne.

mywiel
13. lis 2008

Saska v smere jazdy do 9 mesiacov sa nesmie lebo pri naraze krcne svalstvo este nie je dost silne a je to nebezpecne ze si zlomi vazi preto az od 9 mesiacov moze byt tvarou k ceste dovtedy len chrbtom. Romer nie je zly ale malo sa naklana dozadu takze dieta spi skoro po sediacky, ta bébé confort je sedacka co sa naklana najviac to lezatej polohy zo vsetkych pytala som sa na to vo viacerych obchodoch a kazdy predajca mi potvrdil to iste.

saska.t
13. lis 2008

Dakujem to som netusila, chvalabohu nam vydrzi vajicko velmi dlho sme malicky a dlho aj asi budeme mala ma 4 mes. a nosi cislo obl. 56 ale pomali ideme na 62 😀 😀

mywiel
13. lis 2008

Tak mi uz nosime 68 😀 😀

anke
autor
13. lis 2008

tak jsem prave z netu objednala sedacku Ferrari, snad to bude ok i bez vyzkouseni, nebo se ji pokusim vratit ... slysela jsem na ni dobre ohlasy, tak uvidime ... snad ji budeme moct vozit i ted proti smeru .... vznesla jsem dotaz primo na Ferrari customer care, kdyz ne, tak ma smulu a holt budeme 2 mesice chodit vsade pesky 🙂

kacka.va
14. lis 2008

anke: zkus podívat do testů, zrovna Ferrari nevycházela v bezpečnosti moc dobře ☹

anke
autor
14. lis 2008

kacka: jezis to mi ani nerikej ... kde jsou testy? ja jsem zadny ohledne tehle sedacky zrovna nenasla

anke
autor
14. lis 2008

hledam hledam, najit nemuzu ... akorat vim, ze tyhlety vicestupnove jako kategorie 0 a I zaroven nejsou tak bezpecne, jako ty jen pro jednu kategorii, jenze to my nemame moc na vyber, protoze do I jsme jeste mali a do vajicka uz moc velci ☹

kacka.va
14. lis 2008

já se ti zkusím podívat, jestli to najdu, už je to asi 2 měsíce, co jsem na to koukala.