Autosedačka pro 7. měsíční mimino, když vajíčko nestačí

anke
13. lis 2008

Ahojte, poradite nekdo prosim, co s tim, kdyz mame 7. mesicniho prcka, ale vajicko uz je nam male?
Mrnous ma 10kg, 74cm ... z vajicka nam za chvililinku poleze hlava, ale dalsi autosedacky jsou az od 9ti mesicu + navic neni pry do 1 roku bezpecne vozit deti po smeru jizdy ... poradite prosim?

nastasja
2. pro 2008

britax sa mi zda super prave kvoli tomu, ze je to romer firma a velku sedinu chcem kupit od nich
ale bebe ma to roztahovanie do sirky a take peeekne potahy 🙂
naklapaju sa asi obe rovnako na spanie, mozno britax viac
bebe som vsak v ziadnych crash testoch nenasla

simona55
3. pro 2008

baby ahojte chcela by som sa spi ja mam auto sedacku od 0 do13 kg to je take do roku a potom musim vymenit za druhu ?aj ked muje dobra toje vajicko.

alusha
3. pro 2008

ked mu je dobra, ma menej ako tych 13kg a netrci mu hlavicka, nemusis este vymienat 😀

anke
autor
3. pro 2008

taky se pridavam a doporucuji pana Rybnicka - ochotne poradi i presto, ze jste jeste primo od nej neobjednali, takze jsme od nej nakonec koupili sedacku, i kdyz nemel ty barvy, ktere jsme chteli - proste serioznost jednani to vyvazila ...

takze od vcerejska mame doma sedacku Be Safe Izi Combi 0-18kg, ktera jedina na trhu se da vozit proti smeru az do tech 18kg

nas mrnousek ma 8. mesicu - 11kg a 74cm - do vajicka se nevejde ani na vysku, ani na sirku - a to mame vetsi vajicko (Chicco Synthesis XT+ - mimochodem spokojenost velika), 13kg bude mit pocitam tak v roce veku, sam jeste nesedi - Britax se mi designove libil vic, ale ten se musi ve 13kg otocit po smeru jizdy ...
kdo se rozhodujete, tak pan Rybnicek radil, ze deti stejne okolo 2. let veku uz nevydrzi sedet proti smeru jizdy a take umistovani ditete do sedacky v tomto veku uz je slozite ...
az Be Safe namontujeme a odzkousime, napisu zkusenosti ...

jitrulka
3. pro 2008

anke: proč tolik trváš na jízdě proti směru? Je to bezpečnější?

mywiel
3. pro 2008

Tak my mame zatial tuto od kocika v ktorej je nalezato kvoli chrbtici a casto v nej zaspinka v aute je do 6 mesiacov... http://www.bebeconfort.com/collection-2008/FR/v...

Od 6 mesiacov ked uz bude sediet a vanicka bude mozno mala, alebo uz bude chciet viac kukat okolo, dam tuto proti smere jazdy, pisu ze je do 13kg okolo 1 rok tak dufam, ze bude este dobra... http://www.bebeconfort.com/collection-2008/FR/v...

Od 9 mesiacov planujem po smere jazdy tuto ak uz to vajicko by bolo nahodou v 9tich mesiacoch male aj ked pisu do 1 roka... http://www.bebeconfort.com/collection-2008/FR/v...

cerstvamama
3. pro 2008

jitrulka
samozřejmě, dítě by mělo co nejdéle jezdit proti směru kvůli případnému nárazu, kdy by si po směru jízdy mohlo srazit vaz
to nehrozí až když má dítě pořádně zpevněný svaly na krku, tzn. někde se píše když samo sedí, někde až když stojí u opory
píšu to dost neodborně, ale v podstatě takhle nějak to je 😉

anke
autor
3. pro 2008

jitrulka: je to tak jak pise cerstvamama - cestovani deti proti smeru jizdy je vzdy bezpecnejsi - manzel mi to vysvetloval, jde tam o ty sily pri narazu - ale nedokazu to vysvetlit, protoze jsem to jen tak tak pochopila 😀
... proste jsem vycetla, ze je lepsi alespon do 1 roku vozit dite proti smeru jizdy a vetsinou tak deti jezdi, protoze se jeste vejdou do vajicek ...

anke
autor
3. pro 2008

jestli umite anglicky, tak tu jsou o tom cele stranky:
http://www.rearfacing.co.uk/

nejsem zadny extremista, co propaguje zadne maso, kvetinovou lasku a smrt automatickym prackam ... az bude mrnous mit vic jak ten 1 rok, tak uvidim, jak dlouho mi vydrzi tam sedet proti smeru a pak ho proste otocim 🙂 ... ale do toho roka bych chtela

vikvik
3. pro 2008

taky budem kupovat sedacku do protismeru. duvod? 5x bezpecnejsi nez posmeru. jde o to, ze miminka maji velikanske tezke hlavicky (25% jejich vlastni vahy) a pomerne slabe krky,takze uz pri narazu 30km/hod hrozi, ze si zlomi vaz (proste jim setrvacnosti ta hlava vyleti dopredu - pokud jedou po smeru) kdezto v protismeru je to zatlaci do sedacky a nic se nestalo. vygooglujte si par crash testu a mrknete na to, jak to vypada...
jinak ve skandinavii je normalni deti vozit v protismeru az do 4let,takze evidentne je to mozne a maji si kam dat nozicky,muzou se divat z okynka atd. (takove ty bezne otazky.. :o)

ygreen
3. pro 2008

vikvik: my máme BeSafe - snad norská a je to jediná sedajda na trhu v ČR, která je do protisměru až do 18kilo.

anke
autor
3. pro 2008

ygreen: vy ji mate? a jak se vam davala do auta? mne to z toho navodu prijde desne slozity - jeste, ze to bude montovat manzel 😅 a da se polohovat? ja ji mam jeste v krabici, tak jsem to nestihla nejak prozkoumat ...

vikvik
3. pro 2008

anke a tahle be safe se da otocit i v posmeru? ja z toho popisu pochopila,ze ne... jinak od te doby, cos ji "vytahla" je nasim favoritem a pak jeste ta nordic (taky norska ygreen 🙂

vikvik
3. pro 2008

tady je toho taky spousta http://www.cpsafety.com/articles/stayrearfacing...
a tady je ta nordic co mozna budem mit my http://incarsafetycentre.co.uk/shop/special_br_...

ygreen a jste s ni spokojeni? teda hlavne Tobiasek?

nastasja
3. pro 2008

No dievcata,
tak ste mi pomohli sa rozhodnut. Dakujem.

anke
autor
3. pro 2008

vik, ale jo, jde otocit po smeru ... vyrazi se z toho takova ta ocelova vzpera, co je videt na fotkach ...

vikvik
3. pro 2008

anke, tak uz jsem prisla na to, proc si myslim, ze nejde otocit. ona existuje combi a izi kid (ta otocit nejde) na tech strankach rearfacing.co.uk tu combi nedoporucuji ci jak se da toto vysvetlit?>
The BeSafe Combi is tested and approved to be rear facing till 4 years old (18 kg), and although it can also be used forward facing, we would only recommend it to be used in the rear facing position. Beware that the other seats on this site, including the other BeSafe and Recaro seats, are forward facing. We do not recommending any other seats then the two we have listed here.
clovek aby se z toho pomat :o)
http://www.hts.no/english/frameset_english.htm v productech jsou obe dve popsany,vypadaji velice podobne (ne-li stejne)

anke
autor
4. pro 2008

vik - ja to na tech strankach nemuzu najit, kde jsi to videla pls? jinak v te vete neni vubec zadne opodstatneni, proc by se to jako nemelo otacet ... nam pan Rybnicek psal, ze kdyz se to otoci, tak je to vpodstate jako Be Safe Izi Comfort, mozna o malininiko horsi ....

anke
autor
4. pro 2008

kdyz mi napises, kde jsi to presne na tech strankach nasla, muzem jim napsat, co tim jako mysleli a proc to tak je ...

gedgitka.a
4. pro 2008

Ahojky maminy, mi koupili autosedačku od f.Britax model First Class, je na 0-18kg a jde po i proti směru jízdy, má pod zadečkem klín, pro malá miminka,která ještě nesedí, aby byli víc v lehu, hledali jsme sedajdu, která půjde co nejvíce do lehu, protože náš mrňousek do ní putoval již ve 3 měsících, ve 4 měsících má 8,5kg a 70cm do vajíčka se nám nevejde, tedy lépe řečeno čouhají mu dost nožičky a i hlavička, to by prý nevadilo, ale z hlediska bezpečnosti mimča ve vajíčkui, je prý důležitější, kde má mimčo pásy a mi je na nejvyšší polohu měli v půlce lopatek což je prý, už špatně měli by být zároveň s ramínky, jinak není sedačka prý již bezpečná. Sedačka Britax je fajn, jsme s ní spokojeni a malému se v ní líbí a vpoho v ní i usne což, jak známe naše mrňousky, když se jim něco nelíbí dají to hlasitě najevo. Když jsme ji scháněli koukali jsme na ceny a stojí, jak kde od 4300 výše, ale manžel vylovil nějakou paní co má krámek v Mělníce a ta ji měla za 3800, takže bezva za ušetřených pár stovek se malému koupilo něco jiného 🙂 😉 . Jo jediné co je složitější, když do ní malého dávám je docela vysoká a tak ve dveřích je míň místa na strčení mimča do sedajdy, ale to bude asi podle auta mi máme Focuse a i pásy vpoho stačí délkou na upnutí. 😉

anke
autor
4. pro 2008

gedgitka: diky za popis, jeziskote to jsem ani nevedela s temi pasy - my je meli pod lopatkama docela dlouho, no jeste, ze uz mame novou sedajdu 😅

gedgitka.a
4. pro 2008

anke: není zač já si také říkala, že nám vajíčko vydrží déle, aspoň do 10kg, ale pak mi na výstavě hraček pán od Britaxu řekl to s těmi pásy a to samé potvrdili ve více prodejnách, aniž bych se o tom já předem zmínila a tak jsme koupili tu First Class 😉

ygreen
5. pro 2008

anke: šla namontovat dobře, jen i ten největší leh mi přijde dost strmý, ale to spíš pro našeho skřítka, páč ještě nesedí. Ale sedí se mu tam fajně a vypadá spokojeně 🙂 Usnul v ní a nebo koukal okýnkem ven 😉

ygreen
5. pro 2008

vikvik: na jterejch stránkách si našla to že besafe combi není dobrá?

anke
autor
5. pro 2008

ygreen: podle toho, co sem nakopirovala vik nepisou, ze neni dobra, ale jen ze by ji doporucovali pouzivat jen proti smeru jizdy - co tim ale mysleli sud buh, ja bych to nehrotila - verim, ze i po smeru jizdy pak bude bezpecna 🙂

cerstvamama
5. pro 2008

Oni tam totiž doporučujou jíždu proti směru co nejdýl, až do 2 a půl roku minimálně. Já bych to chápala tak, že upozorňujou na fakt, že ostatní sedačky jsou po směru a ty co jsou přehazovací tak by se stejně měly co nejdelší dobu umisťovat zádama proti směru jízdy.

silvi1985
20. led 2010

ahojte maminy, skusim obnovit temu: tiez riesim teraz otazku autosedacky, chcem kvalitnu sedacku, ale nie velmi drahu, kedze nezijeme tu, ale chodime len na navstevy - dovolenku, ale bez autosedacky to nejde, vzdy tu zostavame niekedy aj mesiac, maly bude mat teraz pol rocika. nesplnia mi ucel napr. aj lacnejsie autosedacky? ved aj tie splnanaju normu. co hovorite napr. na tuto:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7303614

nikollette
20. led 2010

Naša autosedakca sa dá tiež nasadiť v smere aj proti smere jazdy a je od 0-18kg.
Do roka by mala byt vproti smere jazdy, od roka v smere jazdy.
predtý msme mali vajíčko do 13kg, malého sme vo vajci vozili asi do 10mesiacov 😉

silvi1985
20. led 2010

nikollette, mne nejde len o to natocenie v smere aj v protismere, ide mi hlavne o to, ze zijeme v zahranici, sem cestujeme vzdy lietadlom, maly sa mi do vajka vojde len tak tak, preto sa pytam hlavne na autosedacky lacnejsej kategorie, od 0-18 kg, lebo sa bude vyuzivat, len ked budeme tu, u nas doma mame znackovu a teda aj drahsiu.
co si myslis o tej, na ktoru som dala link?

shaula
20. led 2010

Silvi - u těch levnějších sedaček je jeden problém - nebyly testovány, takže nevíš, jestli jsou dostatečně kvalitní. Možná jsou, možná nejsou. Na občasné vožení asi postačují, ale druhá věc je, jak se zachovají v případě nehody... Jak jsem pochopila, tak norma v tomhle nic neznamená, ta říká jen to, že pásy mají být 5bodové, má být univerzální apod.
Konkrétně tuhle jsem v testech nenašla (což jsem víceméně čekala), obecně zn. Nania tam dopadá průměrně až podprůměrně. Asi bych ve tvém případě taky nekupovala nějakou superdrahou sedačku, taky záleží na tom, jak často tu jezdíte? Abyste ji třeba nepoužili jen jednou 🙂