Autosedačka pro 7. měsíční mimino, když vajíčko nestačí

anke
13. lis 2008

Ahojte, poradite nekdo prosim, co s tim, kdyz mame 7. mesicniho prcka, ale vajicko uz je nam male?
Mrnous ma 10kg, 74cm ... z vajicka nam za chvililinku poleze hlava, ale dalsi autosedacky jsou az od 9ti mesicu + navic neni pry do 1 roku bezpecne vozit deti po smeru jizdy ... poradite prosim?

shaula
20. led 2010

No ono je asi taky rozdíl, jak staré dítě tam dáváš... My jsme z vajíčka na vyšší typ přesedlali až v 16 měsících a to už je taky o něčem jiném 🙂 Je fakt, že v 9 měsících bych dítě po směru jízdy neposadila.

azri
20. led 2010

my ju tam máme od 6. měsíců a nechávám ju pořád proti směru jízdy, určitě minimálně do 2 let.

kessiee
23. led 2010

ahojte maminy, prosim vas, vedeli by ste mi poradit? syncek mi vyrasta z vajicka, bude mat len pol roka, ale ma takmer devät kil, tak rozmyslam, ci je vhodnejsia autosedacka 0-18 kg (konkretne mam vyhliadnutu concord ultimax) alebo 9-18 kg (maxi cosi priori). ta od narodenia sa do 13 kil otaca v protismere jazdy, ale ked je tak otocena, neda sa polohovat, takze malicky by akoby sedel (sam ale este nesedi). nebolo by v tomto pripade jedno, ci kupim tu alebo tu, lebo z mojho pohladu by mu bolo pohodlnejsie, keby mohol mat sedacku pekne vypolohovanu. viem, ze z pohladu bezpecnosti asi 0-18kg, ale aj ked este nesedi?? dufam, ze som to napisala zrozumitelne 😅 poradte prosim, dakujem 😉

shaula
23. led 2010

Kessiee - jenomže v případě nehody (a někdy stačí i prudké zabrzdění!) ti půlroční dítě posazené po směru jízdy neudrží bezpečně hlavičku - naopak je to velmi nebezpečné! Takže rozhodně bych koupila sedačku do protisměru.
A tvůj syn je už tak vysoký, že v ani ne 6 měsících přerůstá vajíčko? 😕 Při posuzování, zda přejít na vyšší typ sedačky se rozhoduje podle toho, jestli mu už přečuhuje hlavička (na nožičkách nezáleží!) - promiň, ale to už mu v půl roce opravdu přečuhuje hlavička ven? 😕

kessiee
23. led 2010

ahoj shaula, co sa tyka vysky, netrcia mu ani nozky, ani hlavicka. na vysku je to fajn, horsie je to so sirkou 😅 ledva ho tam napracem a maly sa mi tam strasne hneva, nedokaze sa ani pohnut, o to viac, ze je teraz v zime aj pekne naobliekany... cestovat takto je utrpenie pre neho aj pre mna. ja viem, ze to otocenie do protismeru je dolezite, preto som sa na to aj spytala. ale v takomto otoceni sedi, nevadi to, ked sa sam este neposadil? a keby bol v smere jazdy len v polohovani, mal by hlavicku v pololahu, takze by mu pri tom brzdeni tak nelietala, ci? neviem... riesim to po prvykrat, tak si rada necham poradit 😉

jajkax
23. led 2010

Já Vás tady musí taky nějak pročíst.Máme taky problém že se do vajíčka už nějak nemůžeme vtěstnat.Je nám teprve 6,5 měsíce na šířku by jsme se vešli(máme nějakých 8kg)ale na dýlku už nám i hlavička kousek přečuhuje máme v 6 měsících bych řekla docela obryni 76cm.Tak mjusím taky zjistit jaký sedačky jsou pro ni vhodný.\chápu že tu doporučujete spíš ty protisměru jízdy že?Jinak mě už malá asi 14 dní sama sedí.

shaula
23. led 2010

Kessiee - tak to bych šla možná do většího vajíčka. Kluci v tom našem plavali 😀 Je sice pravda, že jsou to spíš drobci, ale viděla jsem maminku s vajíčkem nacvaknutým na kočárek a tam by teda naši určitě nevlezli, bylo to takové strašně malinkaté, no možná tak na novorozence do 3 měsíců 😝 Takže bych asi pokoukala, jestli neexistují větší vajíčka, nebo tedy případně autosedačku do protisměru. Podle mě bude menší zlo, když bude více v sedačce sedět (stejně je tam jen na dobu jízdy), než aby si náhlým pohybem auta poškodil krční páteř 😉 Ovšem je to jen můj osobní názor.

Jajkax - ty do protisměru doporučuju jen proto, že takhle malé děti ještě nemají dostatečně pevné krční svalstvo a nemuselo by to dopadnout dobře. Tvoje malá je sice ve vývoji celkem napřed, když už ti sama sedí (i se sama posadí nebo se jen v sedu udrží?), takže zvaž, ale já osobně bych takhle malé dítě po směru jízdy neposadila.

pikusa
23. led 2010

Tak Mates se ještě vejde,jen máme problém--krátké pásy....
taky se poohlížím po další...váhově by na to měl,sám sedí,ale stejně ho chci ve vajíčku mít co nejdýl....ale ted v zimě jak je nabalenej je tam natěsno....potřebuju nutně jaro 😀
Můj favorit je Romer,ale už ted má Mates 11 kilo...a ten je do 18ti kil....
co já vím,jak bude ještě přibírat??? 😲

shaula
23. led 2010

Pikusa - záleží jaký Römer - my máme Römer King, ten je opravdu do 18 kg, ale ty, co mají prostorově výraznější dítko 😅 , mají hodně Britax Evolva (Britax a Römer jedno jsou), ta je do 36 kg a chválí si ji. Jukni do tématu https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Ve tvém případě je opravdu zbytečné kupovat 9 - 18 kg, to byste neměli na dlouho 😀

pikusa
23. led 2010

Shaula..no taky si myslím,ale zase jsem četla,že čím větší váhové rozpětí,tím menší bezpečnost...
tak ted babo raď 😝 😀
A nebo nasadit matesovi dietu 😀

shaula
23. led 2010

Pikusa, obecně ano, má se postupovat po jednotlivých váhových kategoriích. Ale když má někdo dítko, které rychle přibývá, tak je nesmysl kupovat sedačku třeba na 3 měsíce a pak zas novou. Navíc když bys teď koupila 9 - 18 kg, tak pak už bys tedy měla jít do 15 - 36 a to si troufám říct, že v té době by na sedačku tohoto typu ještě nebyl zralý (myslím při rychlosti jeho přibývání na váze 😅 ).

pikusa
23. led 2010

No ale on už trošku brzdí 😀 😀 v tom přibírání 😀
Já spíš myslela jestli je nějaká dobrá a kvaltní v roozmezí 9-25kg...
zatím studuju diskusi,co jsi mi poradila....

jajkax
23. led 2010

Shaula:Ona už se do sedu i sama dostane-tak nějak přez bok se na několik pokusů nahoru dostane.A když dosedne tak se vítězoslavně rozlédne po místosti 🙂 Ale asi bych neřekla že je nějak napřed, je jí 6,5 měsíce a přetáčet se začala až v 6(a to už mi všichni kolem říkali že je nějaká opožděná 😖 a hned za tejden se začla posazovat 😉
Ale je přerostlá (no já sama mám 185)tak musím nějakou sedačku splašit, stéhkle už ji fakt vyčuhuje hlava.Mám vajíčko CAM, asi to není jedno z největších

kessiee
24. led 2010

ahojte,
shaula tak vajicko v nasom pripade sa teda neoplati vobec, maly mi strasne rychlo rastie a nemam pocit, ze to nase vajko je male. aj keby som nejake väcsie nasla, vydrzal by v nom max 2-3 mesiace s tymi takmer 9kilami a nieco cez 70centimetrami... to sa vazne neoplati. zvlast ked sa stahujeme do zahranicia a sem nebudeme az tak casto jazdit, pocitam s tym, ze tak 1-2krat do roka. aj ked kupim tu 0-18kg, o chvilku budem riesit znova väcsiu. dokonca mi aj jedna predavacka radila, ze mam hned kupit 9-36kg!! to sa mi zda ale uz "troska" prehnane...

dadis
24. led 2010

kessie, a nie je nespokojny preto, ze ho do vajicka velmi naobliekas? Ja ked dam malu do overalu, tak potom nemozem v aute vobec kurit, lebo sa zacne hmyrit a vrtiet - evidentne jej to je neprijemne ako je naobliekana - male jej vajicko nie je, ma len 6,5kg. Inak starsi syn sa viezol raz za cas vo vajicku este ako 1,5rocny - 11kg (v manzelovom aute)...zmestil sa tam v pohode...hlava mu nepretrcala...nozky mal dlhsie, ale normalne ich mal trosicku prikrcene - oprete o operadlo...na kratsie cesty uplne v pohode...len uz sme ju nevyberali z auta, lebo s 11kilovym zavazim to bolo obtiaznejsie 😉 ....ja radsej do autosedacky dam iba prechodny overal a hrubsiu deku nato...poriadne zatesnim, aby tam nesla z vonku zima a v aute odokryjem...nemyslim, ze je potrebne tak naobliekavat...ved aj my ked ideme niekam autom a vieme ze nebudeme behat po vonku, tak sa tak nenaobliekame, ako na prechadzku...Matka sme dali do Maxi Cosi Priori 9-18 az po roku, mali sme ju najsprv v jednom aute a potom sme kupili aj druhu do druheho auta, lebo sa nam to nechcelo prekladat a z vajicka uz potom vyrastol. Nie je kam sa ponahlat, urcite v protismere jazdy je to bezpecnejsie a ked je do 13kg, tak to znamena, ze to bude do tych 13kg bezpecne...

kessiee
24. led 2010

dadis, ja ho obliekam primerane, aspon si myslim - do autosedacky ma vzdy pancusky, nejake riflicky alebo teplacky, capacky, body s dlhym rukavom, svetrik, bundicku - aj to len taku tensiu. overal u nas v autosedacke nehrozi, tak by som ho tam nenapchala ani keby som chcela. a v aute s nim kurim minimalne, aj to len vtedy, ked je poriadne zamrznute... neriesim tu sedacku len tak zo spasu, rada by som ho tam vozila aj do roka, ale ked vidim, ze to nejde, tak na co to budem silit... rozhodla som sa pre tu 0-18kg, kvoli jazde v protismere... ved tieto sa mozu pouzivat uz od narodenia (aj ked ja by som tam "cerstve" babo nevozila), tak je to akoby troska väcsie vajicko, takze snad tym nic nepokazim...

dadis
24. led 2010

kessie, ano, ty musis citit najlepsie, co je pre tvoje baby pohodlne a co uz nie 😉 ...tiez by som na tvojom miest e zvolila alternativu 0-18, neboj nebude to alternativa docasna, tolko kil dosiahne najskor v 3, ale pravdepodobne az okolo 4 rokov.

dadis
24. led 2010

kessie, toto nie je na margo tvojich pripsevkov, ja len nechapem, ze niekto niekedy povedal, ze ked presahuje hlavicka nie je to vo vajicku bezpecne...ale ako presahuje??? uplne, alebo len 0,5cm? kto to povedal? na navode k pouzitiu takato info nie je. Ja si myslim, ze ked presahuje trosicku, napr 0,5cm...tak by to logicky nemalo mat vplyv na stabilitu hlavicky...minimalne mensi nez otocit dieta v smere jazdy, ked mu este hlavicka vazi skoro 1/3 vahy tela..ja usudzujem podla mojho vajicka, mame Peg perego, mozno ma niekto ine vajicko, iny nazor, iny navod na pouzitie...ine je ked sa naozaj to dietatko tam neciti komfortne, ako je to v pripade Kessie, ale tiez by som kupovala "protismernu", tak ako sa aj ona rozhodla...

kessiee
24. led 2010

dadis dakujem za pochopenie 😉 tiez som rozmyslala aj nad MC priori, ale ta sa neda otocit do protismeru. ty tam synceka este stale vozis, predpokladam... ako sa ti tam vojde?

miskachrumka
24. led 2010

ahojte
mi teraz mame tiez dilemu ideme za dva tyzdne kupovat tiez autosedacku kedze vajicko nam je už 4mes male!

tiez neviem aku znacku a ktore su najlepsie hlavne najbezpecnejsie a zarovan nie velmi cenovo drahe!

dakujem mi mame už 12kg tak neveim ci tie od 15-25kg alebo už tu od 20-30kg netusim
dakuje vopred za rady!

musko
24. led 2010

vo vajíčku hlava nemá presahovať viac ako na 2 prsty - teda cca 2-3cm.

kessiee
24. led 2010

miska byt tebou asi by som zvolila 9-36 kg

iguska
25. led 2010

Graco Cosmic Comfort S je 9-25kg, co sa mi viac pozdava ako 9-36 kg. nakolko je polohovatelna a tiez v proti smeru jazdy

http://www.oo.is/tilbod/19/Graco-Cosmic-Comfort...

musko
25. led 2010

iguska, nikde som na ňu nenašla crash testy - takže u nás by asi nepršla - a ani som ju nenašla v našich obchodoch - zadávala som do hľadača - majú tu len skup. 0 a potom myslím 2 a 3, ale takúto 9-25 tu nikde nemajú.

dadis
25. led 2010

kessie, ta maxi cosi sa neda veru otocit...ale inak je super, da sa polohovat a je pohodlna...maly z nej nevyrastie minimalne rok-dva...uz som pozerala, ze mu kupim maxi cosi Rodi,a ked bude dobra, tak kupime potom aj druhu, nech nemusime prenasat sedacky z jedneho auta do druheho, ale ta je az od 15kg...tak to nam chybaju este 2kg...ale mozno kym Saska dorastie do 9kg (ma 6,5kg), tak dovtedy Matko bude mat 15kg a opat budeme mat kazde auto vybavene sedackami.

macka23
25. led 2010

My sme to riesili, ked mal samko asi 10mesiacov, a kupili sme concord trimax a sme spokojni, ma dve polohy, je sice v smere jazdy ale je pohodlna, a ked vyrastie, bude mat z nej len podsedak 🙂
Kupili sme ju za 130 eur

http://www.agssport.cz/autosedacka-concord-trimax

daniela111
25. led 2010

No mohli by ste so pozrieť karegóriu autosedačiek od 0 do 18kg to jest autosedačka sa môže používať aj v protismere je polohovateľná a napríklad si pozrite : chicco PROXIMA tá je dobrá ale sú aj iné...
http://www.chicco.sk/index.php?page=product&id_... 🙂

shaula
25. led 2010

Chicco Proxima nedopadla v testech ADAC dobře: http://www1.adac.de/Tests/kindersicherung/kinde...

brisalek
5. únor 2010

Ahoj vsem, chtela bych se zeptat, jestli je nekde navod, kdy dat dite do vetsi autosedacky? Male je za tyden 7 mesicu, ma 9,7kg a 69 cm, mame Maxi Cosi a neprijde mi rozhodne, ze by ji byla mala. Dekuji.

brisalek
5. únor 2010

Tak jsem nasla na strankach MaxiCosi:

Kdy máme přejít z první autosedačky do větší?
Doporučujeme vám, aby dítě v autosedačce skupiny 0 či 0+ zůstalo co nejdéle, jelikož je to nejbezpečnější a nejpohodlnější. Pokud začne hlavička přečnívat přes okraj autosedačky, je čas přejít do větší. Délka nohou není v tomto případě důležitá. Je extrémně nerozumné umístit dítě do větší autosedačky příliš brzo.