Autosedačka pro 7. měsíční mimino, když vajíčko nestačí

anke
13. lis 2008

Ahojte, poradite nekdo prosim, co s tim, kdyz mame 7. mesicniho prcka, ale vajicko uz je nam male?
Mrnous ma 10kg, 74cm ... z vajicka nam za chvililinku poleze hlava, ale dalsi autosedacky jsou az od 9ti mesicu + navic neni pry do 1 roku bezpecne vozit deti po smeru jizdy ... poradite prosim?

marianeta
14. lis 2008

Kackava

Nemyslim ze tie nohy trciace z vajicka su ok.Nas ich mal nacapene na operadle sedanky a keby doslo k narazu ani si nechcem predstavit,ake nasledky by to mohlo mat konkretne na nozicky.

anke
autor
14. lis 2008

nasla jsem jen recenzi na jiny typ - ale to je uplne jina sedacka nez 0-18kg:
model „Kids im Sitz Ferrari Teko„ (15-36 kg) selhal v bočním nárazu, protože podle výrobce u dětí nad 25 kg už nemá být používána zádová opěra.

kacka.va
14. lis 2008

marianeta: no zkus si najít doporučení, jak správně vybírat autosedašku, jasně že nesmí přečuhovat moc, ale pokud to není moc, tak to nevadí. To by pak ty sedačky nevyhovovali většině dětí starších např. čtyřech měsíců.
anke: to jsem teď našla taky, ale hledám to, co jsem našla tehdá, tam byly ještě dvě jiné varianty Ferrari a bylo to v takové pěkné tabulce, kde byly ty plusy a mínusy a v čem přesně nevyhověly.

kacka.va
14. lis 2008

já bych si to jinak nepamatovala, ale zarazila jsem se nad tím, protože kamarádka jeden z těch typů měla

marianeta
14. lis 2008

NO my sme mali dve vajicka to nove co sme kupili bolo na prt lebo maly v nom skor sedkal ako lezal,proste nemalo ten spravny uhol a to duhe malo zasa moc kratku cast kde sa nachadzaju nohy a preto mu trcali von az
po kotniky.

anke
autor
14. lis 2008

marian: no my prave mame ten problem, protoze nozicky jsou venku tak o 10 cm a hlava ma jeste tak 2 cm a jsme venku taky ☹

kacka.va
14. lis 2008

anke: já to nemůžu najít, ale zkusím se podívat, jestli jsem si ten odkaz někde neuložila.
Holky, ty nožky fakt nevaděj 🙂, my bychom nejezdily ve vejci od třech měsíců, kdybych to brala jen podle nohou. Jinak vajíčko se většinou dá trochu nakopit celé.

marianeta
14. lis 2008

Anke ja mam Casualplay Beat a tiez som na nu nenasla ziadne crash testy... A mnoho inych sedaciek v tych testoch neboli.Tak dufam ze nas nesklame.

luckahr
14. lis 2008

holky, a co myslíte ohledně váhy? Když je sedačka 9-18, tak prostě by v žádnym případě neměla být používaná třeba u 8. kilového mimča? My jsme totiž drobci a budeme mít v roce tak 8kg 😅 , ale malej je ve vajíčku běsnej už teď 😒 CHtěla jsem maxi cosi tobi nebo priori, ale ty jsou až od těch 9.

yasmina
14. lis 2008

lucka kludne kup malemu maxi cosi priorifix je to vitaz testov...a zato ze ma malicky o 1 kg menej nebudes predsa kupovat inu sedacku 😉 vo vajicku ho nemusis trapit...

kacka.va
14. lis 2008

marianeta: ohledně těch nožiček a bouračky, tak pokud je ta sedajda správně upevněná, tzn. pás na maximu, a ty máš dobře napnuté pásy i u mimča, tak ty nožičky se ti v podstatě nemají o co poškodit, protože ten prostor je vymezený autosedačkou, která by ti neměla nikam ujet, takže ani ty nohy se ti nemají kam dostat. 😉

marianeta
14. lis 2008

ved ano kac ale vzhladom na to ze sedadla na nasom aute sa mi zdaju kratsie a keby som mu nechala preistor na nohy tak zasa to vajo by trcalo von zo sedadla.A on ich mal doslova na operadle nacapene.

lila794
14. lis 2008

Aj my uz pouzivame maxi cosi - uz sa jednoducho do vajicka nezmestil 😉

anke
autor
14. lis 2008

holky jestli nekdo zjistite ty testy na ferrari primo rosso byla bych vdecna, abych tu objednavku pripadne stornovala .... a nejaky tip na dobrou sedacku, kt. lze pouzivat proti smeru jizdy i kdyz ma prcek 10kg?

anke
autor
14. lis 2008

lila a to mate po smeru jizdy?

kacka.va
14. lis 2008

vajíčko musíš mít uplně až u opěradla sedadla, jestli to děláš jinak, tak pak je jasný, že by to bylo nebezpečný při srážce. jinak že máte kratší sedadla na tom vůbec nesejde, tak jdem o pásy, pokud vozíš na předním, tak bys měla mít sedadlo, co nejvíc vepředu, aby byl pás maximálně napnutej a pokud na zadní, tak jestli ten pás není maximálně napnutej, tak koupit takové ty záklapky, aby maximálně napnutej byl.

novako
14. lis 2008

Pokud chcete mít jistotu, koukněte se sem: http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinder... (Tady najdete testy autosedaček vyrobených mezi roky 2003 - 2007), pokud chcete autosedačky z roku 2008, jukněte se sem: http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinder... (kliknout na Alle Testergebnisse im Überblick)

Je zajímavé, jak i značkové autosedačky jsou co do bezpečnosti nevyhovující.

kacka.va
14. lis 2008

jojo, jenže možná je to taky dané tím, že tu značku si člověk spojí např. s kočárkama, které jsou od té firmy dobré, nebo jinýma dětskýma věcma 😉. Já teda vždycky koukám na konkrétní typ 🙂

anke
autor
14. lis 2008

ja tam tu nasi nevidim 😢

lila794
14. lis 2008

Anke, IP!

kacka.va
14. lis 2008

anke, zkus mrknoutna babyweb, mně se to tam nezobrazuje a hlásí mi to chyby

kacka.va
14. lis 2008

tak už se mi to zobrazilo, ale není to ta tabulka ☹

kacka.va
14. lis 2008

mně štve, že automaticky netestujou všechny sedačky

petule.h
14. lis 2008

kupovala jsem v 8m už sedačku na sezení, která je polohovací a tudíž sed ala sklopit i na polo ležení, tedy myslím, že v 8-9m

arieska
14. lis 2008

náš už tiež asi mesiac sedí v normálnej autosedačke, ktorá je od 9 kg. vo vajíčku sa mu už nepáčilo, bol nervózny a teraz keď už treba byť viac naobliekaný, tak aj stiesnený. ale zase vo vajíčku sa mu lepšie zaspinkalo a keď zaspal, tak sme ho spiaceho mohli aj preniesť, takto ho musíme budiť ☹

mywiel
14. lis 2008

Ja mam tiez polohovaciu Jané Matrix cup a este aj vanicku z kocika Bébé confort Windoo http://www.bebeconfort.com/collection-2008/FR/v...

Tu Jané budem pouzivat chrbtom k ceste medzi 6-9 mesiacov odvtedy ako uz bude chciet sediet.

Od 9 mesiaca budeme mat Axiss co sa otaca.
http://www.bebeconfort.com/collection-2008/FR/v...

lukin
14. lis 2008

A to se nebojíte, že při nárazu si může zlomit vaz? A vlastně jen kvůli toho, že se mu ve vajíčku nelíbí? 😅

anke
autor
14. lis 2008

tak my teda nakonec objednali tutok: http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=611128
tak snad to nebude s ni az tak hrozne 😅

anke
autor
14. lis 2008

a jak mu bude rok, tak podle spokojenosti bud nechame nebo prejdeme na nejakou jinou ... mela jsem vybranou Infinity Kiddy Pro, ale kvuli nemoznosti ji upoutat proti smeru jizdy jsem ji nevzala

anke
autor
14. lis 2008

kacka.va ... na babywebu testovali jenom Ferrari Teko (15-26kg), kt. selhala pri bocnim narazu, pze jak jsem pochopila, tak je to jen podsedak a nema zadny bocni zadrzny system ....