Autosedačka pro 7. měsíční mimino, když vajíčko nestačí

anke
13. lis 2008

Ahojte, poradite nekdo prosim, co s tim, kdyz mame 7. mesicniho prcka, ale vajicko uz je nam male?
Mrnous ma 10kg, 74cm ... z vajicka nam za chvililinku poleze hlava, ale dalsi autosedacky jsou az od 9ti mesicu + navic neni pry do 1 roku bezpecne vozit deti po smeru jizdy ... poradite prosim?

kacka.va
14. lis 2008

anke: já to za boha nemůžu najít ☹ hledala jsem to snad hodinu, ale mám dojem, že to nebyl test 2008

anke
autor
14. lis 2008

kacka: to neva, ja jsem to googlila zbesila dnes i vcera - v ruznych jazykovych mutacich (teda germansky ne, to neumim) a skoro nic jsem k nim nenasla - tak bud se v zahranici jmenuje ta sedajda trochu jinak nebo nevim 🙂

anke
autor
14. lis 2008

ale zjistila jsem, ze ten nas typ prodavaji i v US, tak to ve mne vzbuzuje nadeji, protoze treba zdravotnicky vyrobky, co jsme tam v me byvale firme chteli dodavat, tak maji straslive prisna pravidla pro certifikaci, mnohem horsi nez pro CE znacku

ygreen
14. lis 2008

ahoj , máme stejný problém, jen je malému jen 5 měsíců - existuje několik pravidel.
Díte min do 8 měsíce, lépe do roka by mělo jezdit po směru jízdy - kvůli krční páteři.
To splňují jen vajíčka a sedačky 0-18kg.
Pokud má dítě 9 kilo a ještě samo nesedí, je nutné ho polohoval do lehu v sedačce 0-18kg. Tak je to u nás.
Moje zkušenosti se sedačkama 0-18kg:
Chicco zenith - vejdou se tam dítěti v pohodě nohy i proti směru jízdy. Ale prodavačka mi o ní doslova řekla, že v případě bočního nárazu "padne jako švestka"
Britax - kvalitní, ale strašně málo místa na nohy, tudíž v protisměru jaksi nejde využít
Ferrari - nic moc kvalita
Údajně jedna z nejkvalitnějších je značka Concord - cena kolem 5-7 tisíci, záleží na potahu. My ji budeme kupovat, jen si musíme vybrat potah a zjistit si, jestli se konstitučně liší kolekce 2008 od nové kolekce 2009. Pokud ne, tak jdeme do 2008, má hezčí potahy 😉
Jo a ještě je moc hezká Casualplay beatfix, nebo tak nějak, ale nejde upevnit proti směru jízdy.

Jinak jak jsem v tom dost brouzdala, tak bych Vám chtěla poradit, koukněte na sedačku Kiddy 9-36kg, přestože je známo, že nejbezpečnější je, když má dítě sedačky po jednotlivých kategoriích, tak tahle jako jediná získala v německém testu 2008 plný počet bodů. Nemá pásy, ale pultík - díky tomu nemůže dítě podklouznout a zároveň chrání pultík páteř. Moc se mi líbí a pravděpodobně do ní později půjdem. Jen ji chce vyzkoušet, páč né každé dítě prý před sebou snese pultík.

anke
autor
14. lis 2008

ygreen: mne zajima to hodnoceni Ferrari, ja k tomu nic nenasla, co presne znamena ta nic moc kvalita? videla jsi prosim nejake testy?

ygreen
15. lis 2008

anke: ne v testech jsem ji nenašla, ale říkala mi to prodavačka, a mě se tedy líbila, ale malej mi v tom připadal moc zkroucenej.
Ale dnes jsme se jeli podívat na tu sedajdu concord a musim říct, že mě nenadchla, tak se musim omluvit za můj výše uvedený příspěvek. Je určitě super, ale přijde mi, že tam má málo místa na nohy, když by seděl proti směru jízdy. Tak manžel nakonec vybral, že ještě měsíc přežijeme ve vajíčku a pak půjdeme do Casualplay Beat . má hodně místa na nohy, ale nejde dát proti směru. Když by v ní jel poprvé, tak snad až po novém roce a to mu bude už skoro 8 měsíců a sedá si už teď.

kisska
15. lis 2008

Ahojte my sme nakoniec vybrali Recaro Young Expert Plus 9-18kg (skvely vyber je na www.forbaby.sk, ale treba si vybrat predajcu, maju rozdielne ceny a individualne sa vedia dohodnut na super zlave, moj tip - predajna v Hlohovci 😉 , dostali sme -10%, v cechach su inak ceny este lepsie a to este pred zlavou ), tiez som si nebola ista tou velkou, ci to maly do 12 rokov neznici...
Maly mal sice len 7,5kg a uz sa do vlozky pre mensie deti nezmestil...
Viem, ze bezpecnost je na prvom miest, ale nas Adam uz bol vo vajicku nervny, lebo nevidel na cestu, takze ked som si mala vybrat, ci sedenie v smere jazdy alebo dieta revuce celu cestu, tak viete co som si vybrala. Sedacka je skvela, lebo maly v nej aj pohodlne zaspinka, pasy sa daju perfektne nastavit aj vyskovo, no a nakoniec je pre mna dolezita jeho spokojnost aj pri dlhej ceste...
Inak od pondelka vraj policajti planuju velku akciu zameranu prave na detske autosedacky a pasy!!!

lukin
15. lis 2008

kisska: Já osobně bych si raději vybrala řvoucí mimčo než riziko, že si při nárazů může zlomit vaz. 😉

Fakt je důležité mít děcko ve vajíčku co nejdéle. 🙂

kalerat
15. lis 2008

ahojte, tak my se zatím do vajíčka vlezeme a doufám, že tam ještě dlouho vydržíme. Ale už jsme zatím pomalu přemýšleli o sedačce 9-18. Určitě chceme jít do isofixu a asi to vyhraje sedačka od Romeru. Zkoušeli jsme malýho do ní dát a byl v ní spokojený. I testy na tyto sedačky dopadly dobře. 🙂

ygreen
15. lis 2008

my mít isofix asi nemůžeme - manža říká, že nemáme v aztě pod sedačkama ten potřebný háček - máme ford focus combi

kalerat
15. lis 2008

No myslím, že to mají auto od roku výroby 2006

kisska
15. lis 2008

ygreen - ale urcite mate 3-bodove pasy a tie splnia presne ten isty ucel. Len treba davat pozor, aby neboli nikde zychatene a povolene, ale napnute..

kacka.va
15. lis 2008

kisska: já mám dojem, že některé autosedajdy nejsou kombinované (isofix i pásy), na to si chce dát pozor

kakauko
15. lis 2008

Ahojte maminky! Tak i já se přidám do diskuse.. Nemáte náhodou některá zkušenost se sedačkou Maxi Cosi Tobi?? Řešíme její koupi, ale nejsem si jistá, jestli je použitelná i do našeho auta (škoda forman)...?? Má totiž kratší zadní pásy, proto i vajíčko musíme vozit na sedadle spolujezdce.. ☹ No a Tobi má trošku jiný, nějaký "nový", systém připevnění s pomocí pásů.... Tudíž nevím, jestli ty naše krátké na upevnění vyjdou...? Všude píšou, že je vhodná pro většinu aut, ale jak mám vědět, jestli nejsme zrovna v menšině?? 😅 Na jaře sice plánujeme koupit nové auto, ale do té doby bychom neměli v čem malou převážet... 😒

kacka.va
16. lis 2008

Zkus kontaktovat přímo distributora maxi cosi, teď by ti to měl říct a nebo ještě líp dojet si přímo s autem vyzkoušet, jestli vám to půjde upevnit.

kijonkova.k
16. lis 2008

Ahoj holky,ta my už máme vajíčko tak tak,Karolínka je hrozně dlouhá(v 8.měsíci 75 cm a 8,5 kg),nožky ji přečuhujou už hoooodně dávno,hlavička už skoro taky,ale ještě chceme do konce roku počkat.Už máme koupenou novou-Ramatti venus,9-18 kg,je polohovatelná,takže v té poloze na spaní je skoro jako ve vajíčku,moc se jí tam líbí.A má i crash testy,přímo na jejich stránkách. 🙂

novako
16. lis 2008

Holky, fakt se jukněte na ty odkazy, stojí to za to. V těch testech se hodnotí bezpečnost, obslužnost, komfort, údržba a zpracování.

Ferrari teko nevyhověla bezpečnostním požadavkům!!!!

MAXI COSI Tobi má trošku horší výsledky při čelním nárazu, vítězem v této kategorii je za rok 2008 je RÖMER Safefix Plus (Isofix) (dobré výsledky při bočním i čelním nárazu). V roce 2007 vyhrála KIDDY Infinity Pro (dobré výsledky při bočním i čelním nárazu), ale ne ve všech autech ji lze pevně připoutat pásy. Před koupí je potřeba to vyzkoušet! V roce 2008 byla druhá RÖMER King Plus.

Jinak co se týká nejkvalitnější značky, lze to těžko určit neboť záleží na dané kategorii. Obecně asi nejlíp dopadají autosedajdy Römer.

kijonkova.k
16. lis 2008
dari226
16. lis 2008

A kde nosievate vase deti ak mate len jedno
jeden manzelou kolega vravel ze keby mal len jedno ho v kazdom pripade da do stredu v zadu a nie ku dveram co si o tom myslite?

sassi
16. lis 2008

my mame dve, takže už toto neriešime, ale predtým bola sedačky za sedačkou spolujazdca
vraj to je v aute najbezpečnejšoie miesto a tiež som na malú videla, aj ked jej bolo treba niečo podať
do stredu dať sedačku by ma teda nenapadlo, aj kvoli výhľadu z auta

A po vajíčku sme mali sedačku 0-18kg zn RENOLUX, velmi spokojná som bola, vyvozili sme 2 deti, našťastie sme nebúrali, teda mali sme havarku, ale nie s touto sedačkou

kijonkova.k
16. lis 2008

My vozíme taky za spolujezdcem,takže za mnou 🙂

cerstvamama
16. lis 2008

To je tolik informací, že mám v tom trochu hokej. Mám několik otázek. Pochopila jsem, ze když už se mi prcek pomalu nevejde do sedačky 0-13, tak si můžu pořídit nějakou 0-18kg, které jdou posadit i proti směru jízdy.

Zajímalo by mě, jestli jsou tyhle sedačky bezpečný. Většinou, když je něco "univerzální" nebo "multifunkční" tak to stojí za prd co se týká bezpečnosti nebo bezporuchovosti.

Můj druhý dotaz se týká věku. Když bude mít dcera 9kg, ale nebude jí rok, od kdy nejdřív by mohla v té sedačce jezdit, pokud by se nedala dát do protisměru?

Znáte nějakou sedačku 0-18 s možností upevnit po i proti směru, která má dobré crash testy? Třeba mě zaráží, že tyhle sedačky nevyrábí např. Romer, který má většinou výborné výsledky. Asi vědí proč...

Díky za vaše odpovědi a názory.

kijonkova.k
16. lis 2008

cerstvamamo:Když bude mít malá 9kg,tak už do sedačky může,nikde není podmínkou,že jí musí být rok,je to sice lepší být co nejdéle ve vajíčku,ale podmínkou pro sedačku 9-18kg je buď 9kg minimálně nebo to,že se dítě udrží samo v sedu(což některé zvládají v 6 měsících)My půjdeme do velké sedačky zhruba v 10 měsících 🙂

cerstvamama
16. lis 2008

kijonkova.k
Dík. Já myslela, že je to ještě nějak omezený věkem kvůli té krční páteři a svalům. Nebo že je nějaká doporučená věková hranice.

kijonkova.k
16. lis 2008

No,ono sice kvůli té krční páteři je nejlepší vajíčko co nejdýl,ale my se do něj nevejdeme už skoro teď,je i úzké.Navíc dítě moc dobře nechrání proti bočním nárazům,říkal taťka 🙂

anke
autor
16. lis 2008

tak ted jste zmatly i me ... kdyz ale budu mit multikulti 0-18kg, tak je asi jedno, kdy ji otocim ne? takze se da vozit i pozadu az do 1 roku ne? 😅 ... vznesla jsem dotaz do Belgie na distributora, jestli je to dano jen kg a proste v 9kg ji musim otocit, nebo jestli je v tom nejaka technicka zalezitost, ale zatim ticho po pesine ....

cerstvamama: to se vseobecne vi, ze ty vicerozpetove sedacky nejsou nikdy tak kvalitni jako ty urcene jen pro jednu kategorii ...
a ja jsem prave kvuli krcni pateri nechtela vozit popredu, ale z vajicka jsme vybehli (teda v zimnim obleceni mame tak 2 cm)

anke
autor
16. lis 2008

ja chci teda stejne na 1 roce menit za jinou - jen 9-15kg (teda pokud nebude mit v roce 15kg, coz se u nas stat muze, bo uz mame 10 🙂)

mikulcena
16. lis 2008

ahoj, ohledně autos. četla jsem, že dítě do roka má velice málo pružnou krční páteř, při nárazu se natáhne pouze o půl cm, proto se doporučuje atos, protisměru... je to na uvážení, mi určo vdržíme, i když má malej nožičky pokrčený..
teď už tolik děti neporostou

anke
autor
16. lis 2008

mikul: to jsem prave taky cetla, nozicky cucej uz dlouho, ale hlavicka nam zacina vybihat ☹ .. to je asi problem vetsiny tady

mikulcena
16. lis 2008

ank..hlavička má být 2cm od vrchního plastu, pokud začíná přesahovat vršek, tak není co řešit 😎