Autosedačka pro 7měsíční mimčo?

liynks
14. únor 2017

Ahoj holky, vy tu víte snad všechno 😝
Mám mimčo, 7 měsíců, 9,5 kg a cca 72 cm. Kočárek jsem kupovala trojkombinaci z druhé ruky a teď jsem si všimla, ze je na vajíčku napsáno do 10 kg!!!
Otázka je, jestli mám koupit ještě vajíčko nebo uz rovnou Polohovatelnou autosedačku do 18kg když jde i po směru jízdy... a pokud ano, tak jakou? Se kterou jste spokojeni?
Děkuji za rady, musím to vyřešit co nejdříve.
A ještě prcek sám nesedí...
a krásný slunečný den 🌞

blahova_andrea
14. únor 2017

všechna vajíčka jsou myslím do 10kg, takže koupě dalšího nic neřeší. vozila bych ještě co to půjde ve vajíčku a pak pořídila větší polohovací. my máme maxi cosi tobi

lenka_o
14. únor 2017

Koupila bych vajíčko do 13kg. Rozhodně bych v tomhle věku dítě nedávala po směru. Nebo pak sedačku 0-18 orientovanou proti směru, ale tam by mi vadilo, že v ní sedí. Leda najít nějakou, která jde napolohovat tak jako vajíčko.

abekara
14. únor 2017

Některá vajíčka jsou do 13 kg. Na sedačku 9-18 kg by děti mely mít aspoň 9 kg, 9 měsíců a pevně sedět (aby si při nárazu nezlomily vaz). My teď vybírali pro dceru, už splňuje všechny tři podmínky, ale kvůli výrazně vyšší bezpečnosti chceme dál vozit v protisměru. Koupili jsme tedy 0-18 kg Britax Römer First Class a je super. Doporučuji i Vám. 🙂 (Podle mě to fakt není sedačka pro malinké mimi, spíš právě takhle po vajíčku.)

lenka_o
14. únor 2017

@abekara A jde hodně naklopit? Já ji měla v hledáčku, ale nakonec jsme vzali Be Safe (taky proti směru, chci tak vozit co nejdýl) a nejde moc naklopit.

petrasipkova1
14. únor 2017

Taky jsem to řešila, dcerka byla v 8 měsících strašně tlusťoučká a ve vajíčku uplně napěchovaná, koupili jsme tuhle a do 14 měsíců jezdila v protisměru. https://www.slune-cz.cz/autosedacka-maxi-cosi-o...

tsafarikova
14. únor 2017

my měli pro dceru po vajíčku sedačku 0-18 protože do vajíčka byla dlouhá ale na sedačku od 9kg neměla váhu a podle mě jsou ty sedačky 0-18 polohovatelný dost

petrasipkova1
14. únor 2017

Jo jinak mě napadlo u těch 0-18 pozor na velikost auta, vyzkoušet jestli bude pasovat. Já chtěla BeSafe a nevešla se.Maxi Cosi tip top.

abekara
14. únor 2017

@lenka_o Jako čekala jsem, že to půjde víc, když má být od narození. Připadá mi to spíš blíže k sedu. Nicméně dcerce se v ní spinká (zdá se) pohodlně, hlavička jí dopředu nepadá. Ale kvůli té poloze bych tam dítě asi dala až tak v půl roce.

Jak jste spokojení jinak s tou Be Safe? My ji zavrhli kvůli ceně, ale podle testů se zdá super.

liynks
autor
14. únor 2017

@abekara tak já nevím 😨 chlap chce uz tu do 36 kg, jenže na to je ještě prcek. Za chvíli mu bude koukat hlavička... je to velký kluk a tak aby nemel tu 0-18 kg jen chvíli. Ale zase chci aby jezdil co nejdéle proti směru

abekara
14. únor 2017

@liynks Do 36 kg není bezpečná :(. Kupte s menším váhovým rozptylem. Mrkněte třeba na bazar, nebouranou po jednom dítěti, ale v kategorii 0-18 a s dobrými crash testy.

j.a.n.i
14. únor 2017

@abekara Tak netvrdila bych, že sedačka 9-36 není bezpečná, jsou takové, které mají v testech 4*, takže jsou zcela srovnatelné s těmi 9-18. Ale to nic nemění na tom, že zakladatelky mimčo je moc malé na obě tyto kategorie.

abekara
14. únor 2017

@j.a.n.i Záleží, které testy člověk bere v potaz. Podle některých je kategorie 9-36 pro děti na začátku té váhové skupiny obecně méně bezpečná.

karlajasmine
14. únor 2017

@liynks koupila bych urcite tu 0-18.. my mame tu Maxi Cosi Opal.. zatim je fajn.