Autosedačka pro 9měsíční dceru

marieradosova
5. led 2018

Ahoj maminky, ženy 🙂 vybíráme dceři (9 měsíců) autosedačku. Máme dva favority Römer KING II 2017 a Britax EVOLVA 123, nemáte některá z Vás zkušenost s uvedenými sedačkami?
Nebo byste mi doporučili jinou autosedačku se kterou jste spokojeni. Moc děkuji a přeji krásný večer.

nekiaxy
5. led 2018

Ja bych doporucila zvazit protismerne sedacky. Jsou mnohem bezpecnejsi, i kdyz drazsi. Mame besafe modular, v druhem aute levnejsi Klippan. Jeste jsem koukala na cybex sirona. A nove ma myslim protismernou i romer...

absintka19
5. led 2018

My taky planujeme (dcerka zatim nepotebuje, 7,5m a sama nesedi-neposazujeme, nepodpirame, nepomahame) ale urcite bych volila romer king, taky po ni pokukavame, dobre je projit testx.

petronilkaa
6. led 2018

Máme obě dvě, Kinga II jsme měli prvního pro dceru a když pak dorost syn do větší sedačky, dceři jsme koupili Evolvu. Za mě je uživatelsky příjemnější King II. Ale záleží, co od sedačky hlavně chcete. King je těžší a tím pádem horší manipulace z auta do auta, dítě je výš a líp vidí z okýnka a je klidnější, dá se naklopit za jízdy, přidělává se jen tříbodovým pásem. Dítě brzo kope do sedačky před sebou. Evolva je lehčí, ale zase předělávání z auta do auta není ideální. Přidělává se na pásy nebo i na Isofix - pak se ani nehne ale zase je otrava to oddělávat. Naklopit do "spací polohy" se musí před přiděláním pásy a isofixem. Nohy směřují dolů, takže dítě nekope do sedačky před sebou. Já bych je určitě obě vyzkoušela v obchodě. Klidně se ptejte, pokud Vás něco konkrétně zajímá 🙂

marieradosova
autor
7. led 2018

@nekiaxy děkuji za tip, ale protismernou autosedačku nechceme. Ikdyz vím ze je bezpečnější nějak si to neumím představit. Ale podívám se a třeba ještě změním názor 😉

terezs2716
7. led 2018

Teď jsem intenzivně řešila to stejné,dokonce jsem měla stejné favority,ale nakonec zvítězila romer britax trifix,má ještě o něco více bezpečnostních prvků než evolva a king

nekiaxy
7. led 2018

@marieradosova my ji mame, protoze jezdim do Norska a tam je ze zakona do dvou nebo 3 let. A je to uplne v pohode, bala jsem se, ale syn hezky kouka ven, jak je pozadu, tak ma vic casu si to prohlidnout, nemiha se to. A mam ho za sebou, za ridicem, a hracky podavam v pohode.. ale projistotu mam obe otocne, ldyz by mu to treba ve 3 letech zacalo vadit, tak ho otocim🙂

marieradosova
autor
7. led 2018

@petronilkaa koukala jsem i na videa jak se sedačky poutají do auta a právě u Evolva mi přišlo ze je potřeba víc sil. Zajimalo by mě jestli opěrka hlavy se dá dostatečně vytahovat podle potřeby ditete. Do obchodu pojedeme určitě, třeba nám pořadí ještě nějakou jinou. Každopádně Vám moc děkuji.

barchen
7. led 2018

@marieradosova Dobry vecer, pokud je dcera Vase prvni dite a chcete jeste dalsi, ktere by sedacku vyuzivalo, zvazte sedacku proti smeru jizdy. EU pomalu a plizive meni pravidla pro jizdu deti v autosedackach a prizpusobuje zakony severskym zemim, kde deti sedi proti smeru jizdy az do 4 let veku ditete. Tyto nove pravidla uz EU parlament pripravuje, v cestine moc odkazu k tomu na webu jeste neni ale jine zeme EU se tomu uz prizpusobuji. Samozrejme neznamena to, ze pristi rok rodice vyhodi nove autosedacky ale ten vek se zacne zvysovat a za napr 2-3 roky tu sedacku nebudete moct vyuzivat a na bazaru ji uz taky neprodate...Ja jsem premyslela takhle, jelikoz pred rokem jsme to resili 😁.

petronilkaa
8. led 2018

Poutání sedačky - Evolva je potřeba asi trošku přikleknout, aby se opravdu pak ani nehnula. King i když utáhnete jak chcete, má trošku vůli do stran se hýbat (nic strašnýho, jen teď ve srovnání s Evolvou to vidím)
Opěrka hlavy - Evolva jde vytáhnout asi do stejné výšky jako ten King - pak už musíte sedačku předělat na ten 3bodový pás.
Jinak pokud já můžu doporučit, vybírala bych bezpultíkovou sedačku buď přidělání 3bodový pás nebo kombinace pásu a Isofixu. Samotnému Isofixu nevěřím po tom, co do kamaráda naboural náklaďák - sešrotoval mu zboku kufr auta. Naštěstí jel sám, ale autosedačka jejich syna se utrhla a letěla přes celé auto. Pás se jen tak neutrhne, ale když se poškodí plechy při bouračce, nic nezaručí, že uchycení Isofixu bude držet.. Isofix je podle mě bezpečnější pouze v tom, že se nedělá chyba v uchycení autosedačky..
A jak píší výše, pokud je to opravdu první dítě a plánujete další a chystá se zákon o těch protisměrných, asi bych vybírala z nich. Je to přece jen dražší věc, a byla by škoda mít za 3 roky sedačku k ničemu a pak kupovat rovnu 2 nové.. My jsme se taky dívali na protisměrnou - Britax first class myslím - ale manžel měl pocit, že je to už zbytečně drahé a navíc dcera se pořád snažila i z vajíčka vysoukat a koukat po směru, takže jsem musela souhlasit.. 🙂

veronikav31
18. lis 2019

Osobně bych řekla, že věština autosedaček je bezpečných,ale jde o to,že rodiče neumí dítě bezpečně připoutat(tj. poutají dítě do autosedačky v zimní kombinéze,zimní bundě nebo vůbec-to jsem už bohužel taky viděla...)
Autosedačka má dítěti sedět, máme starší dcerku a ta je větší a širší v ramenách,té Romer absolutně neseděl, je spíš pro hubenější děti než ramenatější. Čím menší rozpětí autosedačky je,tím je to lepší.Dcerka měla vajíčko Cybex 0-13kg, 9-18kg Cam Viaggio isofix a v 16kg jsme jí kupovali opět Cybex, to už 18-36kg,chtěla jsem menší rozsah,ale dcerka by brzo přesahovala výškou.Teď má syn tu Cam Viaggio po dcerce a jak to půjde tak budeme kupovat znovu Cybex

skorinka423
4. kvě 2020

no a jak poznate, ze uz ma dite jit z vajicka do autosedacky treba? protoze ja to nevim a ridim se intuici a u rozpeti 0-13kg vajicka a 9-18 kg sedacka se to prolina...proste si myslim, ze je kazdeho volba, ae taky si myslim, ze znacka cybex, brotax jsou dobre a kvalitni