Autosedačka pro dlouhého hubeňoura. Poradíte?

petaska
15. črc 2021

Dobrý den, chystáme se koupit novou autosedačku. Malému začíná čouhat hlava z Britaxu do 18 kg. Jenže... Je to hubeňourek, nemá ještě 15 kg, ale je holt vyšší. Poradíte nějakou sedačku, která má třeba vyšší opěrku zad? Nerada bych kupovala nějaký ten "zázrak" od 9 do 36 kg, raději něco prověřeného, osvědčeného...a především bezpečného. Bude jezdit ve Fordu Focus, případně ve Fabii. Bez izofixu. Děkuji ☺️

bublinkakocicka
15. črc 2021

Ahoj doporucuji avionaut evolvair od 9 do 36kil bez isofixu opravdu auoer sedacka operka hlavy jde opravdu vysoko mam syna je mu a meri 112cm a vazi 22kg a uplne v pohode se vejde. Urcite ti tady napise plno lidi ale rozhodnout se musis ty sama bude v tom tvoje dite.

pe_tu_ss_ka
15. črc 2021

@petaska koukněte na sedačky od značky klippan (wego roste do stran a výšky zároveň, triofix nebo century).

zelenaesmolda
15. črc 2021

@petaska
zeptej se v poradne nebo skupina deti proti smeru na fb

kattyd
16. črc 2021

Měli jsme podobný problém, váhově málo ale čouhala hlava ze sedačky do 18kg. Pořídili jsme britax evolva 9-36 kg a spokojenost

petaska
autor
16. črc 2021

@zelenaesmolda dotaz do poradny jsem poslala také. Děkuji. Ale uvítám i praktické zkušenosti rodičů/uživatelů l ☺️

ada22
16. črc 2021

Nepíšete jak je dítě staré? Zkuste kouknout na joie bolt nebo remmy fix oboje to jsou sedačky na petibodovy pas do 25 kg, takže jdou celkem vytáhnout. Jinak myslím, že u kategorie 9-18 muze hlava couhat. Pak ještě mělo dlouhou zadovou opěrku v kategorii 9-18 recaro. My máme klippan wego, ale myslím že je až v kategorii 15 kg + u něj je fajn, že je dost uzavřený a má polohování na spaní. Ale dcera do něj šla až ve 4,5 letech při 20 kg. Kdy vyrostla z protisměru.

ada22
16. črc 2021

Jo tak teď koukám, že chcete i do Fabie bez isofix,tak to ani jedna výše zmíněná nejde.

petaska
autor
16. črc 2021

@ada22 no právě. Ani ve Focusu nemáme izofix 🤔
Malému je teď dva a půl...

ada22
16. črc 2021

Do focusu jde isofix přidat . Investice do 1000 kc

ada22
16. črc 2021

A jak je malý velký. A co máte za sedačku nyní? Ta Römer evolva jak tu někdo zmiňoval by mohla vyhovovat. Jen mě se u ní nelíbí, že ve chvíli, kdy se odstraní petibodovy pas a pouta se jen pásem z auta, tak pas drží dítě i relativně těžkou autosedačku. I když mám dojem, že jsem ji viděla i ve verzi isofix.

jolana24
17. črc 2021

Co Klippan Triofix kvůli 5-ti bodu? Dá se poutat pásem

slunea
20. črc 2021

Dvou a půl lete dite bych radeji vozila v protismeru... Jsou protismerne sedacky na pasy do 25kg, vyskou do 120cm cca. Treba Britax Max Way, Axkid Minikid, Klippan Century, Besafe Izi Plus... Ten klippan by mel mit nejdelsi zadovou operku.

petaska
autor
21. črc 2021

@slunea děkuji za tipy. Nicméně...u jízdy v protisměru narážíme na problém "kam s nohama". Máme Britax First class, kde je protisměr do 13 kg, ale už před dosažením této váhy musel malý jezdit po směru, protože mu zkrátka moc čouhaly nohy. Ne, že by měl kolena úplně pod bradou, ale... Samozřejmě musíme sedačky vyzkoušet, ale chtěla bych si vytipovat předem pár osvědčených, ať nemusíme zkoušet desítku různých 🤔

pe_tu_ss_ka
21. črc 2021

@petaska malý má 2,5 a 100cm, jezdí v axkid minikid, a místa má habaděj 🙂

slunea
21. črc 2021

@petaska Většina těch 9-25kg sedaček se dá upevnit na konec sedadla, takže mezi sedačkou a opěradlem vznikne mezera, kam se třeba ty nohy dají dát. Ale nevím, jak se to bude kamarádit s focusem. Syn 5 let, 102cm si na místo pro nohy nestěžuje.

petaska
autor
21. črc 2021

@pe_tu_ss_ka děkuji za tip, podíváme se, jestli ji někde budou mít poblíž v prodejně. Ještě se zeptám, v jakém autě jezdí, tedy jestli nejsem moc zvědavá 😇 Ale pro představu...
@slunea já bych právě neřekla, že by ve Focusu mohl být s místem problém. Přijde mi docela prostorný, ale ouha 🤔 Jen nevím, jakou loď bychom museli mít, aby se tam ta sedačka i s dítětem v protisměru pohodlně vešla 😲😅

pe_tu_ss_ka
21. črc 2021

@petaska střídáme Passat b8 a rapid (předtím jedničková octavie). Nevím, jestli máte Prahu blízko, ale super je centrum autosedaček. Pak je snad pobočka v Brně a ještě v Ostravě.

petaska
autor
21. črc 2021

@pe_tu_ss_ka tak to by se snad do focuse taky mohla vejít. Díky! Už jsem našla, že by ji měli mít v Budějicích, to nemáme daleko 🚗

pe_tu_ss_ka
21. črc 2021

@petaska ale zkusila bych mrknout i na ty sedačky od značky klippan (century, triofix). Ty si chválí pro hubené dlouhany a hlavně zkusit, jak prckovi sedne 😊

petaska
autor
21. črc 2021

@pe_tu_ss_ka přesně to mám v plánu , ale co jsem si zatím přečetla, líbí se mi ta axkid. Tak uvidíme.

ada22
21. črc 2021

Měli jsme ve focusu Römer max way plus. Dcera se vešla zhruba do 110 cm, 20 kg a 4,5 let, pak začínal být problém kam s nohama. Musela by se ještě víc posunout sedačka spolujezdce. Měla jsem doma tenkrát i axid minikid, ale tam se nám nevešlo dítě, ale do focusu se sedačka vešla zhruba stejně jako Römer max way.

petaska
autor
24. črc 2021

@pe_tu_ss_ka @slunea tak jsme nakonec vybrali klippan triofix. Jezdit ale už opravdu musíme po směru, protože ani jedna z protisměrných sedaček nemá dost místa pro naše dlouhé nohy. O nějaké mezeře mezi sedačkou a autosedačkou, kam by se nohy daly, nemůže být řeč, pokud má být autosedačka správně připevněna. Ale klippan je asi opravdu dobrá volba. Shodli se na tom i v prodejně. Sice žádný estetický designový zázrak, ale naproti tomu kvalita a bezpečnost. A o to jde především 😉👍

pe_tu_ss_ka
24. črc 2021

@petaska ona tahle jediná značka má kovové tělo, a deklaruje životnost 10 let, narozdíl od ostatních 🙂 náš se naštěstí vejde a asi ještě dlouho v protisměru vejít bude. Přeji spoustu kilometrů bez nehod a ať se prckvoi jezdí pohodlně 😊

petaska
autor
24. črc 2021

@pe_tu_ss_ka děkuji, nápodobně - hlavně šťastné návraty domů. Jen k té fotce - podle toho, co jsem vyčetla, ale teď nejnověji i přímo od prodejců autosedaček, by mezi autosedačkou a sedadlem v protisměrném použití neměla být mezera, ale autosedačka by měla být napevno dotažená, aby nehrozilo, že při zpětném rázu dojde ke skřípnutí nohou 🤔 No nevím, odborník nejsem a nechám se ráda poučit. Třeba existuje i nějaký jiný způsob uchycení. Každopádně hezké léto všem ☀️🙋

pe_tu_ss_ka
24. črc 2021

@petaska právě axkid minikid může být instalována na okraji sedadla. Je uchycená pásy o přední sedadlo pod lyžinami, má nohu a je uchycená pod nohami dítěte pásem auta. Ani se nehne. Sedí jak přibitá. Pak je super co jsem četla axkid one, která je na isofix a také se reguluje místo na nohy posouváním od zadního opěradla sedačky.

jolana24
25. črc 2021

@petaska a vy nemáte u Triofixu mezi sedačkou a autosedačkou místo? My tam máme cca 15cm (v protisměru samozřejmě. Mezi autosedačkou a opěradlem nesmí být volný místo, pokudk tomu nejsou přímo určený. Ale třeba Triofix, Minikid, Axkid one a další, k tomu určený jsou

petaska
autor
25. črc 2021

@pe_tu_ss_ka @jolana24 Asi jsme tedy měli dost smůlu na předvádění a odbornost v prodejně, ale od protisměru nás vzhledem k délce synových nohou hned odradili při první zkoušce, jen si teď nevzpomenu, která to byla sedačka. Mezera žádná, sedačka nadoraz. Jsme bez izofixu, podotýkám. Tak ale je možné, že jsou špatně proškolení 🤔 Ale zkusíme ještě triofix otočit ☺️

pe_tu_ss_ka
25. črc 2021

@petaska a jak je vysoký?

ada22
26. črc 2021

Jestli má dlouhé nohy tak je možné, že se již do protisměru nevejde nebo mu to bude nepohodlné. Na fotce je dcera v romer max way těsně před tím něž jsme kupovali 15-36 KG .Na výšku byla sedačka ještě ok, ale už neměla místo na nohy. Tenkrát měla cca 112 cm. Asi by to ještě šlo šoupnout , ale pak by byla přední sedačka nepoužitelná.

petaska
autor
27. črc 2021

@pe_tu_ss_ka má metr, ale asi má delší nohy nebo co 🤔😅 Ale ještě jsme toho nového Klipana nezkoušeli přehodit do protisměru, moc práce se zavařováním, na cestu do auta nebyl čas. V krámě jsme zkoušeli jen protisměrnou Joie, co měli zrovna připnutou na sedadle. A na základě toho, že tam měl kolena pomalu u brady, obě paní usoudily, že protisměr už nebude pro nás. A protože z naší Britaxky jsme měli obdobnou zkušenost, další jsme nezkoušeli v protisměru, nechali jsme si "poradit od odborníků". Ale ten Klipan je i protisměrný, tak to zkusíme sami. Děkuju všem za rady 😉