Autosedačka pro miminko. Jakou koupit?

andyskarsgard
18. črc 2020

Ahojky jakou jste kupovali autosedačku něho jak to říct pro miminko? Já koukala a vůbec tomu nerozumím. 😳
Nechci kupovat dohromady s kočárkem v kombinaci.

dancza134
18. črc 2020

@andyskarsgard taky jsem to teď řešila. Kočárek mám dvojkombinaci, nechtěla jsem i se sedačkou. My sice nejsme velcí cestovatelé, ale náhoda je..... Zvolila jsem po dlouhé úvaze a čtení všeho možného Cybex Aton.

martinie88
18. črc 2020

My take meli Cybex Aton a je skvela🙂

uzivatelkapetra
18. črc 2020

Vajíčka z trojkombinací jsou malinká a za pár měsíců bys musela kupovat novou pro kolikrát ještě nesedící dítě.
Doporučuji koupit vajíčko zvlášť (taky jsme měli aton 5) a adaptéry na kočárek

andyskarsgard
autor
18. črc 2020

@dancza134 a jaký model přesně máš?

andyskarsgard
autor
18. črc 2020

@martinie88 prosím tě jaký model jsi koupila? Tam je na výběr strašně moc.

andyskarsgard
autor
18. črc 2020

@uzivatelkapetra no já právě nechci kupovat v trojkombinace. Viděla jsem jak ty vajíčka jsou mini. Ale když koukám prostě cyber aton je tolik druhů. Vlastně ani nevím podle čeho vybrat. 😳

yvarp
18. črc 2020

Doporučuji skupinu na fb děti proti směru, autosedačku je potřeba vybrat i s ohledem na to, jaké máš auto, např. Škodovky a VW mají dost zkosené sedačky, takže do nich nejsou moc vhodné autosedačky na Isofix, páč tam pak to miminko moc sedí. A určitě hlavně nekupovat pro novorozence nic jiného, než vajíčko. Já mám třeba klippan Dinofix, je to větší vajíčko, takže vydrží opravdu dlouho

andyskarsgard
autor
18. črc 2020

@yvarp jej to jsem vůbec nevěděla že typ auta by mohl mít vliv. My máme kia ceed, nebo jak se to píše teď přesně nevím.

sigyn
18. črc 2020

@andyskarsgard Máme Cybex Aton 5 z r. 2020 a je perfektní. Jinak do Kii Ceed se určitě vejde 🙂

puhelin
18. črc 2020

Take mame Cybex Aton - konkretne 4. Uz v ni mam druhe miminko.

purplerain
18. črc 2020

Cybex aton, Maxi Cosi Pebble nebo Cabrio, klippan DINO fix....

zavodnice
18. črc 2020

Taky mám Cybex Aton 5 s platformou. Tam je akorát problém s poutáním na pás, některá auta ho mají vzadu krátký, třeba fiat Stilo a nemá ani isofix 😒. Pokud je v autě isofix, není co řešit.

yvarp
18. črc 2020

@andyskarsgard já mám VW, přehled o autech nemám, ale fakt doporučuju tu fb skupinu, popřípadě dobře poradí v centru autosedacek (Brno, Praha, Ostrava), pokud to nemáš daleko 🙂

e7
18. črc 2020

Ja jsem koupila vajicko Zopa X-1 plus i-size i s isofixem 😊

andyskarsgard
autor
18. črc 2020

A ta základna se musí kupovat? Isofix?

martinie88
18. črc 2020

@yvarp @andyskarsgard My mame VW Sharan a Cybex se nam vejde uplne v pohode, ale je mozne, ze jiny model ma sedacky jinak. Jinak Cybex u kazde sedacky (online) ma u vsech vozu ukazano, kde muze sedacka byt🌺

marta_kovar
18. črc 2020

@andyskarsgard Ano, musí. Většinou stojí podobně jako sedačka samotná.

martinie88
18. črc 2020

@andyskarsgard My mame Cybex Aton 2018 a zakladnu nemame, poutala jsem pasama a az druhou sedacku mame se zakladnou izofix🙂

marta_kovar
18. črc 2020

@andyskarsgard Pochopila jsem to asi blbě. Můžeš to poutat jenom pásem a nebo koupit isofix. Není to povinné. Ale když už, tak se většinou kupuje zvlášť k sedačce.

e7
18. črc 2020

@andyskarsgard nemusíš, stačí jen poutat pásy ale ten Isofix je pohodlnější pokud cestuješ častěji. Tam jen sedačku nacvakneš a vycvakneš, nemusíš se mordovat s pásy a je to prý i bezpečnější ale to už jsou asi jen spekulace 😊

madbetka
18. črc 2020

@e7 Není to bezpečnější. Pokud je sedačka pásy připoutaná správně, tak je to bezpečné úplně stejně.

My máme Cybex Aton q plus, jsme moc spokojení 🙂 Jen je docela těžké.

uzivatelkapetra
18. črc 2020

@andyskarsgard měli jsme aton 5, isofix bych brala jen pokud neřešíš peníze, já poutala pásem více než rok a neměla jsem problém. Každopádně až ji budete kupovat, tak nejlépe v kamenném obchodě a vyzkoušet ji před koupí přímo ve vašem autě a nechat si od prodejce ukázat jak na to

zelenaesmolda
18. črc 2020

@andyskarsgard
zalezi strasne moc na diteti a taky na typu auta.Na fb je skupina deti proti smeru,tam ti dobre poradi.

andyskarsgard
autor
18. črc 2020

@zelenaesmolda já už jsem se tam přidala tak uvidím.

zelenaesmolda
18. črc 2020

@andyskarsgard
podle me tam zjistis vsechno co potrebujes vedet 🙂

marti89
18. črc 2020

Pokud budeš kupovat vajíčko zvlášť, tak si pohlídej, aby ti pasovalo na vybraný kočárek, popř. k tomu prodávali odpovídající adaptéry.

dancza134
18. črc 2020

@andyskarsgard Cybex Aton 5 máme

jelenice_zavodnice
18. črc 2020

@andyskarsgard Hlavne si v te FB skupine nejdriv pocti podminky a vyhledej v lupe neco o vhodnych vajickach. Protoze preradikalizovane matky te tam zlyncuji pokud polozis dotaz na nejake tema, “ktere bys uz davno mela jako matka ovladat”. 😉 nebo ti daji co proto, ze neumis ve skupine vyhledavat.

andyskarsgard
autor
18. črc 2020

@jelenice_zavodnice to by mě zajímalo proč někteří lidi jsou pak takový. Člověk přece nemůže vědět všechno že. 😳

versatilka
18. črc 2020

@andyskarsgard kterákoliv ze značek cybex, romer, be safe je sázka na jistotu 🙂 spolu se základnou isofix nešlápnete vedle. Je to nejbezpečnější a navíc pohodlnější než pořád tahat pás 🙂