Autosedačka pro tříletou - 12,5 kg, 95 cm. Poraďte

barnie
30. zář 2013

Maminky, prosím o radu, máme doma neskutečného hubeňoura - ve třech letech má 12,5 kilo a protože do její sedačky chci časem dát mladší dcerku (14 měsíců, cca 8 kg, 75 cm), tak potřebuji koupit nějakou novou pro ni. Poradíte mi, jakou vybrat? Vidím to asi na kategorii 9-36, nic jiného asi nevymyslím, že? Díky za Vaše tipy.

blondynka400
30. zář 2013

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed...
Jinak do kategorie 15-36 kg je důležitější výška, než váha. Starší jelikož je žirafa tak do ní šla v cca 2,5 letech, vážila cca 13kg. Zjištovala jsem to dost podrobně a ta nižší váha opravdu problém není,když to tedy není třeba o 5kg.

antarres
30. zář 2013

Máme tuto a měli jsme to s dětičkami podobně. Nemůžeme si ztěžovat. 🙂

http://www.zbozi.cz/vyrobek/romer-kid-2012/

jpetraa
30. zář 2013

@barnie naše dcera je na tom dost podobně, 3 roky bude mít za 2 měsíce a váží 13 kg a měří cca. 93 cm...už asi před půl rokem jsme koupili sedačku romer Kidfix,ale zatím nám stojí v obýváku, protože paní mi tvrdila, že v ní už klidně může jezdit a já až pak zjistila, že je na to potřeba ta váha a výška...takže čekáme a jezdí ve své staré:O( ale kategorii 9-36 mi vw více obchodech rozmlouvali, variabilita těchto sedaček je prý na úkor bezpečnosti, jednoduše nic se nemůže pořádně zavděčit všem požadavkům a skupinám současně.

petrusew
30. zář 2013

máme pultíkovou od cibexu a jde nastavit výška a pultík může zůstat do 20kg! Je dobrá, ale asi to bude chtít někam vyrazit a vyzkoušet.

datela
30. zář 2013

My máme Cybex Pallas 2 fix 2013 a je superní.A v testu bezpečnosti byla první.Vřele doporučuji.A je v kategorii 9-36kg

veruska007
1. říj 2013

Taky máme hubené děti. Nemohu si vynachválit autosedačku Storchenmuhle Starlight SP. I čtyřletý má ještě vnitřní pásy a tu vložku v sedáku jsme mu vyndávali teprve teď, když má tlustou bundu 😉. Mám ji pro dvě starší děti a budu ji rozhodně kupovat i pro miminko k 1.narozeninám 😉

limpopocz
11. říj 2013

Dobrý den, mohla bych vám nabídnout tuto autosedačku, se kterou jsou naši zákazníci spokojeni, nyní ji máme v nabídce ve 4 barvách

barmarks
16. říj 2013

pro hubené děti jsou bezvadné autosedačky maxi cosi,jsou hodně uzavřené a bezpečné🙂sybex pallas2fix je také bezvadná,syn má sybex solution x2fix ale je ve vnitř prostornější,pro hubeńoura spíš pallas.

dorinek
20. říj 2013

@barnie - jednak nemáš hubeňoura, já mám dceru 4 roky a 13 kilo 😀 A za sebe můžu doporučit autosedačku Sportivo. Pětibodové pásy, výškově nastavitelná záda, vložka pro miminka, ta se dá pak vyndat...a co u většiny autosedaček naprosto postrádám, ale tahle to má, tak to je polohovatelnost. Když mi dítě usne, tak se dá pěkně naklopit dozadu. A cena kolem 2500,- taky není špatná 😉
http://www.domexim.cz/katalog-detail/21000060-s...

ratatooy
20. říj 2013

taky budem řešit,první máme romer a ted bych šla asi opet jen do romerky nebo cybex

elastiq
20. říj 2013

Máme zkušenost s autosedačkou Concord Trimax 9-36kg, byli jsme spokojeni

mooncaa
20. říj 2013

Já bych s přesouváním počkala, jednak starší dcera má na přesunutí ze sedačky 9-18 času dost. Moje má 16 kg a 100 cm a předpokládám, že přesun do větší sedačky uskutečním až za rok. Má také 3 roky. Rezervu má, není kam spěchat. Myslím, že vy v té současné sedačce můžete vydržet i 2 roky vzhledem k dosavadnímu růstu a přibírání.
A ta mladší je na přesun z vajíčka také malá, také Ti tam ještě chvíli vydrží. Dcera měla na 1/2 roce 76cm a 10 kg a vydržela ve vajíčku ještě dalších 8 měsíců.
Ty váhové kategorie nejsou pro srandu a přesouvat dítě do vyšší sedačky, když ještě nedosáhlo limitu je pro něj v případě nehody dost nebezpečné.
Až časem dorostete k výměně sedačky, to u Vás vidím na 2 stejné sedačky 9-18 kg.