Autosedačka pro velké dítě - poradíte?

levata
13. led 2012

maminky větších dětiček, můžete mi poradit jakou autosedačku od 18 kilo koupit pro prcka? tedy hlavně aby byla dost široká a měla dlouhé pásy? děkuji moc

kubinkov
14. led 2012

@levata My máme tuhle. Je polohovací až do 36 kg, má stavitelnou hloubku sedu a šířka sedačky se dá samostatně nastavit bez závislosti na výšce opěrky. Jsem opravdu spokojená.
http://www.recaro.com/en/product-areas/child-sa...

jmisa
14. led 2012

Sedačky od 15 kil už nemají pásy, dítě se poutá pásem auta.
Sedačky od 9-36 mají sice svoje pásy, ale ty lze používat pouze do 18 kg oblečeného dítěte, pak se zase musí používat pásy auta.

My máme spíš dlouhána a koupili jsme isofixový Römer Kid.

medvidek
14. led 2012

Taktéž máme Römer Kid s Isofixem a je super. 🙂

levata
autor
15. led 2012

@jmisa koukám na to, že jde o jaké kilové rozhraní se jedná, některé pásy mají a některé ne ... tak nevím my budeme mít teDˇdva roky a přijde mi, že je ještě "malej" na pásání pásem v autě

jmisa
15. led 2012

@levata no a kolik váží?

levata
autor
15. led 2012

@jmisa 17kg a 89 cm ... máme teĎ romer king a už ho skoro nezapnu do pásů, když má svetr ☹

jmisa
15. led 2012

@levata no ale od 18 kil nejdou používat ty pásy autosedaček, takže stejně bude muset jezdit na pás auta. Ty pásy autosedaček jsou kalibrované do 18 kil, pak to nemusí udržet.
Ale teda s výškou bude problém, protože bezpečně vede např. Römer Kid pás od cca 94 cm dítěte a jiné sedačky ještě výš.

levata
autor
16. led 2012

@jmisa no koukám, že nic není jednoduché ... děkuji moc na info

kubinkov
17. led 2012

@levata Právě naše Recaro má nezávislé nastavení šířky a výšky, takže se pás auta dá vést ve správné výšce, aby nevedl přes krk. Dřívější verze sedaček Concord Maxus a pak Fixmax měly pětibodové pásy do 25 kg, ale to už teď neplatí. 😒

levata
autor
19. led 2012

@kubinkov děkuji za tip🙂

levata
autor
24. led 2012

ještě někdo nějaký tip?