Autosedačka Ramatti Venus (9-18kg). Máte zkušenosti?

ketka
4. čer 2008

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat vás, které vlastníte tuhle autosedajdu, jaký s ní máte zkušenosti. Hodně o ní přemýšlím, ale nechce se mi kupovat "zajíce v pytli" 😉

A ještě jeden dotaz, může v ní malý být, když ještě neumí sám sedět?

Díky za odpovědi 🙂

frog
4. čer 2008

V sedačce 9-18 by mělo být dítko které už umí samo sedět.Já jsem si taky koupila sedajdu-chicco key 1 xp,ale čekám až se malá sama posadí a pak jí tam teprve dám..vajíčko je totiž nejbezpečnější ze všech sedaček.A pokud jde o ramati,tak já bych do ní nešla,je to Polská výroba 😒

aponchie
4. čer 2008

podle me ne nemuze 😉 az se nauci sedet..

frog:a myslis,ze vsecko co se vyrabi v Polsku je smejd? 😲 ja vim ,ze se v Polsku vyrabi Chicco a Graco 😀

blanulinka
4. čer 2008

Ahoj, tak já Ramatti Venus mám, je polohovací tak, že i když dítko neumí sedět, tak je tam v té ležící poloze jako v lehátku doma 😉 , Vajíčko je nejbezpečnější ,ale jen od doby, dokud nepřesahují nožičky, to nám už v 8m přesahovali 😉 . Jsem s ní moc spokojená a také nesouhlasím s tím, že to co je z Polska je šmejd 😉 Toť můj názor 🙂

blanulinka
4. čer 2008

ne od doby ale samo DO doby 😅

majka07
4. čer 2008

Ramatti je jedna z mála autosedaček, které mají mimo homologaci i crash testy. V Neměcku prošla testama jako velmi dobrá. My ju máme, páč kiddy malé zatím nevyhovuje a musíme počkat až bude větší, museli jsme kupovat narychlo jinou a nelitujeme.

frog
4. čer 2008

Ale já neříkám,že co je z Polska je špatný,ale od různých výrobců vím že tahle zn. není moc dobrá a testy jsem viděla a ramati ho nemá:
Model/hmotnostní třída bezpečnost obsluha komfort zpracování a údržba hodnocení ADAC
do 13 kg (0+), do asi 1,5 roku
MAXI COSI Cabriofix s Easyfix 1) ++ ++ + + ++
RECARO Young Profi Plus 1) 2) ++ + + + +
MAXI COSI Citi SPS + + + + +
BÉBÉ CONFORT Creatisfix + ++ + + +
CONCORD Ion + + + + +
CHICCO Synthesis X-Plus + + + + +
HTS BeSafe iZi Sleep + + + + +
JANÉ Matrix Cup o - o o -
do 18 kg (0,I), do asi 4 let
TEAMTEX Driver SP o o + o o
AKTA GRACO Duologic + o + + o
9-18 kg (I), od 1 do 4 let
KIDDY Infinity Pro + ++ + + +
MAXI COSI Priorifix 1) + + + o +
CHICCO Key1 Isofix 1) + + + o +
RÖMER Duo Plus 1) + ++ ++ + +
HTS BeSafe iZi Comfort X1 Isofix 1) + + + o +
CONCORD Trimax o + + + o
HTS BeSafe iZi Comfort X1 o + + o o
MAXI COSI Tobi o + ++ + o
RECARO Young Expert Plus 1) 3) o + + + o
CHICCO Key 1 X-Plus o + + o o
9 až 36 kg (I,II,III), 1 až 12 let
Storchenmühle Starlight SP 4) o + + o o
CHICCO Max-3s - + + + -
RECARO Start - + + ++ -
TEAMTEX Newfix SP -- -- o o --
15 až 36 kg (II,III), 4 až 12 let
RÖMER Kidfix + ++ + + +
MAXI COSI Rodi XR + + ++ + +
RÖMER Kid Plus + ++ + ++ +
CONCORD Lift Evo PT + ++ + + +
WAVO Junior + + + + +
CYBEX Solution S o ++ ++ + o
++ velmi dobrý, + dobrý, o uspokojivý, - dostatečný, -- nedostatečný

1) sedačka se systémem uchycení ve vozidle ISOFIX
2) stejná sedačka jako Storchenmühle Twin O Plus
3) stejná sedačka jako Storchenmühle Twin One
4) stejná

venonna
31. črc 2008

ahojte kocky!
Rada by som ozivila tuto temu. Ja som na ceskyc strankach nasla info, ze Ramatti je dobra a nie je tak draha ako Romer a Maxi-cosi...
Ma s nou niekto z vas zle skusenosti?
My by sme ju radi kupili... ale nie som si ista, ci je to dobra volba...

melja
9. říj 2010

Moje 6 letá dcera jezdila v Ramatti Venus Comfort od 14 měsíců dodnes! Ve vajíčku věčně plakala, jakmile jsem ji poprvé usadila do Ramatti, už nikdy nezaplakala. Díky polohovatelnosti se kdykoli v pohodě prospala, aniž by jí hlava bimbala. Polohování jsem zvládala bez problémů i z místa řidiče za jízdy. Fakt je, že na delší nožky je potřeba víc místa před zadními sedačkami, což náš ford mondeo naštěstí má. Nemůžu si ji vynachválit a je nám líto, že ji teď už opravdu budeme muset prodat a vyměnit za novou.

petulka77
9. říj 2010

My ji máme taky, používáme cca od 1 roku dodnes, stále jsme spokojeni, polohování je lehce ovladatelné, nastavení popruhů taky, věčne je upravuju podle toho, jak je dcera navlečená 😉 Nikdy nám v ní neplakala, je spokojená s výhledem 🙂 Prostor pro nožičky, když spí, řeším tak, že předsunu přední sedadlo a je to 😉