• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Autosedačka Römer 0-18 nebo 9-18 kg? Malá váží 7,5 kg

12. února 2012 
Milé maminky předem Vám moc děkuji za rady a zkušenosti. V čem máme jasno chceme autosedačku Romer, ale kterou se nemůžeme rozhodnout. Malá má dnes 8 měsíců váží cca 7,5 kg, sedí bez problému sama, a délka cca 72 cm.
Nemůžeme se rozhodnout zda tuto:
http://www.nizkeceny.net/romer-first-class-plus-2012-p-667.html?zenid=960e523e3015965e1515428d459d479a ta je 0-18 nebo tuto
http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-9-18kg/Romer-King-plus-ClassicLINE-2012, případně či doporučíte ještě jinou. Zatím se více přikláníme k té 0-18 kg, z důvodu toho že do 13 kg se dá používat v opačném směru, který je bezpečnější. Ale možná mě vyvedete z omylu, že už to v tomto věku není potřeba nevím. Zároven mám dotaz do jakého věku cca vydrží autosedačka do 18 kg? Vím, že každé dítě je jiné - ale nemám ani představu zda aspon do cca 3-4 let?
Ještě jednou Vám děkuji za Vaše rady.
2. únor 2012 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme ty 0-18kg, právě z důvodu možnosti jízdy v protisměru, která je pro dítě nejbezpečnější, a i když už děti sedí sami, tak stejně ještě nejsou v sezení tak stabilní a pevní (v případě nárazu myšleno), takže protisměr jízda je pro ně opravdu nejbezpečnější.
2. únor 2012 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
A do vajíčka už se nevejde? Pokud má teď 7,5 kg určitě bych zvolila tu první 0-18 kg, do té king plus (máme a spokojenost) by měla jít ale až bude mít opravdu 9 kg. A protisměr určitě ano, četla jsem, že je to opravdu nejbezpečnější způsob cestování a že minimálně do roka by tak dítko mělo jezdit, protože po směru, když by auto cuklo případně bouralo, tak při tom nárazu nemaj ještě tolik zpevněno tělíčko, když to s nima trhne dopředu. My tedy v té king plus jezdíme už od 9 měsíců do vajíčka už se nevešel a měl víc jak 9 kg a hlavně vajíčko jsme neměli tak bezpečné jako je römer. Nebo kupte tu king plus a ještě s užíváním počkejte.
2. únor 2012 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U autosedaček 9-18 kg (máme King plus a naprostá spokojenost) platí, že dítě musí splňovat VŠECHNY 3 PODMÍNKY: 9 kg, 9 měsíců a samostatné sezení. Pokud i jen jednu z podmínek nesplňuje, mělo by se dát dítě kvůli bezpečnosti do sedačky 0-18 kg, takže bych ve vašem případě volila určitě tu první (ač jinak na sedačku Romer King Plus nedám dopustit :slight_smile: )
2. únor 2012 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, pokud chcete užívat autosedačku hned, tak jak píšou holky je z hlediska bezpečnosti určitě lepší ta 0-18 kg. Ale moc dlouho si ji neužijete. My jsme měli vajíčko 0-15 kg a v roce jsem kupovali Romer 9-18kg. I když psali že je vajíčko až do 15 kg, tak už jí byla zkrátka malá (hlavně krátká). V roce měla 10 kg.
11. únor 2012 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malá má také 8 měsíců a máme sedačku na 9-18kg. Prodavač nám řekl, že není podmínkou váha, ale to jestli mimčo samo sedí. Kamarádka má malou, která ve 12 měsících nemá ještě 9kg a už v ní dávno jezdí.
11. únor 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
e důležité splnovat všechny podmínky, tzn. váhu, věk a samostatný sed . Prodavač by si měl prostudovat co říkají skuteční odborníci, např. z nezávislé testovací organizace ADAC
12. únor 2012 v 06:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě bych koupila nejdříve tu menší sedačku. Děti v sedačkách mají být co nejdéle to jde, pokud samozřejmě splňují podmínky výšky a váhy. Náš syn byl v té malé určitě do roka. Ta druhá, která je do 18 kg nám vydržel do 4 let. Syn ještě ani 18 kg nemá, ale už mu přesahovala hlava. Jinak römer doporučuji, dobrá volba.
12. únor 2012 v 08:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejpraktičtější mi přijde varianta, vydržet co nejdéle ve vajíčku (tzn. hlava nepřesahuje ani trošku ven) a pak 9-18. Ovšem, pokud chcete novou sedačku hned a nemáte problém zainvestovat víc, 0-18 je určitě dobrá volba, nicméně, myslím, že nevydrží dlouho, a nakonec se nevyhnete tomu stejně pořídit 9-18. S těmi kily to vypadá všechno jasně, ale jde hlavně o velikost a pohodlí dítětě, v 9-18 to vydrží do těch 4 let, ale pochybuju, že by se čyřleté dítě napasovalo do protisměru, byť váhově bude odpovídat :wink:
12. únor 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek