Autosedačka Römer 0-18 nebo 9-18 kg? Malá váží 7,5 kg

tajemna30
2. únor 2012

Milé maminky předem Vám moc děkuji za rady a zkušenosti. V čem máme jasno chceme autosedačku Romer, ale kterou se nemůžeme rozhodnout. Malá má dnes 8 měsíců váží cca 7,5 kg, sedí bez problému sama, a délka cca 72 cm.
Nemůžeme se rozhodnout zda tuto:
http://www.nizkeceny.net/romer-first-class-plus... ta je 0-18 nebo tuto
http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-9-..., případně či doporučíte ještě jinou. Zatím se více přikláníme k té 0-18 kg, z důvodu toho že do 13 kg se dá používat v opačném směru, který je bezpečnější. Ale možná mě vyvedete z omylu, že už to v tomto věku není potřeba nevím. Zároven mám dotaz do jakého věku cca vydrží autosedačka do 18 kg? Vím, že každé dítě je jiné - ale nemám ani představu zda aspon do cca 3-4 let?
Ještě jednou Vám děkuji za Vaše rady.

arianka
2. únor 2012

My máme ty 0-18kg, právě z důvodu možnosti jízdy v protisměru, která je pro dítě nejbezpečnější, a i když už děti sedí sami, tak stejně ještě nejsou v sezení tak stabilní a pevní (v případě nárazu myšleno), takže protisměr jízda je pro ně opravdu nejbezpečnější.

pavcza
2. únor 2012

A do vajíčka už se nevejde? Pokud má teď 7,5 kg určitě bych zvolila tu první 0-18 kg, do té king plus (máme a spokojenost) by měla jít ale až bude mít opravdu 9 kg. A protisměr určitě ano, četla jsem, že je to opravdu nejbezpečnější způsob cestování a že minimálně do roka by tak dítko mělo jezdit, protože po směru, když by auto cuklo případně bouralo, tak při tom nárazu nemaj ještě tolik zpevněno tělíčko, když to s nima trhne dopředu. My tedy v té king plus jezdíme už od 9 měsíců do vajíčka už se nevešel a měl víc jak 9 kg a hlavně vajíčko jsme neměli tak bezpečné jako je römer. Nebo kupte tu king plus a ještě s užíváním počkejte.

pablinka
2. únor 2012

U autosedaček 9-18 kg (máme King plus a naprostá spokojenost) platí, že dítě musí splňovat VŠECHNY 3 PODMÍNKY: 9 kg, 9 měsíců a samostatné sezení. Pokud i jen jednu z podmínek nesplňuje, mělo by se dát dítě kvůli bezpečnosti do sedačky 0-18 kg, takže bych ve vašem případě volila určitě tu první (ač jinak na sedačku Romer King Plus nedám dopustit 🙂 )

myskin
11. únor 2012

Ahoj, pokud chcete užívat autosedačku hned, tak jak píšou holky je z hlediska bezpečnosti určitě lepší ta 0-18 kg. Ale moc dlouho si ji neužijete. My jsme měli vajíčko 0-15 kg a v roce jsem kupovali Romer 9-18kg. I když psali že je vajíčko až do 15 kg, tak už jí byla zkrátka malá (hlavně krátká). V roce měla 10 kg.

jitulik24
11. únor 2012

Malá má také 8 měsíců a máme sedačku na 9-18kg. Prodavač nám řekl, že není podmínkou váha, ale to jestli mimčo samo sedí. Kamarádka má malou, která ve 12 měsících nemá ještě 9kg a už v ní dávno jezdí.

nikes
12. únor 2012

e důležité splnovat všechny podmínky, tzn. váhu, věk a samostatný sed . Prodavač by si měl prostudovat co říkají skuteční odborníci, např. z nezávislé testovací organizace ADAC

dagmik
12. únor 2012

Určitě bych koupila nejdříve tu menší sedačku. Děti v sedačkách mají být co nejdéle to jde, pokud samozřejmě splňují podmínky výšky a váhy. Náš syn byl v té malé určitě do roka. Ta druhá, která je do 18 kg nám vydržel do 4 let. Syn ještě ani 18 kg nemá, ale už mu přesahovala hlava. Jinak römer doporučuji, dobrá volba.

zlatouch
12. únor 2012

nejpraktičtější mi přijde varianta, vydržet co nejdéle ve vajíčku (tzn. hlava nepřesahuje ani trošku ven) a pak 9-18. Ovšem, pokud chcete novou sedačku hned a nemáte problém zainvestovat víc, 0-18 je určitě dobrá volba, nicméně, myslím, že nevydrží dlouho, a nakonec se nevyhnete tomu stejně pořídit 9-18. S těmi kily to vypadá všechno jasně, ale jde hlavně o velikost a pohodlí dítětě, v 9-18 to vydrží do těch 4 let, ale pochybuju, že by se čyřleté dítě napasovalo do protisměru, byť váhově bude odpovídat 😉