Autosedačka Römer Duo Plus Trend Line

ryangi
16. pro 2008

Ahojky, uvažujeme o této autosedačce, napište Vaše zkušenosti, jestli jste spokojené atd. Děkuji

gedgitka.a
16. pro 2008

ahojky Romer, to je stejný výrobce, jako Britax jen je myslím dražší, mi koupily na 0-18kg od Britaxu First Class a spokojennost 😉 jen nevím jakej model je ten co tu píšeš, takže to byla spíš taková info jen 😉

tlapicka
16. pro 2008

kupovala jsem ji pro brachu. sami mame king ts plus high line... upinani na pasy je skvele narozdil od dua. ta je na isofix, ale na prendavani do jineho auta, ktere isofix nema zadne pohodlicko teda. jsme uz desne zhyckany luxusnim upinanim kinga, nicmene nemam v aute isofix.... tezko to jde udelat inteligentne, aby to bylo skvele variabilni na pouzivani tak i tak...

tlapicka
16. pro 2008

jinak sedatko a polohovani a vsecko ostatni je stejne jako u kinga. nemuzu rict na ni pul slova. jezdivame 12 hodinve streky z nemecka do ceska a je nepochybne pohodlna. Eli bez problemu spi a nestezuje si ve smyslu,ze by ji neco bolelo nebo tak. potah trendline s mi zda docela synteticky, takze pro nase atopicke dite nevhodny (nicmene se skvele udrzuje) pridala jsem par euro za dychaci bavlneny high line. jestli hodne jezdite a nestridate auta, tak urcite doporucuju... uz se i srovnavaji v cesku ceny, takze tam nejsou tak horentni rozdily, jako v dobe, kdy jsme ji kupovali my. tehda stala v cr 7000 a tady 4,500 kc!!!! tedka uz je to skoro srovnatelne, kdyz clovek vychyta eshop 🙂

ryangi
autor
16. pro 2008

děkuji za vzkazíky, gedgitka vážně? já jsem dneska koukala i na tu sedačku 0 - 18 a právě mě zarazilo že je tam značka Britax, nebylo mi to jasné, tak teď už vím. 😉
Tlapicka koukala jsem dneska i na Kinga a líbí se mi trochu víc jeho vlastnosti, nejhorší je možnost volby ach jo 😉 Tak uvididíme budeme jí kupovat až tak za měsíc tak mám čas si to rozmylset.

tlapicka
17. pro 2008

ryangi: zkousela jsem obe a vazne jde jen o manipulaci s ni a bezpecnost.

myslim, ze je vyber jednoduchy 🙂
Jezdite poad jednim autem? Jde vam nejvic o bezpecnost? pokud ano, tak duo
Stridate auta ? (vylety s kamoskou, pujcovani auta od dedecka, bo manzel vase potrebuje atd.)pak kinga 🙂 ten king taky drzi jako pribity, takze zas tak veliky rozdil v bezpecnosti taky nebude!

zajdi si nekde do obchudku s vyzousej si je pridelat na sedadlo... to ti treba npovi a rozhodnes se 🙂
at koupite to ci to, neudelate chybu 🙂

yanna.o
17. pro 2008

Já přemýšlím, jestli Duo nebo Safefix. Chci s isofixem, máme ho v autě. Nacvaknu a je. Safefixy jsou dva. Jeden s nohou, druhý bez nohy. S nohou mají lepší výsledky, ale my jí nechcem kvůli tomu, že zabírá místo na podlaze a sedačka je těžší. Zbývá tedy Duo a Safefix bez nohy. Rozdíl je v tom, že Duo nemá opěrku hlavy, Safefix ano. Vypadá stejně jako King. A to je to, co zvažuji. Zda jí tam mít nebo ne. Dítěti nespadne hlava ke straně, na druhou stranu nevím, jak je to s výhledem a volností pohybu hlavičky. Beru v úvahu také to, že dítě poroste. Do Dua bych koupila nějaký univerzální měkký podhlavník. King i Safefixy mají tu opěrku pevnou a tvrdou. Je výškově polohovatelná. Pořád se nemůžu rozhodnout. Ale to Duo je mi sympatické. Isofixové sedačky nacvakneš a je to. Můžeš je navíc připevnit pásem (jako třetí upínací bod). Safefix s nohou už samozřejmě nepásáš. Jinak s tou nohou je to tak, že u vajíček lze nechat v autě a sedačku z ní vycvaknout. U sedaček pro větší děti je už noha k sedačce přidělána napevno. Maxi Cosi vyrábí isofixovou sedačku pouze s nohou. Romer i bez nohy 😉

(King je kvalitiní neisofixová sedačka. Na protažení pásů lze odklopit od sedadla a pás se snadněji protáhne.)

Přečti si tohle:
http://www.britax-roemer.de/
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f... (diskuze na emiminu o sedačkách 9-19 kg)

tlapicka
17. pro 2008

yanni: my mame druhe auto a ani v jednom isofix nebyl, takze jsme nad tim ani nepremysleli.jediny z rodiny kdo ma isofixove auto je bracha, taze ma duo 🙂 jenze si ho bere i svagrova do felicie, coz je opravdu nic moc. naivne jsem si myslela, ze duo je proste king s nejakymi capkami na zaklesnuti do isofixu. Bohuzel to tak neni a proto se pridelava na pasy docela blbe.... Osobne bych si duo nekoupila pokud bychom meli dve auta a jedno melo a jedno ne... koupila, pokud by mel tatka od ktereho si v cechach pujcuju focusa kdyz jede manzel se zafirou do nemec...
to uchyceni za pasy je proti kingoj fakt nouzovka. Add noha: Trochu se nemuzu zbavit pocitu, ze se to fakt uz dneska prehani a ze uz nevi, jat tahat z lidi prachy... Co z toho, kdyz se clovek vyboura, vsichcni umrou a mimino prezije. Prijde mi, ze je to uz cele az moc pritazene za vlasy...

add operka: my jinemame, u starych typu nebyl a myslim, ze je to dobra vec, sundat urcite pozdeji pujde a podhlavnik neni idealni, ten Elous ma.... Ale zase jestli nejezdite 12 hodinove streky, tak je to asi jedno.

yanna.o
17. pro 2008

tlapi, díky. Na 12hodinové štreky bychom jeli jen výjimečně. Spíš se plazíme po Praze. My právě ten isofix máme, tak proto chci i sedačku s ním, jelikož to jen nacvaknu a je to. Noha je těžká, zabírá místo a sedačka je dražší. Kdybych neměla nebo bych střídala auta, brala bych Kinga, který má (abych nekecala) nejlepší testy mezi neisofixovými sedačkami. Já právě viděla ten rozdíl v pásání v krámě. Duo samozřejmě jde přendat i do auta bez isofixu, ale jeho zádová opěrka nelze oklopit od zádové opěrky auta, což u Kinga jde a tím pádem se tam pás jednoduše protáhne. Duo je furt opřený, takže se to musí prostrčit škvírou za zády. Opěrka ti asi sundat nepůjde. Je tam napevno a zároveň se jejím povytažením vertikálně posunují pásy. Stejně jako u maxi cosi tobi (neisofixová) nebo u obou isofixových sedaček Safefix od Romera. Jen Duo to kolem hlavy nemá. Pásy se také výškově polohují šoup¨áním něčeho na zádech. podhlavník se dá dokoupit levný i drahý, universální nebo origoš a jednoduše se nasadí i sundá. U kinga atd. je pevný, vyztužený. Uni je měkký, takový zmuchlatelný. Nevím, jak vydrží. Pořád jsem se nerozhodla mezi duem a safefixem (tím bez nohy).

petka80
17. pro 2008

Ahoj holky, já mám teď nově Römer Duo plus Highline a jsem zatím spokojená. Chtěla jsem autosedačku s isofixem. Malá je tam spokojená, oproti vajíčku je to fakt luxus 😉 Akorát je teda fakt blbý, že nemá tu opěrku hlavu. Dokoupila jsem proto opěrku přímo od Römera a dávám ji tam, když jedeme na delší vzdálenosti a malá spí. Nějaká univerzální by asi taky stačila, ale nechtěla jsem už nic vybírat, tak jsem objednala tu jejich.
Jinak myslím, že Römer a Maxi Cosi jsou fakt dobrý značky a člověk se nemůže splést, když koupí něco od nich.

yanna.o
17. pro 2008

petko, prosím, jak vypadá ten podhlavník od romera - je měkký nebo vyztužený, pevný, jak hodně je vypolstrovaný apod.? Já viděla nějaký univerzální (ne od Romera) a ten byl měkký, boční strany nebyly moc vysoké (silné), tak nevím, jak hodně se to splácne a bude to k něčemu.. Nicméně bylo to pro hlavičku lepší. King i Safefix má pevný podhlavník (stejně pevný jako boky sedačky). Je bytelný, udrží hlavičku. Tady v té diskuzi, na kterou jsem dávala odkaz, je fotka 3letého dítěte a samozřejmě se vejde 😉 http://img.mimibazar.cz/foto/6/080121/11/f78587...
Já jen nevím, jestli právě radši vzít Duo s vyndavacím.

Ale v tom případě nevím, jaký koupit.. Díky moc 🙂

petka80
17. pro 2008

Ahoj yanno, no je to tenhle: http://www.kvalitniautosedacky.cz/roemer-hlavov...
Nevím přesně, jak ho popsat, spíš je takový hodně vypolstrovaný, pevnější, bytelný je určitě. Jestli ale bude stačit i na třech letech, to teda nevím, spíš ne, ale to už asi ani nebude potřeba..... Zase je ale dobrý, že tam není nijak napevno přidělanej, takže ho můžes lehce vytáhnout nebo zase zasunout podle potřeby.
A ten Safefix jde opravdu koupit i bez nohy? To jsem teda nějak nepochopila, takže jsem Safefix rovnou zavrhla, protože nohu jsem nechtěla. A jakej je pak rozdíl mezi Safefixem a Duo plus kromě toho podhlavníku? 😕

yanna.o
17. pro 2008

petko díky! Jo, tak ten vypadá vypolstrovanější než ten uni, co jsem viděla asi za 250,- Na třech letech to už bude víc jedno. Já jen dávala foto, jak vypadá 3letá holčička v kingu a safefixech, nad kterými také přemýšlím. No dle prodejce na emiminu se ten safefix bez nohy začal prodávat až teď 12. 12. (jestli se nepletu). Je na isofix jako duo, ale s tím podhlavníkem, který posunuješ nahoru a dolu, že ho chytíš a tím zároveň zvedáš pásy. Taky je o pár centimetříků větší, což je bezvýznamné. Pán to nevysvětlil, abych to úplně pochopila, ale ten safefix bez nohy asi musí být vždy přichycen pásem (asi tím top tedherem, co ho kotvíš v autě v kufru..), Duo může.. (a tedy asi nemusí..). No a pak je Safefix s nohou. Ještě bezpečnější, bez rizika špatného upoutání - dle jejich vysvětlení 😉 Mně ta noha překáží, je to s ní těžký jak kráva. 😝 ¨Dobře vypolstrovaná vyndavací opěrka v Duu mi taky přijde fajn.

yanna.o
17. pro 2008

pán si ale chválí opěrku pevnou, co má v kingu. Já ovšem kinga nekoupím, když mám v autě isofix a nebudu často přendavat 😉

tlapicka
17. pro 2008

tenhle podhlavni kupovala svagrova a je pouze pro klidne deti! Honzik ho nesnesl a okamzite po usednuti jej jednim skubem sundal dolu, takze byla svagrova nestastna, ze vyhodila tolik penez zbytecne, bo kdyz uz dite spi, tak se tam moc strkat pry neda... 😕

petka80
17. pro 2008

Tlapičko, to je je asi fakt, jde to teda vyndat jednoduše.
Jinak já to Duo mám jenom na isofixu, ten další pás už k tomu nemám. Ohledně toho podhlavníku je tedy asi lepší Safefix, ale zase že se musí pásat, to mi přijde divný........

hankka
17. pro 2008

Yanna, tu opěrku hlavy bych brala v potaz určitě. Stejně byste ji pak pravděpodobně museli dokupovat. My máme Safefix s nohou a nemůžu si jej vynachválit. A pozor - ten bez nohy se nehodí do každého typu auta, právě kvůli tomu spešl upínání. (Stejně jako se do každého typu auta nehodí ta noha.)

yanna.o
17. pro 2008

hani, jo to je fakt s těmi různými typy aut 😉 To je třeba si zjistit! Nám do auta pasují všechny.

Jinak mi nevadí, že bych dokupovala podhlavník. Naopak s tím u Dua počítám. A v tom případě ten vypolstrovanější od Romera. Je měkčí než opěrka napevno, možná není tak blízko u hlavičky a dá se vyndat, což je možná výhoda..(to je to, s čím si furt nejsem jistá). Předpokládám, že opěrka u kinga a safefixu se vyndat nedá. Ono to ale je asi hlavně o dítěti, některé to tam nesnesou, jiným to nevadí. My obě zkoušeli v krámě, i to mám nafocený. Možná hodím do alba.. 😕 Ale neslibuji 😀 Jsem ale přesvědčená, že žádná volba není krok vedle! 😎 Já jen koukám na to, jaký má výhled, aby se furt nepředkláněl dopředu, v čem se mu líp sedí, kde je spokojenější.. Aby tam konkrétně jemu bylo dobře 😉

petka, možná i kvůli tomu, že je o něco větší (ten safefix).. no něco je tam zkrátka jinak. Není to jak Duo. Píšou to trochu i v popisu na svých stránkách. Musí se to připoutat. a jestli jen?? tím top tetherem, tak to auto musí mít v kufru na ten pás oko.

petka80
18. pro 2008

Ahoj yanno, tak jak to dopadlo? Už jsi se rozhodla? 😉

yanna.o
18. pro 2008

néééé 😒 ☹ 😖 😠 😅 😀

ryangi
autor
19. pro 2008

Ahojky, moc děkuju za příspěvky, sice jsem se ještě nerozhodla, ale aspoň mám trochu širší přehled díky vám. Takže až to bude aktuální tak mi to pomůže. 😉 🙂

kolca
20. led 2009

ahojky holky, prosím o radu:
jaký potah máte? vyhovuje vám?

gabka32
2. únor 2009

tak jsem pročetla diskusi na emiminu, fakt je dost dobrá, díky za odkaz. nakonec asi půjdem do Safefix s nohou, protože safefix s TT se nedá připoutat do oktavky co mají naši a asi občas budou Sašku vozit....

někdo tam ale psal že Romer není pohodlný? jaké máte zkušenosti? jo a ještě dá se Safefix přioutat i norm.pásem třeba v autě kde není isofix?

theresa
28. bře 2009

Holky tak se v tom nějak ztrácím, chtěli by jsme koupit toto: http://www.detatko.eu/zbozi/4410/Autosedacka-Ro...
Jak se tato sedačka připevní do auta??? Máme Škodu Fabii a před tím jsme měli vajíčko od Maxi Cosi, prostě tomu nerozumím s tím isofixem, to musí mít ten isofix auto ve výbavě?? Já jsem asi totálně natvrdlá, tak se holky nesmějte, ale fakt tomu nerozumím a nemám se koho zeptat.

rybushka
21. dub 2009

Thereso, tuhle autosedačku mám - do auta bez isofixu se přidělá normálně pásem, ale drží tam trošku hůř, než sedačka, která je přo přidělání pásem přímo určená

Fabie by měla isofixová oka mít - aspoň každá naše Fabie v rodině je mělá, jen škodovky je mají hodně schovaný, takže pro snažší přidělání sedačky používám takový plastový potvůrky, který to nandání usnadněj (jedny byly ve výbavě sedačky)

na tom isofixu to sedí perfektně a když to člověk nacvičí, jednoduše se to přendavá

rybushka
21. dub 2009

jo, ty isofixový oka najdeš, když zajedeš rukou do škvíry mezi sedák a opěradlo zadní sedačky

jjaanca
25. dub 2009

Ahoj, nevíte náhodou někdo jaký je rozdíl mezi autosedačkou Duo Plus 2009 a 2007? Uvažuju o tom že bych jí koupila bazarovou, ale nikde nemůžu najít přesný popis abych si to porovnala.

petka80
25. dub 2009

jjaanca, podle mě bude rozdíl jen v barvě potahu. Prostě každý rok přicházejí s novou kolekcí.
Třeba když mrkeneš sem a dáš vyhledat Römer, tak 2008 a 2009 je úplně to samé. Tipla bych, že 2007 bude taky stejné.

http://www.kvalitniautosedacky.cz/autosedacky-i...