Autosedačka Römer KidFix nebo KidFix Sict?

helcas
9. říj 2011

Ahojte, pro kterou z těchto sedaček byste se rozhodly? Nevím, jestli ta údajně bezpečnější je opravdu bezpečnější a není moc široká? Občas jedu vzadu v našem malém autě mezi autosedačkami a tak tak se tam vejdu. Nemám kdy a kde sedačky vyzkoušet, tak uvítám zkušenosti 🙂 Předem díky.

jancule79
10. říj 2011

Ahoj, my máme Romer Kidfix SICT. Volila jsem ji z důvodu bezpečnosti, protože proti bočnímu nárazu je přece jenom bezpečnější než normální Kidfix. Ale máš pravdu, že je dost široká. Oba s manželem máme docela velké kombíky a že by si někdo další sedl dozadu mezi autosedačky, tak to moc ne. Mně to nějak nevadí, nejvíce stejně jezdím s dětma sama, resp. nikdo další vzadu nejezdí.

helcas
autor
10. říj 2011

@jancule79 dík 🙂 ale asi stejně zvolíme tu sict verzi kvůli bezpečnosti a holt nebudeme moct vozit babičku z praáce v plný sestavě 🙂

alyssa.anna
23. zář 2015

@jancule79 Nevím zda sem ještě chodíš, ale zkusím 🙂 Uvažuju také o Romer kidfix sict ale mmntálně máme auto bez isofixu. Máš nějaké zkušenosti s poutáním pásy, ne isofixem? Manžel tvrdí, že mu to příjde nebezpečné, mě se to zdá ok Díky moc

jancule79
24. zář 2015

@alyssa.anna Zkušenosti s poutáním pásy bohužel nemám - v obou autech máme sedačky připevněny Isofixem. Určitě s Isofixem je to bezpečnější, protože sedačka je jednak uchycena na Isofixu a tím, že je dítě připoutané, tak drží i na pásech.

alyssa.anna
28. zář 2015

@jancule79 Já byla taky raději, když jsme měli isofix to určitě. Snad bude výhledově auto s ním. A jak jsi se sedačkou jinak spokojená? Prý nemá polohování podle náklonu sedadla, ale snad to není takové velké mínus

suzanna123
28. zář 2015

@alyssa.anna ahoj, my máme römer king. Když jsme kupovali pro dceru, tak jsme v autě neměli isofix a hledali jsme nejbezpečnější variantu na připevnění jen pásy. Teď jsem kupovala pro syna a koupila stejnou. Isofix sice už máme, ale přijde mi to zbytečné - ta sedačka je pásy upevněná opravdu pevně. Kde mi chyběl, to bylo vajíčko, tam jsem měla pocit, že není upevněné vůbec a isofix bych určitě uvítala

jancule79
29. zář 2015

@alyssa.anna Se sedačkou jsem moc spokojená. My jsme vlastně jiné sedačky než Romer ani neměli, takže to nemohu porovnat s konkurencí. 🙂 To polohování jsem ani nějak neřešila, takže nevím.

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alyssa.anna
12. lis 2015

Tak jsem nakonec Romer kidfix Sict koupila a je sice trochu masivnější, ale myslím, že bude výborná, zvlášť jsem ocenila tu automatickou "polohovatelnost" sklonu vůči sedadlu.

morgan
12. lis 2015

@jancule79
Chci se zeptat, u té Romer kidfix, když je připojená na isofix, tak mi přijde, že stejně není uplně na pevno připevněná, máte to taky? Máme ještě Maxi cosi v téhle velikostní kategorii a ta se ani nehne, tak nevím..

jancule79
12. lis 2015

@morgan Pokud jde o upevnění, tak u nás je dost pevná, prakticky se ani nehne. Možná záleží taky na typu auta, jak má auto udělané takové to ukotvení na ISOFIX.

morgan
12. lis 2015

@jancule79 no nevím, jak říkám, maxi cosi se ani nehne. Ještě to zkusím pořešit a kdyžtak zajedu tam, kde jsem to koupila, jestli by se na to mohla prodavačka podívat...každopádně děkuju, zřejmě je u nás fakt něco špatně :/