Autosedačka Romer King Plus. Nastavenie pásov?

susik77
4. zář 2008

Ahojte, tento rok sme kupili autosedacku Romer king plus a mam problem, ze ked malej zapnem pasy a zatiahnem jej ich, aby to nemala volne, tak tie ramenne vankuse-take sirsie maksie na tych pasopch ma uplne hore na pleciach, takze jej to strasne vadi a place mi. Ked to necham volne, zase sa mi z tej autosedacky uplne vyvlecie. Vazi 13 kg, takze si myslim, ze este by jej to malo byt dobre...Neviete niekto poradit co s tym?V navode som nastav. tych ramen. vankusov nevidela ☹

susik77
autor
4. zář 2008

Ta autosedacka je na 9-18 kg

jabber
4. zář 2008

susik - my máme od Romeru teda jinou sedačku, ale ty širší polštářky má úplně stejné a taky to má malá až nahoře....podle mě to takhle má být, takže si bude muset asi jedině zvyknout, mrkni se sem: http://www.prejetesi.cz/forum/documents/romer-k... strana 13-14, tam je fotka 😉

lendy1
4. zář 2008

susik, stejnou věc jsem řešila u naší autosedačky Chicco Key a bylo mi řešeno, že to tak musí být a nastavit (resp. povolit a posunout níž) nejde.

jabber
4. zář 2008

no ono popravdě řečeno, na břiše by ty polstry asi neměly moc význam 😉

androna
4. zář 2008

susik to tak musi byt aby to bolo bezpecne.my sme spokojni

susik77
autor
4. zář 2008

jabber: to mi je jasne, ale ju to dost tlaci, vzdycky chyti hrozny zachvat a zacne sa hadzat dozadu 😝

jabber
4. zář 2008

susik - já myslím, že jí to spíš rozčiluje a vzteká se, ne? Tlačit by to nemělo....

monaberuska1
6. zář 2008

Ahojky, taky jsme chtěli koupit romer king plus ale nakonec jsme našli hodně podobnou tohoto typu od chicco key 1 rok 2008 a je opravdu super🙂můžu jen doporučit,

susik77
autor
6. zář 2008

neviete niekto poradit co mam s nou robit?teda s malou...

sirinka
6. zář 2008

aj my to tak mame a v pohode, malej to vobec nevadi, vazi tiez 13 kg. mozno nemate dobre nastavenu vysku pasov, skus si to skontrolovat. nasa ma nieco cez 80cm a teraz sme ich davali na strednu polohu.

susik77
autor
6. zář 2008

aha, vidis? pozrem na to

katy1979
8. zář 2008

no bud to mas naozaj zle nastavené výskovo alebo jednoducho malej vadí ten pocit byť niekde uviazaná na pevno a nemôct sa hýbať.
nám tie pásy nevadia.
neviem ktoru polohu tam máme ale určite nie najnižšiu. ale zasa to nesmie byt ani vysoko.

sima77
30. zář 2008

Maminky prosím Vás jaký máte potah na romerovi? Jsem pro tuto sedačku rozhodnutá, ale v potazích nějak tápu. Tak budu ráda, když mi poradíte. Děkuji.

katy1979
30. zář 2008

my máme high line celine, ja som spokojná, jednoducho mi bola tá priedušná látka prijemnejšia. ale ak si vyberieš trend line budeš určite spokojná tiež.
ináč v lete sa mi potil aj v tej takže je to asi jedno.

dupinka
26. čer 2010

baby, nemáte niektorá autosedačku zn. Romer (King plus classic line)? Akosi neviem dať späť tie bezp. pásy tak, ako boli pôvodne. 😅
Prosím foto. Dííííky.

A s tými pásmi sme mali rovnaké problémy ako vy, len MM to potom nejako inak nastavil... a teraz, keď som prala poťah, tak to neviem dať sppäť. 😖

lenka_da
26. čer 2010

skus dat tzv. odpocinkovu polohu, ten sklon sedacky aj tak nie je velmi vyrazny a ked dotiahnes pasy, tak tie vankusiky potiahni co najviac smerom nadol, aby neboli na pleciach zvnutornej strany pokrcene
sorry, ak som ti neporadila nic nove...

lenka_da
26. čer 2010

ta odpoved patrila susik77 😉

lenka_da
26. čer 2010

aha, pardon, nevsimla som si, ze to uz nie je aktualne
dupinka, este som tie potahy neprala ale skus tento link:
http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/king-plus

dupinka
27. čer 2010

@lenka_da: uz sme to dali naspat v poriadku 😉

citinka
29. čer 2010

Ahojte. My mame tiez Romer King (mame ju cca 3 mesiace) a dnes som sa uplne uistila, ze nasej malej sa v nej vobec nepaci, priam ma az nervy. Zistila som, ze jej vadi ta opierka hlavy a dnes som postrehla, ze aj tie pasy, resp. vankusiky na nich. tak vytrvalo zapasila, az sa mi z nich pocas jazdy vyvliekla. Vtedy som si povedala, ze prec so sedackou. Aj tak sme ju vyuzivali malo, kazdu cestu som si riadne rozmyslela, radsej ako prezivat stres ci bude/nebude plakat, alebo ci bude "minimalne" nervozna.
Kupili sme ju lebo sme mali dobre referencie, ale zial nasej malej nevyhovuje (aj ked sme ju v predajni do nej posadili, ale to je ine...). Kupili sme ju v Rakusku...nemate niekto skusenost s vratenim takehoto tovaru, resp, s vymenou za inu ? Alebo mi, nezostava nic ine, len ju predat a potom kupit inu ?

orchidea13
29. čer 2010

@citinka Skus odputat jej pozornosť nejakými hrackami,napr.na okno alebo predné sedadlo,problém nemusí byt v sedacke,ale v tom, že čím ďalej budeš pociťovať,že dieťa si vynucuje pozornosť,to iste ti môže robiť aj v inej sedacke...

citinka
29. čer 2010

orchidea, skusali sme, aj ked sedim pri nej, aj ked soferujem ja, cely cas som v ulohe animatora 🙂....funguje to iba na chvilku, niekedy vobec.
dokonca som si s kamoskou aj vymenila sedacku (na par dni) a musim povedat, ze to bola jazda uplne o inom...preto si myslim, ze to bude asi v sedacke.
aj ked musim priznat, ze nasa mala je sidlo, ze neobsedi, myslim si, ze to bude v sedacke....ale nic nie je iste...mozno sa mylim...

orchidea13
29. čer 2010

A akú si mala pozicanu?

citinka
30. čer 2010

bola to Concord. tu druhu co by som chcela kupit (tu som chcela povodne) je Maxi Cosi Priori XP, je velmi podobna tej Concord. Ale pred tym nez by som ju kupila este by som si ju skusila pozicat (jedna kamoska ju ma).
...uvidim, este sa budeme "testovat" tu nasu.

pammy
5. črc 2010

Baby moj Maxik ma 20 mesiacov, 10.5kg a 82.5cm, oplati sa mi este kupit King plus (2 roky staru) za 120E?
https://www.modrykonik.sk/bazar/autosedacky/fxu...
Please poradte.

miluska.h
8. zář 2011

ahojte, prosim o radu. na autosedacke sa dnes pokazil mechanizmus zapinania bezpecnostnych pasov. kupovali sme ju v rakusku, ale zaujimalo by ma, ci sa da takato vec kupit pripadne opravit aj v bratislave. mate niekto skusenosti ? dakujem

lenka03
17. zář 2011

Ahojte, tiez mame ROMER KONG PLUS a velky problem - bez ohladu na to ako silno su ramenne pasy utiahnute mala sa z nich dokaze vyvliect. Je na to nejaka finta ako jej v tom zabranit.

babulka123
22. zář 2011

@miluska.h skus sa spytat v predajni pre deti na dulkaci, alebo - neviem presne ako sa vola ta cesta smerom od kuchajdy ked ides k tescu - myslim ze statra vajnorska aj tam je po pravej strane predajna, ja som svoju kupovala tam .. mozno aj oni ti poradia..

miluska.h
23. zář 2011

@babulka123 dakujem 🙂 nakoniec sme museli ist do rakuska, do predajne, kde sme ju kupili. tam nam to vymenili na pockanie. v bratislave sa to nedalo vybavit, nikto nebol ochotny.
@lenka03 aj nas sa z toho dokaze vyvliect. tie pasy sa nedaju tak zatiahnut, aby sa dieta nevyvlieklo. treba len trpezlivo vysvetlovat, ze pasy musi mat navlecene. 😉

lenka03
30. zář 2011

🙂 clovek sa postazuje a ono sa to samo umudri, uvidime na ako dlho 🙂 najnovsie je iny problem: auto zastavi, treba vystupovat a presibana princezna si nechce pasy dat dolle a vlastne vobec nechce von z auta ... dnes som ju tam nechala a popritom ako si tam dolezito sedela som stihla auto paradne nablyskat zvonku ... uz bolo treba, len dufam ze toto nebude novym prqavidlom ...