Autosedačka Römer. Máte zkušenost?

dlinduska
28. led 2008

ahojky vyhledove budeme kupovat autosedacku. nemate nekdo zkusenosti obecne se znackou "romer" pozitiva i negativa. z toho me zaujala konkretne nejvic romer king plus ts trendline 2007. kdyby jste nekdo mel primo tenhle typ tak taky prosim pisnete ju🙂) diky moc

kupinka
28. led 2008

Tady se baví o všech typech.....
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

petamarketka
28. led 2008

Tak tuhle mám taky vybranou 🙂 Má jí můj brácha a je s ní maximálně spokojenej. Jen mi přijde malinká - mají 18 měsiční holčičku a přijde mi, že jí za chvilku nebude - čouhají jí nohy už od kolínek... 😒 No nevím...

dlinduska
autor
28. led 2008

petamarketka myslis ze je fakt mala? sestra sice mela jino znacku (chicco) ale taky tam svyho dandu urcite nemela az do 3 let, ve 3 a ctvrt roce musel jit do vetsi. mam pocit ze zadna sedacka nevydrzi tak dlouho co uvedej. ja to vidim ted na vajicku co ma luci je sice urceny od 0-13 kg tj. mozna i do roka, ale uz ted luci z toho couhaj nohy a ruce a prijde mi tam takova stisnena a ma nejakych 7,2 kg. rozhodne do 13kg v tom nemuze byt.

paolin
29. led 2008

my mame romera, ale uz velkou sedacku. jsme s ni maximalne spokojeni. kupovali jsme ji hlavne kvuli zpusobu upinani v aute. sedi, jak pribita 😉 sedacku pro miminko mame chicco a syn v ni jezdil do dvou a pul let-byla jako pohotovostni u babicky a couhaly mu jen nozicky. kdyby nemel podperu pod hlavou, nevozim ho v ni. az ted ma syn 13kg-je to drobek 😀

yanna.o
1. pro 2008

- Ahoj, vybírám autosedačku 9 - 18 kg a nevím, zda vzít

Duo nebo
http://www.ajuty.cz/shop/romer-duo-isofix-autos...
Safefix plus (s nohou) nebo
http://www.ajuty.cz/shop/autosedacka-safefix-ro...
Safefix plus TT
http://www.ajuty.cz/shop/romer-safefix-plus-tt-...

všechny jsou vidět na stránkách romeru
http://www.britax-roemer.de/gruppe.php?lang=cz&...
http://www.britax-roemer.de

Obě safefix mají okolo hlavičky boční opěrky. Duo ne. Chci se zeptat na praktické zkušenosti. Nevím, co je pro dítě pohodlnější. Zda je z Duo lepší výhled nebo zda je lepší mít opěrku blízko u hlavičky, že si ji o to opře nebo je to jedno, protože hlavička spadne dopředu a ne ke straně.. Neumím si to představit. Vadí vám jedno nebo druhé? A pásy vedou blízko u krčku (dotýkají se), nevadí to, neškrtí, neotlačuje se? Díky!

(Jen pro doplnění: Jestli to chápu správně 😅 , tak všechny lze přicvaknout na ISOFIX v autě a rozdíl je v tom, že Safefix má navíc opěrnou nohu, takže se nemusí ještě připásávat, Safefix plus TT a DUO nohu nemají, takže se připnou k sedadlu, ale ještě musejí být připásané vzadu jedním pásem,který vede za zádíčky a normálně se připne. Tzn. vždy 3 upínací body - 2 na auto (isofix) a třetí bod je buď noha nebo ten pás. Nebo je ještě nějaký další pás, který vede nahoru za sedačku auta.. U nohy je blbý to, že je to pak dražší, noha zabere místo na podlaze a autosedačka s nohou je těžká - noha nelze odmontovat jako u vajíčka - je to jeden celek i s autosedačkou. S nohou mají ještě o něco lepší výsledky v crashtestech.)

yanna.o
1. pro 2008

vlastně king plus, safefix plus i safefix plus mají okolo hlavičky tu opěrku. DUO jí nemá, má tam jen takovou měkkou vložku. Nevím, jestli ta opěrka dětem nějak nevadí..
http://www.britax-roemer.de/upload/produkte/31.jpg

sonik05
1. pro 2008

Ahoj, také vybírám autosedačku od 9kg do 18kg. Četla jsem výsledky německých bezpečnostních testů a taky našeho Dtest a v této kategorii nejlépe vyhovovala autosedačka Römer King TS plus a pak hned Römer Safefix plus. Také přemýšlím nad sedačkou Chicco http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?ItemNo=63251, která je hodně podobná a levnější.
Velikost autosedačky bych asi tolik neřešila, protože malé je 6 měsíců, váží už cca 8 kg a vajíčko, určené cca do roka ji teda dýl, jak do ledna nevydrží. Obecně platí, že nevadí, když čouhají nožičky, důležité je, aby byla krytá hlavička.

Jak vadí či nevadí dítěti opěrka hlavy netuším, ale já osobně dávám malé takový ten polštářek kolem krku, protože když usne, tak jí hlavička ve vajíčku klimbá dopředu. Sama vím, jak je nepříjemné si krk přeležet, tak jí hlavičku fixuji tímto způsobem. Sice se vždy při nasazování polštářku rozčiluje, ale pak se jí spinká pohodlněji.

kalu
1. pro 2008

Ahoj holky,tak já přidám naší zkušenost :
máme Roemer Safefix plus s nohou a jsme s ní spokojeni, ty polštářky kolem hlavy naší malé maximálně vyhovují,protože ráda v autě spí a má to opravdu jako pohodlný polštářek-a taky je to v případě nehody mnohem bezpečnější- z té Duo možná bude lepší výhled-to nemůžu posoudit,ale Luci kouká z té naší taky v pohodě a celou cestu hlásí (pokud zrovna nespí )co vidí (dům,auto....)
Jinak ta Safefix je prý naprosto stejná jako ten King,rozdíl je jenom v upevnění do auta (Safefix-isofix a King-pásy) a jsou to dle informací výrobce největší sedačky ve své kategorii na trhu.
A chicco jsme měli ve starém autě (přímo tu Chicco Key 1 Xplus,kterou ukazuje Sonik) a ta se s tím Roemerem srovnat nedá. Ta Roemerka je o mnoho hlubší- po stranách dítěte je mnohem robustnější, okolo hlavičky jakbysmet. Co do bezpečnosti se podle mého srovnávat nedají. Chicco je podle mého o mnoho lepší než takové ty obyč sedačky z marketů,ale o dost pozadu za těmi nejlepšími jako je třeba Roemer.Takový zlatý střed.Když bys o ní měla Soniku nebo někdo jiný zájem- prodám vám ji (tu Chicco)- je ještě v záruce,vypadá jako nová (červeno-béžová),kupovaná v kamenném obchodě v Praze, ježděná opravdu jen pár měsíců -potom jsme koupili nové auto a sedačku s isofixem.Cena 2000,-

jabber
1. pro 2008

Taky máme Romer Safefix plus s nohou a super, maximální spokojenost 🙂 Opěrka hlavy je bezvadná, jinak by tam malé padala hlava na všechny strany 😀 a výhodou je, že se dá dát do všech typů aut - jak s isofixem, tak bez 🙂

krista
15. led 2009

evikuu • 2d • Včera ve 20:32
Ahoj olky, zatím máme 7kg ale přijde to brzo-myslím a budeme potřebovat novou autosedačku.Byla mě doporučena ROMERKA a tak prosím o zkušenosti!!

alishia • 1d • Včera ve 20:44
my ji nemame ale pry v testech bezpecnosti vychazi nejlepe, my mame britax.

verano • 1d • Včera ve 20:56
Römer mohu doporučit, máme ale King Plus. Těsně před Vánoci jsme jí kupovali dceři, sice se ještě do vajíčka vešla, ale už to pro ní nebylo pohodlné. Pročetla jsem si hodně testů a názorů a opravdu vychází nejlépe ze sedaček bez Isofixu. Hodně jsem váhala ještě mezi Maxi-cosi, ale Römer je větší a má příjemnější operku hlavy. Hezky jednoduše se polohuje, když v ní dítě usne, je to jedním jednoduchým pohybem v místě pod nožičkami. Máme tuto http://www.zaparkacek.cz/autosedacka/romer-king....

aajina • 1d • Včera ve 20:57
Taky máme 🙂 zatím v ní malá jela jen jednou ale co jsem dlouhodobě studovala tak je fakt hodně doporučovaná.Tak snad bude malá spokojená 😀

evikuu • 2d • Včera ve 21:13
Super ohlas 😀
vevano to máte už model 2009 prosímtě také má uchycení pásu vzdadu že?? Jaký je rozdíl mezi KING TS a KING já myslím že asi žádná-možná že bez toho TS je větší o těch 15% jak píšou....
Barva super 😀

evikuu • 2d • Včera ve 21:38
aajina určitě malá spokojená bude, najela jsem na stránky ROMER a tam je to napsané kolekce 2008 a 2009 jsou o 15% ještě větší než 2007

verano • 1d • Včera ve 21:46
Ano, je to model 2009. Nevím, jak to přesně napsat, ale ta sedací část se odklopí a v té kostře jsou pak přesně místa, kam se pásy dají a upevní. Jednoduše se do auta dává, zvádnu to i já a to asi za 5min. 🙂 , úplně dokonale sedí, nehne se snad ani o milimetr, takže manipulace je úplně bez problému. Pokud se nepletu tak TS Plus je bez nastavitelné opěrky hlavy (polštářku pod hlavičkou) a to KING právě má, takže tam je polohování opěrky hlavy a pásů jedním, opět jednoduchým pohybem, ale to se stejně dělá jen když dítě poporoste, ale hlavně je ta opěrka mnohem pohodlnější a bezpečnější. Doporučila bych určitě KING Plus, původně jsem měla vybranou tuto http://www.zaparkacek.cz/autosedacka/romer-king..., ale bohužel je ještě nezačali ani vyrábět. Ta Emily vypadá moc hezky a jsem ráda, že máme nakonec tu, protože bude jednodušší údržba. Jinak tento obchod ke koupi autosedačky doporučuji, byli moc ochotní, hned volali, že tu původně vybranou nemají a když už jsem jí nutně potřebovala, tak jsem telefonicky vyzvídala, jak jednotlivé potahy vypadají, protože se mi nelíbila ve struktuře ta kostička a pán se mi dokonce ještě došel podívat a pak mi volal zpátky s přesným popisem, jeden den potvrzena objednávka a druhý den byla doma, lepší cenu jsem taky nenašla a to jí teď ještě malinko zlevnili 🙂 .

evikuu • 2d • Včera ve 22:03
Zrovna jsem odeslala dotaz na tuto autosedačku na www.autosedačky.cz jaká je atd.... a říkala jsem si že se snad někdo ozve-napsali hned pán asi pracuje nonstop /jako mi co jsme konečně uložila děti-třeba je na MD 😀 😀 / 😀 a jak píšeš určitě už jíd do kolekce 2009-2008 která má polohovatelnou hlavičku a je o těch 15% větší.V říjnu 200á vyhrála se 4 hvězdičkama test bezpečnosti /to taky psal/ a tak jsem rozhodnutá-ještě musím nechat starší vybrat barvu-to je její práce 😀 a jdeme na to.
Jo a ta emily je hezčí 😀

androna • 1d, 29tt • Včera ve 22:04
skvela nedam na nu dopustit 😎

evikuu • 2d • Včera ve 22:05
OMLUVA ZA PŘEKLEPY-DĚS 😝 😝 😝
V ŘÍJNU 2008 VYHRÁLA!!!

ivusakos • 1d • Dnes ve 12:31
Máme king plus, je super! Pohodlná🙂

evikuu • 2d • Dnes ve 13:13
😀

aajina • 1d • Dnes v 16:38
Eviku proto jsme ji taky brali že je o něco větší, malá je kusanec tak aby se jí v ní sedělo pohodlně.Přemýšlela jsem o 2007 je ted za super peníze ale zviítězila 2008 s tím podhlavníčkem.Když jsem viděla crash testy co to mrňatům udělá při nárazu s hlavičkou bylo rozhodnuto

evikuu
15. led 2009

Tak ro ráda slyším-je to fain a určitě se rozhodneme pro tuto sedačku 😀

matra
5. led 2010

Maminky měla bych dotaz ohledne potahů u autosedaček Romer, váhám mezi trend line a high line, který je jakoby z broušené kůže a údajně méně potivý, máte s nim někdo zkušenost? Výdrž údržba a podobně? V odkazech jsou mmé barvy mezi kterýma váhám, děkuji za radu...
http://www.zaparkacek.cz/product.php?productid=...
http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?zbozi...

myskin
7. led 2010

Ahoj máme taky autosedačku Romer Safefix a jsme s ní spokojení. Malá se v ní dobře vyspí, materiál je příjemný (high line), ještě jsme k tomu dokoupili letní potah, saje pot, lehce se sundá a vypere. A instalace sedačky je fakt jednoduchá.

cuttysark
28. čer 2010

mam otazku, na aky kocarkovy podvozek sadne sedajda romer? nas concord sa k nej nehodi.

luciferdik
28. čer 2010

@cuttysark - my jsme si pod sedačku (vajíčko) Römer pořídili jako podvozek Britax Verve, v bazaru, levně, pěkně se to složí do kufru, zabere to málo místa a na popojížďky třeba k doktoru od auta, nákup apod., je to ideální. Jsou to vlastně golfky, ze kterých se sundá kompletně ten potah, látka a zbyde jen konstrukce, na kterou se pak naklikává sedačka. Teď už jsme větší, takže v sedačce už malej moc být nechce, i když se do ní pořád bez problémů vejde, je mu rok a kousek, takže jsme na golfky nandali zpátky potah a používám je jako rychlé přesunovadlo, když jedu někam autem a potřebuju jenom vyběhnout, třeba i na nákup, taky výhoda, mám je pořád připravené v autě a nemusím xkrát skládat a rozkládat normální kočár. A jinak jsem se teď koukala na nové kočárky a golfky od Britaxu a na ty jdou na všechny vajíčka Römer, ale samozřejmě cena jako za normální kočár, to jsme dávat nechtěli.

markusko
27. črc 2010

Ahoj,
potřebovala bych zkušenosti s potahem trend line a high line u Romer king plus - líbí se mi víc high line, ale nevím, zda není ten materiál náchylnější k odření, roztrhnutí apod.... ?? U trend line vím, že při náhodném natržení ta struktura látky zabrání dalšímu roztržení...
Díky za odpovědi.

ladybugie
12. led 2011

ahojky, koupila jsem pro dceru autosedačku Roemer King Plus a jsem z ní trošku rozpačitá. Dcera má 9,2kg a 77cm a v sedačce se mi zdá trošku nacpaná. Zkusila jsem do ní posadit dva čtyřleté kluky a vůbec se tam nevešli. Je to možné? Nedá se ta sedačka nějak zvětšit třeba vyndáním nějaké vložky? Dík za radu

jop
12. led 2011

@ladybugie ahoj, tak to teda nechápu. Mám syna, který měří a váží skoro stejně a vleze se tam pohodlně i v zimním oblečení a rozhodně má ještě rezervy, až bude větší. Máš správně nastavené ramenní pásy?

kukuli
12. led 2011

@ladybugie my máme tu samou sedačku, jezdíme v ní zhruba od roka, teď má Kubík 14kg a 95cm a v pohodě se mi tam vejde i v zimní bundě. Jsme s ní maximálně spokojený. A žádný vložky nic jsme nevyndavali, teda myslím, že se ani vyndat nedaj.

kamilakop
9. únor 2011

My máme už druhou sedačku od Romera a nemůžeme si je vynachválit, první do 18kg nám byla už malá, i když dcera váží teprve 16kg a pořídili jsme další do 36kg a tam si perfektně hoví. 😀
První jsme prali, sice to bylo na "VYŠŠÍ DÍVČÍ" sundat povlak a pak jej tam nandat-to je asi jediná chybka.

zanet2009
10. únor 2011

Prosím o radu, máme tuto autosedačku, kupovali jsme ji cca před měsícem a máme ji doma do manželova auta,abych nemusela vytahovat sedačku ze svého auta pořád.
Naše 3,5 letá holčička během vteřiny autosedačku(zádovou opěrku) dala do vodorovné polohy-takže z ní byla vyloženě placka 😢 , nemůžu najít návod k použití, tak jsem se chtěla zeptat, zda to mohlo sedačku nějak poškodit 😕 , sice jsem ji vrátila do původního stavu-i tam něco jakoby cvaklo,ale ta zádová opěrka se pořád jakoby vyklá(už to není jako když byla nová).
Díky za odpověď.

babyrenka
10. únor 2011

@zanet2009 : předpokládám, že máte sedačku Römer Kid nebo Kid Fix, tu lze normálně položit tak, jak popisujete. Zádová opěrka je sklopná, aby mohla kopírovat sklon opěradla sedadla, na kterém je používána a pokud nejde opěradlo sedadla polhovat, tak se relaxační poloha sedačky nastaví jejím posunutím na sedadle dopředu a opěrka tak může mít větší sklon. To, že při následném zpětném nastavení sedící polohy v sedačce cvaklo, by mělo být v pořádku, protože v otočném mechanizmu je aretační zoubek, který alespoň trochu zajišťuje opěradlo ve vzpřímené poloze. Jinak pokud jste zatím s návodem k použití nemanipulovali, měl by být uschován v úložném prostoru pro návod k použití zepředu pod nohama dítěte.

zanet2009
11. únor 2011

@babyrenka moc moc moc děkuji za radu a i informace. 😉

didi07
11. únor 2011

@ladybugie - tam snad žádná vložka není, ne? Ale my taky měli Romer King Plus, malá v ní jezdila do 15,5 kg a 103 cm - naprosto v pohodě, až teď jsem kupovala větší.

kikina80
31. kvě 2011

ahoj maminy, chci poprosit o radu. řeším letní problém - letní potah (froté) nebo vložku keep cool. ani na ofiko stránkách britax römer jsem nenašla rozhřešení. nemáte někdo zkušenost? díky

moninka
21. čer 2011

Ahojky, taky řeším co s tím, dcera je v sedačce 20 min. a je úplně mokrá ☹ poradíte?

kikina80
6. črc 2011

http://www.emimino.cz/diskuse/romer-chladici-vl...
konečně jsem vyřešila problém - objednala jsem keep cool cover. upozorňuju ale, že adrianek se extrémně potí (asi po tatínkovi ;o)) pomalu i při pokojové teplotě.

sussanah
14. črc 2011

Holky mam dotaz, mame autosedacku romer baby safe s novorozeneckou vlozkou. Kdyz byl maly uplne mimi, tak to bylo fajn, ale asi tak od 2m se do novo vlozky nevesel a pak mel i jakoby misto kolem hlavy na bocich. Neprislo mi to prilis bezpecne a kdyz to srovnam s dalsi romer od 9-18kg, tak tam bylo o dost vic mista jak v te starsi. Nevite, jestli nejde dokoupit nejaka vlozka kolem hlavy, aby to bylo prilehavejsi?
Diky

marjama
2. únor 2012

Ahoj holky, obnovuju tuhle diskuzi. Budeme muset koupit novou sedačku a nějak tápu a nevím jakou. Líbí se mi Romer, ale nejsem si jistá tou velikostí. Teď máme Maxi Cosi Tobi 9-18 kg a naší Martí už z ní kouká hlavička. Naše aktuální míry jsou 100 cm a 16 kg. Kila ještě splňujeme, ale výšku už ne. A to se mi přitom Martí nezdá oproti jiným dětem nějak zvlášť velká. Prosím vás o zkušenosti se sedačkami Romer - Britax Evolva 9-36 kg, jestli ještě není příliš veliká a jak se vám tam dětičky vejdou. Pak jsem ještě četla, že v téhle větší kategorii je už dítě připoutáno jen pomocí 3-bodového pásu vozu, co to znamená, nevíte? Ty menší mají 5-bodový pásový systém. Napište mi prosím své zkušenosti. Díky.

jancule79
2. únor 2012

@marjama Ahoj, pokud jde o ty pásy, ve větších autosedačkách (kategorie 15-36 kg) je dítě připoutáno normálním pásem z auta (to je ten 3 bodový pás jak píšeš). V těch menších autosedačkách má pásy přímo z autosedačky (tj. ten 5ti bodový).
My máme na staršího syna Romer Kidfix SICT (15-36 kg), naprostá spokojenost. Velká pro něj určo není, on má teď 108 cm a 17 kg.