Autosedačka Römer nebo Maxi Cosi. Poradíte?

kalerat
28. led 2009

Ahojte, vybíráme autosedačku 9-18 kg. Z kterou z nich jste spokojené, nebo naopak co vám na nich vadí?

lucie_84
23. led 2012

Ahoj holky, já jsem se také rozhodovala mezi Romerem a Maxi Cosi, nakonec jsem ale koupila Kiddy Energy Pro, je to už po několikáté vítěz v bezpečnosti. A bezpečnost pro nás byla prioritou, nehledě na to, že je sedačka relativně lehká, takže se krásně přemísťuje z auta do jiného, dítě není připoutáno pásek, ale takovým stolečkem, což pro některé může být o zvyku, ale nehrozí tam rozepnutí, vyvlékání ruček a podobně a je to během chvilinky upoutané. Jinak Maxi Cosi má ještě sedačku Pearl a ta byla v hodnocení na tom lépe než Tobi. Kamarádka jí má a je naprosto spokojená. Druhá má Romera a taktéž 🙂 Myslím, že špatně nevybereš.

jmisa
23. led 2012

@sarunatko no spokojení jsme byli,koupili jsme už i větší, syn z toho vyrostl, on už má metr, je trochu větší, no 😀 Zase jsme šli do R.

werry
23. led 2012

@sarunatko Ahojky, máme už v provozu romer king - potah felix, v neděli byla první jízda - 30 km, myslím, že je malá spokojená, byl nezvyk, že jela po směru, to se jí ze začátku moc nelíbilo, ale dobrý. Vybírali jsme i podle ceny , opěrka u hlavy je hlubší, takže jí tam nelítá hlavíčka, jsem spokojená, takže doporučuji. Tak často nejezdíme, takže pro nás víc než dostačující 🙂

sarunatko
24. led 2012

@werry
@jmisa
Tak u nás to vyhrála taky Römer, takže dneska ji jdu objednávat z Německa. Díky všem za pomoc při rozhodování.

nasekuratko
17. kvě 2012

@lucie_84 ahojky, nemas nahodou fotky te autosedacky? moc se mi libi, jak ji popisujes. Děkuju!!

palomitacheca
17. kvě 2012

@lucie_84 Souhlasím s Kiddy, jen my máme Kidyy Infinity pro a jsme moc spokojení 🙂 Chtěla jsem sedačku s pultíkem, protože v testech vychází moc dobře, navíc mi jednou kamarádka psala, jak si její dcera rozepla pás u klasické sedačky. To nám nehrozí. Jak jsi psala, tak je elkem lehká, takže se snadno přenáší...
@nasekuratko Jinak jak už se tu psalo, tak Römer a Maxi Cosi jsou dobrý značky a pokud vím, tak v testech vychází dobře obě 🙂
Naše vypadá takhle. Jen je lepší ji předem vyzkoušet, některým dětem vadí ten pultík, Páťa v ní byl spokojený už v obchodě, tak nebylo co řešit 🙂

nasekuratko
18. kvě 2012

@lucie_84
@palomitacheca
Tak ta je uzasna! Kde se da holky koupit za nejvyhodnejsi cenu?

palomitacheca
18. kvě 2012

@nasekuratko Zkus se podívat na netu a porovnat ceny. My ji kupovali asi před rokem a půl v dětským domě, kam jezdíváme a ještě nám na ni dali slevu, protože jsme si vzali poslední kus. Měli jsme ji i s tou plyšovou hračkou, tu tenkrát některý sedačky mívaly 🙂

lucie_84
18. kvě 2012

@nasekuratko
Já jsem jí koupila na dětském veletrhu v Praze, měli ještě veletržní cenu 10 % a vzhledem k tomu, že si výrobce diktuje cenu a nechce, aby byly prodávané pod cenou či předražené, měli by se snažit prodejci držet nějakou +- stejnou cenu, ale bohužel jsem si už ověřila, že se to tak neděje. Ale výbornou cenu, která je stejná jak po veletržní slevě má http://mimi-vyskov.com/11076-kiddy-autosedacka-..., já mám tuto, co je v odkazu. Má lepší prodyšnější potah.
@palomicheca Přesně proto já jsem chtěla pultík. Protože i kamarádkám, pokud holky v sedačkách opravdu na fest nepřipoutají 5i bodovým pásem, tak vyvlékají ručičky a starčí holčička se to dokonce už naučila rozepínat. Takže nejen, že je v tu chvíli ohroženo nepřipoutané dítě,ale zároveň ohrožuješ ty při otáčení se na dítě....Jinak testem prošla nejlépe, již 2 x. Má známku 1,7, další dosáhla myslím až známky 2. Je i lehká a skvěle se s ní manipuluje, Romera například jen tak nepřeneseš, je pěkně těžký, mně se alespoň zdál.

lucie_84
18. kvě 2012

@nasekuratko
Ještě k té sedačce - ta Kiddy Energy je prý "vylepšený" model Infinity Pro, ale sám pán na veletrhu mi říkal, že rozdíl je minimální. Jako příslušenství má například návlek na ten pultík, kde si mohou děti malovat 🙂 Ale pozor, je třeba tam dítě vyzkoušet a když ji koupíš, tak mu jí nechat, ať si s ní hraje a zkouší ji, protože né všechny děti snesou ten pultík.

vacek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monulkab
7. říj 2012

Prosím Vás máte někdo Maxi Cosi tobi ve fábii nebo vw Polo?

steffik
12. čer 2014

@palomitacheca Prosím, jaké máte auto? Neměli jste problém s dopnutím pásů? (krátké). děkuj. štěpánka

palomitacheca
13. čer 2014

@steffik tohle bylo focene jeste v nasem Fordu Mondeo Combi (starsi verze) a s pasy jsme problem nemeli. Ted mame Chevrolet Orlando a pasy taky v pohode.

ev.ka
9. lis 2014

nečetla jsem diskuzi, tak pardon jestli se opakuji

máme maxi cosi typ nevím přesně (asi tobi) a roemer king plus
jasně vyhrává romer
přidělat do auta je jednodušší, oddělá se sezení, připne pás, zacvakne zpátky sedačka a hotovo... maxi cosi se posune do polohy lehu a snažíte se prostrčit pás vnitřkem sedačky :-P

Roemer je na výšku asi o 4 cm vyšší, takže je to víc v klidu při přechodu hubenýho dítěte do další kategorie, že vám to vyjde (protože z maxi cosi syn vyrůstá výškově, ale váhově na další kategorii 15kg + nemá )

záhlavník je lepší u roemeru, pěkně drží hlavu a myslím, že i v případě bočního nárazu, maxi cosi má ten podhlavník víc otevřený a přijde mi snadnější, že hlavy vyklouzne

miruskapivonka
27. led 2015

Já se tedy také přidávám k Romer, podle každoročních testů vychází vždy dobře. U mě nakonec zvítězil Cybex, ale jako druhou volbu bych koupila Romer, Maxi Cosi ne, ty byly dobré dříve, teď už ne.

marketa085
12. bře 2015

SLEVY na AUTOSEDAČKY a dětské zboží na www.baby-centrum.cz emoticon JEN DO NEDĚLE 15.3.2015

rencatupa
13. dub 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Já mám pro malou vybranou autosedačku Römer http://www.funbaby.cz/romer-babysafe-plus-2014-chili-pepper , tak snad bude dobrá. Dívala jsem se na ni v obchodě, a vevnitř je krásně měkkoučká, má pratelný potah. TAk snad se jí v ní bude líbit 🙂

jana_ul
5. kvě 2015

Jakmile začalo být naší dcerce vajíčko malé (vycházelo to čerstvě okolo 1. roku), pořídili jsme Römer 9-18 kg. Jsme moc spokojení, takže ráda doporučuji. Rozhodovali jsme se hlavně podle atestace, isofixu a doporučení od kamarádky, která si ji nemohla vynachválit. Autosedačka umožňuje dvě polohy - základní "sedící" a sklopení více do lehu - když je dítko menší, nebo spinká, je poloha do lehu super. Přeji šťastnou ruku.

zanri
5. kvě 2015

@jana_ul Mohla bych se prosím zeptat, kterou přesně? Vajíčko máme sice do 13 kilo (malý má zatím 10 kg), ale je dlouhý, takže se taky začínám rozhlížet po nějaké autosedačce a nechci hned tu do 36 měsíců. Děkuji.

jana_ul
7. kvě 2015

@zanri Je to Britax Römer DUO plus. Máme červeno-černou variantu.

ema_s
8. kvě 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

@jana_ul Tuto autosedačku Britax Römer Duo plus má i sestra, a je s ní spokojená 😉

zanri
9. kvě 2015

@jana_ul děkuji, zatím váhám mezi Römer King II LS, Römer King II ATS a Römer Duo plus, ale ta cena...

anath
9. kvě 2015

@zanri My teď pořizujeme Römer King II LS, starší máme Duo Plus, ale King je o něco větší, takže by nám měl vydržet déle 🙂

zanri
10. kvě 2015

@anath dívám se, že romershop ji má za 4990,-Kč a s tříletou zárukou, jen bych ji chtěla někde nejdřív vidět "naživo" než ji koupím

vaveva
15. lis 2015

@zanri Nekoupili jste prosím sedačku King II ATS? Funguje to ATS dobře? Někde jsem četla že to třeba pípá i během jízdy jak se dítě pohne......Díky moc za zkušenosti.

zanri
15. lis 2015

@vaveva máme LS II a nic nepípá, je skvělá - doporučuji

vaveva
15. lis 2015

@zanri prave taky premyslim jestli radsi nevzit tu Ls, ta ats ma nejaky auto dotahovani pasu a kdyz se povoli tak to pipa.....cetla jsem ze to lidem pipa casto

zanri
15. lis 2015

@vaveva už ani nevím, jaký byl ještě rozdíl

lucilid
27. lis 2015
Uživatel lucilid je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucilid.

Ahoj, my po dlouhém studování autosedaček zvolili Romerku - Zebrovanou 🙂 je prostorná, bezpečná a nádherná - prostě kvalita Romer jde znát, objednala jsem na webu tobiland a dostali jsme zdarma kapsář do auta proti okopání sedačky od botiček + v něm má prcek hračky, mámeji zatím asi 2 měsíce a zatím naprostá spokojenost 🙂