Autosedačka Römer nebo Maxi Cosi. Poradíte?

kalerat
28. led 2009

Ahojte, vybíráme autosedačku 9-18 kg. Z kterou z nich jste spokojené, nebo naopak co vám na nich vadí?

janina.kub
14. zář 2009

já nejsem zastánce univerzálních sedaček, co se týče velikostí, my kupujeme postupně
- vajíčko, pak 9-18, pak 15- nevík kolik,...
a potah na trenline máme Marcel - taková šedá a zelená a taky jde suprově udržovat ni sundávat a nandávat, to opravdu není atrei složitý
opěrka hlavy, určitě bych ji nesundávala, i právě proto jsme tuto sedačku kupovali 😉

yanna.o
14. zář 2009

jitus, jde i o to, že takhle malý mimi nemá vyvinutý krční svaly a tak. Jakýkoliv náraz je směrem popředu nápor. I proto mají být ve vajíčku (proti směru jízdy) děti co nejdéle. Pokud se vejdou, tak klidně i do roka.

jituskak
14. zář 2009

já to právě všechno vím. ten náš obr je ale opravdu velkej. ale hlavičku moc neumí držet. já právě taky nejsem zastáncem univerzálních věcí, ale co mám dělat, že? autem jezdit musím, když jsme na vesnici a nemám ted 5 tis na sedačku na 4 měsíce a pak dalších 5 tis na větší... je to blbý, ale tak třeba se to přibíráná zastaví🙂

yanna.o
14. zář 2009

jitus, jasně 😉 ono to prý není dobrý ani když už tu hlavičku držej.. není to dobrý při prudším šlápnutí na brzdu. To přibírání se určitě zpomalí. Po půl roce, pak znovu po roce. Rok a dva roky už není takový rozdíl jako to během toho prvního roku. Ty univerzální sedačky mají horší crash testy, ale jestli se ti nevejde do vajíčka (zas asi ještě není tak moc dlouhý.. , přičemž nožičky přečnívat mohou, nesmí přečnívat hlavička), tak mrkni. Pak je ještě sedačka be safe izi, ta jde i v kategorii 9-18kg vozit v protisměru! 😉
http://www.babywelt.cz/cs/produkt/autosedacka-b...

yanna.o
14. zář 2009

jestli se ti nevejde do vajčíka, tak mrkni 😀 😀 😀 no nic... nějak jsem si označila a přehodila slova, máš mrknout na be safe.. 😅

kacka.va
15. zář 2009

jituskak: neboj, to přibírání je tak rychlé většinou do toho 3/4 roku a pak už to jde hodně pomalu, jak se děti začnou hýbat. Ono je to vidět už i tehdy, když se začnou přetáčet a plazit 🙂

janina.kub
15. zář 2009

jojo, neboj, přestane přibírat 😉

jituskak
15. zář 2009

to doufám, protože už twd má míry ročního dítěte😀

janina.kub
15. zář 2009

kolik váží a měří???

jituskak
15. zář 2009

váží 9 kg a měří přes 70 cm. je to obr. na délku v autosedačce je to dobrý, až na ty nohy🙂, ale na šířku to už není nic moc. já doufám, že tak dva měsíce mi tam ještě vydrží.

kacka.va
15. zář 2009

jitusko, podle nohou se moc neřiď, spíš podle hlavy. 🙂

matilko
15. zář 2009

jitus, skús fakt vydržať čo najdlhšie, ja to tiež riešim, Kajka má 8 a pol kila, na dlžku sa mi do vajíčka vlezie, ale na šírku už moc nie, je tam strašne natlačená ☹ preto už na dlhé cesty chceme dávať väčšiu sedačku a na tie chvíľkové jazdy po meste vajíčko.

janina.kub
16. zář 2009

souhlasím s kackou a matilko 🙂

janac
19. zář 2009

tak devcata pridavam zkusenost s Romer King plus.... jiz jsem pred pul rokem psala jak je dobra.. ale to byl zacatek..... ted po pul roce pouzivani musim rict, ze vetsi kram jsem tedy nevidela..... hodne autosedacku prendavame z auta do auta.... priserne se pridelava, do nektereho auta ani poradne nejde protoze ten pas tammusi byt uplne presne vzadu daný, nebo to nejde zaklapnout....kazdou chvili se to zasekava... no des a bes.... videla jsem uz nekolik dalsich sedacek co maji kamaradky a ty udelaji rychly pohyb a maji sedacku pridelanou sup sup.. ja musim odklapet celou sedacku a lezt nekdy i z druhe strany do auta abych pas pripnula a pak se mi to stejne jeste nekdy zasekne...... ta operka hlavy malou taky dost stve.. je to sice bezpecne, ale ona se mi tam vzteká ze nemuze hnout hlavou poradne ..... dalsi vec je, ze se mi mala vyvléká z popruhů.... kdyz to ma utazene hodne, tak se vzteka, ze se nehne ani kousek a kdyz to ma min, tak se hned vyvlikne... NO DES .........
nejradsi bych to vyhodila z okna......... jinak tu podperku hlavy sundat nemuzete.... je napevno a da se posouvat nahoru a dolu, coz je taky na heslo .. uz se mi ji podarilo na jedne strane utrhnout.... je to jen polystyren a nic to nevydrzi.... dle testu tedy sedacka bezpecna je, ale prakticka tedy rozhodne ne !!!!

atreides
19. zář 2009

tak já musím oponovat, páč taky hodně přendáváme z auta do auta a mám to během minuty, pro mě super rychlý a nikde se mi nezasekává a stačí mi sedět z jedné strany sedačky

janina.kub
19. zář 2009

já se přidávám k atreides, taky přendáváme a v poho a to mám už zase obří pupek a žádný problém nemám, sedačka se odklapne, sundá pás, přehodí a pás zase navlíkne a zapne - v sedačce jsou 3 úchytky, ke kterým se lehce dostanu

co se týče vztekání dítěte, to nejspíš nebude tou sedačkou, ale tím, že jí to nebaví 🙂
apokud se z popruh´ů dostane, tak jsi je měla jen špatně dotažený, ale to by ti stejně vylezla i z jiných popruhů a ty jsou tam od toho, aby se utáhly, jinak by tam přeci nebyly, že ... 😉

opěrka hlavy, nevím, no, náš malej má docela velkou hlavičku a v pohybu ho teda určitě neomezuje, dále na heslo taky není 🙂 aspoň jsem v návodu žáedné nenašla 😀

germik
12. říj 2009

holky,poradite? tiež sa rozhodujem do budúcnosti medzi maxi cosi priori alebo roemerom. Cestujeme dost daleko viackrát do roka,takže by sme potrebovali niečo pohodlné,aby si mala mohla pospinkat...Sme dost velkí,v 7,5 mesiacoch mame 9,5 kg, takže asi aj niečo priestrannejšie 😀

sisi.v
12. říj 2009

my máme romer king plus, už přes rok, z auta do auta ji přendavám cca 3x týdně a žádný problém. jsou to dvě minuty, přesně jak píše janina. potah trend line je super, na to, že tam malá denně svačí, spí, pije atd. vypadá jako nový, stačí vyprat 😉. maxi cosi tobi na nás byla moc malá, klaudinka tam byla narvaná už v roce, když jsme ji zkoušeli. MC priori se mi líbila, ale pak jsem viděla potah použité a to mě neuchvátilo.
za opěrku hlavy jsem vděčná, malá má za sebou nehodu s tátou, sice v 50km rychlosti, ale boční náraz a byla absolutně OK.

kacka.va
13. říj 2009

no, je potřeba fakt koukat na to, z jaké látky je potah ušitý, protože maxi cosi, co jsem koukala, má tři různé druhy látky, já měla vybranou barvu, ale bylo to zrovna z blbé látky, tak jsem koupila raději jinou barvu.

petulka12
28. říj 2009

ahoj holky chtela bych koupit Romer Evolva 123, nemate nekdo zkusenost s touto autosedackou? a jeste nekde uvadi vyrobce Britax a nekde Romer nevite proc?

musko
29. říj 2009

pet, poď do diskusie autosedačky 9-18 X 9 - 36 kg. Romer a Britax je prakticky tá istá firma 😉

luciejadr
29. říj 2009

jé holky, tak mě vylekal příspěvek od Janac, protože jsem z Boleslavi a tady Škodováci vychvalují na Crash testech ROmer a šla jsem do něho i za tu cenu. ještě ji nemáme v autě, mám ráda vajíčko a jezdí domi vepředu 😅 hlava nečouhá, ale nohy jo, ale to na nákupy přežije. no ale pak mě potěšili Sisi, Janina kub.l no super.. dík za názorek.. máme 2auta a uvažujeme, zda koupit ještě jednu levnější nebo ne... a dle vašeho názoru teda zatím ne 😀

germik
4. lis 2009

ahojky, rozmyslame sa medzi Roemer Safefix plus a Maxi Cosi priorifix. Nemate niekto konkretne skusenosti s týmito sedačkami. Radi by sme čo najbezpečnejšiu,pretože cestujeme na dlhšie trasy. Dakujem za každý názor

svataterezicka
4. lis 2009

Já se taky zatím rozhoduju mezi těmito dvěma.. vajíčko už nám je celkem těsné, tak bude dárek na vánoce.. zkoušela jsem obě sedačky a teda v Maxi Cosi měla o dost víc místa.. V Romeru mi přišla moc namačkaná.. a taky to vysouvání do lehu - v romeru mi to neprisel moc velkej rozdil.. takze asi pujdu nakonec do Maxi Cosi Priori.

simounah
4. lis 2009

Jaký je rozdíl mezi maxi cosi priori XP a SPS ?? Co jsem vyčetla, tak asi nějaká přítlačná lišta u XP u pásání, a na pohled mi přijde XP vyšší a a SPS zase, že má větší boky. Ale jinak jsou asi stejné (stejně bezpečné?). Kterou by jste volili raději?

jituskak
5. lis 2009

tak se po dlouhé době hlásím. zatím teda ve vajíčku vozíme, ale je to tak akorát. ale moc nejezdíme, tak se to dá. hlavička nepřečuhuje, ale nožky hodně a když ho posunu, aby nožky byly ok, tak hlavička je ven..

atreides
5. lis 2009

jity nožky přečuhovat můžou, ale hlavička ne-e

zuzu_z
5. lis 2009

simounah: rozhodně XP. Ta přítlačná lišta je důležitým bezpečnostním prvkem, ta sedačka ti pak úplně sedí na místě. Mámě a super! SPS je levnější, ale ne o moc, asi bych radši investovala do XP.
jitusko soucítím s tebou, asi na tom budeme podobně, Kubík má už přes 7kg a 68cm...doufám, že se to zastaví... ve vajíčku bych ho chtěla udržet co nejdéle - máme teda Concord, kvůli nacvakávání na kočárek a taky je super... i v testech bezpečnosti vychází super -ale to je OT, je to vajíčko 😉

spíš teď řeším jakou sedačku pro Terezku 15-36kg... mám jasno v tom, že Romer. Ale nevím si rady u těch potahů. Co jsem se dívala, tak moc možností naživo u nás není a když tam chci malou posadit, tak prodavačky brblají, když si ji pak nechci hned koupit...

co se týká Maxi Cosi x Romer tak myslím, že maminky neprohloupí ani s jednou. Obě jsou bezpečné! Hlavně oproti těm no name a taky univerzálních... 😉

jituskak
5. lis 2009

švagrová má tu king plus a je super. strašně se mi líbí, takže půjdeme do ní. ještě to nějakou dobu vydržíme ve vajcu,a le jak bude sám sedět jde do velké. je to sice od roku, ale podle mě kvůli váze a tu jsme už myslím překročili🙂
zuzu, jak kdyby to dítě tu sedajdu za pár vteřin ušpinilo, co? někteří lidi jsou mimo🙂

zuzu_z
5. lis 2009

jitus spíš se jim nechce to sundavat a ukazovat atd.. ale tak jako je to jejich práce... já kdybych se takhle chovala v práci mám padáka...no chápu, že ne vždy mají čas, ale když lidi kupují věc za x tisíc...jasné že to nevyberou hned... asi je jí jasné, že to pak koupím na netu, když je to o 500 a někdy i víc levnější... 😉