Autosedačka Römer nebo Maxi Cosi. Poradíte?

kalerat
28. led 2009

Ahojte, vybíráme autosedačku 9-18 kg. Z kterou z nich jste spokojené, nebo naopak co vám na nich vadí?

germik
5. lis 2009

tak hlásim, že moj favorit bola /a je/ Roemerka s Isofixom, no ale po konkrétnom včerajšom odskúšaní v obchode som nútená zmenit názor ☹ Malú som posadila do Roemerky aj do MaxiCosi Priorifix.. V Roemerke hučala jak blázon,bola strašne nervozna z bočných opierok na hlavičku ktoré jej boli uplne tesné. V MaxiCosi vysmiata a bola jej dostatočne priestranná. Takže tak - odporúčam vyskúšat sedačky s mimi v reále...a tým sa moj sen o šedo-červenej roemerke rozplynul...no čo by som neurobila pre spokojnost svojho bábatka? 😀

shaula
10. lis 2009

No my byli taky okoukat sedačky, měla jsem favority Römer King Plus a Maxi Cosi Priori, ale Maxi Cosi mě hodně zklamala, přišla mi málo vypolstrovaná, taková tvrdá, podle mě nemůže být moc pohodlná. Takže půjdeme do Kinga 🙂

jituskak
10. lis 2009

já jsem teda taky pro kinga. švagrová ho má a musím říct, že už od pohledu vypadá bezpečně. i prostorná mi přijde, i když to je taky loterie, páč nevím, jak bude ten můj obřík přibírat. každopádně si ji vyzkouším u ní a co nejdřív objednám. tu je slidní cena
http://avit.cz/detail/produkt/287

matra
11. lis 2009

ahojky, taky Váhám zatím mezi temato,tak uvidíme až je vyzkoušíme naživo...
Malý je hodně velký,ale vajíčko má zatím dobré, mám Cosinu Cabrio fix,takže prostorná,mít jinou tak už ji má malou..
Takže ježíšek nadělí,jakou uvidíme,ale zatímvede roemerka...

yanna.o
11. lis 2009

já myslím, že ta maxi cosi priori jde trochu víc sklopit jak romer.. ale taky už to není jako vajíčko. Maxi cosi s isofixem je jen s nohou, což jsme nechtěli kvůli místu na podlaze.
Romer (king - bez isofixu - a ještě další 2 druhy romera s isofixem) mají tu boční opěrku hlavy. Je tvrdá a hlavička v tom je zapadlá, malý se furt vykláněl v krámě a nelíbilo se mu to. Takže jsme vzali proto právě tu Romer Duo, která je isofixová, nemá nohu (ale pás top theter nebo jak se to jmenuje) a hlavně taky nemá to kolem tý hlavy. Mám kolekci 09, kde je jen taková měkká placatá vložka kolem hlavy. Je to tak akorát, že tam nemusím ani dokupovat podhlavník kvůli spaní. Kdyby tam to měkký nebylo (asi to neměly starší kolekce), tak by malému hlavička padala při spaní a musela bych podhlavník koupit. Prostě to Duo to nemá ani volný, ale ani těsný (jako s opěrkou hlavy). No chce to zkusit v krámě 😀

victoriablue
12. lis 2009

Tak my koupili Maxi Cosi Tobi, protože malá byla maličká a dodnes (má 3r a 5m) nelitujeme. Máme dvě auta, tak do druhého jsme koupili starší Maxi Cosi Priori a jsme taky spokojení.

shaula
12. lis 2009

Holky, kdo máte Romer King Plus s opěrkou hlavy - to se fakt nedá sundat? A co když dítě povyroste a už je mu to těsné? 😕 Naši jsou sice spíš drobci, ale co když jim to později bude vadit?

matra
17. lis 2009

Ahojky, takmy dneska byli okouknout ty sedajdy a asi budem brát tu Romerku, malý v ní vypadal jako by do ní pasoval... 😀 Jeste pokoukáme potahy jestli jich uvidíme ve více barvách a hlavně chci zkouknout ty materiály ... A na netu jsem je našla za super ceny... A chtěla jsem se zeptat, na to jsem v obchode zapomela, je nejaký rozdíl v roku 2009 a 2010??

jituskak
17. lis 2009

marti, já mylsím, ýe v barvách a tím pádem v ceně.

matra
17. lis 2009

Ahojky,mi jde hlavně o dobrý potah,aby byl dobře udržovatelný a po čase se nešoupal a podobně,v obchodě měli takový jakoby semišek ,ten mi byl příjemnější a druhá byla taková jakoby šustáková látka,jakou jsem měla i na vajíčku, máme cabrio fix.. Malý se mi docela potí tak nevím... A ten semišek se určitě nebude dobře čistit,máte někdo s těma látkama zkušenostï?

smajda
3. pro 2009

http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-9-...

rozdíly oproti starším modelům Romer

jituskak
4. pro 2009

tak mi včera objednali tuto
http://www.romershop.cz/autosedacka-romer-king-...
akorát váhám, jestli koupit i ten potah. on v reálu vypadá fakt děsně...

mimisek1
11. pro 2009

Holky, máme taky rÖmer King plus. Jsme s ní spokojeni. Je fakt bezpečná, akorát jsme už několikrát posunovali opěrku hlavy nahoru. Fakt jsme udělali dobře. Všem doporučuji, prošli jsme všechny testy a nakonec se rozhodli pro tuto.

luci81
17. pro 2009

ahoj,
uvažuji o koupi autosedačky Maxi cosi priori XP.V obchodě mi ale řekli,že Romer a Maxi cosi jsou sice dobré,ale jsou úzké a větší dítě,se v nich třeba v bundě těsná.Máte někdo zkušenosti se starším prckem?Četla jsem příspěvek od victoriablue,tak doufám,že to nebude tak,,horké,,

pettru
27. led 2010

ahoj,
premyslim nad trema autosedackama.romer king plus, mc tobi a mc priori... mohli byte mi napsat s cim jste a nejste spokojeny, do kdy vam vydrzeli decka v sedacce..u romerky se mi zda ta operka fakt dost tesna, jestli tam pak vetsi decko vydrzi...nechce se mi po pul roce kupovat dalsi sedcaku...
jak se sedacky prendavaji, atd, atd...zkouseli sme vsechny 3 a ve vsech byla mala v pohode..tak se proste nedokazu rozhodnout...na poslednim miste je momentalne tobi. mam maly auto, tak aby sabca nebyla otloukana. a u romerky si nejsem jista kvuli ty operce a zas priori asi neni tak bezpecna..proste mam z toho uz hlavu v pejru 😅 😀

ludmilka
29. led 2010

Ja myslim, ze u romera king plus ide ta opierka hlavy, ked dieta podrastie, dat uplne prec. Alebo sa mylim?

jituskak
29. led 2010

my máme fakt cvaldu a ta opěrka mu vadila poprvý tak 10 vteřin. dát pryč asi nejde, ale jak se to pospuvá nahoru, tak se tomu zvětšuje "vůle" a roztahuje se, takže by to nemělo vadit. aspoň nám to nevadí. ale každý mimčo je jiný.

susik77
29. led 2010

Ahoj, my mame romer king plus, je super. akorat mam dotaz kdo ji mate uz delsi dobu: mala ma uz vydreny ten potah mezi nozickami, trci ji z toho molitan. myslite, ze kdyz koupime novy potah, pujde to aj pres to misto?je to ten kousek kde je to zapinani.

jituskak
29. led 2010

ěvagrová si koupila takovej ten letní, je jenov v jedné barvě. je teda děsnej, ale sedí tam dobře. ale nevím, jeslti to vyřeší tvůj problém.

pettru
29. led 2010

prave ze u romer king se ta operka sundat neda...dneska sme ji zase zkouseli a mala v tom dost pistela. pak sme ji posadili do priorky a byla jak slunicko...tak nevim 😠 jezdime docela dlouhy trasy a sem doopravdy na vazkach..radsi bych romerku, ale kdyz v ni bude rvat,, tak je to naprd. navic mala ma cca 8,5kg a zdalo se mi, ze v romerce byla dost na tesno a priorce mela jeste dost mista okolo sebe a samo nas uchvatilo prendavani romerky z jednoho auta do druhyho...

ludmilka
29. led 2010

No my mame 12kg a vojde sa do romera v pohode aj v zimnej bunde, takze mi nepride, zeby tam bolo malo miesta, ale samozrejme nemam to s cim porovnat...My jazdime tiez dlhe trasy, skoro 800km z prahy az za sninu, ale v pohode v nej prespi celu noc. Kazde dieta je ale ine...Mozno keby si mala niekoho znameho, kto ma tu autosedacku, aby ste sa skusili v nej previezt, snad by ti to pomohlo v rozhodovani.

jituskak
29. led 2010

jako náš má 12 kg a byl tam ted v kombinéze a ještě zavince od emitexu a byl v poho. ale my to zkoušeli od švagroví, sice v místnosti, ale tak 15 min určitě.

chalotka
10. únor 2010

Ahoj holky. Tak my jsme dnes pořídili autosedačku romer king plus. a nemůžem si ji vynachválit. Lehce se dává do auta a malá je v ní moc spokojena. Ani nechtěla vylézt. 🙂 Taky jsme vybírali mezi maxi cosi tobi, ale nakonec vyhrála romerka. Zdá se nám, že je v ní hlavička více krytá. Tak hodně štěstí ve výběru.

zzuzinda
11. únor 2010

Zdravím, my jsme měli vajíčko Romra a pak jsme koupili opět Romer, je to Britax Evolva 1-2-3. Je až do 36 kg a je fakt festovní a prostorná. Jeli jsme autem na Sardinii a malý v ní seděl spokojenej, měl místa spoustu a projel v ní i Korsiku a bez problémů. Romer je nejbezpečnější autosedačka. Jsou sice dražší, ale zase pohodlné a bezpečné a oproti jiným mi připadá, že mají lepší polstrování. Adam má 12,5 kila a když někam potřebujeme narychlo vyjet, tak ho šoupneme ještě do toho vajíčka, on neprotestuje a ještě se tam vejde. Má hlavičku akorát. Už to není na dlouho, ale pořád drží. Je mu skoro 20 měsíců. Ani na šířku mu to není úzké a to je to pořízek.

petulik.zlin
19. kvě 2010

Ahoj, máme Maxi Cosi Cabrio a chci se jen zeptat na takový "detail". 😅 Když je rukojeť na přenášení zacvaklá ve svislé poloze, pořád se trošku hýbe, je tam trochu vůle. Kdo ji máte, je to v pořádku, dělá vám to taky? Díky.

musko
20. kvě 2010

petulik - robí nám to tiež :o)

petulik.zlin
20. kvě 2010

Ok, musko moc děkuji. 😉

kesinka
22. čer 2010

Maminky, tak som z toho vedla 🙄 . Chceme Romera king plus- aspon v tom mam jasno 🙂 ale neviem ci 2009 - 2010. Manzel sa priklana k 2010 lebo je to novsi typ ( typicky chlap ). Ale ja neviem. Ak je rozdiel len vo farbe tak to sa mi zda malo na to aby som sa rozhodla pre 2010.
A tiez nemam ani ponatia ktory potah. 😒 Ani jeden nie je z bavlny. Ci len trend line sa k tomu najblizsie priblizuje?.
Uz som bola v par predajniach ale nemali tam vsetky typy aby som porovnala. Mal niekto tu moznost?
Ci kupit potah najlacnejsi a kupit na to letny potah zo 100% bavlny?
Dakujem za vsetky nazory a rady.

johnatanka
21. črc 2010

Holky, je tu někdo kdo se rozhoduje mezi Maxi Cosi Rodi a Romer 15-36kg???? Chtěla bych o tom podiskutovat 😉