Autosedačka Römer nebo Maxi Cosi. Poradíte?

kalerat
28. led 2009

Ahojte, vybíráme autosedačku 9-18 kg. Z kterou z nich jste spokojené, nebo naopak co vám na nich vadí?

kolca
28. led 2009

ahoj kalerat,
my tedka nedávno taky byli vybírat. Moc poznatků zatím nemám, ale hlavně to chce zkusit s mimčem, já se rozhodovala mezi RÖmerem a Maxi Cosi Tobi, když jsme malýho dali do Tobi - tak mi tam přišel děsně nacpanej. Römer mi přijde prostornější a ta hlavová opěrka pohodlnější. Jinak u obou je supr, že ta opěrka se dá ruzně polohovat nahoru a dolu podle výšky dítětě a zároveň se posunou i pásy, takže se nemusej provlíkat do vyšších děr, jako například u Maxi Cosi Priori. Takže my vybrali Römer King plus.

kalerat
autor
28. led 2009

Kolco díky. My už jsme právě byli vybírat. Nechali jsme malýho posadit do obou. romer je super, ale u maxi cosi se mi zdálo lepší polohování na spaní. Takže teď furt váhám, kterou nakonec vybrat, proto se ptám na zkušenosti. Zatím máme relativně čas, do vajíčka se zatím vleze.

kolca
28. led 2009

Jojo to je fakt, to má Tobina lepší. Mě přišla ale taková tvrdá dost.

sonik05
8. únor 2009

kalerat: já jsem vybírala také na základě crash testů ADAC, kde v této kategorii vede sedačka Römer King Plus. Také prodavač mě ujistil, že pokud nemám ISOFIX, tak Römer King Plus je v této kategorii momentálně nejbezpečnější autosedačkou bez Isofixu. I v testech UAMTC je jediná bez Isofixu, která má 4 hvězdičky. To bylo pro mě hlavním kritériem a doufám, že malé se v ní bude líbit.

Koukni ta tuto diskuzi, možná ti také pomůže v rozhodování: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

janac
8. únor 2009

ja doporucuji Romer King plus, rozhodovala jsem se take mezi Tobi a touto a vyhral Romer, je o hodne prostornejsi a vyssi... v Tobine byla nacpana i moje desetimesicni drobna holcina.. takze urcite Rmer King i proto, ze podle ADACU je bezpecnejsi.....dobre se dava do auta, odklapi se cela sedacka a zadni cast se pekne pripouta pasem... je to sice o cviku ale jde to dobre 🙂

janula34
8. únor 2009

moj nazor: Tobi ne ne, ked Maxi Cosi tak Priori. Ak Romerku tak Duo Plus s Isofixom, bez Iso urcite King Plus
My sme nedavno kupovali ale chceli sme Isofix tak mame Romer Duo Plus.

atreides
8. únor 2009

taky jsem váhala mezi těmito dvěma a jdeme do Romer King plus, po přečtení různých diskuzí jsem na ni nečetla jedinné negativum 😉 a hlavně je nejbezpečnější bez isofixu a dobře se přidělává do auta

kalerat
autor
8. únor 2009

holky děkuji, taky jsme se rozhodli pro toho Romera. 🙂

sonik05
8. únor 2009

kalerat: hlavně si ho nespleť s Römer King TS plus - ta je hrozně mělká a nedokážu si představit, jak se tam může vejít tříleté dítě.

atreides: to přidělávání je suprové, tam nejde udělat chyba v instalaci, jak je to jednoduché, to zvládnu i já 😀

PS: jestli to není mimo téma, jen pro zajímavost - jaká barva se vám líbí? Já objednala Ellen, ale i ta Sofie je moc hezká.

kalerat
autor
8. únor 2009

soni takže to má být romer king plus?

sonik05
8. únor 2009

kalerat: jj, ten s tím "TS" nemá tu hlavovou opěrku a je opravdu hodně malinký. Na internetu vypadá skoro stejně a bývá často za lepší cenu v akcích. Když jsem ho viděla naživo, pochopila jsem, proč se je snaží obchody prodat levněji. Je to pouze King plus. Nejdřív si ho omrkni naživo a pak ho třeba objednej na netu. Já ho mám za 4700 Kč a v Puntanele jsem ho viděla za 6700 Kč - to jsou zloději, až hrůza.

kalerat
autor
8. únor 2009

soni jj já to chci taky s tou opěrkou, máme od romera vajíčko s opěrkou a je to super, hezky fixovaná hlava 🙂

yanna.o
11. zář 2009

Já mám Romer Duo, kolekce 09 a vyhovuje nám. Malému vadila ta pevná opěrka hlavy, kterou mají ostatní romer sedačky. Tahle jí nemá, ale má kolem hlavy takovou měkkou tenkou vložku. Kdyby tam tahle vložka nebyla, tak by mu hlavička padala. Ale takhle to stačí a nepotřebuju podhlavník, který se tam hůř vejde a malému vadí. Má výhled, prostor..
Koupila jsem i letní froté potah kvůli trochu menšímu pocení a také je výhoda, že jdou líp vyklepat drobky, chrání potah sedačky, je pratelný.. takže mám vlastně potahy 2.
Mezi nožičkama nám po pár měsících odpadl ten molitanový chránič rozkroku, aby nebyl mezi nožičkama rovnou pás.. Musím přišít očko a dát ho zpátky. Zároveň se začal drolit, látka se prodrbala.
Jinak sedačka OK, mám i TT pás - ten třetí upínací bod do kufru.
Vzala jsem duo, jelikož je isofixová, ale nemá tu nohu. Nohu jsme nechtěli, protože překáží na zemi a my jak jezdíme třeba někam na víkend nebo nakupujem věci do bytu, tak tam dáváme tašky... TAky je s nohou těžší - při případném přenášení. U sedaček 9-18 kg to totiž není jako u vajíček. Tam ta noha zůstane v autě, ale u 9-18 je ta noha k sedačce napevno. 😉
Maxi cosi měla isofixovou sedačku jen s nohou. Romer má výbroné výsledky crash testů.
U vajíčka (0-13 kg) už dostaly ale 2x + tzn. "velmi dobrý" sedačky romer i maxi cosi. V kategorii 9-18 ještě 2 plusy nebyly.. Jinak ale ten romer vede. Ještě jsem četla o be safe - ta jde vozit v protisměru i v té vyšší věkové kategorii a jízda v protisměru je prý 5x bezpečnější. Nic moc bližšího ale nevím.. Snad má složitější instalaci..

baruna
11. zář 2009

Určitě Romer King plus (bez T a pod.) potah trend line - krásně se ten potah udržuje, ani po roce používaní není vůbec zničený, jako třeba u takového toho mikroplyše. Teď zrovna jsem si u jedné šikovné maminky na MMB nechávala šít froté potah, aby se v tom malá na delší cesty nepotila a spokojenost veliká.

yanna.o
11. zář 2009

jj potah trend line.. sice mají různé povrchy.. není to vždy úplně stejné.. ale v podstatě vždy příjemné až asi na jednu barvu.. tam je ten potah takový divný.. (dara..? já si teď nevpomenu..). Oni to taky mění kolekci od kolekce..
Z neisofixových asi opravdu ten romer king plus 😉 má myslím nejlepší hodnocení v testech z neisofixových sedaček 😉

kacka.va
11. zář 2009

souhlasím s janulou: tobinu bych taky nebrala, nelíbí se mi, že je hlavová opěrka napevno, já nakonec koupila Priori XP a dokoupila opěrku tu měkkou. Jinak podle prodavačky je mezi Priori XP a Tobi jen v té hlavové opěrce a prý má trochu jiné upínání, takže při přendavání z auta do auta je to o něco horší.
Původně jsem vybírala taky mezi Romerem a Maxi Cosi, ale Maxi Cosi mi přišla pro nás prostornější, měla mám dojem hlubší sed a hlavně mi přijde taková "útulnější "pro dítě, prostě mi přišlo, že naší malé sedně líp.

gingerlady
11. zář 2009

My se taky rozhodovali mezi Tobinou a Romerem, ale dala jsem na vysledky crash testu a koupili jsme Romer king plus. Je fakt, ze maly neni nadseny z toho "drzaku hlavicky"😀, ale jeste ho mit musi.

yanna.o
11. zář 2009

také souhlas s janulou. Napsala to stručně, ale přesně. Není třeba číst diskuze a testy, komu se nechce.. ulehčila mu práci.. 😉 😀
Přijde mi, že isofixová maxi cosi (priori) jde víc naklopit než romer. maxi cosi tobi (neisofixová) naopak nejméně z těch jmenovaných.

atreides
11. zář 2009

baru můžeš mi pls písnout do IP kontakt na tu paní a na kolik ti ten potah vyšel oproti origoš, díky 😉

janina.kub
11. zář 2009

já doporučuju Römer 🙂 taky potah trend line a já si do toho dávám obyč čtvercovou plínku kvůli tomu pocení a taky to stačí
ahoj atrei 🙂

marcelkad
11. zář 2009

Koupili jsem taky Romer king plus Trend line - ale pozor, ne všechny trend line mají potahy polyesterové, které se dobře udržují. Některé jsou z bavlny a ty se prý ani ne za rok začnou trhat.
Kupovala jsem tady (a přesne tuhle sedačku - je fakt moc pěkná) a ta paní tam má pěkně vypsáno, z jakého materiálu je jaká konkrétní sedačka.

http://www.mimiplus.cz/autosedacky-romer-brita/...

Objednala jsem ve středu a v pátek byla sedačka doma, takže perfektní servis a super cena, Navíc je tady záruka 3 roky - to nenabízí taky všihni, což nechápu, jak je možné.

Malému se v ní dobře sedí a ještě lepší spí, v Tobině byl taky takovej naštouchlej.

matilko
12. zář 2009

marcelkad, aká je tá opierka hlavy? hodne ľudí ma od romera odrádza, že tá opierka je napevno, nedá sa sundať a že dieťa strašne moc obmedzuje...čo si o tom myslíš?

atreides
13. zář 2009

jani ahoj, já jí tam zase dávám malý ručníček, ale ráda bych ten potah i kvůli udržování, to stáhnu vyperu a hotovo a ne se mordovat s tím potahem od autosedajdy 😝

aajina
13. zář 2009

Matilko viděla jsem ukázky co to udělá s hlavičkou při nárazu s opěrkou a bez a máme sedačku s opěrkou, nebyl to hezký pohled.Máme za sebou cestu 1000km a malá byla spokojená a aspoň ji při spánku nikam nepadala hlavička.A jinak potah jde sundat parádně, bála jsem se toho ale je to šup šup a hotovo 😉

marcelkad
13. zář 2009

Matilko, já myslím, že právě ta opěrka je tam hlavně kvůli bezpečnosti, dítěti drží pěkně hlavičku. Ty bez opěrek -to tam opravdu dítě musí při případném bočním nárazu pěkně lítat, protože tam je potom moc místa. Až bude malej v sedačce, tak ho vyfotím a dám do alba. Jinak nám tam při delších cestách hned usíná, tak si myslím, že mu to nemůže nijak vadit ani omezovat.

matilko
14. zář 2009

holky díky, ste ma ukludnili, pretože som od začiatku chcela romera king plus, potahy sú lepšie teda trendline?

jituskak
14. zář 2009

ahoj, někde jsme četla, že se dá polohovat, myslíte, že by tím pádem šla i pro 4M mimi? Šimonek je fakt velkej, má 9 kg a do vajíčka se vejde taktak..

atreides
14. zář 2009

jity dokud to jde, tak ho měj ve vajíčku, to je nejbezpečnější
osobně mi příjde ještě malý do velké sedačky
jako polohovat se dá, ale je to o pár centimetrů

jituskak
14. zář 2009

jako ráda bych, ale nevím, nevím. jeslti takhle poroste dál, tak se tam fakt nevejde. budu to muset probrat s doktorem, jde mi o to, abych ho zbytečně nedávala sednout... uvažovala jsem, že koupím tu 0-18 kg, nemáte někdo zkušenost?

atreides
14. zář 2009

tady je někdo o tom téma, zkus pohledat