Autosedačka Römer nebo Maxi Cosi. Poradíte?

kalerat
28. led 2009

Ahojte, vybíráme autosedačku 9-18 kg. Z kterou z nich jste spokojené, nebo naopak co vám na nich vadí?

ashlee
7. říj 2010

AHOJ mate někdo autosedačku romer evolva

baarca
13. říj 2010

@ashlee My jí máme jako druhou do auta k babičce, která malého jednou týdně hlídá. Jinak máme Safefix. V prorovnáním s ním je méně vypolstrovaná, ale zase né, že by byla tvrdá, a nejde polohovat. Ale jinak mi příjde velmi dobrá a třeba pásy jsou naprosto identické, naopak mají navíc zvukovou signalizaci správného utažení (cvakne to), takže jsem s ní spokojená. Jen asi pro malé děcko není úplně vhodná na delší cesty, že není tolik pohodná na spaní. Ale pro kratší popojíždění naprosto fajn.

happyhappy
1. lis 2010

no my sme vahali medzi maxi cosi tobi a romer king plus. Tobi ma horsi potah a je straaasne vysoka, King plus ma zas hrozne masivnu opierku hlavy, dieta sa nam v nej nervacilo, ked sme to skusali. No a teraz som zistila, ze romer king plus kolekcia 2011 je zmenena a opierku hlavy urobili priestrannejsiu, huraaa. Takze asi ideme do romeru...

evolva je mensia trochu, odporuca sa do mensich aut, kde je vzadu menej miesta.

hojda
1. lis 2010

JInak můj postřeh mezi MC a Roemerkou je že z MC Priofix je krásný výhled z okna, malej kouká ven a nenudíse, švagrová mají Roemerku a ten výhled bohužel nemají☹

vorllinka
2. lis 2010

holky, tohle je u nás zrovna aktuální téma. Včera jsem naživo viděla roemer King plus. Rozhodujeme se ještě mezi Roemer Duo plus a MC Tobi a Priofix.

Vždycky jsem měla vysněnou MC i kvůli bezpečnosti i kvůli tomu, že ty autosedajdy vypadají opravdu pěkně. Ale včera jsem viděla Tobinu a ta mi přijde nic moc prostorná, no a priofix zase nevím, jak dopadla v testech (nevíte?). Takže zbývá Roemer, chceme asi spíš s isofixem, ale zase aby se dobře používala i v autě bez isofixu.. No je to na vyšší školu 😀

slunicko76
2. lis 2010

taky zrovna aktualni tema! uz jsme se s manzelem dokonce u toho malem pohadali! On chce nejakou, co vydrzi az do konce,ale mne se to vubec nelibi, davat malou do autosedacky, kdyz ji bude tak 1,5 roku,do ktere se vleze i 12lete dite! Jinak mne se libi ROmer duo plus no a kdyby jsme se nedohodli, tak ta Evovlvy,ale fakt nevim!Taky ceny jsou docela vysoke!

momonka
2. lis 2010

@vorllinka : já mám pro mladšího syna Maxicosi Tobi 2010, jsem z ni nadšená, přijde mi absolutně skvělá (hlavně někde v testech vyšla výborně i po několika letech používání)
pro staršího mám MC priori XP, a ve srovnání s Tobi mi přijde nic moc. (měla jsem už předtím koupit Tobi)
Roemer neznám, ale kamarádky ji si schválí....já ted přemýšlím, zda Römer nebo MC v kategorii 15-36kg...
jinak miminko má být ve vajíčko, dokud nepřesahuje hlava, vajíčka jsou nejbezpečnější.

tygrous
3. lis 2010

Já jsem taky uvažovala o Romer King plus, ale kdyz jsem malyho do ni posadila, tak tam zapadl a sedel tam jak "zajicek ve sve jamce", cely se krcil pod tim okolo hlavy a vypadal tam fakt hrozne. Tak jsem z toho byla dost zklamana. Jezdime 500km a myslim, ze by tam takhle celou cestu nevydrzel. V maxi Coxi Priori vypadal spokojene. A jeste jsem chtela zkusit Recaro young sport, ale tu tam nemeli☹

@momonka Jaky je rozdil mezi Maxi cosi Priori a Tobi???

tygrous
3. lis 2010

@momonka Uz jsem si ty rozdily nasla 😉 a ta Tobi se mi zacina libit hlavne diky te operce u hlavy. Ale slysela jsem, ze je uzsi... A jak jsi spokojena s potahem?? Nepoti se v nem deti?

momonka
3. lis 2010

@tygrous rozdily jsou už vidět na první pohled, opěrka hlavy, pásy, zapínání...super.
mne právě kamarádka říkala, že tobi je užší a nejde moc polohovat, takže jsem staršímu koupila Priori XP a i cenově to bylo lepší, ale potí se v tom!!! U mladšího jsem už chtěla Tobi a ještě ani jednou nebyl zpocený, ani v létě po ujetí 900km do Chorvatska. Potah mám summerdance. Užší je, ale přijde mi, že to dítě je v tom pohodlněji usazené. Jediná nevýhoda je, že nejde dát moc do lehu, ale "prej" právě proto je to zase bezpečnější. Jo a hlavně pozor na pásy, u Tobi musí být delší, nám se do auta vejde jenom na jednu stranu dozadu.

sju.v
4. lis 2010

My máme Römer King, potah high line takový jemný semišek a je super, nemůžu si stěžovat není co vytknout. Prostorově naprosto v pohodě a opěrka..co řešit??? Je tam pro bezpečnost, sedačky bez tohoto podhlavníku jsou špatné a nechrání při bočním nárazu, jak tu už někdo psal. Eri nemá jediný problém s prostorem, podhlavníkem, výhled super (záleží taky na tom co máte za auto-výška sedadla), je spokojený jako želva, neváhejte, doporučuji!!

bride
18. lis 2010

ahoj, taky jsem četla, že u MC Tobi musí být delší pásy. Nemáte někdo zkušenosti, jestli se bez problémů vejde do Octavie a Renaultu Megan?

tygrous
18. lis 2010

@bride Prodavacka v obchode mi rikala, ze do Oktavky se Tobi vejde v pohode😉

millada
29. lis 2010

Tie, čo mate Romer King Plus, do kedy sa vam tam zmestilo dietatko? My sme ju teraz kupili pre nasu 11-mesačnu dcerku a pripada mi, ze tam bude tak do 2 rokov 😒 Dufam, ze sa mylim a aspon do tych 3-4 rokov sa tam zmesti 😅

ludmilka
1. pro 2010

@millada Náš malý má 26 mesiacov a 15kg a zatiaľ je tam v pohode aj v zimnej bunde....Počítam, že v lete budeme kupovať novú 🙂

moninka
4. led 2011

Ahoj holky 🙂

nemáte někdo Maxi cosi Tobi v octávii 2? Není krátký pás?

A taky by mě zajímalo jak dlouho se vám dítko do té sedačky vlezlo . Mně se právě líbilo jak do ní naše malá zapadla oproti römer king plus 2011, ale mám strach, že jí bude časem těsná

díky

dckami
26. kvě 2011

ahoj holky,
sháním návod v češtině na používání autosedačky Maxi Cosi Tobi. Objednala jsem jina netu, ale přišla bez jakéhokoli návodu, nevíme přesně, jak ji upevnit do auta, jak polohovat opěrku atd..... Nemá někdo možnost ji poslat emailem nebo poštou???

lenka03
17. zář 2011

@janac riesim podobny problem ... mala sedacku romer king plus neznasa, behom par minut si vyvlieka plecia z popruhov ... Tak ako moze byt ta sedacka taka bezpecna, ked je dieta z popruhov raz dva von bez ohladu na to ako silno su utiahnute. Ked som ju kupovala dala som na referencie a vysledky v testoch ... Spociatku to bolo ok, ked presla z vajicka do sedacky tak uz o vajicku a protismere nemohlo byt ani reci ... Kedze sa zle upinala do auta dokupila som dalsiu romerku. Bolo mi odporucane dve rovnake aby si niektoru neoblubila viac a v druhom aute netrucovala ale nie som z tej sedacky velmi stastna ... Existuje nejaka finta ako zabranit vyvliekaniu sa z pasov cez ramena?

map07
26. zář 2011

Máme Romer King a naprostá spokojenost, ohromně oceňuju ty polštáře u hlavičky, ač jsem se jich původně bála, co tomu bude malý říkat, ale hned si zvykl a moc se mu v ní líbí, kamarádka má Maxi Cosi a popravdě když jedeme spolu, tak jejímu malýmu hlavička padá na všechny strany když usne a můj malý když usne, tak má hlavičku krásně podepřenou a ze sedačky je vždy hezky vyspinkaný🙂 používáme ji už skoro dva roky a naprostá spokojenost (a skoro to na ní není znát) a jezdíme tak obden, takže je používaná dost. Ale bohužel ač jsou našemu prckovi teprve 2,5 roku, tak budeme muset už pomalu koupit větší, jelikož už teď váží skoro 17kg 😅 , takže k Vánocům už asi půjdeme do 15-36, ale po dobrých zkušenostech pokukujeme opět po Romerovi 😉

verbalinka
26. zář 2011

Máme taky Romer king a opravdu super. Pohodlná, velká... Oproti Maxi cosi, která je dělaná spíš na drobnější děti. Ale syn má už 16 kg a 105 cm, takže budem muset na zimu koupit větší. Ale na výšku je ještě stále dostačující, jen nabalený v bundě už se tam hůř souká 😀

verbalinka
26. zář 2011

@lenka03 jediná možnost je asi prostě, když se vysvleče, tak zastavit a odmítnout pokračovat v jízdě. Je už dost velká na to, aby pochopila, že musí být připoutaná. Prostě jet někam, kam opravdu chce a těší se a když se vysvleče, tak zastavit a v klidu říct, že se teda nikam nejede. Myslím, že ji to brzo přejde. Ale chce to klid a vydržet nesouhlasný řev a neustoupit 😉

werry
10. led 2012

Ahoj holky, obnovuji diskuzi, snad mi někdo poradí. Byla jsem rozhodlá pro Romer king plus 2011, dnes jsme byli v prodejně a prodavač nám spíš doporučoval Maxi Cosi. Oproti romeru - větší polohovatelnost, pásy přes ramínka když se odepnou, tak drží tvar, dají se snáze regulovat, je vyšší a vedle hlavičky je na obě strany více místa - prý lépe uvidí ven, než v romeru, prostě že je MC praktičtější tak máme dilema, maxi cosi je o 1000Kč dražší, co myslíte? na testech romer asi o bodík vychází lépe, ale z hlediska bezpečnosti jsou tak stejně.

sarunatko
22. led 2012

@werry Ahoj, už jste se nějak rozhodli? My jsme taky dnes byli vybírat sedačku, byla jsem přesvědčená, že vybereme Romer King Plus a taky nám prodavačka doporučovala Maxi Cosi Tobi. Tak nevím...

jmisa
22. led 2012

No já myslím, že zrovny ty polštáře kolem hlavy jsou dost dobré, hlavně, kdy je mimčo menší, dvouleťák už v pohodě. Ale podle mého to je bezpečnější. K MC se musí ta opěrka hlavy dokoupit a nebo tam nechat tu hlavu navolno.

My šli s tím, že koupíme MC a pak jsme tam syna posadili a zjistili jsme, že je tam tak navolno, moc prostoru kolem, tak jsme volili radši Römer, přišlo nám to, že mu lépe pasuje.

sarunatko
23. led 2012

@jmisa Mně se na MC líbilo to, že se poutá i vrchem, takže tak jaksi líp sedí. Jinak dcerce se líbilo v obou, takže fakt nevím, kterou zvolit. Původně jsem měla vybranou tu Römerku.

jmisa
23. led 2012

@sarunatko nevím, co myslíš poutá vrchem?

sarunatko
23. led 2012

@jmisa No nahoře jsou takové otvory, do kterých se zastrkují pásy, kdežto Römerka se poutá jen spodem, takže ta MC mi tímto přijde bezpečnější, že když jsme s ní zkusili cuknout, tak MC se ani nehnula, kdežto Römer ano.

sarunatko
23. led 2012

@jmisa Teď se ale dívám, že už máte starší dítko, možná jste tu sedačku sháněli dřív a teď je to nějaký novější model té MC, která se poutá jinak. Nám to včera předváděli v obchodě.

jmisa
23. led 2012

@sarunatko no nevím, já měla autosedačku v autě připoutanou pásem a normálně to mělo připoutaná záda a i spodek. Opěradlo zad se odklopilo a dal se tam pás, obdobně jako by tam někdo seděl, přes "tělo" a přes "nohy" jinak to ani nejde.

Jinak u té MC taky záleží na autu, pokud teda nemáte nějaké obr auto, sedačka je tak nějak větší vyšší, já jezdím s Fabkou a tam to bylo dost natěsno, když jsem to zkoušela.

Ale jinak myslím, že je to jedno, ale u MC bych pro prcka dokoupila tu opěrku hlavy.

sarunatko
23. led 2012

@jmisa Ano, já to chápu, viděla jsem, jak se Römer váže. Ale ta nová MC se prostě vázala i vrchem, v té vrchní části byly otvory, kterými se protáhly pásy. Já nevím, jak bych to popsala. Asi je to novinka teď u toho nového typu, nevím. Vy jste teda s Römer spokojení? Dítku se v ní líbí? Absolvovali jste už i nějakou delší trasu?