Autosedačka s isofixem 0-13kg Römer nebo Maxi-cosi?

roty
24. led 2010

Prosím vás, vybíráme autosedačku a chceme pro bezpečí v autě max, takže když máme obě auta vybavena isofixem, chtěli by jsme tedy autosedačku s isofixem. A teď se rozhodujeme mezi Romer a Maxi-cosi. Tak jsem se chtěla zeptat jaké s jednotlivými máte zkušenosti? Nebo jestli je někdo může i srovnávat? Děkujeme 😉 .

roty
autor
27. led 2010

Holky opravdu nemůžete žádná doporučit,kterou spíš??? 😨

nanika
27. led 2010

Roty, su tri na vrchodle testov, britax Cosy Tot Premium ISOFIX, Maxi-Cosi CabrioFix + EasyFix (Isofix) a Roemer Babysafe Plus Isofix, ja by som sa rozhodovala iba na zivo, podla velkosti sedacky a ako sa ti celkovo zda. Lebo toto je top, vsetky su skvele...

zajaciq
27. led 2010

maxi-cosi vyraba univerzalnu isoxifx bazu Familyfix, na ktoru sa da nasadit i vajce (cabrio,peble,) ale aj vyssia trieda, teda autosedacka. ja ju zvazujem kupit, zatial mame len cabrio 😎

verisek
27. led 2010

my jsem poridili maxi cosi s easy fix.. podle testu atd by to mela byt jednicka co se tyce bezpecnosti, s druhou znackou bohuzel zkusenost nemam

emka34
14. únor 2011

Ahoj, my sme kupili Maxi-cosi Pebble a isofix bazu FamilyFix.

romcovaklarka
8. bře 2011

Ahoj holky, mám auto bez isofixu ale i tak váhám mezi Romerem a Maxi-cosi, můžete poradit? A je to o moc horší v bezpečnosti bez toho isofixu? Holt auto asi kvůli tomu měnit nebudeme ☹

cmulinko
8. bře 2011

ja mam vsetky autosedacky s isofixom....vajicko je britax cosy tot, potom od 9mes do 4 rokov mam maxi cosy priorifix a od 4 rokov do 12 rokov mam britax kidfix.osobne by som nechcela sedacky fixovane na pas...je to labilne a urcite menej bezpecne ako s isofixom.este som nevidela ziadny test sedaciek,kde by sedacka fixovana pasom dosiahla viac bodov ako sedacka fixovana isofixom.takze ja odporucam urcite jedine sedacku s isofixom a maxi cosy ci roemer-co je inak v zahranici britax su velmi dobre znacky a naozaj top sedacky co sa testov tyka.akurat maxi cosy sedacku sa da pripnut na viac druhov kocikov pomocou adapterov....neviem ako je to s britaxom ci roemerom.ja moju britax sedacku pouzivam len na moj original britax kocik.

zdeniii
8. bře 2011

ahojky my máme roemer a je super!!! Jinou bych už nepořídila. Objednávala jsem tady apán je moc ochotný navíc dává záruku 3 roky 🙂 http://autosedacky.mimishop.cz/

bosorkajarka
8. bře 2011

Taky mame roemer uz druhou (vetsi) a jsme moc spokojeni 😉

lennikka
17. bře 2011

ahojka, take se nam libi autosedacka Maxi.cosi s Family.fixem, ale nechceme kocarek od Maxi-cosi. Na veletrhu jsem videla, ze tato autosedacka lze pomoci adapteru nasadit na konstrukci kocarku od firmy Dorjan.
Nevite nahodou, o jinem vyrobci, u ktereho by take napr. s pomoci najekeho adapteru, sla na konstrukci kocarku posadit Maxi-cosi, myslim samozrejme vajicko, bud Cabrio nebo Peblle??? 🙂

@bosorkajarka @zdeniii popr.holky, vy jestli nevite o nejakem podobne moznosti u autosedacky Roemer? Jde o to, ze bych tu nejmensi autosedacku chtela pouzivat i s kombinaci na konstrukci od kocarku napr.pro shopping... 😉 🙂

lucy222
17. bře 2011

@lennikka Maxi Cosi sedacku lze pomoci adapteru dat treba i na kocarek X-Lander 😉 a tusim,ze i na Teutonii..
Mame MC Pebble s Family Fixem a jsme velmi spokojeni.
@cmulinko mas pravdu,ze Iso Fix je rozhodne lepsi nez pasy-bohuzel ne kazdy ma auto umoznujici jeho pouziti. Pasy maji tu nevyhodu,ze umoznuji spatnou instalaci,ale rozhodne lepsi sedacka s pasy nez jizda bez sedacky...
@roty obe znacky jsou v teste 'top'-vybirej tedy s cistym svedomim podle designu, barvy.. 😉

cmulinko
17. bře 2011

@lucy222 absolutne suhlasim...samozrejme,ze nie kazda rodina disponuje s autom s isofixom...v tom pripade nie je chyba rodica ci lahostajnost rodica,ze dava dieta do sedacky na pas....tam ina moznost nie je...a uplne suhlasim s tym,ze radsej sedacka na pas ako ziadna sedacka 🙂

cmulinko
17. bře 2011

@lennikka maxi cosy pasuje na bugaboo,i candy,teutonia,quinny,x lander,mothercare,loola,phil&ted,stokke...a mozno,ze zoznam je este sirsi 😉

lennikka
18. bře 2011

@cmulinko @lucy222
holky, dekuji moc za rady.... 😉 Hned se jdu podivat na web... 🙂 🙂

lucy222
18. bře 2011

@lennikka nemas zac - akorat dokrmim, dam do sedacky a mizime na vylet 😅 fakt muzes mit ciste svedomi. My to s muzem resili dost - MC vyhrala diky FamilyFixu. Mrkni na testy-nejake jsou treba na strankach D-testu, ale je to placene.

lennikka
18. bře 2011

@lucy222 jj, prave u nas s manzelem taky na plny care vyhrava MC s FamilyFixem, ale chtela bych to doladit i s kocarkem... 😉 jeste jednou dekuji za tipy... 🙂

lucy222
18. bře 2011

@lennikka jj, my jsme take nejdrive vybrali autosedacku a teprve k ni pasovali kocarek 😅
ted uz je na vas jake mate naroky - my vahali mezi Teutonkou a X-Landerem a nakonec skoncili u X-landera a zatim velka spokojenost. Ta Teutonka vychazela cca o 10-15 tis. drazsi(podle vybavy) a nam neprislo,ze by byla o tolik lepsi... A u XA jsme se shodli na barve 😅 Tak hodne stesti 😉

bosorkajarka
25. bře 2011

V te dobe kdyz jsme kupovali sedacku my tak jeste familyfix jeste nebyl jinak bych se hodne rozmyslela. U romeru je prave ten problem ze se na moc kocarku nehodi. urcite jde na britaxi, ale ty se mi moc nelibili. Nakonec nam sedacka s kocarkem nepasovala ale az takovy problem to nebil.

danula.ch
25. bře 2011

@romcovaklarka mali sme romer 0-9kg s isofixom, ale ten sme pouzivali len na dlhe cesty, v bezne sme mali sedacku pripevnenu len pasmi. urcite to bol rozdiel, menej pevne ako ked bola sedacka zacvaknuta na baze, ale podla mna uplne bezpecne. kludne by som sla aj do verzie bez isofixu, vacsina autosedaciek to aj tak nema a su bezpecne. pasy sa predsa odtrhnut nemozu a samotne babo je este priputane
Ale ked by som si uz mala vybrat znova, tak jedine maxi cosi. romerka je o dost tahsia a masivnejsia, takze sa strasne tazko nosi. mavali sme ju vacsinou na podvozku kocika, ale na krastsie vzdialenosti sme ju nosili v rukach a nenavratne mi znicila laket. dalsia vec co mi na nej strasne vadila hlavne pri dlhych trasach bola ta, ze drobec v nej viac sedel ako lezal a v obdobi ked este nedrzal hlavku, alebo aj neskor ked zaspal, som mu musela podstielat plienkami, lebo mu hlavka visela a hompalala sa, to bol strasny pohlad. najhorsie to bolo pri stupani do kopca, to som mu musela opriet ruku o celo a drzat 😕

romcovaklarka
25. bře 2011

@danula.ch Tak to jsou určitě super poznatky a zkušenosti, přesně něco takového jsem hledala. Díky moc.

danula.ch
25. bře 2011

@romcovaklarka za malicko 😉

anjelicek26
25. bře 2011

My sme mali easy fix bazu a maxi cosi cabrio vajicko, uplna spokojnost... a ako pisu hore, naklikavali sme maxi cosi vajicko aj na quinny buzz, aj na maxi cosi muru a aj na quinny zapp... vyuzili sme to velmi!

z.u.z.k.a.
5. dub 2011

ahojte, predavame autosedacku Romer aj s izofixovou zakladnou, v pripade zaujmu mi poslite IP

https://www.modrykonik.sk/bazar/autosedacky/spg...

ivett
22. čer 2011

Zdravím, můžete mi někdo poradit, jestli maxi cosi dělá isofixovou základnu, do které pasuje jak vajíčko, tak pak větší autosedačka už klasická? Nebo musím ke každému typu autosedačky pořizovat novou isofixovou základnu? Děkuji...

aaadus
23. čer 2011

@ivett ahoj, od Maxi Cosi máme základnu FamilyFix, vajíčko jsme měli Pebble a teď máme Pearl

vanessm
12. únor 2012

Neviete mi niekto poradiť či sa dá autosedačka Romer 15-36kg polohovať chrbtová opierka?

zdeniii
14. únor 2012
vanessm
15. únor 2012

@zdeniii ďakujem

laksmi
21. únor 2012

Ahojte, ja tiež uvažujem o Maxi Cosi FamilyFix, není to lacná záležitosť 😒 , ale u nás nebude vajíčko stále pripevnené v aute, budeme ho dosť často vyberať a dávať napr. na kočík, čiže pásy zakladať, skladať.... v tomto prípade je užitočné zakúpiť FamilyFix. Žienky ktoré máte skúsenosť s Fixom od Maxi Cosi, píšte 🙂

laksmi
21. únor 2012

a zabudla som napísať, že som našla na nete jednu stránku http://najmama.aktuality.sk/clanok/224893/nebez...
čo si o tom myslíte?? ĎAkujem za každý názor