Autosedačka s isofixem. Jsou isofixy univerzální?

adela1399
24. bře 2021

Ahoj mám dotaz. Máme vajíčko avionaut pixel a i isofixovou základnu...ale hodně mě zajímají autosedačky od značky Joie a já si nejsem jistá,zda do základny půjde. Nevíte jestli ty isofixy jsou univerzální nebo jestli musím pořídit autosedačku od stejné značky? Děkuji

leniczka23
24. bře 2021

Nepůjde, nejsou univerzální.

zrzeckas
24. bře 2021

Myslis jako nove vajicko? Nebot vetsi nemaji zakladnu nebo jak to rict... Maji to primo v sobe jako, ze je na pevno spojena s autem.... 🙂

zelenaesmolda
24. bře 2021

@adela1399
myslis pokracovaci sedacku nebo vejce?

adela1399
autor
24. bře 2021

Momentálně máme vajíčko od značky avionaut a od té samé značky máme i isofixovou bázi. Z vajíčka už budeme přecházet na autosedačku rostoucí ale zaujaly mně sedačky od značky joie a mně zajímá zda musím mít do té báze avionaut jen avionaut nebo mužů použit do naši báze joie autosedačku

zelenaesmolda
24. bře 2021

@adela1399 pokracovaci sedacky maji svoji vlastni zakladnu a sedacka se z ni sundat neda

zrzeckas
24. bře 2021
zrzeckas
24. bře 2021

Snad kazda sedacka ma svoje, jen vajicko ma zakladnu, kde se da vajicko sundat.... Neslysela jsem, ze by se na zakladnu od vajicka dala poridit sedacka. Je to jiny princip.... Sedacku joie za sebe muzu doporucit, mame ji, jsme s ni spokojeni.

jelenice_zavodnice
24. bře 2021

@zelenaesmolda
@zrzeckas Ale ano děvčata, třeba BeSafe má na jednu základnu a několik sedaček, které si překládáte dle věku dítěte, od vajíčka přes pokračovací. Je to koncept modulárních autosedaček, uváděná životnost 8 let.
@adela1399 To musíš zjistit u výrobce, občas to lze ale pochybuje, že u těchto dvou, už jen z pohledu se základna liší.

elencze
24. bře 2021

@adela1399 pokračovací sedačy joie už základnu nepotřebují, mají ji integrovanou. Jinak základny k vajíčkům univerzální nejsou, při nákupu sedačky jiné značky a často i jiného typu musíš většinou koupit novou i základnu.

adela1399
autor
25. bře 2021

@jelenice_zavodnice Přesně tak,má to značka BeSafe a právě ten Avionaut,na kterou pak musím pořídit pokračovací autosedačku která se bude nasazovat stejně jako vajíčko a já myslela že to takhle mají všechny firmy. Tím pádem odpověď je jasná. Děkuji všem 😊