Autosedačka v protisměru do 4 let, máte tip?

monula82
9. zář 2016

Holky, chci sehnat nějakou autosedačku, v které bude moct sedět v protisměru dítě do 4 let..18 kg...Nemáte někdo tip kdo takový sedačky vyrábí, kde koupit, klidně ze zahraničních serverů?? Jde mi o bezpečnost. Kdyby někdo věděl, hoďte info, díky..🙂

zmrz_lina
9. zář 2016

Máme koupenou Klippan Triofix Recline a je super. Jinak protisměrnou autosedačku má i BeSafe (většinou ale pouze na isofix, na pásy pouze starší modely, Klippan se dá upnout i pásem).

sara84
9. zář 2016

Uprimne moje deti by obe rvaly jak tur v protismerne. V 9kg sli z vajicka oba, protoze byli naprosto nespokojeni. A kricici nespokojene dite, ktere nevidi na rodice a ven mi prijde vic nebezpecne- znervoznujici...Ale kazde dite je jine....

zmrz_lina
9. zář 2016

@sara84 ve velké autosedačce je, i když je v protisměru, ven vidět úplně v pohodě.

makronka222
9. zář 2016

Concord, ale jelikoz to tam ma tu kuri nohu do prostoru tak je dobry vetsi auto aby ses vesla se sedackou ty nebo spolujezdec. Nase protismer nesnasi od 9m tak concord sel z domu a mame polohovaci a po smeru jizdy. Je to dazka do loterie nase je flegmous ale jak slo o sedacku, peklo.

kajalka
9. zář 2016

My koupili Romer Max fix. Vychází v testech nejlíp. Dítě je v ní spokojený. Je vysoko a ven vidí v pohodě. Ocenila bych ale možnost více ležací polohy a taky ta noha zabírá místo.

plamenka84
9. zář 2016

ahoj, mrkni na tutu diskuzi https://www.modrykonik.cz/forum/do-auta/autosedacky-be-safe-a-jine-proti-smeru-jizdy-i-nad-9kg/ , tady se už řešily. A tady byl/je můj názor ... dcera skoro 1 rok není velká cestovatelka, řve jen vidí autosedačku, váží skoro 8 kg v roce a i když vajíčko ještě vyhovovalo, doufala jsem v změnu její reakci při změně autosedačky. Hlavně kvůli bezpečnosti jsme vybrali BeSafe iZi Kid X1 i-Size 2015, cena teda 12tis., pořádná pálka, ale na druhou stranu splňuje nepřísnější testy -včetně plus testu a je pro děti až do 4 let, případně 105cm, takže se cena za ty roky rozloží. Přijde mně velmi pohodlná a prostorná, má i novorozeneckou vložku, má pohodlně nastavitelnou opěrku hlavy, dá se polohovat do 3 pozic /v obchodě byla teda dost do lehu, což je doporučeno, ale díky isofixu, který je v hloubce sedačky není uplně v rovině a tím je poloha do lehu menší/, má dostečný prostor pro nožky, je velmi stabilní v autě, tím že je vyvýšená vidí dcera okolo sebe, má 5-bodový bezpečnostní pás a magnetky, které drží pasy po stranách, když malou do ní usazuji, takže nezavazí. Už jsme absolvovali několik hodinových cest po okolí a zatím pokaždé usnula nebo aspon neřvala, takže zatím zaklepávám a nevím jestli je to autosedačnou nebo věkem, že už trochu povyrostla. Máme ji zatím asi měsíc a zatím jsme spokojeni. Kupovali jsme v kamenným obchodě a paní prodavačka byla velmi ochotná, takže jsme ji před tím i vyzkoušeli nainstalovat do auta. ... nyní má dcera 25 měsíců, v autosedačce celou dobu jezdí v pohodě, má rozhled okolo sebe, hlásí, jaké auta jedou za námi a zcela nám vyhovuje. Tento typ jsme volili proto, že máme druhé dítě o 1,5roku mladší, takže počítám, že starší půjde za 3/4roku do nové a mladší do této. Besafe vyrábí i typ, který se dá pak otočit po směru jízdy. Tuto bych volila, kdybychom neměli mladší dítě, protože si myslím, že ve 4 letech už nebude mít pro nožičky dost pohodlí. Je určitě potřeba autosedačku vyzkoušet, protože ty protisměrné zabírají dost místa a do každého auta se nevlezou. Dobře vyber a ať je dítko spokojené.

hrosatko87
9. zář 2016

Mame britax romer first class 2016 a super. Jde do pololehu a maly krasne vidi ven.

sara84
10. zář 2016

@zmrz_lina to asi ano, ale mame bezneho kombika a proti smeru se nevesla :( a synove na nas chteli proste videt, dat jim dobrotku, hracku, piti...proti smerna sla z domu a mame maxi cosi priori a oba spokojeni i na 7h jizdy...

maanule
10. zář 2016

Be safe modular

karlajasmine
10. zář 2016

Záleží na dítěti... Můj syn už v 10ti měsících pri jízdě v protisměru blije, takže ne každé dítě bude v protisměru spokojené...

pblanche007
13. zář 2016

Přidávám se také k této diskuzi. Besafe vypadá krásně,ale už mi přijde dost drahá. Já právě přemýšlím o Cybex sirona m i-size nebo Concord reverso plus....máte někdo zkušenosti i názory na tyto sedačky ocenim

pblanche007
13. zář 2016

@makronka222 můžu se zeptat jaké máte auto, do kterého se sedačka vešla? My máme oktavii, vešli bychom se tam s ní?

plamenka84
13. zář 2016

@pblanche007 kazda sedacka uvadi, do ktereho auta se hodí, napr romer ma primo na stránkách aplikaci ve ktere vyberes auto a on ti napise jestli se tam hodi a kam ji muzes umistit