Autosedačka vajíčko v letadle. Máte zkušenost?

betka989
12. led 2021

Ahoj, čeká nás cesta letadlem, synovi je 8m, má sedačku (vajíčko) do 13 kg, chtěla bych vzít na palubu letadla kočárek (konstrukce)+ nahoru vajíčko
Máte zkušenosti?? Jsou s tím v pohodě? přece jen to není klasický sklopný sporťák.. Konkrétně nás čeká cesta s Pegasus

Dekuju

lenka421
12. led 2021

Nahoru vajicko? To jako s sebou do kabiny? Jinak my cestovali s normalni hlubokou korbou nekolikrat a nebyl problem, tesne pred vstupem do kabiny se rozlozilo na dva kusy a odnesli ho do zavazadloveho prostoru

zelenaesmolda
12. led 2021

@betka989 vajicko musi byt certifikovane na pouziti v letadle jinak musi jit do zavazadloveho prostoru
Zbytek kocarku odevzdas u letadla a pujde taky mezi zavazadla.

me_druhe_ja
12. led 2021

Vajíčko musí být fakt speciál do letadla - sedačky jsou užší a nevejdou se tam normální vejce. Jinak můžeš jet i s korbou, odevzdáš při nástupu do letadla. Já letěla poprvé s malým, když měl 9m a kupovala jsem teda extra skladnej sporťák - letěla jsem celkem 4x zatím a z toho mi ho dokonce 3x vzali na palubu - ale to nemusí. Jistota je jeden Yoyo kočárek, ten vezmou vždy.

betka989
autor
12. led 2021

Děkuju, máme drahé vejce, tak jsem ho chtěla vzít nahoru, aby se nezničilo, ale asi to teda nelze.... A vzali vám někomu vajíčko i kočárek sporťák zadarmo do zavazadlového prostoru? nebo jen ten kočárek?

me_druhe_ja
12. led 2021

@betka989 teď bych nechtěla kecat, ale myslím, že máš nárok vzít i kočárek i autosedačku. Ale spíš si zavolej na konkrétní aerolinky a zeptej se. 🙂 Já brala jen kočárek.

zelenaesmolda
12. led 2021

@betka989 zalezi na aerolince,nektere maji 2ks,nektere jeden.

lida9
13. led 2021

na palubu ti nic nevezmou, ani kocar ani vajicko (pokud neni specis)... ale kocar muzes rozlozit na dva kusy, na kazdy pak daji cedulku a predas ho pred nastoupenim do letadla... jen je potreba u prepazky u odbaveni hlasit ze budou 2 kusy po slozeni konstrukce🙂 ale nic nezkazis, kdyz na aerolinky zavolas predem...

zelenaesmolda
13. led 2021

@lida9 zbytecne tam volat,vsechny podminky najde na webovkach

fyii
13. led 2021

@betka989 ahoj jak jebpsano, musi byt vejce certifikovane pro letadla. Kazdopadne si ho dej minimalne do pastovyho pytle, pac vzdy

fyii
13. led 2021

@betka989 vzdy to je jak prase.jodi to kam je napadne. To samy kocar, pokud mas obal pouzij ho, nebo i velky pytel. Na tema letani a znicene kocarky bych mohla napsat story, temer pokazde nam na nem neco rozbili.

zelenaesmolda
13. led 2021

@fyii
Tak tos mela asi smulu,me se nikdy nic nerozbilo 🙂

fyii
13. led 2021

@zelenaesmolda nekecam krome 1 letu vzdy a vetsinou totalka. Litam celkem s detma tak 1 do mesice a peklo. Ale kdyz mi zrusili bugaboo bufallo , tak mi proplatili novy, ale trva to, takze na cestovani jsem koupila sportak vzdy tak za 10 a ten nam prubezne stale obmenuji🙂 nechapu tu debilitu hodit na lehky kocar 100kg balik se sport.nacinim. a paradoxne mi to znici vzdy jen v Praze🤦‍♀️

brusinka91
13. led 2021

Ja letela s vajickem a sportakem, oboje odbaveno a v cene letenky. Ale zalezi asi na spolecnosti, ja to potvrzovala predem.
Btw, zjisti si, jestli je k dispozici baby basinet, mohl by se vam hodit 🙂
@betka989

zelenaesmolda
13. led 2021

@brusinka91 ten se dava vetsinou na dalkove lety,nizkonakladovky ho nemaji.Zalezi kam a s kym leti

brusinka91
13. led 2021

@zelenaesmolda Mela jsem ho i na kratky let. Ale nebyla to nizkonakladovka.. A za zeptani clovek nic neda ze ;)

zelenaesmolda
13. led 2021

@brusinka91 to je pravda