Autosedačku 9-18 kg novou nebo použitou?

janazzz
16. dub 2014

Chceme kupovat autosedačku pro děti 9-18 kg, plánujeme využití pro dvě děti. Chceme koupit od kamarádky Romer po jednom dítěti, ale jiná kamarádka mi zase říkala, že jí se autosedačka po dvou dětech hodně proseděla a byla potom dost tvrdá a nepohodlná. Tak zvažujeme, jestli se nevyplatí koupit novou, když chceme pro dvě děti. Také se Vám někomu autosedačka proseděla nebo se s ní stalo používáním něco jiného?

gosa22
16. dub 2014

určitě ne použitou, obzvlášť když plánujete na 2 děti...určitě novou, investice se vyplatí...co vím, tak byly použité autosedačky nejen proseděné, ale taky třeba skrytě poničené, navíc už jsou zase nové modely, než byly před dvěma třemi lety... 😉 nevím, za kolik ti jí chtějí prodat, ale na internetu nebo v akcích (když si vychytáte) se dá sehnat nová za dobrou cenu 😉

zickemartina
16. dub 2014

No mam problem s tim ze syn je obrik - mi sedacku podedili po neteri -ale syn v ni stravil jen rok - tam by se nam opravdu nevyplatila - ted vim, ze bych sla do autosedacky neco jako cybex pallas 9-36kg s pultikem po oddelani pultiku z ni mate cybex solution X2 15-36kg - a pro druhe ditko se da pultik zase pridelat na dalsi cybex solution x2 a kazde dite si odsedi tu svou sedacku
v ADAC testech dopadly ty pultikove sedacky snad nejlepe - myslim ze je jeste dela kiddy.
jinak pokud vis, ze neni bourana tak vporadku muzes poridit z druhe ruky.
meli jsme romer tobi - a nejsem si jista co se na ni da prosedet - nam se uvolnilo bocni polstrovani - ktere je prilepeno jen lepici paskou - a tu jsme vymenily - sice ci si nejsem jista jestli jsme tim nesnizili bezpecnost, ale pochybuji

madrilena
16. dub 2014

já bych pro dvě děti koupila novou; nám se prosedělo vajíčko, zdědili jsme jí a už bych do toho znovu nešla

frantiska85
17. dub 2014

Koupila bych novou. Bude sloužit dlouhou dobu, tím spíš, když má být pro dvě děti.

jaruskamoltasova
1. kvě 2014

taktéž doporučuji novou, já teď budu objednávat také pro druhé dítě a u prvního jsme měli z druhé ruky - po jednom dítěti a už je po nás prosezená.

lenkarosakova
11. kvě 2014

@jaruskamoltasova ahoj, budete objednávat jo a odkud a kterou jestli se mohu zeptat 😉 ?

jaruskamoltasova
22. čer 2014

@lenkarosakova věci pro děti objednávám nejčastěji z babycar.cz, když se dostanu do brna, tak tam i zajdu a objednali jsme Inglesinu

gepe
22. čer 2014

@zickemartina cybex pallas 2-fix 2014, je 9-36 kg, kombinace dvou, jak jsi psala, zaroven i s isofixem 🙂 zrovna vcera jsme ji u mlady poprvy vyzkouseli https://www.modrykonik.cz/blog/gepe/album/priva...
@janazzz za nas doma urcite novou, kor pokud planujete dalsi dite. Tou cestou jsme sli mi, uz od narozeni dcery. Cybex pallas 2-fix 2014 se muze jevit jako drazsi, avsak pri souctu moznosti polohovani ruznych casti a odendavani, je to dobra investice, kor co se tyka vahy ditete - az do 36kg 🙂 a jak psala @zickemartina , jeste obdobniu dela i Kiddy.