Autosedačky 0-13 kg s isofixem. Bez nebo se základnou?

silente
17. únor 2009

Dobré dopoledne,

vzhledem k smutnému nedostatku autosedaček 0-13 kg s isofixem koukáme po těch se základnami.

Základen je ale nějak víc ....
http://www.detskyraj.cz/oddeleni/235-zakladny

Máte někdo zkušenosti/odkazy na to, zda základnu raději s nohou či bez?

My vybíráme konkrétně z těch prvních třech.

Ttu první bychom měli, koupili bychom autosedačku k našemu kočárku. Ale právě, že nemá tu nohu ....
http://www.detskyraj.cz/zbozi/3823-inglesina-hu...

Ty druhé dvě pak s plánovanou autosedačkou Maxi Cosi. Isofix máme v autě jen vzadu, šlo by pak autosedačku dát s bází pro isofix i na přední sedadlo nebo ne?
http://www.detskyraj.cz/zbozi/1793-maxi-cosi-ea...)
http://www.detskyraj.cz/zbozi/1794-maxi-cosi-ea...)

Děkuji za Vaše názory.

denisab32
17. únor 2009

silente
Tu je novinka od Romer-u :

BABY-SAFE Belted Base http://www.britax-roemer.com/car-seats/baby-saf... upneš aj na prednom sedadle bez isofixu

jmisa
17. únor 2009

Silente, záleží, jakou chceš autosedačku, jestli ji budeš používat k nacvaknutí na kočár.

Ale když už, ak bych vzala tu s nohou. Kdybych měla v autě Isofix, tak beru s isofixem.

silente
autor
17. únor 2009

Deni - díky! A v ČR už je? 😕 A asi je jen pro autosedačky Römer, viď 😕

silente
autor
17. únor 2009

Už jsem to našla, jsou v ČR.
Hmm, ale to je vlastně jen klasická báze, to samé jako
http://www.detskyraj.cz/zbozi/1793-maxi-cosi-ea...
😕

Jmiso - k nacvaknutí být nutně nemusí.
Ty s nohou jsou právě dvě. Jedna pasuje do isofixu a ta druhá ne.
Já bych hned vzala tu, co pasuje do isofixu, ale na předním sedadle ho nemáme a já nevím, jestli tu bázi s isofixem je pak možné přidělat nějak na sedadlo, kde isofix není (jestli tam ty nožičky nějak nepřekáží....).
😔

jmisa
17. únor 2009

Silente, to myslím je blbost přidělávat isofix na sedadlo bez isofixu, když to dáš fakt "napevno", tak to poškodí potah sedačky, podle mýho. Navíc Isofix je připevněn nacvaknutím do těch otvorů a ty bez isofixu se poutají pásy, maj tam na to taková udělátka, jak bylo vidět v neděli na Nově.

Otázka, jak často budeš vozit dítě vepředu. Já bych ho tam nevozila, už je pro pocit, že se tomu říká sedadlo smrti. 😕

jmisa
17. únor 2009

Jinak jen s bází je ještě TARIO:
http://www.spuntik.cz/imgcache/pk01880_obrazek-...

silente
autor
17. únor 2009

Hmm, tak se asi fakt vykašlu na vození prckové vepředu, cvaknu ji dozadu do isofixu, koupím to přídavné zpětné zrcátko a fertig. 🙂

grej
17. únor 2009

Hele holky a když budu chtít dát autosedačku třeba ke kamarádce, která isofix nemá, tak se to tam dá bez té báze? Nebo ta báze tam prostě musí být vždycky, aby to v něčem drželo? Já už mám sedačku doma s bází na isofix, ale nějak jsem ještě neřešila technický záležitosti 😅

Jinak vozit budem taky jen vzadu, myslím, že to je bezpečnější i z hlediska toho, že když máš mimi vedle sebe, tak na něj pořád čučíš a utíráš a dáváš dudlík a tak a to mi nepřijde zrovna bezpečný. Když bude brečet vzadu, tak buď to bude muset vydržet nebo holtzastavím... Taky koupím to zpětný zrcátko a bude...

jmisa
17. únor 2009

Grej, to musíš okouknout, jestli jdou na tu sedačku uchytit pásy.

grej
17. únor 2009

To určitě půjdou, máme Maxi Cosi Cabriofix... Takže pokud tam jdou pásy, tak prostě mít bázi nemusím. Super, o to mi šlo... Já mysllea, že báze musí být vždycky.

jmisa
17. únor 2009

No tak na MC to jde, to je stejná autosedačka.

silente
autor
17. únor 2009

My chceme tuto autosedačku
http://www.detskyraj.cz/zbozi/6034-maxi-cosi-ca...

Takže ta báze pomůže k zapínání s isofixem a přitom ji budeme moct dát do všech aut.

Moc díky za názory 🙂

sonik05
17. únor 2009

Holky, já už mám tohle za sebou, ale kamarádka vybírá vajíčko. Chci se zeptat, jdou ty báze (jestli jsem správně pochopila, je to ta plastová základna) připevnit do auta i pomocí pásů bez isofixu. Konkrétně mi jde o tu maxi cosi easifix.

jmisa
17. únor 2009

Sonik, jde ta EASYBASE od Maxi Cosi.

eleonora
17. únor 2009

tady mate chicco sedacku se zakladnou 🙂

http://www.chiccocz.cz/index.php?level=juvenile...

silente
autor
17. únor 2009

Sonik - právě, že ta easyfix má vzadu ty hrotečky, takže hrozí poškození potahů ☹ V tom případě lze pak tu autosedačku připoutat klasicky pásy, bázi nechat doma

sonik05
17. únor 2009

A je nějaká báze, na kterou jde ta Maxi Cosi Cabriofix a nemá ty hroty na isofix a jde připoutat pásem. Po svých zkušenostech bych si totiž sedačku bez báze už nekoupila - to věčný omotávání pásů kolem sedačky mě už vážně štve ☹ Už aby mi dorostla malá do klasické autosedačky, váhově na to máme, ale ještě nesedí ☹

miracle
17. únor 2009

Baza je super...najma v trojdverovych autach.

denisab32
17. únor 2009

silente
- ak by bolo nutné dať autosedačku dopredu, tak ju upneš bez základne len pásmi....

michal_spuntik
18. únor 2009

Čauky,
myslel jsem, že je to z toho nedělního Loskutáka jasné - zde je odkaz, zabere to asi 7 minut
http://archiv.nova.cz/multimedia//rady-ptaka-lo...

Pokud někdo máte Isofix bázi od Maxi Cosi (jmenuje se to Easyfix) tak jde upínat samozřejmě i pásy. Jedině si ohlídejte, abyste těma čelistma nerozervaly polstrování sedadla v autě (dá se k tomu využít i těch vodítek, která se nacvakávají na Isofix v autě akorát je dát jen tak do prostoru a tím to polstrování sedadla a opěradla chránit.
Popkud se ptáte zda je lepší báze s nohou nebo bez, tak je to asi tak stejné, jako kdybyste se ptaly, zda je lepší auto s Airbagy a ABS nebo žigulík s nafouknutou igelitkou pro případ nárazu na klíně.

Romerovská báze je bezpečná, ale má jeden průs... ty blbouni udělali upnutí autosedačky na bázi moc k opěradlu - takže je tam žalostně málo místa na nožičky (takže až bude miminku půl roku... bude problém)

Nejprostornější je Tario s bází a navíc báze je udělaná tak, že sedí asi 8 cm od opěradla, a tím je zajištěno místo pro nožičky i když je miminku víc než půl roku.

Maxi Cosi má zase tu možnost posouvat autosedačku k nebo od opěradla podle potřeby, takže i tam se celkem dá i po půl roce miminka nějaké to místo na nožičky vytvořit.

Sečteno a podtrženo. Jednoznačně autosedačku s bází, jednoznačně bázi s nohou. Isofix není bezpodmínečně nutný - Terio báze a Easybase jsou špičkové varianty. Kdo má isofix a chceho používat, Maxi Cosi EasyFix je OK a JDE upnout i pásy tam, kde isofix v autě není.

V případě nejasností se klidně ptejte dál.

Michal, Špuntík

denisab32
18. únor 2009

Michale žiaden problém po polroku s romerovskou bázou nie je 😉 , ale je pravda, že Tario je najpriestrannejšia.

Ozaj a ako to u Vás vyzerá so Stratou u Jané alebo autosedačky X-lander/Bébé Confort, mne sa zdajú tie autosedačky dosť malinké/úzke....

michal_spuntik
18. únor 2009

Ahoj Denisko,

ač já z Česka a ty zo Slovenska, oba jsme profíci a oba víme jak to je. Oba se zároveň shodneme, že nejlepší je Tario s bází a to i když nemá isofix, protože to její upnutí pásy je perfektní.

Ostatní holky v tom tápou a i proto jsem natočil poslední vysílaný díl na Nově tak jak jsem ho natočil. Samozřejmě, že Romer i Maxi Cosi jsou špička - souhlasím. Nicméně včera jsem si ve Špuntíku dal tu práci a všechny tři varianty jsem si znovu připnul do zkušebního sedadla, které na prodejně máme.
V mém osobním hodnocení je pořadí:
1) Tario + báze
2) Maxi Cosi + báze (ať už EasyBase nebo EasyFix)
3) Romer + báze

potom dlouho nic a jako průšvih se mi jeví právě Tebou zmíněná Strata (ač v nové kolekci, tak jak jsem je měl v ruce vypadají o něco málo lépe - tedy prostorněji, zázrak to stejně nebude) s mnoha maminkami, které měli Slalom nebo Nomad komplet jsem řešil, že se jim do Straty v 4 měsíci to miminko už skoro nevejde a tak dokupovaly - značně otrávené ještě Rebelku - no prostě na prd...

grej
18. únor 2009

Michale - zase naprosto skvělý shrnutí. Díky moc!!!
Já si blbec zapomněla ten nedělní díl nahrát, naši měli výročí svatby, tak jsem o to přišla. Ale mrknu na net.
Omlouvám se, že se tady blbě ptám, když jsem si to mohla prohlídnout v klidu na netu a neotravovat tady 😉

S tím Tariem se chci ještě zeptat:
Slyšela jsem, že jeho (její?) výhoda je právě v tom, že je větší a hlavně - že je polohovatelná... Mluvila jsem s kamarádkou, která si to chtěla koupit, a řekli jí, že v kolekci 2009 už polohovatelná není, protože to přeci jen není tak bezpečné jako pevná obyčejná autosedačka...
Tak jsem nakonec ráda, že jsme asi koupili to Maxi Cosi, protože polohovatelnost byl hlavní důvod, proč bychom si Tario asi pořizovali...

silente
autor
18. únor 2009

Michale, moc moc díky za shrnutí! 🙂

denisab32
18. únor 2009

Michale stotožňujem sa s tvojim hodnotením....

Z tej Straty sme tu všetci smutní ☹

silente
autor
18. únor 2009

Tak jsem manžílkovi poslala Michalovo shrnutí a že prý tedy Tario 😀
Je fakt, že s bází to vyjde skoro o 2 tis. lépe ...
Jsem zvědavá, u které skončíme.
Hlavně, Michale, nepiš nějakou další 😀

michal_spuntik
18. únor 2009

Pro Grej,

už samozřejmě máme kolekci 2009 a jsou polohovatelné... takže další zaručená pravda kolující po různých diskuzích je vyvrácena 😉
M.

michal_spuntik
18. únor 2009

Ještě na vysvětlenou k polohovatelnosti Taria.
Polohuje se úplně jinak neš například Matrix (Jané) nebo Prima Easy (Casualplay). Ty skutečně nejsou zrovna měřítko bezpečnosti (u Primy to tedy jde dohnat isofix bází).

Takže Tario se polohuje jedině v kombinaci z bází. Autoseedačka sama je pevná, ale báze má u opěradla takové světle šedé otočné kolečko, kterým se dá nastavit náklon autosedačky do ideální polohy pro miminko - což je zatím naprosto unikátní systém.
Co se týká bezpečnosti, tak celkové hodnocení Teria s bází dle ADAC(Ger) a OAMTC(Aut) je 1,6 přičemž v bezpečnosti 1,2!!!
Pro srovnání Maxi Cosi Cabriofix jako vítěz starších testů s v kategorii s Isofix bází má 1,8 (známkování jako ve škole)
Michal

silente
autor
19. únor 2009

Mám ještě jeden dotaz k té Tario - má 3-bodové nebo 5-bodové pásy? Někde píšou to, někde ono... 😕

grej
19. únor 2009

Michale - děkuji za info.
Už jsem si vzpomněla, kdo mi to říkal o té polohovatelnsoti. Byla to příbuzná, která byla přímo v LIberci, jak mají to zastoupení Teutonky.
Ale protože píšeš, že ta polohovatelnost je zajištěná bází, tak to asi bude tak, že dřív byla polohovatelná celá sedačka a teď je to možné jen v bázi... Proto jí asi řekli, že už to teď polohovat nejde...
Škoda, že jsem tyhle infa neměla dřív, no, tak třeba na další mimčo. Určitě bych si vybrala jinak tario. Jenže na netu jsem o tom fakt nic nenašla ☹