Autosedačky s Isofixem. Budu muset koupit i základnu?

arabela_
21. únor 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na autosedačky s Isofix, jsou bezpečnější než jen poutat pásy. Ale zatím miminko čekám, takže nemám zkušenosti žádné a sháním info.
Na netu jsem zjistila, že nejbezpečnější jsou Maxi-Cosi a Romer. Když jsem si zadala jen ty s isofix, protože to máme v autě tuto ´možnost, tak jestli jsem to dobře pochopila bych musela koupit nejen sedačku, ale i nějakou základnu na ten Isofix?
Sedačka těchto dvou značek vychází nejlevnější na 3 tisíce ale ta základna snad ještě navíc než samotná sedačka na nějakých 3-4 tisíce. Tedy je to skutečně tak, že nové pořídím na Isofix (tedy musela bych mít sedačku i základnu) za nějakých minimálně 6 tisíc, ale spíš víc?? Je to možné?

lensta
21. únor 2012

Ahoj, jo přesně tak to je, k sedačce kupuješ základnu, která je i dražšší jak sedačka (můžeš ji využít i až budeš mít další sedačku po vajíčku, ale zas musíš koupit od Maxi-Cosi , u Romeru nevím)
My teda máme Maxi Cosi vajíčko a základnu EasyBase(to je varianta, když není v autě možnost isofix) a můžu říct, že nelituju peněz, je to jednoduché, jen cvak a sedačka drží ( i když maminky tvrdí, že pásy jsou taky raz dva, ale párkrát jsme jeli jiným autem a nechtěli přendavat základnu a pro mě to je prostě hrůza pásat, navíc když bylo vajíčku "v pásu"měla jsem pocit, že je tam tak nějak na volno, kdežto na základně jsem si jistá, že drží (je tam kontrolka). A bohužel máme i zkušenost nárazu, a malý se ani nehl a klidně spal dál (seděla jsem vzadu, takže to vím).
To je román, co?! Ale v těhu jsem taky dlouho přemýšlela a jen pro pocit, kdyby někdy něco jsme základnu koupili a fakt jsem za to ráda!

llllucka
21. únor 2012

@lensta:základna na isofix k vajíčku seneshoduje se záladnou na větší sedačku😉

@arabela_ :u prvního dítěte jsem poutala na pásy,u druhého máme isofix a je to neporovnatelné.Zaprvé je to bezpečnější a to uvidíš už sama,když si to zkušíš.Na pásech to nikdy nedrží tak jako na isofixu.Zadruhí je to komfortnější a to se dvěma dětma maximálně oceňuju.Navíc u isofixu nehrozí,že to špatně přiděláš.Za mě se ta investice určotě vyplatí a kdyžtak kupo použitou a máš to 😉

lensta
21. únor 2012

@llllucka možná šířím bludy, ale podle tohoto chápu, že to jde http://www.maxi-cosi.cz/familyfix.php

llllucka
21. únor 2012

@lensta:tak koukám,že se zlepšili🙂Dříve to tak nebylo.Vím to od kamarádky,od které mám teď vajíčko s isofixem půjčené.Na větší sedačku kupovali novou základnu😉

lensta
21. únor 2012

@llllucka tak to jo, už jsem se lekla, že dávám špatný info, já to řešila vloni, tak je to čerstvý 🙂 a to je teda pěkně blbý, že na to nepřišli hned.

maruja
21. únor 2012

ahoj, my taky budem určitě kupovat isofix, čekáme dvojčata a nedovedu si představit, že budu poutat malu do sedačky a ještě poutat dvě autosedačky pásama 😉 to abysme vstávali do školky ve 4 ráno 😀

arabela_
autor
21. únor 2012

jo, určitě je ten isofix lepší, proto je i tak vyšší cena, ale četla jserm, že stejně se nedá jen nacvaknout na tu základnu isofixovou, ale stejně že se musí dávat ještě i ten pás na tu sedačku. Takže ta bezpečnost je pak opravdu dobrá.