Autosedačky z trojkombinací. Jsou bezpečné?

klara.t
28. říj 2009

Potřebuju poradit s výběrem autosedačky. Nemůžu se rozhodnout, jestli koupit autosedačku, která patří ke kočárku nebo jinou. Ta ke kočárku je levnější a jde přidělat na podvozek, ale zase nevím, jak jsou bezpečné. Ta "jiná" (např. Romer nebo Maxicosi) by mi nešla na kočárek, výjde na víc peněz, ale zase jsou u nich provedené crashtesty a věděla bych do čeho jdu.

Samozřejmě, že by se mi líbilo ušetřit a taky mít možnost dát sedačku na podvozek kočáku, ale nechci to na úkor bezpečnosti dítěte.
Jde mi o tu první autosedačku. Až mimi povyroste, tak jí stejně budu muset vyměnit za větší, ale to je tak za rok ne? Nebo za míň?
Já uvažuju o kočárku Firkon Verano a nevím, jak je ta autosedačka bezpečná.

Nevíte něco o crashtestech autosedaček z trojkombinací? Jak jste to udělali vy? Koupili jste sedačku ke kočárku nebo jinou.

Pozn. ani přes adaptery mi tam jiná sedačka nepůjde.

blka
28. říj 2009

Kláro, myslím si, že crashtesty musí splňovat i autosedačky z trojkombinací, jinak by je nemohli prodávat. Ale to si opravdu jen myslím, ověřené to nemám.
Každopádně my jsme koupili autosedačku ke kočárku (caren gondola) a nejsem spokojená. Teda zatím jo, protože v ní ještě máme tu novorozeneckou vložku. Ale jakmile ji vyděláme, je sedačka strašně málo vypolstrovaná, tudíž tvrdá a určitě nepohodlná. Proto teď zvažuji koupi sedačky 0-18, ale zase nevím, jak bysme s prckem nakupovali a nebo si půjčit vajíčko od známých (pokud ho neprodali), kteří ho mají lepší než my.
My jsme ještě nikdy nevyužili možnost přidělání autosedačky na podvozek. Autosedačka má zespodu takové výřezy, které krásně zapadnou do vozíku, takže neklouže. A je pro nás pohodlnější vzít jenom vajíčku, než nakládat celý podvozek kočárku a pak se v obchodě táhnout i s kočárkem i s vozíkem.

musko
28. říj 2009

klarat, tak kúp 0-18 kg, SeSafe má aj dobrý crash test, do tých 13kg je proti smeru jazy a potom normoš v smere jazdy. Ja osobne tým sedačkám z kombinácií neverím. Musia splniť europsku normu, ale crash testy som nevidela - len myslím u Jane. Na tomto sa fakt neoplatí šetriť, navyše ešte za dobrú cenu predáš ďalej.

lucie777
28. říj 2009

Klara, taky si myslím, že by normy měly splňovat všechny autosedačky, ale když sem koukala a sahala na ty levnější sedačky, je to prostě znát, že Maxi cosi a podobný sou někde jinde, takže bych být tebou buď koupila lepší sedačku (třeba ta Maxicosi) a k tomu ten lehounký podvozek od Quinny nebo sedačku 0-18, jak říkaly holky.. Já taky uvažovala o Firkonu nebo Dorjan, ale nakonec sme pořídili Jané, protože i kočárky mi připadaly poněkud rozvrklaný a ne moc stabilní..

janina.kub
28. říj 2009

no, my máme vajíčko od romera a máme kočík jiné značky, ale koupili jsme si adaptér, tak nám na podvozek přidělat jde a je pravda, že jsem to i dost využívala,...
sice nemám zkušenost s jinými vajíčky, ale stačí vidět ty ostatní (třeba na plavání miminek-co si tam maminky nosí) a rozhodně bych jiné vajíčko nekupovala 🙂

kutcher
28. říj 2009

Tak je pravda, ze nez jsme koupili Inglesinu, tak jsme vedeli, jak testy dopadly a kolikrat je autosedacka z kombinace kvalitnejsi, nez samostatne prodavane

lamarika
28. říj 2009

My sice máme kočárek Jane u kterýho crash testy na autosedačku dopadly dobře, ale já chtěla s manželem od autosedačky víc, takže jsme koupili jinou.

bosorkajarka
29. říj 2009

Co se tyce tech crash testu ktere musi splnovat vsechny autosedacky tak ten test je predni naraz v 50 km rychlosti 😕 😕 , takze nic moc, lepsi je divat se na crash testy co dela napr. ADAC a podobny ty maji vypovydajici hodnotu. My jsme koupili Roemer protoze bezpecnost je u me na prvnim miste, myslim ze ozelim to ze nejde dat na kocarek, ale bezpesnost nee 😉

kamila02
29. říj 2009

klara.t,
váhali jsme s manželem přesně nad tímtéž (tedy u Inglesiny Magnum) - jestli dát přednost nacvakávání na podvozek, nebo sedačce s vyšší bezpečností. A rozhodli jsme se oželet nacvakávání, kočárek máme bez autosedačky. A kupujeme lepší autosedačku, použitou, od kamarádky.

klara.t
autor
30. říj 2009

máte někdo další koupenou autosedačku v trojkombinaci? jak jste s ní spokojení?

tygrous
31. říj 2009

Mě by zas hlavně zajímalo, jak moc využíváte to nacvaknutí autosedačky na podvozek???

Mysleli jsme, ze to využijeme třeba, když pojedeme na víkend k rodičům, ale zas když už to dítě chudák stráví v autosedačce 3-6hod cestu, tak se mi ho pak nechce ještě o víkendu vozit po zahradě nebo při procházce po městě v autosedačce... A do obchoďáku mi to taky přijde asi zbytečné-to dám auotsedačku do vozíku a jedu...
Byla jsem rozhodnutá pro trojkombinaci (Firkon Verano), ale teď fakt váhám. Navíc jsem zjistila, že když koupím zvlášť autosedačku MaxiCosi Citi, která vyšla v testech taky výborně, tak mě to ve finále finančně vyjde stejně jako trojkombinace... Nemáte někdo tu MaxiCosi Citi?

kutcher
31. říj 2009

tak ja teda to nacvaknuti vyuzivala fakt hodne a co ja vim s tou inglesinou: na netu jsou vysledky, kde testovali v italskem motoklubu vic autosedacek a ta nase tam dopadla safra dobre. a ne jen pri 50km/h. Ale to je jedno, ja proste temto sedackam verim a kdyz jsem videla vysledky NEKTERYCH samostatnych, tak ty bych nekoupila ani za nic! A bohuzel jsem i toho nazoru, coz jsem mohla na vlastni oci videt, ze dneska ty debilove jezdej tak priserne, ze vam ani ta sedacka nepomuze, to auto, ktery srazil polak vypadalo jak harmonika ze vsech pohledu, cela rodina to neprezila, bylo mi z toho fakt zle.

kacka.l
31. říj 2009

Já taky využívala maimálně, mám Ppgt3, a naprostá spokojenost a pohodlí, nejprve jsem měla jen spor´ták a korbu, ale nebavilo mě pořád přehazovat, když jsem jezdila k doktorům, tak jsme nakonec dokupovala sedajdu a super. Nemůžu vynachválit. Je fakt, že do obchodu stačí položit jen na vozík.

lamarika
31. říj 2009

tygrous: Jak už jsem psala, tak nemám autosedačku z kombinace, takže nemůžu nacvaknout na podvozek. Vůbec mi to nevadí a i kdybych tu možnost měla, tak ji nevyužívám. Někde jsem četla, že by se v ní dítě mělo vozit opravdu jenom co nejmíň a jen když je to nutný. Né, že bych dělala vždy jen to co se má. . . 😝 Jsme zatím jenom tři (manža+já+malej) a do auta se nám korbička vlezla zatím vždy i když nás v autě jelo víc 😉 Obchod máme za barákem, takže tam jedem stejně většinou kočárem.

bosorkajarka
31. říj 2009

Kutcher co se tyce tve sedacky myslim ze to neni uplne standartni trojkomb. autosedacka, vzhledem na to ze Inglesine je z tech lepsich znacek 😉

Klaro co se tyce zkusenosti s autosedackama to muzes rict az po tom co se neco stane, co se tyce pohodli atd. tak tam az takovy rozdil nebude, tam je dulezita ta bezpecnost a tu poznas az se neco stane, coz doufam ze se nikdy nestane 😉