BeltUpp. Máte zkušenosti?

daasqua
5. únor 2022

Ahoj, vybíráme autosedačku a už nám z toho jde hlava kolem 😀 Dceři budou 4 roky (17kg a 105 cm) a mladší bráška půjde do její nynější protisměrné, takže potřebujeme novou sedačku tak 15-36kg. Já bych nejradši měla pětibodový systém, což ale v této kategorii nedělají (možná tak Joie Bold nebo Klippan nebo údajně čínský Reemy). Tak mě napadlo, že ten pětibod vyřešíme přídavným pásem Belt Upp. Pásání jen třemi body pásem auta mi prostě přijde málo a ne tolik bezpečné, s tím Belt Uppem to pak jde kolem obou ramen, křížem přes tělo. Máte někdo zkušenosti, jaké to s ním je v praxi? Hodí se třeba do Fabie 3?
(Na FB v Děti proti směru jsem se ptala, ale neschválili mi můj dotaz, proto se ptám tady 🙂) Díky

elesse
5. únor 2022

My mame Klippan, v centru autosedacek nam rikali, ze petibody uz se na vyssi vahy nedelaji, ale ze pokud budeme chtit, muzeme davat petibod a pred nej normalni pas… coz je spis i otazka, jestli to pri velikosti pak pujde

jittuli
5. únor 2022

@daasqua řešili jsme to přesně tak jak píšeš. Po protisměrce jsme 4 leté koupili Nuna Aace a k tomu belt upp a za mě dobrý. Teď má 5 (120cm, 21kg) a už ho používáme jen na dálnici. Tak pevné jak petibodovy to samozřejmě není, ale když se to vychytá tak to tu bezpečnost podle mě zajistí. Hodí se do jakéhokoliv auta, připojí se to jen na klasicky pás. Pak je lepší zapnout první ten beltupp a pak až klasický pás protože ten beltupp se při delší jízdě uvolňuje.

jittuli
5. únor 2022

@daasqua btw proč neschválili dotaz? 🙄 teď to s tou skupinou jde jaksi od desíti k pěti 🙄

daasqua
autor
5. únor 2022

@jittuli Díky za zkušenost. Je "nelogické", že nedělají nějaké sedačky s pětibodem i pro starší děti, jedině pak ty rostoucí tak 9-36, ale to mi pak přijde jako takový kočkopes v něčem, nevím. Jen pásy na 3 bodech (kde ten hořejšek může i sklouznout u plna dětí) mi přijdou pocitově málo. A poslední dobou slyším ze svého okolí pořád o nějakých bouračkách, tak člověk začne být v tomhle ještě víc opatrný (např. jeden roční chlapeček je nyní v komatu kvůli tomu, že měl blbou sedačku, posměrnou a jen s pultíkem).
Ohledně FB - možná, že jsem měla duplicitní dotaz, i když jsem se tam ptala na víc věcí dohromady. Chtěla jsem něco víc konkrétnějšího o tom pětibodu a víc zkušeností s Belt Uppem (o Belt Uppu tam přes lupu bylo hlavně to, že je to kvůli vrtícím se dětem, mně šlo víc o tu bezpečnost a praktičnost, dcera chápe nutnost pásů a sama na ně upozorňuje už od 2 let, v tomhle je ukázněná). Ale lupa mi na FB často blbne, tak jsem možná něco přehlédla.

jittuli
5. únor 2022

@daasqua on tam právě jednou ten Radek psal, že tříbodový s beltuppem je dobrá alternativa pro ty první roky v sedačce 15-36 (ve smyslu lepší než sedačka 9-36 s pětibodovým).

daasqua
autor
5. únor 2022

@jittuli Vida, děkuji.