Bunda v autosedačce. Také svlékáte dítěti?

nonfood
22. lis 2019

Dobrý večer, ročnímu dítěti sundávám bundu v autosedačce teď v chladnu. Děláte to i vy?

iris92
22. lis 2019

Ano. Nechavat bundu v autosedacce je nebezpecne, protoze neprilehaji bezpecnostni pasy. A jinak ja si taky sundavam v aute bundu, tak proc by se v ni melo parit dite? 😉

madbetka
22. lis 2019

Roční, dvouleté i sobě.

monaluza
22. lis 2019

Ano, do sedacek jim bundy nedavam, zpocatku pres ne hodim deku a pak ji sundaji. Instruovala jsem.i dedu, se kterym.nekdy jezdi.

blondynka400
22. lis 2019

@nonfood určitě, autosedačka a bunda není ideální, na to to není dělané a v případě nehody může být problém. Stejně tak by to měl dělat i dospělý, pás může po bundě sklouznout.... Jenže málokdo si toto uvědomuje. Za tu chvilku nezmrzne ani dospělý, ani dítě 🙂

pratensis
22. lis 2019

Sundávala jsem i tehdy, když byli synové miminka ve vajíčku, právě kvůli pásům. Pro zachování tepla jsem pak přes ně, zapnuté do sedačky, přehazovala deku.

zelenaesmolda
22. lis 2019

@nonfood
bunda nema v autosedacce co delat,nejsou pak spravne utazene pasy

makronka222
22. lis 2019

Zjistila jsem to az ted u druheho ditete. Pecka... jsem se snazila proguglit vsechno mozny, ale na tohle jsem vazne nenarazila, ani prodejci nam to nerekli, kor kdyz jsme za vajco vyplazli 7tacu... skoda... dite davam do chlupatyho overalu a pak prehodim deku.

janablizka
24. lis 2019

Také nedáváme dětem do autosedaček bundy navíc topíme tak že je teplo.

kuttu
25. lis 2019

@janablizka Holky jako s tou bundou to chapu,ze by tam nemela byt,ale ja teda nevim,ale v aute teda jako fakt teplo není,nez zacne topit,tak uz vystupuju kdyz jedeme do mesta,nebo vy v autě máte 20 stupňů??

madbetka
25. lis 2019

@kuttu Ještě mi neumrzlo ani nenastydlo ani jedno dítě, ani já sama. Naopak, otužování je moc zdravá věc. Přikryju dekou nebo tou bundou.
A za mě lepší chvilka zimy, než mrtvé dítě nebo doživotní mrzák 😉

kuttu
25. lis 2019

@madbetka Ja si teda bundu v aute,kdyz jedu do mesta nesundavam,kdyz venku mrzne tak nevim jak Vam,ale me mrzne i v autě...a neumim su představit jak v mraze pak nekde na malou rvu bundu

kuttu
25. lis 2019

@janablizka chces rict ze sednes do auta a mas za 5 minut teplo??My asi tedy mame divne auto to nase zacne topit sz asi po 15 minutách a to jeste s nezávislým topenim a vzadu kde mi sedi dite to trva déle nez se vytopi...a nez to zacne topit tak vystupuju a pri hezdeni z krámu do krámu ani pomalu topit nezacne

madbetka
25. lis 2019

@kuttu Já ano. A ano, mrzne mi v autě, proto tam mám tu deku 😀
Mimochodem, i tříměsíční miminko jsem běžně oblékala na mrazu do kombinézy, trvalo to asi minutu, protože jsem ji měla připravenou v kočárku a jen ji tam ze sedačky přendala. Obě dcery to přežily ve zdraví.
Mně je celkem fuk, jak to kdo dělá, ale bezpečné ty bundy prostě nejsou, to je pro mě nejzásadnější informace a podle té to děláme 🙂

kuttu
25. lis 2019

@madbetka me dcera deku okamzite sundava

madbetka
25. lis 2019

@kuttu Kdo chce, hledá způsoby. Víc k tomu nemám co říct 🙂
Je mi upřímně jedno, jak vozíš svoje dítě a nebudu tě přesvědčovat. Ty informace jsou dostupné pro všechny a je na každém, jak s nimi naloží 🙂

kuttu
25. lis 2019

@madbetka Holky co by jste delaly,kdyby nebyl google a podobne???

madbetka
25. lis 2019

@kuttu Asi by mi děti umřely hladem, zimou, ve špíně a zaostalé, se špatným vývojem a zničeným zdravím. Co bys tak řekla?

V dnešní době je lepší přístup k informacím, to je přece super 🙂 Nebudu je úmyslně ignorovat jen proto, aby si o mně nedejbože někdo nemyslel, že jsem internetová matka...a zarytě si trvat na tom, že já to vím nejlíp, když už je dnes dokázáno, že nevím 🙂

ajronka
25. lis 2019

@kuttu na "kdyby" se nehraje. Když chci, aby mé dítě jezdilo bezpečně, tak to udělám tak, aby tak jezdilo. Myslím, že vydrží, když mu nasadím čepici, rukavice, zababuším ho do deky a až je v autě teplo, tak mu to sundám. A když už ti musím odpovědět na to tvé "kdyby", tak kdyby nebyl google, není zřejmě ani internet, možná ani počítač a možná ani sedačky do auta.. Ale dělej si to, jak ty uznáš za vhodné. Jsi matka, je to tvé dítě a máš svůj rozum 😉

kuttu
25. lis 2019

@ajronka Jasne,kdyz pojedu nekam pul hodiny hodinu a dyl ok,tak bundu sundam,bylo by ji i horko,ale kdyz jedu do mesta nakoupit a prejizdim z obchodu do obchodu tak bundu nechavam neumim si predstavit jak co 15 minut bundu sundavam a nandavam,mam problem do sedacky pak malou dat,protože dělá sceny

ajronka
25. lis 2019

@kuttu nevím, jak staré máš dítě, ale pokud je ve vajíčku, tak není nic jednoduššího koupit fusak do vajíčka a pokud máš starší dítě v autosedačce, tak pokud máš doma jarní /podzimní fusak do kočárku, dej ho do té sedačky a nemusíš ho svlékat a oblékat a hlavně ti ho nesundá, jak deku 🙂

skarol
25. lis 2019

@kuttu já tu bundu prostě nandávám a sundávám a nijak moc mě to neobtěžuje. V autě ho přikryji dekou a na hlavě má teplou čepici. Lepší než si pak něco vyčítat. A když zastavím hned před obchodem nebo v podzemních garážích, tak ani bundu nedávám, stejně je i v obchodech přetopeno, takže jen předběhneme. Dítě nemocné není.

kuttu
25. lis 2019

Kdyz te to neobtezuje ok,ale my tady podzemni garaze nemame a ne vzdy zaparkuju pred vchodem a svlikat a nandavat bundu 5 x do hodiny tak me odvezou do blazince,mala se se mnou pere...nechci se vymlouvat,jen si to neumim predstavit...

kuttu
25. lis 2019

@kuttu Holky jak tady kazdou chvilku ctu nejakou diskuzi,tak mam pocit ze jako mama jsem total na...dite vozim na kratke úseky v bundě ,v posmerne sedacce,davam ji obcas pribinaka,od roku mi jí to,co jime my,chodí s aktivnim choditkem,nekupuji bio zeleninu a ovoce a nechavam dite ockovat proti všemu🙈🙈

madbetka
25. lis 2019

@kuttu Buď seš si jistá tím, jak to děláš, seš přesvědčená o tom, že je to správně a tak v tom budeš pokračovat. Nebo si tím jistá nejsi a pak je asi na místě se nad tím zamyslet a třeba to začít dělat jinak.
Přesně tak se totiž pozná dobrá máma - dělá to, o čem je přesvědčená, že je pro její děti to nejlepší, co může udělat 🙂

bonavoxa
25. lis 2019

Jsem teda dost úzkostlivá na zimu, ale bundy do auta sundávám. Je to chvilka, nandám pásy a přikryju dekou. Kterou si zkopává, ale pak ji stejně sundávám. Mám ráda termo věci, prádlo, deku, čepici, rukavice, tak jsem pak psychicky víc v pohodě, že syna nějak neofoukne. Většinou je v autě rychle teplo a někdy se mi zdá, jak sedí v té autosedačce a plochou, kterou se jí dotýká, má tendence se spíš potit. Máme i fusak do autosedačky, dá se koupit i termo, ještě jsem ho nepoužila, stačila vždy deka. Tady fakt nebývá třeba mínus dvacet, kdy by ty teploty v autě a venku byly v markantním rozdílu.

martaskaaa
25. lis 2019

@kuttu buď v klidu, taky vozím na krátké úseky v bundě. Jak říkáš, než dojedu do krámu, ktery je od domu tak 2km, tak auto nezačne stihnout ani topit 😀 Stačí, že se doma vzteká, když ho oblíkám. I mě samotné je zima, když bych si bundu sundala. Když jedeme delší trasu třeba do obchoďáku, tak ho dám jen v teplejší mikině a bundu ani neberu.

ajronka
25. lis 2019

@kuttu hele, v některých věcech jsem na tom podobně jako ty. Zeleninu a ovoce z farmy jsem nakoupila naposledy, když malý začínal s příkrmy, v létě měl z naší zahrádky a teď už na to kašlu. Samozřejmě nekoupím ovoce z Ugandy nebo odněkud podobně 😂. Tlačí taky stejné jídla s námi a myslím, že by se toho našlo mnohem víc. Úzkostlivá fakt nejsem,ani bio, nežijeme sterilně.. Ale z čeho mám fakt hrůzu, tak jsou magoři na cestách. A od té doby, co jsem otěhotněla a porodila, tak mám z cesty autem čím dál větší strach,bojím se o svou rodinu.. Takže když už by se našel (klepu na vše co mám kolem sebe) nějaký magor a nedejbože do nás vrazil, tak aspoň tím málem, jak můžu ochránit svého syna je to, že mu zajistím kvalitní a bezpečnou sedačku a bezpečné zajištění v sedačce, tím pádem i bez bundy.

barchen
25. lis 2019

@kuttu Tak to nečti nebo ignoruj. Jestli seš si jistá, tak to dělej nadále tak, jak uznáš za vhodné. V každé diskuzi najdeš někoho, kdo s danou věcí nesouhlasí, bude tě přesvědčovat o opaku, empaticky, slušně či méně slušně, urážet nebo i nadávat, to je cena za virtuální anonymitu, absolutní přístup k internetu a módní trendy. Paradoxně, tyto jednoznačné názory se povětšinou mění s narůstajícím počtem dětí. Obvykle, maminky jednoho dítka vědí vše nejlépe a troufnou často nerozumně až infantilně argumentovat matce se třemi i více dětmi. Viz. tato diskuze např. Zkus v zimě narvat do auta tři malé děti... nejdřív zvolit teoretický postup jak je tam naskládáš dle aktuální meteorologické situace (prší, sněží, mrzne, je bláto...), jak je oblečeš, protože upevnit tři děti do sedaček není otázka dvou minut, ohlídat, aby některé někam neutíkalo, nemotalo se kolem auta, aby mělo každé svůj "cestovatelský" talisman (hračky, deku...), aby si posbírala bundy, čepice nebo rukavice co vypadnou u této procedury z auta, odpovídala na dotazy a otázky i když už dávno máš vymluvenou díru v hlavě a u toho všeho si zachovala kousek vizážní důstojnosti (nebýt upocená jako kůň po Velké pardubické, mít v rámci možností čisté oblečení nebo účes v přijatelné podobě) 🙂

jipe
25. lis 2019

ve vajíčku měli zavinovačku do autosedačky, ale ted jezdí krátké úseky v bundě a ani já si na kratší cesty bundu v autě nesundávám. Vím, že to není úplně bezpečné, ale kvůli 2 - 5 minutové cestě je nevysvlíkám/neoblíkám

kuttu
25. lis 2019

@barchen Krásně napsáno a mas naprostou pravdu👍👍👍