Co je iso fix? Jakou autosedačku 9-36kg?

freesia87
12. led 2019

Prosím co je to ten systém ISO fix? Máme starší auto (Felicie) tak nevím jestli se ten systém dá použít i v tomto autě. Popřípadě jaké jste vybraly autosedačky s ohledem na kvalitu a cenu? A můžu do takové sedačky dát malého když ještě nemá přesně 9kg?

hezz17
12. led 2019

Felicie isofix určitě nemá. Dítě ideálně do 13jg ma byt ve vajíčku. Natož ani ne 9. 9bzvkast když to je sedačka rovnou 9-36 A ne 9-18. Už umí sám sedět?

ocetnicek
12. led 2019

Isofix jsou háky, které drží sedačku pevně v sedadle auto. Jinak my máme sedačku Cybex.

zdenkaklok
12. led 2019

Taky máme sedačku Cybex a jsme spokojení, máme s Iso fixem. Koukni se do auta, možná to tam budeš mít. některé auto to mají, i když je to starší model, někdo si to tam mohl nechat dodělat. Jsou to takové háky za zadními sedadly.

miba10
13. led 2019

@freesia87 do Feliny, ti je isofix k prdu. Já jezdím octavkou a je mi k prdu taky 😂 co se sedačky týče, pokud nemáš ty nebo mimi s vajíčkem problém tak ještě vydrž.
Jinak my porizovali 9-36 Petite&mars prime ii a paráda. Je krásně polohovací, takže pokud ti prcek ještě nesedí tak ji prostě sklopis. Ale hlavně ať má prcek aspoň těch 9 kilo.
Jsme s ní opravdu hodně spokojeni a malá je také spokojená. Koupila bych jí klidně znovu

aktakd
13. led 2019

@freesia87 Pokud jeste nema 9 kg, nechala bych ve vajicku, je to nejbezpecnejsi varianta.

svobodpetika
13. led 2019

Já teda nevím ale máme starou octavku a isofix má, stačí strčit ruku mezi operadlo a sedák a dá se nahmatat jestli tam je a za mě je to super věc a všechny sedačky jsme kupovali aby měli isofix (i vajíčko) raději koupím kvalitní sedačku třeba použitou

zavodnice
13. led 2019

Mám oktavku rok výroby 2000 a isofix má, ale prý to měly jen kombiky. Navíc existuje seznam aut i s roky výroby, které isofixy standardně mají.

mona91
13. led 2019

@freesia87 ve Felicii určitě nebude ale dá se dokoupit i když spis bych zvažovala novější auto...

lucie_j
13. led 2019

Isofix se dokoupit nedá. Ty háky co jsou mezi sedačkou a opěradlem, do kterých se sedačka zacvakne, jsou napevno spojené s konstrukcí auta. Jinak záleží na typu autosedačky, ale většinou se dají použít i v autě bez isofixu, jen je prostě připnutá jen pásem. Máme cybex s pultíkem a v Audi, kde isofix nemáme zapínáme jen na pás a ve Fabii na isofix i pás.

bayt
13. led 2019

Všechny auta už dnes isofix mají. Nemají to leda archivní kousky aut. Aspoň já se nesetkala s autem, co by to nemělo. Na webu jsou určitě i seznamy aut, co to mají. Je to bezpečnější, než poutat sedačku pouze pásy. Jinak my máme Maxi Cosi.

freesia87
autor
13. led 2019

Děkuji všem za reakce. Malý ještě sám nesedí a nemá ještě 9kg, ale pomalu se nám do vajíčka nevejde, tak musíme vydržet 🙂 Neměla jsem potuchy co je to isofix, tak teď už vím a určitě se kouknu na net, jaká auta to mají.

vendes
13. led 2019

Myslím, že až fabie byly standardně vybaveny isofixem. Dokoupit se nedá, je pevně spojen s konstrukcí auta. Po vajíčku bych koupila sedačku, ve které bude dítě co nejdéle proti směru jízdy. Pokud dítěti koukají z vajíčka nohy, nevadí, nesmí přečnívat hlava.

mona91
14. led 2019

@lucie_j dá se dokoupit, my na to prave koukali protože se z pravidla dela vzadu za spolujezdcem, ale dá se šat i dopredu třeba k řidiči co dozadu za řidiče. Ona se koupi taková deska ze které jdou ty haky(očka) a musí se to pracně nainstalovat aby ty očka byly skrz sedačku. My na to koukali prvně když jsem vybírala tehotenstky pas do auta. Besafe dela na isofix ale většina aut na místě řidiče isofix nemá.

lucie_j
14. led 2019

Souhlasím s názorem, že bych spíše zvažovala novější auto. Můžeš mít sedačku super bezpečnou, ale když jí dáš do Felicie, nebo jiného auta, kde se tuhost karoserie rovná nule, je to na nic.

lucie_j
14. led 2019

@mona91 Do něčeho takového bych nešla, nedovedu si představit, jak rozeberou půlku auta,aby to tam přidělali a jak to tam dobře přidělají.

mona91
14. led 2019

@lucie_j my do toho nešli koupili jsem na jiné připevnění, ale právě že me to překvapilo, že se to dá přidělat, asi bych i chápala na zadní sedačku tam ta deska přes kufr nebude vidět zase nevim kolik by zabrala místa v kufru to jsme už potom nezkoumali víc.