Co zvolit za autosedačku? Kategorie 9-36kg

jpetraa
1. bře 2013

Ahoj holky, vím že je tay témat kolem volby autosedačky hodně, ale některé diskuze jsou už staré, takže neobsahují nové typy a taky se v tom zaboha nemůžu zorientovat..je tu prosím někdo, kdo se opravdu vyzná? dcera má 2 roky a čtvrt, váží něco přes 11 kg a měří cca. 90 cm. současná sedačka je poděděná(značka cam) a já jí chci opatřit sedačku novou, kategorii 9-36(jinou mi prosím neraďte:o)). v autě nemáme isofix, takže asi sedačku bez něj, i když mě napadlo, že kdyby jsme si koupili auto jiné a to možnost isofixu mělo, bylo by možná lepší koupit sedačku universální...a teď: mám pár tipů: cybex pallas 2, kiddy guardian pro 2, ted jsem četla, že existuje kiddy comfort-asi starší typ?, nebo britax evolva 1-2-3 plus. u kiddy i cybexu jde zvolit bud typ s isofixem (dá se pak poutat pásy, i isofixem),nebo jen na poutání pásy. evolva je pouze na pásy, jestli to dobře chápu. pak jsou asi i různé druhy potahů u všech uvedených sedaček...a tady to vzdávám:o) můžete mi někdo napsat nějaká srovnání, případně zkušenosti? díky moc P.

alunka001
2. bře 2013

Ahoj,máme na syna Cybex Pallas fix. U sebe v autě mám připoutanou sedačku isofixem a u manžela bez isofixu,nemá ho v autě. Pásem musíš poutat vždy,sedačka má pultík a ten drží to dítko. Takže já bych volila s isofixem a jen ho prozatím nepoužívala. Lze opravdu používat i bez něj 🙂

veruska007
4. bře 2013

Pracovala jsem v oblasti bezpečnosti silniční dopravy a mám pro obě děti Storchenmuhle starlight SP, sedačka je výborná, bezpečná, nemám jedinou výtku. Srovnávala jsem i s Brigaxem a Romerem a myslím, že naše je lepší 😉. Starší ji má už přes 3 roky, vypadá pořád jako nová.

jpetraa
autor
7. bře 2013

@veruska007 britax a romer je to samý,ne?? a máte kategorii 9-36? ke značce Storchenmuhle jsem nenašla žádný crash testy...

petrusew
7. bře 2013

Máme Cybex isis fix (s isofixem), lze používat i bez isofixu. Je s pultíkem a zatím jsme spokojení.

veruska007
7. bře 2013

@jpetraa Jj, je to 9-36. Myslela jsem, ze Britax a Romer jsou odlisne autosedacky 😉, aspon pred 4 lety byly. Testy na Storchenmuhle jsou v Nemecku, u nas je v tom slavnem testu nezkoumali. Srovnavali jsme s kamaradkou nasi autosedacku a jejich Romer a nase vysla lip 😉, jak v bocni ochrane tak v tom, ze z nasi autosedacky se prcek nevyvleknul (z Romeru jejich drobek ano) a v nasi kdyz usnul, tak mu neprepadavala hlavicka dopredu (z Romerovi ano). Storchenmuhle ted ani moc nemaji v obchodech, my tu druhou objednavali z obchodu v Tabore, ale koukali jsme na krabici a prislo to taky z Nemecka.

jpetraa
autor
7. bře 2013

já se vůbec nemůžu rozhodnout:O( teď mi zase vrtá hlavou, jestli má cenu kupovat dceři které je 2 a čtvrt sedačku od 9 kg...jenže zase od 9-18...co když mi z toho za chvilku vyroste, už te´d má cca. 90 cm...koukala jsem teď na Romer king plus,ale fakt nevím.\o(

lucajdak
14. bře 2013

@jpetraa ja mam sedacky Britax Romer Evolva 123 plus a jinou bych nechtela, je u ni fajn ze je bezpecna i z boku 😉 cena asi 4,5 tisice ale u tohoto jsem nechtela setrit

jpetraa
autor
16. bře 2013

holky, nevíte některá, kde se dá v BRn okouknout naživo sedačka britax evovla 1-2-3 Plus?? objeli jsme pár obchodů, které mají tyto sedačky na netu,ale na prodejně je nemaj.o(