Dilema s autosedačkou. Poradíte mi?

maginka87
22. lis 2011

Ahojky, řešíme teď takový problém, na Vánoce chceme malé koupit autosedačku, měla jsem vybranou od Romera 9-18kg, jenže malé jsou teď 3 měsíce a ve vajíčku už sedí dost nacvaklá, nožky už má taktak v sedačce a vím, že hlavička má být tak 2 cm pod okraj a to už taky má. Tak nevím, zda máme malý vajíčko (byla to trojkombinace s kočárkem od Vydeka) a nebo zda je tak dlouhá? Měří 63 cm, takže si myslím, že je to běžné. Chtěla jsem se zeptat, zda někdo řešil něco podobného a co dělat? Doufat, že v sedačce vydrží do doby, než bude čekat a koupit tedy 9-18 nebo raději koupit 0-18 a kterou? Díky

cernalu
22. lis 2011

ahoj, zrovna řeším stejný problém, Lukášek měří 67cm a za chvíli se nám do vajíčka nevejde, vůbec nevím jakou sedačku koupit, protože ikdyž bude mít devět kilo sedět ještě zdaleka nebude.....

jankadudova
22. lis 2011

VYnikajici vysledky ma Britax first. Nebo tak nejak se jmenuje🙂 My mame Jane a taky je mensi, ale porad se vejdem. Na dalsi sedacku nespecham, tyto jsou nejbezpecnejsi. Pokud ale bude hlavickou presahovat, budete muset. Asi mate nejake mensi vajicko 😒

fram
22. lis 2011

bohužel , řešíme stejný problém 😒 a to dcera není žádný obr.

svatule
22. lis 2011

pokud přesahují nožky, tak to nevadí, ptala jsem se na to dr, vozili jsme dceru ve vajíčku až do konce 11 měsíce, i když nožičky trčely, jen nesmí mít hlavičku nad, což si myslím, že pokud měří 63 cm tak nebude mít, pokud nožky necháte přesahovat...taky záleží na konstrukci autosedačky, ale neměl by být problém tam miminko správně umístit...jinak potom jedině zkusit zvolit nějakou, kde dítě ještě jezdí proti směru a leží, je to pro ně nejbezpečnější, ale která by vyhovovala chce asi zkusit v prodejně

petkave
22. lis 2011

Môj syn vydržal vo vajíčku do 10 mesiacov! Ale to som mala vajíčko do 13 kg... Asi bolo aj väčšie ako tie, čo sa predávajú k 3-kombinácii. Ale ku koncu mu už veru nožičky riadne trčali a okopával sedačku v aute, hoci 13 kg nemal... Ja by som na tvojom mieste určite kúpila sedačku 0-18 kg... Píšu, že je od narodenia do 4 rokov, tak by ti mohla vydržať. A dá sa dať do 3 pozícií, má novorodeneckú vložku. Je na tebe, koľko chceš zainvestovať... Mne sa páči napr. Fisher price cosmo SP, ale nemám ju vyskúšanú...

deyana
22. lis 2011

Možná máte tu autosedačku nějakou malou.. nám vydržela do 7 měsíců, váhu teda na další sedačku neměla, to až asi v roce a půl, ale jelikož seděla, tak jsme ji dali do větší.

marrei
22. lis 2011

Anetka je květnová, a cca v únoru dalšího roku jsme museli přesedlat do normální sedačky, protože do vajíčka už jsem ji nenacpala, a už vůbec ne v zimní kombinéze. Jezdila pak v sedačce 9-18 kg, a to měla tak 7 kilo?? Prostě jinak to vyřešit nešlo.

karotky
22. lis 2011

U prvního synka jsme koupil 1.sedačku 9-18kg,protože jsme si auto pořídili v jeho půl roce a to už těch 9kg měl.Na druhé synka jsme si vypůjčili vajíčko a vyrostl z něj do 4.měsíců. 😀 Jestli se v něm vezl 3krát za celou tu doby,bylo to hodně. 😝

arianka
22. lis 2011

🙂 zrovna dnes přišly pokračovací sedačky, stejný problém ... Kluci v 7mi měsících vyrostli z vajíčka, ale ještě sami nesedí, takže ač mají 10kg, nemohou do pokračující sedačky po směru jízdy ...
Takže jsme měli Maxi Cosi Cabrio, které je do 13ti kg, ale výškově už se tam nevešli a teď máme přechodně kat. 0-18kg Romer, které zase chvíli vydrží a jsou obousměrné .. , takže dokud nebudou sedět, proti směr umístění a pak po směru.

kjajule
22. lis 2011

Je fakt že ty trojkombinace mají ty autosedačky kolikrát šíleně malinké a použitelné jen na chvilku... 😠
Pokud se ti zdá že dcerkce už bude malá tak nekupuj autosedačku 9-18kg ale 0-18kg a třeba Britax First je to sesterská firma Romer mají i stejné potahy takže myslím že by to bylo vpohodě 😉

kacasim
22. lis 2011

Já měla maxi cosi city a bylo to vpohodě do 10 měs. Pak jsme přecházeli do větší (Cybex pallas) Vím, že kamarádka měla Jané a mimi tam bylo nacpané už v půl roce :( Na druhou stranu bych ještě počkala, než těch 9 kilo dosáhne, on ten váhový limit není pro nic za nic, je to kvůli bezpečí při srážce a je to vypočítáno, že pro dítě lehčí 9kg je to nebezpečné. Zkusila bych ještě vydržet ve vajíčku a pak koupit 9-18. 0- 18 by bylo na přechodnou dobu a dost velká investice, pak byste stejně kupovala větší.

lena27
22. lis 2011

my jsme měli vajíčko u obou synů také tak do 4m. Nevešli se tam na šířku v bundě.pak jsme kupovali 0-18, měla by být polohovací.dokuď nesedí tak by jí měli mít v leže a pak teprve v normální poloze. a ta vdržela synovi tak do 2 let a kousek. pak jsme museli kupovat na zimu zase větší

ivca_doubek
22. lis 2011

Ahojky,
vajíčka k většině polských kočárků jsou opravdu malá (uvádí na nich 0-11kg, ale asi ještě neviděli dítě co má 11 kg, to se tam nevejde ani omylem 😝 ). Koukla bych se po nějaké sedačce 0 - 18 kg, tam může i mimčo které nesedí.

ffiinnkkaa
22. lis 2011

Normálně jsem ho dala do sedačky..do vajíčka se prostě už ke konci 5 měsíce nevlezl a ani tak tím pádem nechtěl být (to bylo vždy řevu) tak jsem koupili tu polohovatelnou takže tam vlastně to dítě přímo nesedí. A je to stejně jen na cestu resp. ve vajíčku taky to dítě nemá ideální pozici na zádíčka..

pospes
22. lis 2011

Ahoj. Mi měli na syna vajíčko peg perego a do sedačky 9-18 šel v 9 měsících, to měl 11kg a 79cm. Být tebou, tak bych určitě mrkla na nějakou 0-18. Třeba Britax.

hehena
22. lis 2011

náš syn byl spíše větší dítě a měl ve 3m 64 cm! autosedačku jsme vybírali v 7,5 měsících, syn už seděl, ale krátce.... do vajíčka se vešel v tu dobu už tak tak (cybex aton). a nakonec jsme kupovali asi za 2 měsíce (neustále jsem vybírala), ale to už mu z vajíčka koukala hlavička :( (v tu dobu jsme i kvůli tomu jezdili vyloženě minimálně). problém byl pak už ve všem, dost se v tom potil, takže často po cestě plakal, děs. přešel do Romer King a z ježdění se stala vyloženě zábava a to zůstalo 🙂) já být vámi pořídím ještě vajíčko - Maxi Cosi, nebo taky Romer (ale vejce) - jsou neprostornější a nejbezpečnější. do autosedačky 9-18 se dítě doporučuje dávat, až když opravdu samo sedí, tak je ta autosedačka i konstruovaná, tudíž pro 3m miminko nevhodný. zřejmě to byla špatná investice. nejlepší je samozřejmě vybírat autosedačku i s dítětem, vyzkoušet ho tam dát, poutat, jak sedí v atutě atd. jak tu někdo psal, že je to jen na cestu, tak my třeba jezdíme k rodinám 160 km a to jsou 2 hodiny jízdy tam a 2 zpět, takže to prostě musí být bezpečný a pohodlný maximálně.

simonceli
22. lis 2011

Ahoj v rámci bezpečnosti dítěte, musí mít za hlavou prostor minimálně 10 cm k okraji autosedačky, pokud to nemá, tak je dobré změnit sedačku když je malý buď na typ 0-18kg nebo když je větší tak 9-18kg, pokud nedosahuje váhy 9kg, ale splňuje věkovou kategorii pro sedačky ( některé děti jsou drobounké, proto jsou dvoje kritéria pro zvolení autosedačky), tak taky do větší autosedačky. Těch 10cm je tzv. brzdná zóna, ať máš sebevíc utažené pásy, stejně ti to dítě v autosedačce při prudkém brždění nebo autonehodě v té sedačce popojede. těch 10cm je ta zóna ve ktéré dítě popojede a vrátí se pak zpět. Ty tam musí být, aby nedošlo ke zranění hlavičky, ale tohle by ti měl říct každý proškolený prodejce autosedaček. Já to taky zákazníkům říkám. Kdyby jsi měla nějaký konkrétní dotaz tak klidně napiš IP.

martinka.pida
22. lis 2011

Ahoj, my jsme měli stejný problém. Naše malá vydržela ve vajíčku do sedmého měsíce a to už to bylo fakt tip ťop. Ještě neměla devět kilo,ale výškově už jí byla opravdu malá. Museli jsme koupit autosedačku 0-18kg, protože ještě nesedí, takže musí být ještě proti směru jízdy. Máme Britax First Class a zatím maximální spokojenost.