Do auta fusak, kombinézu nebo zavinovačku?

brukev
24. led 2010

Ahoj, někde tu už vlákno s podobným dotazem bylo, tak klidně přiřaďte tam.

Zvažujeme, co koupit na převoz prcka domů a první dva měsíce do auta na případné jízdy.

Fusak, zavinovačku or kombinézku? Jak říkám, je to jen na tuto krátkou dobu. Máme doma dva straší fusaky z beránkem, do těch se nám ale díra dělat nechce🙂
Zatím tedy máme vyhlédnuté dvě kombinézky s krytýma nožičkama (chodidla). Jen zvažujeme zda velikost 56 nebo 62. Prcka čekáme do 10 dnů, zatím to vypadá, že bude tak 3300g mít.

pikusa
24. led 2010

Ahoj...tak za mě kombinézka....a klidně vel.62---56 je na miminečko,ale větší nebude vadit tak,jako kdyby pak byla malá....
Zavinka do autosedašek je fajn,jen nemá rukávy,to kombinézka má....jestli myslíš třeba tu od Emitexu zimní...

mirunda
24. led 2010

Já jsem pro zavinovačku do autosedačky 🙂 Právě si myslím, že to, že nemá rukávy, je do auta lepší, aspoň není miminku vedro, v autě si stejně zatopíte.. a malé mimi se do toho lépe "navleče" - resp. se do toho jen položí a zabalí.. oblíkat rukávky a nohavičky je složitější.. My máme tu od Emitex (letní teda) a využili jsme jí tak do 5-ti měsíců na každou jízdu autem, někdy i do kočárku, když bylo teplo a bylo potřeba přikrýt spíš nožičky...
Když kombinezku, tak určitě vel. 62

llllucka
24. led 2010

Tak my měli taky zavonku od emitexu,ale až doma jsem zjistila,že do autosedačky nejde (máme pětibodové upínání).Podle mě je třeba lepší kombinézka.Stejně ji budeš potřebovat na procházky s dítětem.Kdy si koupíš takovou,co bude mít rozepínání dolů na obou nožičkách,tak s oblíáním nebude problém.A já,když jdu do auta,tak taky bundu nesundávám a radši si míň zatopím.S velikostí ti asi neporadím.Moje dítě mělo skoro 4,5 kila a setejně jsme vel. 56 dost unosili.

mates22
24. led 2010

tak my měli první dítko letní, to sme neřešili a teď čekáme březňátko, zatím jsem koupila kombinézku 62/68, tu snad unosí i do kočárku 🙂 . I když o zavinovačce do auta trochu přemýšlím - ale novou kupovat nebudu, jedině, když narazím na nějakou jetou. Jinak myslím, že kombinézka bude OK - my zas tak moc autem necestujem.

lamarika
24. led 2010

brukev: Já bych pořídila takovej ten pytel s rukávkama. Je to něco mezi kombinézkou, bundičkou a pytlem. U některých jsem viděla i dírky na pásy v autosedačceZdá se mi to pro novorozence perfektní, ale sama s tím zkušenosti nemám, protože malej byl na jaře. A jinak když ne tohle, tak zavindu dělanou do autosedačky a ještě v autě přikrýt teplou dekou 😉 Velikost bych klidně pořídila 56. My měli začínající 62, ale malej měl 4,5kg.

pikusa
24. led 2010

No ono odhad 3.30 může taky na konec být 3.70 nebo 2 kila....
mě odhadli na 3 kila a měl 3.44 😀
A pytel jsem taky ted někde vyděla....asi dobrá věc...i pak třeba do kočárku 😉

brukev
autor
24. led 2010

Dík zy tipy. My právě nechcem moc utrácet, autem budem jezdit trasy max 10 minut dlouhé, takže prostě něco levného na ty dva tři měsíce. Asi teda koštnu tu 62 velikost🙂

xxksena
24. led 2010

třeba zimní zavinovačku emitex využiješ i potom. klidne bych investovala do zavinovacky nebo fusaku, kterej pak stejne vyuzijes do kocarku nebo i doma. v aute clovek topi, tak tam neni takovej problem.

tymothy
24. led 2010

J8 ze své zkušenosti můžu říct, že na krátké vzdálenosti (do 5 - 10 minut) volím raději kombinézku, protože než nám auto začne topit, jsme stejně na místě.
Na takové ty střední máme fusak s otvorama na pásy (ale používáme ho i do kočárku), který má zip po obou stranách - takže když se v autě udělá teplo, není problém ho rozepnout a tu horní část odklopit. Spodní část, na které M. leží, pod ní nechávám - je z pravé vlny, takže se na ní stejně nepotí. Přijde mi to praktičtější než ta zavinovačka - počítej s tím, že do toho auta to dítě musíte nejprve donést - ta zavinovačka není zas tak teplá, abych se s ní vydala v mrazu byť jen třeba z té budovy porodnice na parkoviště. To už je potom potřeba to mimčo stejně pořádně obíknout a pak to z něj v autě zase všechno sundat...

mkr
25. led 2010

my měli kombinézku a neměnila bych, protože když jsme šli do krámu tak se hodila autedačka na podvozek a jelo a aspoň nám nebyla zima, myslím, že ji mám vyfocenou ještě v albu

anopka
26. led 2010

holciny poradte rozhoduju se koupit fusak a stale nevim jaky.rozhoduji se mezi lodger a mezi zimnim od emitexu

xxksena
26. led 2010

ja mam lidger a jsem moc spokojena. super je, ze ma dve vrstvy, takze kdyz je v lete vecer zima, pouzijes jen jednu. v zime pak obe. ale slysela jsem dobry doporuceni i na emitex a kaarsgarden. je tu nekde o tom diskuze. od emitexu mam do autosedacky.
http://www.babystyle.cz/fusaky-lodger-a-aesthet...
http://www.spuntik.cz/kaarsgaren-fusak-do-kocarku/
http://www.babymax.cz/emitex-zimni-zavinovacka-...

martulikk
26. led 2010

anopka: já mám Angel exclusive a do hlubokého kočárku na něj nedám dopustit! 🙂 ve sporťáku ještě nejezdíme, tak uvidíme... http://www.miminakup.cz/mimiobchod/eshop/7-1-VS... má teda jinou barvu než na obrázku, mrkni ke mě do alba jestli chceš 😉
do autosedačky máme zimní zavinovačku od Emitexu, ale na hodně malé mimi není dobrá, přeci jen, je to univerzál velikost, takže my jsme se v něm ještě ve 4 měsících dost ztácely... je to bezva věc, ale už bych si ho nepořídila, protože i když malou oblékám dost na lehko i v těchle mrazech (body s dl.rukávem, punčošky a teplé ponožky, slabé tepláčky, bavlněný kabátek a stejnou slabou čepičku), tak je vždy hodně zpocená 😒 chtěla bych si pořídit fusak přímo do autosedačky, ale nevím, jestli ho ještě užijeme

xxksena
26. led 2010

pardon, mám lodger. martulikk - hezky fotecky 🙂 malá je rozkošná.

ejaja
26. led 2010

super cenu, zatim spokojenost. i do velky zimy.

maly_prcek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz