Fígl, aby se dítě nevyvlékalo z popruhů v autosedačce

fibiii
9. srp 2015

Dobrý den, mám na vás dotaz. Máte nějaký fígl, jak stahnout popruhy v autosedačce, aby se mi během cesty syn nevyvlékal z popruhů. Prodává se na to nějaké udělátko, ale jen za těžké prachy. Třeba na to něco máte. Díky

rina76
9. srp 2015

@fibiii Budu řešit stejný problém. Nemáte odkaz na to "udělátko" - zkusila bych vyrobit něco podle toho, jen netuším pod čím to hledat. Děkuji 🙂

japona
9. srp 2015

Pokud se jedna o vajíčko nebo autosedačku 9-18kg, nestačí ho poradne utáhnout? U nás to fungovalo🙂 U autosedačky 15-36 už by melo mit dítě dost rozumu, aby sedělo, jak má..

ducik
9. srp 2015

No když se dobře utahne, tak se snad probůh nemůže vyvleknout?

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
olusenka
9. srp 2015

@syrecek01 máte to osobně vyzkoušené? Věřím, že prodejce či výrobce napíše cokoliv, aby prodal .

Já znám tu "vestičku", ale je drahá, ale prý učinná, ukazovaly kdysi i v Sama doma. Naše obě děti se vyvléknou z čehokoliv, i když je to utažené skutečně hodně.
http://www.bejbycentrum.cz/autosedacky/prisluse...
Bohužel je to na malé děti, syn je už starší, skoro 4 roky.

alisek
9. srp 2015

@marketnieuw taky jsem to tak dělala bohužel mě obešel a naučil se pásy vycvaknout a odpoutal se celý...zatím nepomáhá nic, domluva, přes ruce..

alisek
9. srp 2015

@ducik může, aspoň náš střízlík ano i když je to na maximum

syrecek01
9. srp 2015

@olusenka Nemám, jen vím, že to existuje.

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
olusenka
9. srp 2015

@alisek jo, rozepínání pásů je taky "super", náš syn ovládá všechny 3 stupně: vyvlékne ruce, rozepne přesku a co zvládal jako první asi na 2letech ne-li dříve, že po straně zmáčkl tlačítko a vycvakl celou sedačku ze systému isofix pryč. Neplatí na něj nic, na dceru taky ne.

alisek
9. srp 2015

@marketnieuw jasně akorát že přešel do toho druhého lvl. během pár dní a bohužel dvouleťákovi to jen tak nevysvětlíš že nemůže, starší naštěstí takový kraviny nedělal

alisek
9. srp 2015

@olusenka tak krom toho isofixu to samé akorát že on hned vyleze a leze nám po autě nebo dokonce k nám dopředu 😠 , to nám udělal nevědomky na dálnici v něm...oba jsme se s mužem vyděsili

elen222
10. srp 2015

@alisek tak to je tedy síla, to je o život, to už mě napadá jen "pouta na ruce", v rámci toho, abyste někdy nenabourali. Naše děti si to nechaly vysvětlit, několikrát jsme je upozornili, že jinak zastavíme a vysadíme je

lv
10. srp 2015

to udělátko co prodávají bych nekoupila, stáhne to k přezce a vyvlíkne se nad tím úplně stejně..dcerka to taky dělala, nepomohlo utáhnout /řvala, ruku by si radši zlomila, a vykroutila ji ven, druhá už šla líp/, domluva, zvýšený hlas, nic - až když jsem ji začala zapínat pásem jako starší, ne upínacími popruhy. Asi by bylo lepší, kdyby byla upnutá 5bodovýmy upínacími pásy, ale ona NEBYLA, cestovat se nedalo, pás klasický jí přes krk nejde /je vysoká/, tak je to jediné řešení. Kg na to taky má, dle těch návodů na sedačce.

frantiska85
10. srp 2015

@olusenka Jak tohle zabrání dítěti rozecvaknout sponu?

olusenka
10. srp 2015

@frantiska85 rozepínání spony to nevyřeší, řeší to problém uvedený v úvodní otázce tazatelky, dítě se nevyvlékne z popruhů. To třeba naše děti dělají obě nejčastěji, sotva pár vteřin po zapnutí do sedačky, ještě než vyjedeme. Syn rozepne přezku až když zastavíme a má vystoupit z auta, předběhne nás a udělá si to sám.

ducik
10. srp 2015

@alisek Mates je taky hubený. Záleží na sedacce, jen některé sedí ok.

akankeo
10. srp 2015

@fibiii ja mam deti nudle, v aute musi mit tak maximalne tricko a pasy poradne utahnute, jakmile maj vic vrstev obleceni, tak jim to dava moznost se vyvliknout, u miminka sem to v zime resila fusakem, dite si tam clovek muze poradne utahnout a pak se dite muze zachumlat do fusaku az na to. Od roka sme to pak resili domluvou a nejakym zabavenim, na delsi cesty sem s nima sedela vzadu a cetly sme a podobne, ale ted uz jsou relativne velke, takze staci domluva a vysvetleni, ze je pasy chrani a kdyz je mit nebudou, bude z nich bude placka na kterou budou pod stromeckem curat kocicky, nevim kde to videly, ale tahle formulka na ne funguje a rozumi diky tomu ze existuje neco jako konec zivota, a pak uz si nejde hrat ani kricet a pas si narovnaji i kdyz jim treba sjizdi, a kdyz ho nemaj, samy nam reknou. A jinak udelatka bych taky nekupovala, nefunguji na zrucne deti, pokud ty ruce bude chtit vyvliknout, tak je vyvlikne i kdyby melo sveraci kazajku a cloveku daji udelatka akorat falesny pocit bezpeci. Me stacily detske pojistky, rocni dcera si jednu takovou otevrela a nastrikala si prostredek na cisteni trouby do oci, nic se nestalo, hend sem to vyplachla atd, ale kdybych nebyla u ni a nestalo se to v koupelne, mela by rozleptane oci a dost mozna prisla o zrak - od te doby doma nemame nic zajistujici detskou bezpecnost, protoze je to vic nebezpecne, nez kdyz to clovek doma nema a zaridi se podle toho...

elen222
10. srp 2015

@akankeo máme to podobně, žádné dětské pojistky, ani zábrany, protože jsem měla vždy pocit, že to děti ještě upoutá k tomu, aby to zkoušely otevřít nebo přelézt. Takže neustálé vysvětlování a vysvětlování, a stejně jak píšeš, třeba, když jdeme kolem silnice a oni se nechtějí držet za ruku nebo dělají blbiny, tak řeknu, že je přejede auto, bude z nich placka (to mají z Maxipsa Fíka 😀 jak tam přejel autem husu 😀 ) a už nás nikdy neuvidí, a hned je klid.

fibiii
autor
11. srp 2015

Náš se vyvléká zatím jen když jedeme dlouho, ale i tak me to vzdy vydesi. Hlavne když s nima někam jedu sama. Ještě mě napadlo zkusit to udělátko nahradit takovou tou sponou na potraviny, ale kdo vi, jestli to zabere.