Hračka do auta pro půlroční mimčo, poraďte

kacena00
7. únor 2013

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně hračky pro naši téměř půlroční princeznu. Začíná být v autě docela naštvaná, spí čím dál méně, doma činnosti musíme pořád střídat, malá narozdíl od syna v jejím věku vyžaduje změnu, nemá jednu oblíbenější hračku. Takže hračka by měla být aspoň maličko variabilní. Podělíte se prosím o Vaše tipy, zkušenosti, co se Vám osvědčilo a co bylo úplná hloupost a vyhozené peníze? Koukala jsem se a různé pultíky proti vajíčku stojí docela dost peněz, taky bych šla ráda trochu na jistotu. Tady jsem pátrala a buď tu byla témata- hračky a cestování u starších dětí nebo hračky pro půlroční dítě, nicméně já potřebuji poradit ohledně hračky do auta. Tak snad nová diskuze bude OK.
Děkuji předem za Vaše odpovědi.

lv
7. únor 2013

@kacena00 moje malá má v aute opici od Lamaze, ta ji baví a vydrží ji hryzat a je klid..dřív spávala, teď v autě neusne, čouhá ven a žužle opici...na kočáře žirafu, taky super.

katka_21
8. únor 2013

Dobrý den, zkuste se podívat na chrastítko Infantino, které se dá upevnit přímo na autosedačku, hračky se točí a svítí, zaujmou veselými zvuky, zářivými barvami a světýlky.

ivuska027
8. únor 2013

no my sme mali zavesnu hracku, taku zirafu, na kazdej nohe mala krkalku alebo hryzatko, nosili sme to aj na kociku pripnute, vydrzala nam od 3 mes do roka 😀 Mali sme este kupene farebne spojovacie kruzky a na tie sme pripli akukolvek kracku(aj dve), co mal drobec rad. Mohol si to strkat do ust a nespadlo mu to na zem pod sedacku 😉

kacena00
autor
8. únor 2013

@ivuska027 díky, hm...tak to dělám když je v lehátku nebo pod hrazdičkou, ale malá dělá ofuky, prostě jí to baví chvilku a konečná, musím jí měnit hračky rychlostí blesku, zaujme jí to vždycky jen na minutku a konec...kroužky spojuju, rozpojuju, věším na ně kousátka, cinkací plyšáky a nic...toho už máme doma dost a tak bych do auta chtěla trochu něco jiného, zaujaly mě třeba pultíky, ale těch peněz co t stojí, tak nevím, jestli do toho jít, chtěla bych reference od nějaké maminky, jestli to měly a jak byly spokojené...

a nejlíp, kdyby to hrálo nějakou písničku, to by jí mohlo taky bavit 😉
@katka_21 kouknu díky za tip
@lv díky za tip, na to sem myslela tak před měsícem (už s předstihem myslím na dárek ke svátku, slavit narozky bude i kluk, tak ať sem na ně připravená dopředu), jwenže se mění, je čilejší, bdělejší, vybíravější a já už teď vidím, že by jí to opici jedné asi bylo málo....

jo, ještě jsem viděla takové zrcátko velké, ale s tím nemám už vůbec žádnou zkušenost...nemáte někdo?

zrcátko http://www.stylove-miminko.cz/katalog/kuk-na-ma..., http://www.zbozi.cz/vyrobek/tomy-panoramaticke-... (tohle už je teda extra drahý, ale když by to fungovalo....mám totiž po zkušenosti se synem hrůzu z toho, aby mi podobně jako on neječela celou cestu v autě. syn měl výdrž, neusnul a ječel- cca od jeho 4 měsíců, v 8 sme např jeli na dovolenou a tam i zpět ječel skoro 1,5 hodiny, než slavnostně usnul asi na 20 minut...tak už bych to nerada podcenila, už teď se slečna ošívá...)
pultík http://www.primabambino.cz/product/hracka-na-au..., http://www.primabambino.cz/product/hudebni-pult...

ivuska027
8. únor 2013

@kacena00, no nas mladsi nechcel byt vo vajicku vobec. Tiez strasne plakal, sme museli odstavit, vybrat, upokojit, nakojit pripadne, ale je pravda, ze sme v to obdobie chodili menej, lebo to bolo strasne. Zle sa to pocuvalo. Ale dost sa to zlepsilo, ako sme kupili autosedacku v smere, to bolo hned lepsie. Teraz sme kupili prenosne DVDcka monitory do auta na obe hlavove opierky, takze ked niekam ideme, pustime im rozpravky, pozeraju obaja, ani nedychaju, tak je to o moc lepsie 😉 Ale to treba asi len vydrzat, kym si zvykne 😅 , resp to cestovanie zatial obmedzit len na nevyhnutne cesty 😒

anetka1701
8. únor 2013

@kacena00 to zrcátko (to první) jsem pro malou měla téměř od narození a bylo spíš pro mně - že já jsem viděla, co se tam děje :oD Jinak jsme zkusili snad úplně všechno, jak malou zabavit a nezabralo nic - až pak dát to velký sedačky po směru... Jinak bych ti doporučila zusit spíš věci co hrajou, svítěj - prostě na baterky... Ale je fakt, že dokud bude koukat do jednobarevnýho sedadla a neuvidí ani z okna, nudit se prostě bude, no...

veruska007
8. únor 2013

@kacena00 Jednoznačně bezlepkové křupky a krmit a krmit 😉 . Všechny ostatní hračky lítaly vzduchem 😉

kacena00
autor
15. únor 2013

@veruska007 dík,m ale naše malá ještě na křupky není dost stará a nějakou dobu nebude 🙂

@anetka1701 jo u kluka se to úplně urovnalo taky až s výměnou sedačky, tak od 10.měsíce to už šlo (postupem času jak dozrával, dovedl v autě i usnout, takže chudera nemusel řičet při každým nákupu jak o život), se sedajdou ve směru to bylo už úplně super, ale stejně než k tomu dojde u holky, bude to ještě chvíli trvat, tož se musím připravit na to, že na jaře jí slavnostně vyndám z těch všech hábitů a bude mít volné ruce pro hru, ačkoliv v jejím případě bude lepší fakt baterky, hudba a blikání 😅 😀 😀
dík za zkušenost se zrcátkem 😉

@ivuska027 my bysme tehdá nemohly ani na nákup, řičel jak o život, na delší cestu jsme si zajeli na dovču, protože sme nikde nebyly ani sem nepamatovala a trochu sem ptořebovala vypadnout z toho stresu a stereotypu, navíc rodiče bydlí daleko, tak proto občas byly nutné delší cesty, ale to víš, měla sem z toho posvátnou hrůzu 😀 😀

přenosné dvd to sem ještě neslyšela, zkusím vygooglit, to by se ještě mohlo hodit na cesty ptrávě k rodičům 😉

veruska007
16. únor 2013

@kacena00 Naše děti jedí ty bezlepkové křupky od 5 měs. 😉

kacena00
autor
16. únor 2013

@veruska007 jej to já bych se bála...malá si bude muset počkat 😀

veruska007
17. únor 2013

@kacena00 To je zdraví neškodné 😉, prckové byli hodně živí, brzo přestali přibírat, příkrmy dostávali starší od 5, mladší od 4 měs. a ty křupky byly bezva. Tak uvidíš. U nás nejlíp zabaví jídlo 😉

kacena00
autor
17. únor 2013

@veruska007 což to já vím, já se bojím, že by se mi udusila...kašičku už zkoušíme- z pohanky, týden na to (dřív ne, má ekzem) vyzkouším mrkev, takže postupně vřazuju bezlepkové nemléčné příkrmy, ale těch křupek se nějak bojim...
každopádně za týden máme oslavu (starší narozky, mladší svátek) takže nějakej dajdar stejně sehnat musím 😉

veruska007
17. únor 2013

@kacena00 Já na křupky nedám dopustit, je to nejoblíbenější jídlo a brala jsem je s sebou třeba i na jednání, když jsem potřebovala, aby malý vydržel hodinu potichu 😉. A do auta jsem je vozila u obou. Třeba rýžové nešpiní, kukuřičné jsou na začátek blbé, jak to mimčo rozžužle a třeba vyplivne, tak to děsně barví.

kacena00
autor
17. únor 2013

@veruska007 hihi, to máš teda držáka 🙂 už ani nepamatuju, kdy byl náš mladej hodinu v kuse potichu...vyjma spánku asi nikdy, ještě před prvním rokem byl hrozně užvaněný mimino 🙂 a malá zdá se být taky kecalína, ale ta ještě hodinu i dýl vydrží tak třeba nebude takovej pepin 😀