Jak upnout korbu Janéčka popruhy na zadní sedadlo?

noones
25. říj 2009

Ahoj maminy!
Není tu nějaká chytrá mamuška, která ví, jak upnout korbu Janéčka (kolekce 2008) popruhy na zadní sedadlo auta?? Asi nemám dost podrobný návod ☹ a fakt na to nemůžu přijít....

quinny
26. říj 2009

noones ne navod nemam, ale urcite jde ziskat minimalne u dovozce nebo asi i na internetovych strankach firmy.

pro me by otazka mela byt spis o tom, jestli je rozumny ditko v aute vezt v hluboke korbe,
a na to mam teda odpoved jasnou: "ani nahodou!!"

tonica
26. říj 2009

Noones - ja teda nemam Jane, ale Concord, nicmene je to pry uz jedna firma. Ja teda mam na vozeni deti v korbe jiny nazor nez Quinny. Ale to by bylo jine tema. Korbu pripnes tak, ze vyuzijes kovove stribrne presky - dve - kazda na jednom konci. Jeden pas das do jedne presky a zacvaknes, druhy pas, z druhe strany das do druhe presky a opet zacvaknes. Tzn. v kazde presce je jeden pas, ne totozny. Samozrejme je zbytecne pripominat, ze i mimco ma byt uvnitr korby zapnute tim brisnim pasem se suchym zipem.

mmmk
26. říj 2009

Noones, tu mas instruktazni animaci primo od Jane
http://www.jane.es/seguretat/index.php?fuseacti... ... podle testovani ADACu je ta bezpecnost stejna jako u takove te skorapky, ale pro dite je to pohodlnejsi, ze tam lezi. Navic je upnute v pasu jeste v te korbe 😉

kacka.va
26. říj 2009

noones: my měli návod v té kapsičce uvnitř korbičky 🙂. Jsou tam obrázky, jak postupovat.
já se na to chystala, že tak malou povezeme, ale nakonec jsme jezdili jen krátší trasy, takže všechno v autosedačce. Jakmile jsme vyjeli, hned usnula, takže jsem nakonec korbičku neřešila.

noones
autor
26. říj 2009

Holčenky díky za informace!
Hledala jsem to na netu, ale bez výsledku. A teď, co jsem viděla to video - díky mmmk, jsem sice chytřejší, ale nakonec jsem zjistila, že mi chybí ty upínací spony ☹ takže korbu asi využívat k převážení nebudu - pokud je někde neseženu. Chuďátko mimi, minimálně 3 hodiny cesty tam a 3 hod zpět ☹ ☹ na krátké cesty bych to neřešila, ale musím docela cestovat ☹
Pro quinny: korba Jané je k převozu dětí jako "autolehačka" homologovaná... nicméně osobně bych přidala možnost upevnění dítěte do popruhů jako v autosedačce.

quinny
26. říj 2009

tonica _ vzhledem k tomu, ze tema uz asi svuj ucel splnilo, tak si to rada poslechnu i kdyz je to OT

mmmk _ tak ten test ADACu bych tedy rada videla. Kazdemu kdo kdy videl alespon stredoskolskou fyziku musi byt jasne, ze pri narazu se dite omlati o strany korbicky a to v tom lepsim pripade.

noones _ pro bezpeci tveho ditete doufam, ze upinaci spony nesezenete a vyuzijete spise bezpeci autosedacky.]To ze je neco homologovane jeste neznamena vubec nic. Resp. znamena to jen tolik, ze to splnilo nejaka kriteria, coz v tomto pripade bude ta moznost upnuti na pasy auta a moznost upnuti ditete uvnitr + zdravotne nezavadne materialy, tot vse. I vsechny autosedacky, ktere kdy neprosly testy ADACU a byly oznaceny za nebezpecne a stahovane z trhu homologaci jiste meli / bez te je totiz dana vec neprodejna /.
Popruhy by nic nevyresily. Problem neni v upoutani ditete, ale v tom ze je vlastne bokem ke smeru jizdy a nema jinak zajistenou hlavicku 😔
Nevim kam se chystate a jak stare nude mimco, ale obecne do tech cca 3 hod jizdy je to ok, lepe je ovsem delat zastavky 😉

Je to o kazde z vas, o vasi zodpovednosti vuci vasim detem. Zvazte to, cena za pohodli by v tomto pripade byla prilis vysoka.
ale zarucuju ze at se zeptate kohokoliv kdo autosedackam trochu rozumi dozvite se to same

mmmk
26. říj 2009

Noones, tak to jsem si myslela, ze to je k te korbe automaticky. Nechces se zkusit zeptat v obchode?

Quinny, zas az tak mi na tobe a tvych nazorech nezalezi, abych ti to z magazinu ADACu nafotila a dala nekam na web. Na netu jsem to nevidela a nechce se mi to hledat. Krom toho, kdyz se podivas do toho odkazu, co jsem davala, je testovany na naraz http://www.jane.es/img/seguretat/ico-impact-app... - voller Schlagschutz 😉 A bezpecny je stejne jako Rebel Pro 😉

Römer prodava neco hodne podobneho pro uplne male deti a princip uchyceni vanicky i ditete je stejny a zrovna o Römeru bych si netroufla pochybovat 😉

ladida.l
26. říj 2009

noones, já Ti ty spony klidně půjčím, určitě je nevyužiju... Jen bych je pak chtěla vrátit, kdybych kočárek prodávala...

ciernovlaska
26. říj 2009

Quinny
prepac, ale ty nevies, aky je ten system. My mame kocik Jane, kde sa korbicka da upevnit v aute - vysvetlim, v com je princip: dieta je vnutri korbicky upevnene sirokymi pasmi, takze nehrozi, aby sa pri naraze otrieskalo o steny korbicky. Korbicka je naviac po stranach upevnena dvoma bezpecnostnymi pasmi. Dufam, ze si to viete predstavit. Tento system ma aj certifikat bezpecnosti, ktory by som si nedovolila spochybnovat. My mame aj autosedacku, ale ked sa niekam presuvame autom, bereme len kocik, z ktoreho vanicku upevnime uvedenym sposobom a malu upevnime vnutri vanicky. Je to pre nu ovela pohodlnejsie, lebo moze lezat na rovnom, vzdy nam vtedy zaspi. Mne sa ten system velmi paci, nemusime brat autosedacku aj kocik, staci kocik. Ale treba povedat, ze je to len pre male deti, sice sa uvadza do 10 kg, ale myslim, ze dolezitejsie je vek dietatka (tak max do pol roka - potom uz vie lepsie sediet a podla mna je vhodnejsia autosedacka).

sissik
26. říj 2009

ja som mala tie spony na upnutie automaticky k vanicke. ale malu sme tak viezli akurat z porodnice. napriek tomu, ze vyrobca pise, ze je to testovane a ......, tak sa mi to nezdalo az take bezpecne ako v autosedacke 😉
takze sme vozili v autosedacke a vanicku v kufri auta

noones
autor
26. říj 2009

pro ladida.l : Díky za nabídku, pokusím se domluvit se s paní, od které jsem kočárek koupila, dle návodu a popisu příslušenství u korby ty sponky byly, ale teď už nejsou... Pokud se s ní nedomluvím a sponky neseženu, ozvu se a budu žebrat.
Nikde jsem se ještě neptala - jestli je prodávají, kočár mám necelý týden a mimi v něm ještě nevozím 😉

Děvčátka,
mám ještě další otázky ke kočárku: Když cvaknu korbu do podvozku, korba se v základně pohupuje, drží, ale pohupuje se... Zatím jsem to zkoušela jen jednou a pak jsem kočík uklidila k ségře, to aby nebyl doma... možná tedy dělám něco špatně, autosedačka, zdá se mi, že slušně sedí v podvozku, ale ta korba ne 😨
a pak bych chtěla vědět, která z vás má zkušenost s pláštěnou na sporťák - od prodávající jsem dostala pláštěnky na korbu a autosedačku, ale na sporťák ne... viděla jsem, že ji prodávají v jednom e-obchodě, ale za hříšný prašule 🙄 ... to je asi cena za to kryté okno 😀 ... nepoužíváte některá pláštěnku od jiného výrobce?

sissik
26. říj 2009

noones aj mne sa ta korba hybe. teda hybala, uz mame sportak. ale nevadilo to, ked sa zatazi, tak sa nehybe tak, ako na volno
plastenku mam original, skus si v obchode vyskusat nejaku univerzalnu

quinny
26. říj 2009

mmmk - me staci kdyz mi reknes ve kterem roce byla udajne testovana. Projela jsem ADAC testy 2002-2009 a testovana nebyla. Ani na OEMTC - tam byla testovana Rebel v roce 2003 a za bezpečnost ma nulu- jak přihodné. Nic co uvádíš v testech nebylo. A to co uvadi Jane je jen to co si testovali sami ve sve laboratori (no to by bylo hodne spatny, aby prodavali neco co neprošlo jim samotnym 😒 )

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/baby-sa...
asi myslis tohle, pokud mluvis o Roemeru _uchyceni vanicky i ditete teda neni "stejne" ani trochu
1.Ochranný prvek proti překlopení pro maximální bezpečnost
2.Vnitřní vyložení absorbující energii pro ochranu ze všech stran
3.3bodový pás (coz je ten nejvetsi rozdil spolu s tim polstrovanim, kterz nedovoli hlavicce, ktera je z tela miminka to nejtessi abz se omlatila o tu korbu_no to je sakra rozdil nez pas pres bricho)
Hlavne i oni sami to tak prezentuji ze je to vymysleno pro predcasne narozene deti, pro ktere je poloha v autosedacce nevyhovujici....atd atd

quinny
26. říj 2009

ciernovlaska - videla jsem to i na zivo, ne diky. Pohodli pro dite (a pro rodice uz vubec ne) u me proste nikdy nezvitezi nad bezpecim.

mmmk
26. říj 2009

Noones, pry nejaka plastenka od Emitexu, nebo jak se to jmenuje, na tu autosedacku sedi. Napis do tematu primo o jane slalomu a ony ti tam maminy odpovi.

Quinny, prosim, bez si prudit do jineho tematu. Mne tvoje militantni hystericke postoje nezajimaji. My s autem denne nebourame, i kdyz jedzime hodne, casto a na dlouhe trasy. Nechci videt, co by rikalo decko po 8 hodinach jizdy v sedacce 🙄 Test od ADACu byl na alternativy autosedacky. Ale tys ty testy zrejme sama provadela, takze to vis nejlepe 😉 Nektere matky se rozhodly pro tento kocar, tento zpusob prepravy svych deti, ty svoje dite evidentne prepravujes v necem jinem, takze se teto diskuze vubec nemusis ucastnit. A pokud chces, jde to i bez hysterie 😉

sissik
26. říj 2009

ked som cistila vanicku, tak ten material absorbujuci naraz je polysteyren
3-bodovy pas pri romerovi je urcite bezpecnejsi ako ten pas okolo bruska u jane.
ale ani do romera by som dieta nedala, nakolko hlavicka mu tam bude podla mojho nazoru lietat. pokial tam nie je opierka hlavy podobna ako v sedackach romer king plus alebo safefix, tak ta hlavicka bude po vanicke pri naraze lietat.
na prevoz sme vanicku pouzili 2x - prvy a posledny 😉 zvolte si same.
adac testoval tu vanicku, co sa da pouzit ako autosedacka, tusim matrix, ale ta dopadla v testoch zle

quinny
26. říj 2009

mmmk diky za upozorneni 😝 Je to zle kdyz dojdou argumenty. Nedokazes na rozdil ode mne podlozit sva tvrzeni...
Samozrejme si kazda muze sve dite vozit v cem chce, ale o tom se snad nebavime...

me zrovnatak nemusi zajimat nazor tvuj, ale o tom diskuse nejsou, takze ty se ji nemusis ucastnit take.
Jde snad stale o nazory a vecnou diskusi, a ne o tom, aby tu nekdo rozhodoval kdo se smi a nesmi ucastnit 😅

sissik u toho roemera je to prave jeste dalsi specialni polstr uvnitr kolem hlavicky 😉 Jinak souhlas s tebou, autosedacka jak uz nazev napovida je urcena na prepravu ditete v aute, narozdil od korbicky ze 😉 svy k svemu 😉

lamarika
26. říj 2009

noones: aby se ti korbička nehýbala, tak musíš dát madlo, který je ke sporťáku na nohy do nejvyšší polohy a nacvaknout korbu (jde to trošku hůř). Jinak to kývání je prý proto aby ti vyrovnávalo nerovnosti. Pláštěna ze spotáku pasuje na korbičku úplně perfektně a ta je v základní výbavě, takže jinou kupovat nemusíš. Teď se teprv koukám, že píšeš, že máš pláštěnu na korbu, ale vždy se prodává na sporťák. . .

mmmk
26. říj 2009

Quinny, Noones se ptala na upevneni te korby na zadni sedadlo, ne na jeji bezpecnost. Mne argumenty nedosly, ale pokladam za naprosto zbytecne se hadat s nekym, jako jsi ty. Vsimla jsem si i v jinych diskuzich, ze mas dost radikalni nazory, ktere ne kazda matka potrebuje cist. Takze pokud nemas nic k tematu uchyceni, uz se tu prosim nezdrzuj. Dekuji za pochopeni.

michal_spuntik
26. říj 2009

Ahoj, zkusím také přidat svůj názor,
myslím, že tenhle kočárek znám docela dobře a mám s ním bohaté zkušenosti.
Můj názor je v zásadě shodný s názorem quinny - sice to má homologaci, ale našeho Adámka bych tak nevozil ani za nic. To, že se korba při bouračce neurve je jedna věc a bude to pravda. Jenže uchycení miminka v korbě jedním pásem kolem bříška v okamžiku nehody, kde ve velké většině přpadů jde o čelní náraz, je už při základních znalostech fyziky dost drsné. Když vezmu v potaz, jak je hlava kojence těžká proti zbytku těla a jaké asi tak má vyvinuté tou dobou krční svaly, švihne to hlavou proti korbě v případě bouračky plnou rychlostí. Srovnávat tohle řešení s tím, že dítě v autosedačce 0-13 kg vlastně couvá a při nehodě se mu hlavička "jen" zaboří do podhlavníčku snad ani není potřeba.

Pro Noones: to houpání v podvozku je dané konstrukčně - Capazzo (tedy korbička) je uchycená na podvozku jen v tom jednom bodě a tak se houpají nejen korbičky po někom, ale i úplně nové (prošlo mi jich rukama opravdu hodně). Ono to na ježdění nemá žádný zásadní vliv, ale kdyby ti to přesto mělo vadit, některé maminky to řeší tak, že nadzvednou nožičky (konstrukci), kterou omotají třeba molitanem a tím tu korbičku vpředu podepřou.

Originál pláštěnka je fakt cenová pecka - je to zbytečné, stačí koupit obyčejnou pláštěnku na tříkolku (například Emitex jí dělá) a stojí cca kolem 200,- Kč - poslouží stejně jako originála.

Michal

quinny
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
quinny
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
noones
autor
26. říj 2009

pro michal_spuntik:
díky za všechny rady!

a nejen pro něj:
Jak už jsem psala, připadá mi divné, že je mimčo v korbě uchyceno jen za břišní pás, ale věřila jsem "homologaci", že je to tedy věc vyzkoušená a bezpečná, hlavně mi připadalo, že cestování v korbě na větší vzdálenosti je pro mimi šetrnější, ale když to tady tak čtu, přikláním se k názoru, že to asi nebude tak růžové, jak si přejeme, aby bylo. V případě nehody sice korba možná zůstane na sedadle, ale mimčo, které přidusím kolem bříška jedním pásem a nepřidám žádné super polstrování, se minimálně obouchá, v horším případě komplet vyletí z toho pásu - protože ho třeba před jízdou nepřidusím pásem dostatečně.

Neviděla jsem žádné web stránky s "kreš testy" na tuto korbu, nemám žádné zkušenosti s bouráním a na důkazy a aplikaci fyzikálních zákonů si vážně netroufám, nevím, jestli je lepší k tlumení nárazu polystyren v autosedačce nebo polystyren v korbičce, jestli se dítko při nárazu míň hlavičkou otříská tam či onam, ale jsem ráda za ty informace, za informace pro i proti, svůj závěr si ale stejně udělám sama, jako každá z nás. Proto bych prosila, holky, nehádejte se a nenapadejte se!!
Je dobré, že si tu můžeme napsat a poradit si... pak už je na každé z nás, jak se k informacím postaví.... no nebo snad ne?

michal_spuntik
26. říj 2009

Noones - rádo se stalo a s posledními dvšma větami 100% souhlas 😉
M.

kacka.va
27. říj 2009

noones: ke kompletu se automaticky dávala pláštěnka na sporťák, já neměla na autosedaču a na korbu. Ale na korbu mi v obchodě doporučili obyč univerzální pláštěnku za 170,- originál Jané stála něco kolem 800,-

cazadora
27. říj 2009

kacko pls na tu korbu pasuje opravdu uplně obyč univerzální pláštěnka?přijde mi hodně široká nahoře tak aby se tam fakt vlezla.děkuji

noones
autor
27. říj 2009

K pláštěnce na sporťák:
kočár jsem koupila už použitý a paní, která mi kočárek prodávala si pláštěnku nechala na svůj sporťák (její volba a já s tím souhlasila). Zatím tedy pláštěnu na sporťák nepotřebuju, na korbičku pláštěnku mám, ale je dobré být informovaná. Univerzální pláštěnku (tuším Emitex) jsem na netu našla, myslím, že rozdíl mezi originálem a univerzálem je jen odklopné okénko u Jané a pak taky ta cena... a protože nemám zkušenosti, jestli naprší nebo nenaprší, ptám se
Děkuji za rady!

evicka7
27. říj 2009

cazadora, opravdu tam pasuje ta Emitexova jak píše Michal, trošičku na těsno, ale pasuje

llllucka
27. říj 2009

Jen k té korbičce.Ano má certifikát bezpečnosti,ale v crash testech dopadla naprosto katastrofálně.Kdo chce,ten si najde.Osobně bych svoje dítě takhle nepřevezla.Kdo někdy boural,tak si dovede představit,jak to s dítětem může dopadnout.Nedovedu si dost dobře představit,jak břišní pás dítě udrží,o tom,že nemá naprosto fifovanou hlavičku ani nemluvím.
Pokud jde o pohodlí dítěte,3 hodiny jsou naprosto v pohodě.My jeli s 3 měsíčním miminkem 6 hodin a zvládnul to.Problém byl přebalování a hlad a ne to,že sedí v autosedačce.

michal_spuntik
27. říj 2009

To Cazadora:
tak si kup Emitex Exklusive Maxi - to je na velké hluboké korby