Jak vybrat autosedačku - vajíčko?

jaded
24. čer 2018

Máme sedačku - vajíčko koupenou s kočárkem, ale není to ani žádná značka...Malý (3 týdny) je v ní strašně zapadlý....Rozhlížím se po jiné, bezpečnější, nejlíp trochu polohovatelné...neumím si představit, že by s té stávající měl jet několik hodin....
Prosím o typy, s čím jste kdo spokojení....Nebo jak co vyšlo v testech? Ze značek vím, že Britax, Cybex....a asi Zopa....ale jaký typ?
Děkuji 🙂

barunka1985
24. čer 2018

Mám maxi cosi cabriofix, pak je ještě maxi cosi pebble.
Dal kouknete na cybex, polohovatelna je kiddy.
Britax neznám.
Pokud využíváte autosedačku na kočárek tak se na plno dalších koupit i adaptery

moncicacekkkk
24. čer 2018

Za nás Maxi Cosi Peble a maximální spokojenost.

jaded
autor
24. čer 2018

Na Peble se dívám.....ta mně přijde celkem super, ta naše je šílená, malý je v tom strašně zlomený....

anetxd
24. čer 2018

Ahoj, já koupila Cybex Atom 5 prodavačka maximálně doporučovala, zkušenost zatím nemám teprv čekám, hlavně se mi líbí bezpečnostní prvky, není tak otevřená jako maxi cosi. A je i za dobrý peníze....

luj89
24. čer 2018

divala bych se i na kompatibilnost s kocarkem pokud byste vyuzili 🙂. My mame Maxi Cosi Cabriofix. Pak mam koupenou jeste Britax Romer king 2, ale ta je od 9 kg (dcera ma v roce 7,5 kg, tak si jeste chvili pockame), vypada krasne a bytelne 🙂. Cabriofix jsem videla, ze mely v nejakych testech problem s materialem latky - skodliviny.

kafr
24. čer 2018

Máme Maxi Cosi, poděděnou takže typ nevím. Malá byla drobek, takže jsem ji pod prdelku poskládala plenku a je to lepší. Co se mi ale nelíbí je, že když vajíčko stojí na zemi, tak v něm malá hezky leží jako v klubíčku. Ale když ji nacvaknu do isofixu v autě, je tam víc nakolmo, jakoby sedí. A to nás za měsíc čeká cesta 500km 😞

kafr
Autor odpověď smazal
Zobraz
lavender21
25. čer 2018

Budete ju využívať aj na kočiariku a nosiť v nej bábo? Ak áno, pozerala by som na váhu. Ja som mala Cybex Aton Q a nevládala som ju nosiť s malou, bola veľmi ťažká. Po pár mesiacoch sme vymenili za Britax Römer Dualfix i-size a s tou som nesmierne spokojná. Ale je len na Isofix a nie je možné ju vybrať. No je otočná a dieťa sa tam oveľa ľahšie umiestni, hlavne také malé. Je to kategória 0-18kg.

duhovakony
25. čer 2018

Za me Cybex

lucinka_16
25. čer 2018

Hlavne si ji chyťte do ruky a otěžejte...mame cybex atom 5 a váží 4,9kg! Predstavte si v tom dalsich 5 kg-dítě...jsem s ni spokojena,dokud ji nenesu z baráku do auta 😁

aktakd
25. čer 2018

Taky mame cybex aton 5, tezka je jak prase, ale jestli je prave o to bezpecnejsi, tak at vazi klidne I jednou tolik. Taky jsme prvne meli vajicko z kombinace a pak nam to nedalo a koupili bezpecnejsi, moje svedomi je ted klidnejsi. Nejvetsim kriteriem pro me byla bezpecnost a az potom vaha, adaptery na kocar apod. Doporucuju zkouknout nejaky testy, nam to pri vyberu dost pomohlo.

duhovakony
25. čer 2018

Jj jak pisou holky cybex je tezsi ale sla jsem do kvality a bezpecnosti,to je cislo 1

lucyp13
25. čer 2018

My mame concord air safe, dle adacu velmi bezpečná a je nejlehčí na trhu a i tak kdyz ji den co den taham do 3patra, pak jeste kus z parkoviště do 2 patra ve školce , tak jsem urvana jak blazen. Nemyslím si ze čím těžší tim bezpečnější , spis aby mela ochranu hlavy,polstrovani atd.neprohloupite kdyz vyberete značky maxi cosi, romer, cybex, concord

alenqa
25. čer 2018

Já mám kočárek Bexa line,takže jsem si k němu objednala vajíčko,a spokojená taky nejsem.Zezacatku jsem pod novorozeneckou vložku dala malinký polštářek,a ted už je větší,takže je tak jak má být,ale stejně mi přijde že je zkrouceny.Ale mám velký auto,takže když jedu do města nebo delší návštěvu tak beru celej kočárek,a v sedačce je jen na převoz

jaded
autor
25. čer 2018

@kafr právěže nás napadlo taky zadek podložit....nejlíp by ta naše sedačka byla, kdyby nestála rovně na té podstavě, co má, ale trochu se dala víc našikmo a malý by víc ležel...No, uvidíme...možná poroste a bude v tom líp než teďka, když je prcek....Chystáme se tak cca 700 km...tak i proto chci aby měl pohodlí....

laja64
25. čer 2018

Cybex aton q platinum 🤗 Je těžší ale za to bezpečí to stojí 💗

jatva
26. čer 2018

Tiez mame cybex cloud q, polohovatelna, ale iba mimo auta. Je strasne tazka, ale nenosim ju vela, takze nevadi. Este som pozerala kiddy evolunafix co moze do lahu aj v aute.

lucyp13
26. čer 2018

@jaded to vas nepotesim ale to sedačky v isofixu dělají, mají zkratka jiny sklon tim uchycenim

jaded
autor
26. čer 2018

@lucyp13 napadlo nás to už...že je to o tom, jak "sedí" podle podstavy :-/

zlorenka
26. čer 2018

Ja mam maxi cosi city, popojizdim a furt ji nosim, ma 3kg, upinam na pasy, ne do isofixu, takze se da dobre polohovat aby prte lezelo 🙂 ale na dalnici bych to do iso stejne radsi cvakla...

ahanka
12. črc 2018

Měla jsem maxi cosy cabrio - spokojenost, docela se nacestovala. I k moři.

marmonka
23. črc 2018

Mrkněte na německé značky Recaro, za nás aboslutní spokojenost. Vědět o Recaru dřív jdu hned do ní, protože pořízením jedné sedačky od narození až do cca 4let ( RECARO Zero.1 )ušetříte podle mě spoustu peněz i času. Navíc by si na ni prďola zvyknul a nemusel by za pár měsíců na jinou. Mrkněte tady třeba vyberete i vy ;)

pinkninja
23. črc 2018

Polohovatelne jsou, tusim, stale pouze 2. Cybex Cloud Q a Kiddy Evoluna. Obe dopadly v testech velmi dobre. Jen porizovaci cena je vyssi. Ale urcite nebude chyba vybrat Cybex Aton, Maxi Cosi Pebble nebo Cabriofix, Britax Römer Baby safe. Ale pozor Römer pasuje na jine adaptery. Nevim, jaky mate kocar... Ja mela Cybex Aton Q a byla jsem spokojena, prisla mi dobra ta striska, ktera se dala poodklopit (uvnitr ma vyztuhy) a nebyla to jen latka na prichyceni k madlu jako u MC.Na leto super! Ale nyni bych sla do te “polohovatelne” 😉 Da se koupit sedacka i ze skupiny (viz vyse) 0 - 18 kg. To ovsem odpada prevazeni na podvozku kocaru, to proste nelze... Ted jeste dobre vychazi v testech Joie (jen nevim, jak vajicko). Ostatni sedacky jsou vetsinou opatreny jen nalepkou splnujici evropske normy ECE,nic vsak nevypovidaji o vysledcich v crash testech a bezpecnosti pouzitych materialu....