Jak vybrat spolehlivou autosedačku pro 4leté dítě?

helcasmrhu
7. kvě 2013

Našemu synkovy jsme koupili před dvěma roky takovou tu sedačku II. a III v jednom . Byla to docela dobrá sedačka . Teď jsme z ní sundali ty pásy a je z toho křeslo co se váže auto. pásem . Jenže ouha on když si do toho sedne začíná vyrůstat z té opěrky 😢 . Má to těsně k ramínkům a tak je na čase z ní udělat jen ten Podsedák. Když mě ale hrozně mrzí to že naše auto je nějaké blbé a ty pásy jsou strašně vysoko ☹ . Má to až k oušku ... Já prostě nevím co dělat . Nechce se mi ho posadit jen na podsedák aby ho to neřezalo a do té opěrky se mi za nějaký ten měsíc dva nevejde . Neví někdo jak vybírat teď ? Michálek váží téměř 25kg a měří 119cm (jsou mu 4 roky) Neřeším vzhled, nebo cenu ale pohodlí a bezpečnost . Mám obavy aby jsem nekoupila špatně ... Po těch testech co jsem četla jsem nejistá a a obyč podsedáku čili klasické 3 se bojím . 😒
Třeba jen plaším nebo jsem hodně zmatená ale když jde o malého chci to nej . Poradí někdo? Moc díky za rady holky 🙂 a popřípadě jaké máte zkušenosti s tím co máte doma vy ?

honzulka
7. kvě 2013

My máme Cybex Sol.ale starší verzi a jsem naprosto spokojená,vozím v ní i Jeníka,který má skoro 30kg a skoro 130 cm,ale i Tomáška,který má taky 4 roky,ale je to skřítek a v pohodě..takže za mě tuto sedačku opravdu doporučuji.. 😉

blondynka400
7. kvě 2013

Určitě nedávat dítě na podsedák, tam nemá co dělat ani starší dítě 😝
Já doporučuju tuto http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed... a nebo Cybex co píše honzulka, záleží zda chceš isofix nebo bez (s je samo lepší, ale záleží na vybavenosti auta). Ani u jedné není problém do výšky 150cm.
Nevím co máš za sedačku, když si z toho sundavala pásy, není to spíš kategoeri I až III? Kategorie II-III se dítě poutá vždy pouze pásem automobilu a čtyřletému dítěti fakt být malá nemůže....

vojtisek2007
7. kvě 2013

@helcasmrhu
podsedák určitě ne...a nedá se někde vzadu to co má za zádíčkama (hlavičkou) popotáhnout nahoru ???když píšeš ze že je to II. a III., tak II se pásala celá autosedačka a dítě v tom samostatnými pásy, když pásy sundáš, zůstane ti III, která se pásá přes dítě+autosedačku pásem v autě - ale dá se právě polohovat do výšku (některý i do šířky), aby pořád ta spona, která vede pás kolem krku byla těsně na ramenem - a nešlo mu to právě kolem toho ouška...auto určitě blbý nejni,ale i v autě se dá pás popostavit nahoru a dolu o takových cca 10cm - aspoň teda u našeho....
jinak já mám cybex solution X2 - je to i vítěz crash-testů myslím co vyšel v D-testu a jsem maximálně spokojená

coxa
7. kvě 2013

I my máme cybex solution (dokonce 4x 😀 - 2 sedačky my a 2 děda s babičkou) a spokojenost veliká, neměnila bych. Ať už mluvíme o těch s isofixem nebo bez něj. 😉

verbalinka
8. kvě 2013

@helcasmrhu my mame pro kluka concord transformer a super. Je taky hodne vysoky a je dobry, ze se ta sedacka spolecne se zvedanim nahoru i rozsiruje. Takze pro ramena dost mista. Sedi se mu v ni paradne, takze doporucuju. Jako druhou mame cybex solution a taky dobry. Ale syn je dlouhy a hubeny (4,5r. a 118cm a 19,5kg), v pripade tveho si nejsem jista. Radsi osobne vyzkouset.

efkas
8. kvě 2013

přidávám se Cybex 🙂 super

lindule1977
9. kvě 2013

my měli a pro druhé taky budeme mít jen sedačky od Romeru http://www.dudlikarna.cz/skupina-2-3--15-36-kg-/ asi bych brala Kidfix ale ještě se chystá nějaká novinka Adventure http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed... ale rozhodně podsedáky nebrat, to je to nejhorší co je, skoro jako by dítě nemělo sedačku vůbec .... jinak s tím isofixem je to těžký, sice jsou na něj chvály, ale já slyšela od pár lidí ze zahraničí, že to až tak bezpečný není, ale nemluví se o tom, my to máme ale jednoduchý naše auto jej nemá 🙂

veruska007
9. kvě 2013

Pracuji v oblasti dopravní bezpečnosti, o autosedačkách jsem hodně nastudovala, pro oba kluky mám Storchenmuhle Starlight SP, nedám na ně dopustit. Srovnávaly jsme ji i s kamarádkou s Romerem a za mne i za ni vyšla lépe (lepší boční ochrana, lepší fixace dítěte v poloze, zejména při usnutí), menší schopnost dítěte vyvléknout se z popruhů.

My byli včera na výletě a nevycházela jsem z údivu, kolik rodičů jezdí s dětmi v autě bez autosedaček (po malých okreskách i ve velkoměstě), s nepřipoutanými dětmi... o jednom inteligentním tatínkovi, který měl cca 4 letého chlapečka při řízení na klíně ani nemluvě 😠

hojda
9. kvě 2013

cybex solution X taky jsem dlouho vybírala a nakonec ta byla volba mezi Cyber a Roemer a vyhrál Cybex

medvidek
9. kvě 2013

Taktéž máme autosedačky Römer, jak tu menší, tak už tu velkou. Dcera v ní jezdí od třech a půl let, je střízlík takže jsme nespěchali na přesedlání, ale když už nám syn vyrostl z vajíčka, museli jsme to řešit. Měla jsem na tuto značku velmi dobré recenze. A doporučuji kopit s Isofixem, jestliže ho v autě máte. Nám se totiž stalo to, že jsme měli bez Isofixu a dceři se dělalo špatně když manžel vjel rychleji do zatáčky, protože ta sedačka vlastně držela vahou připoutaného dítěte. Tak jsme jí prodali a koupili s isofixem a bez problémů. A o podsedáku nechci slyšel ještě pěkných pár let. I u babičky s dědou v autě máme klasické autosedačky, ale Chicco.