Jaká autosedačka pro roční dítě? Do 18 kg nebo do 36 kg?

smallinka
10. led 2016

Prosím poraďte, máme sedačky už nám začínají být malé.....byla od 0-13 kg tzv. vajíčko....ale nevím jakou koupit dále...do kolika kg, jsou tam nějaké funkční rozdíly? děkuji za vaše zkušenosti....... 😉

sara84
10. led 2016

Za me do 18, jde lepe polohovat, tj jde dat do pololehu.Ta do 36 je prilis kolma, prechod z vajicka by mi prisel brutalni. Ale zalezi jak casto a jak daleko jezdite. Pokud napr jen vyjimecne par minut do kramu, tak asi ta do 36 staci, ale na pravidelne jezdeni mi neprijde pohodlna.Taky jsme zrovna prinesli ze sklepa a dame synovi, ma uz 9kg a v kombineze se do vajicka uz spatne vleze :(

cacenka_d
10. led 2016

Jde o to jakou, jedna dcera nam jezdila v Kiddy comfort pro ta je je do 36 kg, polohovat jde, ale zase je tam pultik a ne kazdy dite ji snese, druha nam proste pult nesnesla a ma romerku. Vice do lehu jde dat maxicosi, ale zase je nizsi v operce nez romerka, jestli vam to pomuze, mela jsem obe tyhle do 18 kg a cosi starsi prerostla driv, romerka ted ve 20 mesicich prostorna a pohodlna, kdyz je potreba narvu tam i tu 4 letou 🙂

diniki
10. led 2016

My měli Maxi Cosi Tobi do 18 kg a byla super, tím, že se dá polohovat. Myslím si, že je lepší i z bezpečnostního hlediska koupit tu do 18 kg a až poté další.

jhhd
11. led 2016

Máme Cybex Pallas 2 fix (do 36 kg) je úplně v pohodě, dcera s pultíkem nemá problém. Všem nám vyhovuje a dá se polohovat (2 polohy). Doporučuju předvýběr sedačky na internetu a před samotným objednáním si ji někam dojít i s dítětem vyzkoušet.

Ovšem nečekej, že se dítěti hned v krámě bude pultík líbit (po vajíčku je to pro ně něco neznámého). V krámu dcera řvala, tak jsme si sedačku na vyzkoušení pujčili od známých. Když jsme ji do sedačky posadili, opět řvala, ale jakmile začal vrčet motor, tak to bylo v pohodě, a příště už sama zvedala ruce, abychom jí mohli pultík dát.

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz