Jaka je nejlepší autosedačka? Přechod z vajíčka

skretik
22. říj 2010

Ahoj konikajdy, prosim o radu ohledne vyberu autosedacky. Chci ji malemu nechat koupit k vanocum od rodiny a rada bych vedela nazory, ktera je nejlepsi.Pozadavek mam isofix a hlavne pohodlnost a bezpeci.Predem dekuji

zuzl
23. říj 2010

My jsme nakonec pořídili Key 1 Isofix od Chicca. Je bezpečná, pro dítě velice pohodlná, polohovatelná, dostatečně vypolstrovaná. Výhoda je, když ji budeš chtít dát do jiného auta, které nemá isofix - není to problém - můžeš ji připnout klasickým způsobem - autopásem. Cena na trhu - asi průměr. Ještě bych zvažovala Rómer nebo Maxi-cosi Tobi. Ale s tím už nemám vlastní zkušenost a nevím, jak je to s cenou..

simonceli
24. říj 2010

Ahoj, naše firma jako vedlejší produkt dělá autosedačky romer. Když chceš isofix, tak bych ti z téhle řady doporučila romer safefix. Isofix bez té stabilizační nohy, není až tak bezpečný jako poutání pásem. Cvoky isofixu vycházející z karoserie, jsou moc dlouhé. Ono jako nemusí se nic stát, ale je to rozhodně bezpečnější obecně všechny sedačky s tou stabilizační nohou. Romer má taky dobré bezpečnostní prvky, jako jsou pásy a ochrané kryty na ramena, bočnice na ruky a voblasti hlavy, jsou docela dost velké. V plastovém krytu má pevnou kovovou konsrtrukci. Docela velké deformační zóny. Lehce jednou rukou sundáš potah sedačky. Romer sedačky mají odvětrávání zádové části. Jednoduché polohování. Obecně ze sadaček bych nedoporučovala sedačky skupiny 9-36, jsou moc otevřené, nějaká ochrana proti bočnímu nárazu tam moc velká není. a aby se dali použít a nastavit na tak velký váhový rozsah, tak mají více pohyblivých částí, které mohou při nárazu uškodit. NAvíc skupina 9-18 je plus mínus do 4 let věku dítěte. Technologie a materiály jdou docela dost dopředu, protože na bezpečnost dítěte v aute se klade čím dál větší důraz, takže na trh potom výjdou mnohem lepší a propracovanější sedačky.
No snad jsem ti aspoň trošičku pomohla.
http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/safefix... to je ta safefix sedačka

storm07
25. říj 2010

Ahoj my máme opačný problém, nemáme možnost isofixu. Dívala jsem se na testy a asi si koupíme Romer King plus. Měly by jít naklápět i na spaní. Máme od této firmy vajíčko a jsme moc spokojeni. 🙂

sju.v
1. lis 2010

Také doporučuji Römer King, máme sice bez izo fixu druhý rok a je bezvadná. Krásně drží na sedadle, bezproblémové upevnění, drží jak přibitá a je bezpečná+polohovací jak píše storm. Pratelný potah samozřejmostí. Hlavně nekupujte žádný Baby point - katastrofální způsob uchycení do auta a chicco proboha taky ne! Velmi špatné crash testy. Mezi jedničky na trhu patří v bezpečnosti Römer, Maxi cosi Tobi a Concord!!! A bezpečnost je na prvním místě!!!

jijitka
2. lis 2010

@simonceli ahoj, vidím, že máš přehled o sedačkách Romer. Mohla bys mi, prosím, popsat jaký je rozdíl mezi typy: Classic Line 2010 nebo 2011, Belly Button, High Line a Trend Line - všechny jsou Römer King.. a mě připadají stejné 😅

simonceli
3. lis 2010

@jijitka je to pouze rozdíl v potazích. MAteriálu potahu a prodyšnosti. Clasicc line a trend line je základní řada potahu, High line je nepatrně jemnější materíál a prodyšnější a belly button je potahz eko bavlny. Podle typu potahu se i odvíjí cena sedačky. Jako vedlejší produkt naší firmy jsou výrobky romer a britax, tak kdyby něco, tak ještě písní. 😉

sju.v
3. lis 2010

@jijitka přesně tak jak říka simonceli, je to o potahu. My máme ten High line, je to taková jakoby lehce semišková látka, ale pevná, neodírá se a pěkně saje pot. Nemám problém s praním, jsem opravdu moc spokojená! V letošní nebo loňské ?? kolekci je strašně krásná barva Natasha 😅 hnědo oranžová. Kdybych kupovala až letos, tak jdu do ní a zvažuju, že Erimu koupím tu větší poslední verzi právě Römer Kid v téhle barvičce. Mimochodem máte někdo Kida a můžete ho taky doporučit? Uvažuju ještě o Maxi Cosi Airprotect, ale raději bych ten Römer..

jijitka
3. lis 2010

@simonceli @sju.v - díky za informace, můžu začít vybírat 😉

skretik
autor
9. lis 2010

@simonceli moc dekuji za doporuceni, urcite chci koupit romer, jeste te poprosim o vysvetleni operne nohy, myslis, ze je lepsi,aby byla nebo je bezpecnost stejna i bez ni?
Moc dekuji za vsechny reakce

myskin
9. lis 2010

simonceli, můžeš mi prosím poradit? Máme autosedačku Romer s isofixem a opěrnou nohou. Necháváme ji trvale připevněnou v autě. V létě když byly ty extrémní vedra došlo přehřátím plastů k tomu, že nám od té doby jdou pásy u autosedačky obtížně zacvaknout. Lze s tím něco udělat? Třeba vyměnit nějaký díl?

simonceli
9. lis 2010

@skretik operná noha je další bezpečnostní prvek, to znamená, že při nehodě se síla nárazu rozloží do více bezpečnostních prvků, to znamená i do té nohy, určitě bych ji doporučovala. S nohou je to bezpečnější ale taky hlavně v tom, že sedačky bez ní mají tendenci se při nárazu vycvaknout. nebo poškodit kovová oka na sedadle nebo upínací žraloky na autosedačce.

@myskin měli by ti to vyměnit na záruku, ale upřímně záleží na tom, kde jsi to kupovala a ajký vztah má prodejce s dodavatelem. Zkus to třeba i dávát trochu zešikma, může to tam být jen nějak lehce hýblé a líp to může jít v jiné poloze. Jinak teda reklamace je klasicky měsíc na vyřízení. No v těch vedrech je to na houby, já jsem zákazníkům vžbycky doporučovala tmavá stínítka a nebo přehodit hadr přes sedačku. Momentálně nejsem na firmě, ale zítra ti kouknu jestli ten díl nejde jen dokoupit a vyměnit. Jedná se ti přímo o tu přezku mezi nožičkama, jo? Nebo ještě něco jiného?

skretik
autor
9. lis 2010

@simonceli moc dekuji, ted uz mam jasno 😉

myskin
10. lis 2010

@simonceli ano jedná se o ti přezku mezi nohama co do ní zacvaknu pásy. Jsi hodná, díky moc.

simonceli
11. lis 2010

@myskin jako doupit se podle mýho katalogu nedá, takže bych zkusila reklamaci, ale určitě bych neřekla, že je to následek veder, to by mohlo dopadnout tak, že ti napíšou, že reklamaci neuznávájí, protože jsi špatně zacházela se sedačkou.

myskin
11. lis 2010

@simonceli díky, zkusím to reklamovat.

jijitka
3. pro 2010

@simonceli ahoj, chystám se objednat sedačku přes eshop - bez zkoušení a přemýšlím, jestli nebude problém s délkou pásů v autě. Mám Felicii a vajíčko jsem na zadní sedačku nezapnula - pásy byly krátké. Nemáš zkušenost??

simonceli
5. pro 2010

@jijitka Ahoj, no tak to netuším, ale logicky, vajíčko omotáváš dokola a sedačku pínáš zadní stranou. Takže podle mě by to vyjít mělo. Ale nezaručím ti to.