Jakou autosedačku - 9-25kg nebo 15-36kg? Syn váží 9kg

tery58
4. zář 2012

Ahojky, pomalu začínám koukat po autosedačkách a vůbec si nevím rady... Syn už váží kolem 9kg a to je mu teprve 6 měsíců ( je hrozně velikej po tatínkovi), ještě pořád jezdí ve vajíčku, ale z toho už pomau začíná vyrůstat. V té skupině 9-25kg toho moc na výběr není, ale vajíčko je jen do 13kg, tak nevím jestli malýho můžu dát do té od těch 15kg, když 15kg mít nebude? 😒 Myslím, že nejsem sama takhle "zmatená" 😉
Prosím poradíte? 🙂

stavba
4. zář 2012

@tery58 a syn už sedí? Protože jestli ne, tak nemůže ani jezdit v autosedačce po směru jízdy. Do 1 roka by měl jezdit pokud možno ve vajíčku nebo v sedačce, která se dá nastavit proti směru jízdy. A osobně bych nevybírala pro 9 kg vážící dítě sedačku od 15 kg, to pak nemůže být bezpečné.

tery58
autor
4. zář 2012

@stavba ne sám si ještě nesedne a tu sedačku od těch 15kg bych kupovala až když by malej měl tak těch 13kg. Vajíčko máme do 13kg, ale jak jsem psala, malej je dost velikej vypadá jako 9 měsíční dítě a ne 6 měsíční... Nechci tu sedačku kupovat hned, ale chci si udělat nějaký obrázek a pomalu se rozhodnout...

smisek24
4. zář 2012

@tery58 ikdyž bude mít 13 kg, tak do té od 15 kg ještě nesmí - teda neměl, jelikož je to schválně na váhu. U těch od 15 kg už nejsou 5ti bodové pásy, ale zapíná se na normální pás. My máme romer maxi king 9-18 kg a malej měl v 1/2 roce taky 9 kg a ted má necelých 13kg, neboj ono se to přibírání zastaví 🙂

llluckaaa
4. zář 2012

My jsme z vajíčka taky přešli na Romer maxi king 9-18 a dítě jsem do něj dala někdy kolem roku, až když vydrželo déle samo sedět. Starší dítko už má sedačku od 15 kg, ale ta se nedá polohovat, připíná se normálním pásem a dítě jsem do ní dala až ve více než 3 letech (když už jsme potřebovali tu menší pro mladší dítě...).

tery58
autor
4. zář 2012

@smisek24 aha, tak to jsem nevěděla s těma pásama... takže ty doporučuješ sedačku nejdřív 9-18kg a pak 15-36kg?

smisek24
4. zář 2012

@tery58 za mě určitě, já moc nejsem pro ty levný sedačky, třeba od 0-18 kg nebo 9-36 kg, jelikož ty děti maj fakt jiný potřeby, takže holt je to větší investice, ale zase za to bezpečí 🙂

smisek24
4. zář 2012

@tery58 a ještě ty do 18 kg maj většinou polohování, není to sice nic závratného, ale přeci jen, když usne, tak uplně není s sedu

spagatice
4. zář 2012

My jsme měli staršího syna nejdřív ve vajíčku. Bohužel bylo to to menší vajíčko z trojkombinace. V necelém roce už jsme mu museli pořídit další sedačku, protože byl dlouhý. Neměl ale 9 kg, takže jsme koupili sedačku 0-18 kg od Chicca a vozili ho v protisměru. Po tom, co měl 9 kg, jsme ho otočili a jezdil ve směru. Teď má 13,5 kg a už několik týdnů jezdí v sedačce od 15 kg. Ono podle mého názoru nejde jen o váhu. Je dostatečně vysoký. Do té sedačky 0-18 kg už by se nám moc nevešel. Navíc je obsazená mladším synem 😀 , ten má necelých 9 kg, ale už je taky dost dlouhý, takže jsme ho nedávno otočili a jezdí po směru jízdy.

mamkamarketa
4. zář 2012

@tery58 urcite ne tu 15-36! Dite ,usi mit minimalne 100cm a 15kg. Jinak to nejde.
Ale nechala bych ho ve vajicko co nejdyl

ivaanka
4. zář 2012

@tery58 ja jsem taky jednoznacne pro rozdeleni 9 - 18 a pak koupit dalsi. Mame Romer Duo King, vychazi vyborne v testech a jsem spokojena

karol84
4. zář 2012

Kdyz uz bude syn umet sam sedet, tak 9-18, pokud nebude, tak bych koupila 0-18 (mela by se dat upevnovat i do protismeru a vypolohovat vice nez kategorie 9-18 - ale do samozrejme zalezi na konkretni sedacce a take aute).
A to, ze vajicko je do 13kg neznamena, ze se tam 13kg dite jeste vleze... My jsme take meli vajicko 0-13kg, ale na autosedacku 9-18 jsme prechazeli zhruba, kdyz mel maly kolem 8kg, protoze uz se tam proste nevlezl a byla mu nepohodlna

elana
4. zář 2012

taky radím rozhodně rozdělit, 9-18kg a potom 15-36kg...ono stejně kvůli stárnutí plastů málokdo tu jednu sedačku (mluvím o 9-36kg kategorii) využije celé to sedačkové období 😒

my máme Cybex Junofix, vyhrála letos ADAC testy...ale když je malý takový macík, tak nedoporučuju, není nijak zvlášť prostorná. Můj syn je dlouhý, ale žížala, takže jemu sedí. Koukla bych na Römery 😉

miawa
5. zář 2012

@tery58 Já bych doporučila sedačku s pultíkem 9-36 a nebo se podívej, že existuje i kategorie 9-25kg, to je možná pro takové větší děti dobrý mezistupeň než 9-18 🙂