Jakou autosedačku, když vajíčko nestačí?

terezkabb
9. led 2012

Naše malá má 3měsíce a skoro 7kg. A když ji obleču kombinézu a dám ji do vajíčka, tak je tam chudák hooodně na těsno. Poraďte jakou sedačku koupit. Mě se líbí třeba Chicco Proxima, co na ni říkáte?

eiram
9. led 2012

Nevybírala bych, podle toho, co se mi líbí, ale co je pro dítě nejvíc bezbečně. Na chicco bych teda zrovna nesázela.

llluckaaa
9. led 2012

My máme Romera. Má dobré výsledky testů. Ale nesedící tříměsíční dítě bych tam nedala.

luthien.k
9. led 2012

@terezkabb volila bych větší vajíčko, pro dítě je jízda proti směru nejbezpečnější a dokud to jde, nechala bych ve vajíčku.

beruska1989
9. led 2012

Britax FIRST CLASS plus 0 - 18kg, do 13 kg protisměru, pak může být po směru
http://www.eshopbaby.cz/first-class-plus-2012-a...

terezkabb
autor
10. led 2012

@luthien.k A které to vajíčko je větší? poraďte značku.

baraben
10. led 2012

Můj syn měl ve 3 měsících přes 8 kilo. Do vajíčka jsem ho nedávala v kombinéze, přes zimu měl punčocháčky a kalhoty, bodýčko, mikinku, čepici. Přes sebe slabou fleecovou deku (Ikea). Stačilo to bohatě. Když se auto po chvíli zahřálo, svlékala jsem ho a brala pryč deku. Do větší sedačky šel skoro v 8 měsících (Romer King), ale to už sám seděl.

kjajule
10. led 2012

Souhlasím s @beruska1989 a jsem taky pro Britax First Class

aemmi
10. led 2012

@terezkabb Máme podobný problém, navíc do toho dcerku prostě potřebujeme občas nacpat v té kombinéze, ted máme půjčené starší vajíčko od Chicca, dřív se prý ta vajíčka dělala větší. To naše jsme vybrali totálně špatně, bohužel.

navi
10. led 2012

řešili jsme stejný problém u prvního prcka, tenkrát jsme koupili Concord Ultimax, je 0-18kg a dá se upevnit i proti směru jako vajíčko. No a brzo už ji vytáhneme, i Míšovi už je ve vajíčku těsno 🙂

lexxa24
11. led 2012

My mame Maxi Cosi priorifix a tchyne ma v aute chicco key 1 isofix, malou jsem davala do vajicka do 1 roku!! pokud neprerusta hlavicka, tak bych to urcite resila jinak nez autosedackou, kde sedi 3m dite po smeru jizdy. V pripade nehody se diteti mladsimu cca 1r "natahne" krk (krcni pater) bohuzel az o 5cm ☹
Takze ja bych resila obleceni, ne autosedacku 😉

bonngirl
11. led 2012

ahoj, řešíme úplně stejný problém. synovi je necelých 7 měsíců a má 10 kg. už máme sice koupené autosedačky key1 od Chicca - prý jsou dobré, ale snažím se to co nejvíc oddálit a tak ho do vajíčka dávám co nejvíc na lehko jak to jen jde. Prý tam může být do té doby dokud se nohama neopře pevně o protější sedačku nebo dokud mu nevyčuhuje hlava - to je samzřejmě důležitější. Jo a do "velké" autosedačky je dobré mu pořídit ten opěrák hlavičky, aby se mu tolik nekynklala a v případě, že usne tak ho nebude bolet krk...